fbpx
Connect with us

Featured

בלומברג נגד ביידן: הסבירות למיתון בארה"ב בשנה הקרובה – 100 אחוזים

Published

on

 הסבירות למיתון ארה"ב ב-12 החודשים הקרובים היא ודאית, כך לפי מודל תחזיות חדש שפירסמה סוכנות הידיעות הכלכלית הנחשבת בלומברג.

המודלים לחיזוי הסבירות למיתון שפיתחו הכלכלניות אנה וונג ואלייזה ווינגר מצביעים על סבירות גבוהה למיתון בכל מסגרות הזמן שנבדקו, אך באשר ל-12 החודשים הבאים עד אוקטובר 2023 המודלים מצביעים על סבירות של 100% למיתון, זאת לעומת סבירות של 65% בבדיקה הקודמת. 

התחזית הזו לא תשמח את הנשיא ביידן, שטוען בעקביות שארה"ב תימנע ממיתון ושכל האטה תהיה "קלה ביותר", זאת כחלק ממאמציו להרגיע את האמריקאים ולהעביר את המסר שהכלכלה נמצאת במצב טוב תחת כהונתו. 

אך ההידוק בתנאים הכלכליים, האינפלציה שנותרה גבוהה וההערכה שבבנק הפדרלי המרכזי ימשיכו להעלו את הריבית באגרסיביות, מעלים את הסיכוי להתכווצות כלכלית. 

בנוסף למודל החיזוי, בבלומברג ערכו גם סקר בקרב 42 כלכלנים, שלהערכתם הסבירות למיתון ב-12 החודשים הקרובים עומדת על 60%. גם במקרה הזה מדובר בעלייה מסבירות של 50% בסקר מלפני חודש. 

המודל של בלומברג מתבסס על 13 מדדים מאקרו כלכליים ופיננסיים שנועדו לחזות את הסיכוי להאטה במסגרות זמן של בין חודש ועד לשנתיים. הסיכוי למיתון בתוך 12 חודשים עלה אמנם ל-100%, אך גם הסיכוי למיתון עוד קודם לכן עלה. לפי המודל, הסבירות למיתון בתוך 11 חודשים עומד על 73%, עלייה מ-30%, ואילו הסבירות למיתון בתוך 10 חודשים עלה ל-25% מ-0% בבדיקה הקודמת. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות