Connect with us

עסקים בלוס אנג'לס

בלי מילק, בלי האני ובלי מאני

Published

on

הסיפור שלא סופר על קרוב למיליון יהודי המזרח מעיראק, איראן ומדינות נוספות, שגורשו ממולדתם לארץ לא נודעת מבלי זכו לפיצויים כלשהם –  וגם נאום מפתיע של מלכת היופי של עיראק לשעבר, בערב של הקונסוליה בבהכ"נס תפארת ישראל

כתב: אלעד מסורי צילום: ורלי הלוי 

ערב מעשיר מעניין שסבב סביב סיפורם של העולים היהודים מעיראק ואיראן, שברחו ממולדתם לישראל, נערך ביום שלישי שעבר ע"י הקונוסליה הישראלית בלוס אנג׳לס בבית הכנסת הספרדי ״תפארת ישראל״ במערב לוס אנג'לס. על אירגון הערב היו אמונות הקונסולית לדיפלומטיה ציבורית, קארין פרי, יערה סגל ורייצ׳ל מורה.

מנהיג קהילת תפארת ישראל, הרב טל ססלר, הזכיר בדבריו כי "השבוע קראנו את פרשת ׳ויישב׳ על יוסף שנכלא. בשבת הקרובה נקרא על יוסף והגדולה שלו במצרים. גם אנחנו היהודים מארצות ערב ברחנו מסכנה ומניסיון לרדוף ולהרוג אותנו.

ראו אותנו היום: הפכנו להיות מנהיגים בתחומים חברתיים, כלכליים, פוליטיים, תרבותיים. עלינו להעביר את המסורת הזו לילדינו ולילדי ילדינו".

קארין פרי חלקה את תחושתיה האישיות וזיכרונות משפחתה: "כששירתתי באו״ם בניו יורק תמיד עסקנו בנושא פליטים רבים מרחבי העולם: מאסיה, מאפריקה וגם פלסטינים. קבוצה אחת מעולם לא זכתה להתייחסות – היהודים שנקרעו מביתם בארצות ערב. עד היום, ארצות ערב מעולם לא לקחו אחריות על גירושם של פליטים יהודים שמספרם עומד על כמעט מיליון איש. משפחות יהודיות רבות כמו זו של משפחתי, הגיעו מעיראק לישראל. נכנסו לארץ של מילק אנד האני בלי מילק, בלי האני ובלי מאני. הם נאלצו לעזוב את חייהם הקודמיים ללא רכושם, והגיעו לישראל בעודה בחיתוליה וכמו היהודים שהגיעו לארה"ב, הם השאירו אחריהם תרומה ענקית למדינה. בשם המדינה היהודית אני מבטיחה לכולם המסע שלהם מבגדד, מגבעות דמשק או מטהרן לא ישכח, וההיסטוריה שלהם לא תאבד".

בהמשך עלתה הזמרת גילת רפפורט מלווה בלהקה (לירן שלמה, יוני ארבל ואשר לוי ) שניגנו מוזיקה עיראקית מסורתית, וגם את ״שבחי ירושלים״ הנפלא של אביהו מדינה. לאחר מכן, עלה לתת עדות Larry Clumeck, שנולד 1952 וגדל במצרים עד שגורש משם בתקופת מלחמת ששת הימים. ״בהתחלה החיים במצרים היו באמת טובים. גם לקהילה היהודית- היו לנו חנוייות מגוונות, שוק פעיל, בנקים טובים וכולנו היינו ביחסים טובים עם המלך פארוק. הצ׳יף רבי שלנו היה המתורגמן הראשי שלו. גם כשמדינת ישראל נוסדה המלך לא שינה את ההתיחסות שלו לישראל והיחסים היציבים נשמרו. רק 2,500 יהודים היגרו למדינת ישראל לאחר שהוקמה. אחרי מלחמת סיני ב-56' הכל התחיל להתדרדר. כ- 25 אלף יהודים גורשו ממצרים. רבים אחרים הועברו למחנות ריכוז וגם אני הגעתי לשם. לארי סיפר שנתנו להם לאכול לחם יבש עם גבינה שמעלה עובש. במהלך הלילה עשו להם מסדרים כשהם צועדים יחפים בקור ערומים לגמרי. במקרים מסויימים אולצו הגברים לקיים יחסי מין הומוסקסואלים בינהם כדי לשעשע את הסוהרים. העינוי, כך סיפר, נמשך כשלושה חודשים עד שהגיעו למקום אנשי הצלב האדום ודאגו להעביר אותם משם. עוד סיפר לארי שרחובות קהיר באותה תקופה היו מלאים בבאנרים גדולים שקוראים להרוג יהודים ולהטביע אותם בים האדום.

היה להם לב טוב

לאחר העדות הקשה והמרתקת כאחד, עלו שוב רפפורט והלהקה לשיר שירים פרסים מסורתיים. את אוזני צד השיר העיראקי ״פוג אל נחל״ של ״האחים הכווייתים״, שלאחרונה זכו לתהילה מחודשת לאחר שדודו טסה העניק ביצוע עדכני לשיריהם שזכו להצלחה רבה בתחנות הרדיו בישראל. עוד באירוע עדות של בן לפליט איראני – כשסיפר על המהפכה החומייניסטית, על הבריחה של משפחתו ועל הזכות הגדולה לגדול בארצות הברית. לקהל נערכה הכרות עם ארגון JIMENA, ששם לו למטרה לאחד את הקהילות היהודיות הספרדיות בארה"ב. הארגון החל לפעול בסן פרנסיסקו וכיום מיצב עצמו כארגון מוכר בלוס אנג׳לס שעורך אירועים חברתיים, חגים, הופעות, שבת וחגים.

הדוברת המרכזית בארוע הייתה שרה עידן מלכת היופי של עיראק לשנת 2017, שעוררה רעש תיקשורתי גדול לאחר שצילמה תמונת סלפי עם מלכת היופי הישראלית תחת הכותרת: ׳ישראל ועיראק רוצות להביא שלום ותקווה לעולם׳. בישראל אהבו את המחווה, בעיראק התגובה הייתה קשה ואלימה. עידן קיבלה איומים רבים על חייה ועל משפחתה ונאלצה לברוח בארץ מולדתה. היא הגיעה גם לביקור בארץ, וכיום היא מתגוררת בלוסאנג׳לס. בנאום מרגש אמרה בין היתר: ״למרות שאני לא יהודיה, אני זוכרת שבעיראק הוריי סיפרו לי על התפקיד המשמעותי והגדול שהיו ליהודי עיראק בפיתוח ובשיגשוגה של המדינה שלנו. מתחומי הכלכלה, העסקים והמדע ועד יצירת מוזיקה נפלאה, אומנות ותכשיטים. אבל הכי חשוב, לימדו אותנו שליהודים העיראקים היה לב טוב, שהם היו משכילים בצורה יוצאת מן הכלל, מכבדים ונאהבים.

"במשך מאות השנים עירק הייתה ידוע כעריסה של האנושות, כבית לאנשים בעלי תרבויות ואמונות שונות. אבל עיראק מעולם לא הייתה באמת חופשית. העיראקים תמיד נלחמו באלו שרוצים לגנוב את הנפט שלהם, אבל הם העלימו עין מהבעיה האמיתית במדינה והיא השחיתות של הממשלה שלה, ממשלה שרימתה אותם ופגעה באחדות שלהם, ממשלה שלימדה אותם להגן על עצמם מחדירה של אנשים זרים למדינה, אך לא הגנה על זכויותהם כאזרחים. האמת הקשה היא שלנו העיראקים אין את מי להאשים רק את עצמנו. אנחנו האחראים להרג ואי שמירה של זכויות האדם". לאחר הנאום סיפרה עידן שהיא פתחה ארגון מלכ״רי חדש שעוסק בהידברות, התקרבותוסובלנות בין דתות ותרבויות שונות.

הערב נחתם בהדלקת נר שלישי של חנוכה, ולאורחים הוגשו קינוחים וסופגניות, ואזור בו הקהל יכול היה לעשות לעצמו קעקוע חינה מסורתי-אומנותי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

עסקים בלוס אנג'לס

ממילא: המסעדה הכשרה המובילה בלוס אנג'לס

Published

on

מבקר המסעדות הנחשב לי פישר ביקר בתקופת החגים במסעדת ממילא – ונדהם מהשינוי העצום, מהמגוון הקולינרי, מהקוקטיילים המטריפים ומהצוות היצירתי מהארץ ומכאן • מומלץ בכל פה

בואו נדבר ממילא – ונשים את הדברים על השולחן: הייתה לנו הזדמנות, לילה לפני יום כיפור, ללכת ולבדוק את המסעדה הכשרה בפיקו בולווארד ונשארנו לגמרי פעורי פה! שינוי מוחלט מהפעם האחרונה שהייתי שם כשהם רק פתחו. אז חשבתי ֿשהם לא היו בטוחים מי הם ומה הם רוצים להיות, ביחד עם המחירים היקרים והמנות שלא היו מובנות ונגישות לכולם.

אני חייב להגיד שהם שינו את זה בגדול! המנות כשלעצמם כייפיות, מרגשות, מעניינות וחדשניות מבלי להיות יומרניות. המחירים כאן נחתכו בחצי. העיצוב המקורי, החדשני והנוח, עדיין נשאר.

מנות ראשונות מסקרנות וספיישל הבית

אז בואו נדבר על האוכל: נתחיל עם האגרול ים תיכוני. זאת הגירסה המשופרת שלהם לסיגרים המרוקאיים, אני אומר לכם אתם חייבים לנסות את זה! האגרול מגיע חתוך ל-6 כשהוא ממולא בעוף, גרגירי חומוס, כורכום, נגיעה של איולי, עשבי תיבול עם פלפל חריף ומוגש בצד עם רוטב חמוץ מתוק שהם מכינים בעצמם. וואו!

ונסה, מנהלת הבר והאירועים, הגישה לנו משקה שהולך נהדר עם המנה הזאת ונקרא "פלפל קופצני" מבוסס על טקילה, פלפל חריף, סירופ סיגליות ומיץ לימון. גם אם אתם לא אוהבים חריף בכלל – אתם תאהבו את המשקה הזה. המשקה הזה ביחד עם האגרול הים תיכוני זה אחד השילובים הכי טובים שניסיתי אי פעם. אה, והשפה של הכוס מעוטרת בסוכריות קופצות!

המשכנו ל"חומוס הזהב": מרקם קרמי וחמאתי ומאוד מיוחד. זה עשוי עם בטטות, דלעת, קינואה גרעיני דלעת ואריסה ביתית. שהדובדבן שבקצפת היא ביצת שניצל רכה שנשפכת על הכל מלמעלה. זה מגיע עם מיני פיתות, אבל זה בהחלט חומוס שאפשר לאכול בעזרת כף ישר לפה.

הלאה: "שקיעת חציל" (sunset): הי יצירת אמנות אמיתית. חציל קלוי על אש, טחינה גולמית, סילאן ותבלינים. מה שמדהים באמת הוא אבקת הטחינה המדהימה שיוצרת קו לבן חוצה על הצלחת. שלמות של ממש; מנה ייחודית שכל ביס ממנה ממלא לך את הפה באושר. ה"כרובית צרובה"בממילא מכילה לימון, שום ועשבי תיבול, ומוגשת עם טחינה סלק אדום ושמן בזיליקום. צבעים מדהימים, פשוט וטעים. הם פשוט ותנים לרכיבים לזהור.

הספיישל של היום היה דג טרטר (yellowtail) שהיה טרי להפליא. לא מוגש עם לחם אבל מגיע עם סלק צהוב ורוטב של סלק הדרים אדום שמותז על הצלחת באומנות, צלחת שנראית כמו ציור. בין המנות הראשונות נהנינו גם מקוקטייל ערק אפרסק, עשוי מלימונצ'לו ואפרסק, באופן אישי אני לא בן אדם של ליקוריץ שחור, אבל אם כן, אתם תשתגעו על זה, באחריות.

עיקריות: המבורגר הבית, שוק טלה וצלעות בקר

הגענו למנות עיקריות: נתחיל עם המבורגר הבית. טעים מאוד! לקציצה הייתה צריבה מושלמת מבחוץ עם מידת עשייה מושלמת מדיום מבפנים. מוגש עם ביצת עין, איולי אריסה, בצל סגול ועגבנייה. מוגש עם תוספת בצד של אצבעות תפוח אדמה וחמוצי הבית שמוסיפים למנה את הטעם הייחודי שלה. אתם בהחלט יכולים להוסיף את זה לפנתיאון של המבורגרים משובחים בלוס אנג'לס. תיהנו מזה עם יין פינואר של הרצוג שהיה אחד מתוך שלושת היינות שטעמנו, מגיע במעמד עם שלוש כוסות יין לבחירתך. שווה בדיקה!

הבא בתור היה השוק טלה. וואוו, זה היה מעדן! הטלה נעשה בגריל עם זיגוג של דבש וכוסברה. אחרי שתסיים לאכול את החלקים העיקריים הבשריים בעזרת המזלג והסכין שלך, זה יהיה הזמן לקחת את העצם ביד ולהתענג ממנה סטייל פרד פלינטסטון. המנה הזאת מושלמת עם יין מרלו של בנימינה, הנאה אמיתית.

לבסוף ניסינו את הצלעות בקר. זה היה פנטסטי, ומה שבאמת גרם לזה להיות מושלם היה הפירה גזר, וזיגוג של וויסקי בורבון מייפל. ושוב, עם שילוב מנצח של יין אדום קברנה של בנימינה.

קינוחים: קרמבו, מלבי וטארט לימון

גם במחלקת הקינוחים לא התאכזבתי: על ה"קרמבו" של ממילא אין מילים! הגרסה שלהם לממתק ילדים של פעם, מגיע ממולא בגלידת מוקה עטוף במרשמלו מושלם ושוקולד מלמעלה כמו שזוכרים מהילדות. הם ללא ספק לקחו את זה כמה שלבים למעלה. הקוקטייל שוונסה הגישה לנו עם הקרמבו היה טריו-צ'ייסר אספרסו, מבוסס על וודקה, וניל, ואספרסו. מומלץ לשתות את זה בלגימה אחת מיד אחרי שטעמתם מהקרמבו ותאמינו לי שיהיה לכם מסיבה אמיתית בפה!

ה"מלבי" הוא קינוח פופולארי במסעדות הכשרות אבל בממילא באמת עשו אותו יוצא מן הכלל. קרמי מאוד עם איזון מושלם של פירורי פיסטוק וסירופ פטל. משתלב נהדר עם קוקטייל הבית שלהם שנקרא "ממילא ורד" מבוסס על רום לבן ומיי ורדים עם פרח כלוא בקרח שנראה מדהים. נהנינו גם מטארט הלימון שלהם שכמה שהיה יפה ככה גם היה טעים.

כפי שאתם יכולים לחוות, זו הייתה חוויה מדהימה ומתקנת. אני חייב לומר שיש להם צוות מדהים במקום. התרשמתי מאוד מהמנהלת היילי שבאמת עושה הכל כדי לגרום למקום הזה לזרוח. אהבתי מאוד איך מיכאל תיאר לנו את הקונספט של לקיחת מתכונים וטעמים ים תיכוניים, והגדרתם מחדש מותאמים ל-2019-2020 בצורה מהנה, ייחודית וחדשנית. והם משיגים את זה, לא על ידי יומרנות, אלא על ידי שימוש במרכיבים איכותיים ומאפשרים להם לזרוח.

כבר כתבתי בערב שאחד הדברים שאני באמת אוהב בתחום האוכל הכשר באל.איי הוא שכמעט שום דבר לא דומה לאחר כאן. כל מקום כאן מעניק לך חוויה אחרת. אני יכול לומר לכם שהחוויה כאן בממילא אינה דומה לשום מקום אחר שהייתם. זה באמת מדהים איך הדברים השתנו אצלם מאז שפתחו. אני גם חייב להחמיא לצוות המטבח יואל, מעיין, מתן ואור), שרבים מהם הגיעו היישר מהארץ והביאו את הנגיעה האישית שלהם לתפריט.

זה נכון גם למסעדה כולה, כולל לצוות המלצרים, המספקים שירות ללא דופי, חום ואירוח מדהים. לא רק שהם השתפרו וקפצו כמה וכמה דרגות למעלה, אלא הם פשוט הפכו להיות מסעדה מובילה באל.איי – שאפו! חברים, אל תלכו לממילא, תרוצו!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות