fbpx
Connect with us

Featured

בנט התעמת עם המגישה האייקונית של CNN: "מה שאת משדרת זה שקר!"

ראש הממשלה תקף את כריסטיאן אמנפור לאחר ששאלה אותו על "אלימות המתנחלים" • "פלשתינים רוצחים ישראלים, לא ישראלים רוצחים פלשתינים"

Published

on

ראש הממשלה נפתלי בנט התעמת השבוע עם מגישת CNN האייקונית, כריסטיאן אמנפור, במסגרת ראיון בערוץ החדשות הבינלאומי.

אמנפור שאלה את בנט על דברי מפקד פיקוד מרכז, אלוף יהודה פוקס, כי הוא "מוטרד מאלימות המתנחלים". "אם הוא אומר את זה, מה התגובה שלך לזה?", שאלה אמנפור את בנט. ראש הממשלה השיב: "מה שאת משדרת הוא כוזב באופן בוטה". אמנפור שאלה: "למה אתה אומר את זה?". בנט: "אגיד לך למה. כי זה שקר. הרוב הגורף". כשהמגישה הגיבה בכעס, המשיך בנט: "תני לי לסיים, כריסטיאן, אני יכול להגיד לך את זה (מחייך; א"ל): רוב גורף של חצי מיליון ישראלים. את לא מייצגת את העובדות".

אמנפור התגוננה: "אמרתי מיעוט של קיצוניים, זה מה שאמרתי". בנט השיב: "זו קבוצה פצפונת ואני מתנגד לסימטריה שאת מנסה ליצור, כי מתוך חצי מיליון ישראלים טובים…". המגישה קטעה את ראש הממשלה: "אין פה סימטריה, אני מדברת על הגנרל שלך". בנט: "אני יכול לסיים?". אמנפור: "כן".

בנט: "מתוך 500 אלף ישראלים ישרים שמקיימים את החוק ביהודה ושומרון, יש כמה מאות, אולי פחות, שמיישמים אלימות מדי פעם. אך מי נרצח? אנחנו רואים פלשתינים רוצחים ישראלים, לא ישראלים רוצחים פלשתינים, ולכן אין פה סימטריה. אני גם מתנגד לכך שמדובר בשטחים כבושים – הם שטחים במחלוקת, ויש לנו דרישה למקום משלנו. גם להם יש דרישה, אני מבין את זה, אנחנו צריכים לברר איך לחיות ביחד. זה תפקידי".

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות