fbpx
Connect with us

בריאות

בעיה‭: ‬מיליוני‭ ‬אמריקאים‭ ‬משתמשים‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה

Published

on

כמות‭ ‬המשתמשים‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה‭ ‬בארה‭"‬ב‭ ‬נמצא‭ ‬בעלייה‭. ‬האם‭ ‬מדובר‭ ‬במגפה‭?‬

האם‭ ‬בארה‭"‬ב‭ ‬ישנה‭ ‬בעיה‭ ‬הולכת‭ ‬וגדלה‭ ‬של‭ ‬שימוש‭ ‬בסמים‭? ‬על‭ ‬פי‭ ‬מחקר‭ ‬של‭ ‬אוניברסיטת‭ ‬קולומביה‭ ‬ישנה‭ ‬עלייה‭ ‬בשימוש‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה‭ ‬משנת‭ ‬2015‭ ‬בקרב‭ ‬אמריקאים‭ ‬בני‭ ‬26‭ ‬ומעלה‭. ‬ב‭-‬2019‭ ‬ההערכות‭ ‬דיברו‭ ‬על‭ ‬כ‭-‬5.5‭ ‬מיליון‭ ‬משתמשים‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה‭ ‬בקרב‭ ‬האמריקאים‭. ‬בעוד‭ ‬השימוש‭ ‬בסם‭ ‬ה‭-‬LSD‭ ‬הולך‭ ‬וגדל‭ ‬משנת‭ ‬2002‭ ‬ועד‭ ‬לשנת‭ ‬2019‭ ‬השימוש‭ ‬בשנים‭ ‬הללו‭ ‬ב‭-‬PCP‭ ‬ואקסטזי‭ ‬יורד‭.  ‬

מהם‭ ‬סמי‭ ‬הזיה‭? ‬המונח‭ "‬סמי‭ ‬הזיה‭" ‬מתייחס‭ ‬לסמים‭ ‬אשר‭ ‬משנים‭ ‬את‭ ‬התודעה‭ ‬וגורמים‭ ‬לחרדה‭, ‬בלבול‭, ‬מצב‭ ‬אשלייתי‭ ‬קריטי‭ ‬ומצב‭ ‬מתמשך‭ ‬של‭ ‬פחד‭ ‬או‭ ‬אימה‭. ‬ממחקרים‭ ‬שנערכו‭ ‬על‭ ‬סמי‭ ‬הזיה‭ ‬כגון‭ ‬LSD‭ ‬ואקסטזי‭ ‬נמצא‭ ‬כי‭ ‬הם‭ ‬מעלים‭ ‬את‭ ‬הסיכון‭ ‬לבעיות‭ ‬כגון‭ ‬עליה‭ ‬בלחץ‭ ‬הדם‭, ‬עליה‭ ‬בקצב‭ ‬הלב‭, ‬אובדן‭ ‬תיאבון‭, ‬רעידות‭ ‬והתקפים‭.‬

האם‭ ‬מהפכה‭ ‬פסיכדלית‭ ‬בדרך‭? ‬מחקרים‭ ‬מהשנים‭ ‬האחרונות‭ ‬מראים‭ ‬כי‭ ‬ניתן‭ ‬להשתמש‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה‭, ‬בעיקר‭ ‬LSD‭, ‬בצורה‭ ‬יעילה‭ ‬לצורך‭ ‬טיפול‭ ‬בבעיות‭ ‬נפש‭ ‬ופוסט‭ ‬טראומה‭. ‬ד‭"‬ר‭ ‬דבורה‭ ‬חסין‭ ‬מאוניברסיטת‭ ‬קולומביה‭ ‬מצביעה‭ ‬על‭ ‬כך‭ ‬שעם‭ ‬היתרונות‭ ‬של‭ ‬השימוש‭ ‬בסמי‭ ‬הזיה‭ ‬לצורך‭ ‬טיפולים‭ ‬אלה‭ ‬יש‭ ‬לשים‭ ‬לב‭ ‬להשלכות‭ – "‬התוצאות‭ ‬שלנו‭ ‬מדגישות‭ ‬שימוש‭ ‬כזה‭ ‬כדאגה‭ ‬גוברת‭ ‬בבריאות‭ ‬הציבור‭ ‬ומצביעות‭ ‬על‭ ‬כך‭ ‬שהסיכון‭ ‬הגובר‭ ‬לשימוש‭ ‬פוטנציאלי‭ ‬ללא‭ ‬פיקוח‭ ‬של‭ ‬הזיה‭ ‬מחייב‭ ‬אסטרטגיות‭ ‬מניעה‭".‬

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

קליפורניה – בירת ההפלות האמריקאית: תקצה 200 מיליון דולר לשירותי הפלות בחינם 

Published

on

בעוד מדינות ברחבי ארה"ב ממשיכות לאסור הפלות בעקבות החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את רו נגד ווייד, המושל גאווין ניוסון חתם ביום שלישי על חוק 13 להגנה על הפלות ובריאות פוריות.

הצעות החוק שנחתמו בחוק מגדילות את מספר נותני שירותי הבריאות, מרחיבות את הגישה למניעת הריון ומספקות הגנה מפני חבות פלילית ואזרחית לתושבים במדינה ומחוצה לה. לצד הצעות החוק שהתקבלו היום, המדינה השיקה לאחרונה אתר אינטרנט במימון ציבורי שמקל על המבקשים לבצע הפלות למצוא סיוע.

"האתר החדש הזה", אמר נשיא שותפי הורות מתוכננת של קליפורניה, ג'ודי היקס, "הוא משאב קריטי, המספק מידע חיוני לחולים בקליפורניה ומחוצה לה, ובתקווה יכול לשמש מודל לשאר המדינה."

המושל ניוסום הצהיר על תקוותו להפוך את קליפורניה למדינת מקלט עבור אנשים בתוך ומחוץ לקליפורניה המבקשים להימנע מהאשמות פליליות או אזרחיות – מרחיק לכת עד כדי קידום האתר על גבי שלטי חוצות בשש מדינות עם האיסורים המגבילים ביותר להפלות.

"מספר מדאיג של מדינות ממשיכות להוציא מחוץ לחוק הפלות ולהפליל נשים, וחשוב מתמיד להילחם עבור אלה שזקוקים לשירותים החיוניים האלה. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להגן על אנשים מכל נקמה על גישה לטיפול בהפלות, ובמקביל הופכים את זה למשתלם יותר לקבל אמצעי מניעה", אמר ניוסום בהודעת יום שלישי. "בית המחוקקים שלנו היה בחזית המאבק הזה, ואף גוף מחוקק אחר במדינה לא עושה יותר כדי להגן על זכויות היסוד האלה – אני גאה לעמוד איתם שוב ולחתום על הצעות החוק הקריטיות האלה לחוק".

חבילת החשבונות, הכוללת למעלה מ-200 מיליון דולר במימון חדש, נועדה לעזור לאנשים המחפשים טיפול בקליפורניה ולתמוך בארגונים ובספקים הקהילתיים. בנוסף, חבילת החוק השיקה התחייבות מרובת מדינות חדשה, ביטלה את התשלום עבור שירותי טיפול בהפלות ותאפשר לבוחרים לתקן את חוקת המדינה, תוך הבטחת הזכות להפלה.

"קליפורניה מחויבת לקיים ולהרחיב את ההגנות המבטיחות שטיפול רפואי הוא זכות ולא פריבילגיה", אמר ד"ר מארק גאלי, מזכיר סוכנות הבריאות ושירותי האנוש בקליפורניה. "חבילת החקיקה שנחתמה בחוק מחזקת את פעולות התקציב שנקט המושל מוקדם יותר הקיץ כדי להגן ולהרחיב את טיפול הרבייה בקליפורניה, תוך שבירת המחסומים שגרמו לחוסר שוויון היסטורי בגישה ולתוצאות הבריאותיות של הקהילות הפגיעות ביותר שלנו. אנו מוכנים להגשים את החזון הזה של קליפורניה בריאה לכולם, המגינה על הבריאות והרווחה של כל מי שמחפש שירותי רבייה קריטיים בקליפורניה."

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות