fbpx
Connect with us

Featured

בעקבות השלגים והגשמים: הבצורת בוטלה, הוסרה מגבלת השימוש במים מעל שבעה מיליון תושבים בדרום קליפורניה

Published

on

מחוז המים של מטרופוליטן דרום קליפורניה אינו מחייב עוד הגבלות חירום על שימוש במים עבור למעלה מ-7 מיליון אנשים, לאחר שסופות חורף הגבירו את אספקת המים, כך נמסר מהמחוז בהודעה לעיתונות.

ההגבלה נקבעה ביוני 2022 ואיפשרה לתושבים רק יום אחד בשבוע של השקיה חיצונית בחלקים של מחוזות לוס אנג'לס, ונטורה וסן ברנרדינו. בקיץ הקודם, קליפורניה חוותה את הבצורת הקשה ביותר בהיסטוריה של 126 שנות השמירה שלה, והמאגרים של המדינה הגיעו לרמות נמוכות ביותר. אבל הסערות האחרונות אפשרו למחוז המים לחזור בו מהגבלות אלו.

קליפורניה נפגעה בחורף הזה על ידי 11 "נהרות אטמוספריים" נפרדים, המונח לרצועות לחות ארוכות וצרות שיכולות לשאת אוויר רווי אלפי קילומטרים כמו צינור כיבוי אש. מערכת אחת כזו ניפצה מוקדם יותר השבוע שיאי גשמים יומיים בלוס אנג'לס, סנטה ברברה וסנטה מריה וגרמה להצפות ומפולות בוץ במדינה.

שני אירועי נהרות אטמוספריים תקפו את קליפורניה בשבוע שעבר והובילו ל"הפחתה רחבה בכיסוי הבצורת ובעוצמתו", על פי מעקב הבצורת האחרון בארה"ב שפורסם ביום חמישי בבוקר.

ל-100,000 תושבי קליפורניה עדיין אין חשמל שכן סערות מאיימות כעת על 25 מיליון בני אדם במדינות אחרות.

"דרום קליפורניה נותרה בגירעון באספקת מים", אמרה טרייסי קווין, חברת דירקטוריון מחוז המים ויו"ר ועדת המים והניהול של המחוז. "ככל שכולנו משתמשים במים בצורה יעילה יותר כיום, כך נוכל לשמור יותר באחסון לשנה יבשה עתידית. וכאשר אנו מתמודדים עם שינויי האקלים, תנאי היובש עלולים לחזור כבר בשנה הבאה".

מחוז המים ביקש מהתושבים להמשיך להשתמש ב"מים בצורה יעילה ככל האפשר" למילוי אחסון ולעזור להתכונן לכל קיצוץ משאבים מנהר הקולורדו.

אמנדה סטארבק, מנהלת מחקר בארגון הסביבתי ללא מטרות רווח Food & Water Watch, אמרה ל-CNN בזמנו כי צמצום השימוש במים למגורים הוא כמו להגיד לאנשים שמיחזור יכול להציל את כדור הארץ. אמנם מדובר בפעולה משמעותית, היא אמרה, אבל זה לא הולך לעשות חיל במשבר בכללותו. "זה גם קצת משפיל להאשים את השימוש במגורים במשברים האלה", אמר סטארבק. "זה רק חלק קטן מהצריכה הכוללת. זו בעיה הרבה יותר גדולה, ואנחנו באמת צריכים להתחיל להביא את התעשיות הגדולות האלה שזוללות מים בתקופה זו של בצורת".

רק לפני שנה, המדינה כולה הייתה 100% בבצורת עקב מחסור חמור במשקעים ושיעורי אידוי גבוהים יותר מהטמפרטורות החמות יותר ויותר. אבל אחרי סדרה מדהימה של סופות חורף, ערימת השלג של מדינת קליפורניה היא הגדולה ביותר שהייתה מזה עשרות שנים.

חבילת השלג בסיירה קליפורניה היא 177% מהרגיל לתקופה זו של השנה, דיווחו גורמים במשרד משאבי המים לאחר שעשו את המדידות החודשיות שלהם בתחילת החודש. ברחבי המדינה, חבילת השלג עומדת על ממוצע של 190% בהשוואה לממוצע הרגיל.

חבילת השלג בסיירה נבדה היא קריטית מכיוון שהיא פועלת כמאגר טבעי ומהווה 30% מאספקת המים המתוקים של קליפורניה בשנה ממוצעת. מבול השיא האחרון, בן שלושה שבועות, עזר לחדש חלקים מוכי בצורת במדינה, במיוחד בדרום קליפורניה.

יתר על כן, הבצורת הקשה בקליפורניה נחתכה בחצי מהשבוע הקודם, וכעת מכסה רק 8% מהמדינה, לפי מעקב הבצורת. קצת יותר משליש מהמדינה נותרה ברמת בצורת כלשהי, הכמות הנמוכה ביותר מזה כמעט שלוש שנים.

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות