Connect with us

כלכלה ועסקים

ביל גייטס ותיאוריות הקונספירציה:"לא מתכוון להשתיל שבבים באנשים"

Published

on

מייסד מיקרוסופט התייחס לממצאי סקר בארה"ב שבו 28% מהנשאלים מאמינים שגייטס מנסה לקדם חיסון לקורונה כדי להשתיל שבבים במיליארדי אנשים ולעקוב אחר תנועותיהם

ביל גייטס מכחיש את תיאוריות הקונספירציה שגורסות כי הוא מתכוון להשתמש בחיסונים לקורונה כדי להשתיל מכשירי ניטור באנשים.  

גייטס, המיליארדר הפילנתרופ שהעמותה שהקים עם אשתו מלינדה תרמה מיליוני דולרים למאמצים לפיתוח חיסון לקורונה ולמחקרים למציאת תרופה, התייחס לסקר שערכו ביאהו ניוז יחד עם YouGov, וממנו עלו ממצאים מדהימים. במסגרת הסקר, השיבו 28% מהנשאלים כי הם מאמינים לתיאוריית הקונספירציה שטוענת כי גייטס מתכוון להשתמש בחיסון הפוטנציאלי לקורונה כדי להשתיל מיקרו שבבים במיליארדי אנשים כדי לנטר את התנועות שלהם. 

"עלינו לפרסם את האמת", הגיב גייטס לממצאים בריאיון ל-CBS. "אני מקווה שזה ידעך אחרי שאנשים ישמעו את העובדות". עוד הוסיף כי הוא מעוניין למגר את המגיפה. בשלב זה עוד אין תרופה מאושרת או חיסון לקורונה, שבה נדבקו קרוב ל-15 מיליון אנשים ברחבי העולם ואשר גרמה למותם של 617,415 אנשים, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מעל מאה חיסונים נמצאים בשלבי פיתוח כאשר 23 מהם נמצאים בשלב הניסויים הקליניים בבני אדם.  

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות