Connect with us

לוס אנג'לס

בין שריפות הכרמל ואריזונה: ביקור מרגש למכבי האש

Published

on

לפני שנתיים וחצי התרחשה שריפת הענק בכרמל. אחד מקורבנות האסון היה דני חייט ז"ל. בזכות אמו בת שבע ואשתו חופית התוודעו השבוע לסיפורו גם תושבי אריזונה שאיבדו תשעה עשר מבין מכבי האש הטובים ביותר שלהם באסון דומה

האורחות מהארץ עם צוות כיבוי אש קליפורני בדרך לטקס הזיכרון בפרסקוט, אריזונה

האורחות מהארץ עם צוות כיבוי אש קליפורני בדרך לטקס הזיכרון בפרסקוט, אריזונה

אסון השריפה ביערות הכרמל החל ב-2 בדצמבר 2010; זו היתה שריפת היער הקטלנית ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, שהחלה ברכס הר הכרמל מדרום לחיפה. האש שהתפשטה במהירות, עיכלה רבות מהחורש הטבעי וגבתה את חייהם של 44 אנשים, נהג אוטובוס ו-37 צוערי שירותי בתי הסוהר שנסעו בו, שלושה כבאים ושלשה קציני משטרה בכירים, ביניהם תנ"צ משטרת חיפה. בין ההרוגים היה הכבאי דני חייט, בן 35, שהשאיר מאחוריו, שבורי לב, את אישתו, חופית, בהריון, שני בנים, קורן ואיתי, הורים, בתשבע ומוטי, אח ואחות צעירים ממנו ויחידת מכבי אש מיוחדת שהקים.

כאשר חופית ובת שבע שמעו על אסון השריפה באריזונה שלקח את חייהם של 19 מכבי אש הן הרגישו את הדחף והצורך לעזור. הטרגדיה האמריקאית הייתה גם שלהן; היא החזירה אותן לימים הקשים שלהן והן הזדהו עם משפחות ההרוגים ורצו להיות איתם ולחזק אותם, לבכות איתם ולהיות חלק מצערם ויגונם. הן פנו לראש הממשלה נתניהו שנתן את בירכתו ודחף את היוזמה וקרן היסוד נתנה את הגיבוי למימוש הרעיון ומשאלתן.

דני חייט ז"ל

דני חייט ז"ל

עצם הביקור הוא פרטי ואנושי, מפגש של עמים והזדהות עם העם האמריקאי וכאבו ותשלום הוכרת תודה לעם האמריקאי, שהיה ראשון לבוא לעזרת ישראל במצבה הקשה כששלח את מטוס הסופר טנקר הראשון לעזור בכיבוי האש.

בפרסקוט, אריזונה, חופית ובת שבע היו עטופות באהבה וקבלת הפנים היתה חמה ביותר על ידי ראש העיר, המושל וחברי הקונגרס. הן גם מלאות הוכרת תודה לקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, דיוויד סגל ולסגנו אורי רזניק שליווו אותן מהרגע שהן נחתו על אדמת ארה"ב.

מה השגתן בביקור שהוא הכי חשוב עבורכן? 

בת שבע: "יחסי הציבור הטובים ביותר שאפשר להשיג עבור ישראל. אבל עכשיו המשאלה הבאה שלי והחלום שלי הוא לסייע בהקמת שיתוף פעולה הדוק בין מכבי האש של ישראל וארצות הברית. יש להם ניסיון רב יותר מאשר עמיתיהם הישראלים".

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ארה"ב: תנועת הצופים בהליך פשיטת רגל

Published

on

אלפי גברים טוענים שעברו התעללות מינית בתנועה שהצמיחה פוליטיקאים ואסטרונאוטים. כעת היא מתמודדת עם תביעות לפיצויים

תנועת הצופים בארצות הברית הכריזה השבוע כי הגישה בקשה להפעלת פרק 11 בחוק פשיטות הרגל האמריקנאי, על רקע שלל תביעות שהוגשו נגדה בגין טענות להתעללות מינית בילדים. הטענות נוגעות לאלפי מקרים שאירעו בעשרות השנים האחרונות. הבקשה היא רגע דרמטי וכואב בתולדות הארגון, שבמשך דורות היה מעמודי התווך של החיים האזרחיים האמריקאיים ושהכשיר מנהיגים לעתיד, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ואסטרונאוטים.

על-ידי הפנייה לבית המשפט לפשיטות רגל יכולה תנועת הצופים להביא להשהיה של התביעות, אולם בסופו של דבר ייתכן שתיאלץ למכור חלק מנכסיה הרבים, בהם מתחמי פעילות ומסלולי טיולים, כדי לגייס כסף לפיצוי הנפגעים. הליך פשיטת הרגל בא בתקופה שבה מתמודדת תנועת הצופים האמריקנית עם שלל בעיות, בין השאר ירידה במספר החברים בה. אם בימי השיא של שנות ה-70 היו בארגון יותר מארבעה מיליון חברים, במרוצת השנים ירד המספר לפחות משני מיליון. בניסיון להתמודד עם ההתמעטות הזו החליט הארגון לקבל לשורותיו גם ילדות.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

המאבק באנטישמיות הגיע למרכז שפר

Published

on

בכירי ה-LAPD ונציגי עירייית לוס אנג'לס הגיעו לדיון על דרכים למיגור התופעה

מי שהזדמן אל מרכז שפר ביום חמישי האחרון בוודאי הופתע לראות את ה"פשיטה" של כוחות הביטחון, ניידות משטרה ושוטרים במדים אל המתחם. המרכז הקהילתי בוודלנד הילס אירח כנס תחת הכותרת LAPD community security meeting: כיצד הקהילה יכולה לעבוד יחד עם המשטרה וכוחות הביטחון המקומיים על שיתופי פעולה בתחומי הביטחון ושמירת שלום הציבור. 

בערב התקיים דיון עם בכירים במשטרה ונבחרי ציבור בנושא המלחמה באנטישמיות, איך להתמודד עם הדאגות שעולות בעקבות החמרת פשאי שנאה אנטישמיים באזורנו וכיצד המשטרה פועלת למניעת פעולות אלו.

בין הנוכחים: חברי מועצת העיר בוב בלומינגפלד, פול קורץ וג'ון לי; מייקל מור, מפקד משטרת לוס אנג'לס (LAPD), חורחה רודריגז, סגן מפקד המשטרה בוואלי ובכירים נוספים במשטרה המקומית. מהצד הישראלי: הקונסול הכללי הלל ניומן; גיא בכר, יו"ר דירקטוריון ה-IAC בלוס אנג'לס, שון אבן חיים, עודד קרשינסקי ויוסי רבינוביץ'.   את הערב הינחתה ג'סיקה ברזני, מנהלת תוכנית IAC ACT בלוס אנג'לס. 

מפקד משטרת לוס אנג׳לס הזכיר בדבריו כי בביקורו בישראל התוודע לעובדה כי בישראל הקהילה מתנדבת, משלבת ומתגברת את כוחות ההצלה והביטחון. על סמך המודל הזה הוקמה יחידה התנדבותית גם בתוך משטרת לוס אנג׳לס.

נדב בנאי, מנהל הפעילות האזורית בלוס אנג'לס, סיכם: "באמצעות  תוכניותיו השונות והמובילים הקהילתיים שלו, ה-IAC פועל בכל החזיתות במלחמה נגד האנטישמיות. התאחדנו במרכז הקהילתי שלנו לשמוע כיצד המשטרה, נבחרי הציבור והארגון פועלים למיגור פשעי השנאה והאנטישמיות בקהילה היהודית".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות