Connect with us

ספורט

בייסבול: מי יהיה ה-MVP של האמריקן ליג?

Published

on

מצד אחד מיגואל קבררה, 329. ממוצע חבטות, 44 הום ראנס, 137 RBI´Sת ו-1,001 ON BASE SLUGGING PERCENTAGE. מצד שני מייק טראוט מהאנג´לס, 325. ממוצע, 48 גניבות בסיס, 10.7 נצחונות מעל "מחליף".

אז מי ייקח את ה-MVP?

אלה שמצדדים בטראוט טוענים שאמנם הוא מפגר אחרי קבררה בקטגוריות של הטריפל-קראון – אחוזי חבטה (325. נגד 329.) הום ראנס (30 נגד 44), ו-RBI (שהם 58 נגד 137), הוא עליון בשתי קטגוריות אחרות שהן לא פחות חשובות: מספר ראנס (129 נגד 109) וגניבת בסיסים ( 52; נגד 0) קבררה לא גונב בסיסים כי הוא יותר מדי איטי.. הם טוענים גם שטראוט הוא הטוב בנמצא – כפי שקבע גם ספורטס אילוסטרייטד – כי הוא שחקן הגנה טוב יותר. הצרה היא שבהגנה אין סטטיסטיקות מספיק מדוייקות כדי לתת "ציון" על הגנה, מלבד אולי "ERRORS".

אבל אני טוען שעליך להיות MORON לבחור בטראוט – והוא אולי שחקן הבייסבול בן ה-21 הטוב שהיה בהסטוריה של המשחק) – לפני קבררה. הוא עלול עדיין הערב, במשחק האחרון של העונה, להפוך לטריפל-קראון ווינר הראשון מאז קרל יסטרמסקי, והוא עשה זאת ב-1967. קבררה הוא ה-MVP שלי. טראוט – עליך להשתחוות בפני המבוגר. אולי בשנה הבאה כי אתה עלול להפוך לשחקן הבייסבול הגדול ביותר שראינו ב-50 השנים האחרונות!

פוטבול: פייטון מנינג חזר בגדול

אחרי ארבעה ניתוחי צוואר, אחרי שנת שבתון מחוייבת המציאות בגלל הניתוחים, פייטון מנינג הוא עדיין – לדעתי לפחות – הקוורטרבק הטוב ביותר בליגה.

שוב הוא ניצח משחק. שוב הוא היה הגורם העיקרי לנצחון. הוא משליט מין סדר ובטחון בקבוצתו הדנבר ברונקוס. לא רק זה, אלא שהוא סידר לו את הטייט אנדס שהוא רצה. הוא טילפן לג'ואל דרסן ודרש שיחתום בברונקוס. הוא איר לו, "ג'ואל, אנחנו יחד יכולים לבצע דברים מאד מיוחדים בדנבר". וג'ואל חתם: "אם פייטון לא היה חותם, אני הייתי חותם ביוסטון", הוא אמר.

אז למי שהיו ספקות בקשר לפייטון מנינג, מוטב שיחשוב פעמיים. מי שחשב שאין סכוי שהוא יוכל לחזור למיטבו, מוטב שיחשוב שלוש פעמים על הקוורטרבק בן ה-36 הזה. פייטון הוא זוכה ה-MVP ארבע פעמים. הוא שיחק בשני סופרבולים וניצח אחד. הוא השחקן השלישי מכולם ביארדג' אחרי ברט פארב ודן מרינו. הוא הקוורטרבק הפיקח מכולם. ביום ראשון לפני שבועיים הוא עמד מול ההגנה האוייבת על קו ה-35. הוא הכיר את הפורמיישיון שלהם. הוא חזה בעשרים שעות של וידיאו. הוא ידע בדיוק מה כל שחקן יריב של אוקלנד עומד לעשות. מוחו עיכל את האינפורמציה בשנייה, הסתכל שמאלה היכן שהרסיבר דמריוס תומאס היה ב-ONE-ON-ONE COVERAGE, והוא ידע שאין בעולם שחקן שיכול לשמור עליו 'אחד-על-אחד. תומאס בן ה-24 הוא אתלט בן 24 פריקי לחלוטין. אבל הוא לא ידע בדיוק מה לעשות עד שפייטון הגיע. "הוא לימד אותי מה עלי לעשות כאילו הייתי תלמיד כיתה א' הלומד לראשונה מה על רסיבר לעשות. בגללו הפכתי לשחקן חדש". הטעייה, וכדור ספירלי ל-D.T, והסיפור גמור.

הוא צילצל לכל הרסיברס והטייט-אנדס של הברונקוס וביקר שיגיעו לדנבר לעבוד איתו פרטי. במגרש של בית ספר תיכון מקומי שמנהלו היה חבר כיתה של פייטון בתיכון. היום כולם מודים שהיה זה כמו SUMMER SCHOOL בו באים לאקסטרה לימודים כשאתה סטודנט מעט מפגר. הוא, פייטון, הראה להם מהשנייה הראשונה שמוסר העבודה שלו הוא בלתי ניתן לתאור. הבנאדם בלתי נלאה מללמוד וללמד. "PRACTICE MAKES PERFECT" הוא שב ואומר.

אמנם דנבר היא 2-2, אבל במשחק החוץ נגד הפטריוטס של ניו אינגלנד והקוורטרבק שלה טום בריידי, נראה את ברונקוס החדשה שפייטון מנינג מכין ממשחק למשחק להגיע לסופרבול. נגד אוקלנד הוא זרק ל-338 יארדס ושלושה טאצ'דאונים בנצחון 6-37. הרסיברס שלו והטייט-אנדס מתרגלים לספירלה של כדורו שאינה מושלמת כמו של טום בריידי, והיא אפילו מעט "WOBBLY". אבל הכדור מגיע בחלקיק השנייה הנכון למקום הנכון. קו ההתקפה, והרסיברס, צריכים גם להתרגל אליו מתנהג על הקו כשוטר תנועה, מחליף ומשנה תרגילים על הקו, לפעמים שלושה תרגילים שונים תוך 5 שניות, לפי מה שהוא רואה בפורמציה של ההגנה.

כל שחקן חייב לדעת על השנייה את ההבדל בין 3 על 4XL און 4 לבין 5-5RT-7 און 2. מוחו עובד כמו זה של מנתח מוח שפותח את הראש בניתוח מוח להוציא גידול שנחשב לא סרטני, ופתאום מגלה מוח מוקף בגידול סרטני ממאיר, והמוח לא יכול להישאר פתוח יותר מעשר דקות. או מהנדס חלל ביוסטון שפתאום מסתבר לו שהחללית סטטה ממסלולה ב-12 מעלות במהירות של 18,000 מייל לשעה ויש לו 25 שניות להחזירה למסלולה שנקבע לה. זהו פייטון. קר רוח; לא מתרגש משום דבר, לא נבהל משום מצב. ווינר בכל רמ"ח אבריו.

הרקורד של מנינג – פייטון, לא אחיו הקטן אליי הקוורטרבק של הג'איינטס – במשחקים רגילים הוא 69-143, כש-13 מההפסדים באו בעונת הרוקי שלו ב-1998. זה כמעט 20% מההפסדים. הוא הפך ווייד רסיברס וטייט-אנדס לכוכבי על בליגה, אחד מהם הוא פייר גרסון שחתם עם הרדסקינס על 42 מיליון ל-5 שנים. "האמת? שליש מהכסף מגיע לפייטון!", הוא אמר אחרי החתימה.

דרסן אומר: "אני יכול לשבת על התחת שלי, והמגן ALL OVER ME, והוא עדיין ימסור לי כדור שאני יכול להגיע אליו, והמגן שלי לא יכול. זוהי גדולתו. לא משנה באיזה מצב אתה נמצא, קולו ב-'האדל' משדר כזה בטחון שאתה מאמין בכל שנייה שהמסירה הבאה היא-היא שתביא את הגאולה".

תומאס, שהברונקוס מאמינה שיהפוך לכוכב גדול, אומר שעם פייטון הוא מגיש חובה לעשות דברים מיוחדים. "היו לי בחיי 7, 8 קורטרבקים טובים אבל עם מנינג זה הכל שונה. אתה מרגיש – אתה יודע – שהוא המנהיג. לשחק איתו זה נסיון חדש לחלוטין. אף פעם לא הרגשתי כך כרסיבר!".

ומה אומר פייטון? "עם כל הכבוד וכל צניעות, אני הייתי הקוורטרבק הגרוע בליגה אם הבחורים האלה לא היו תופשים את כדורי. IT TAKES TWO TO TANGO. לא, זה לא לוקח שניים. זה לוקח את כל הקבוצה, ובינתיים כולנו באותה יישורת!".

אן.בי.איי: עובדים בשחור

לכל קבוצה יש כזה, שחקן שעושה את העבודה השחורה וגורם לכולם להיות טובים יותר. שחקן שלא קולע הרבה, או נותן דאנקים ווירטואוזים, אלא נילחם, שורט ונושך עד טיפת דמו האחרונה. השחקנים ברשימה הם לא כוכבים גדולים, אבל הם לוחמים בכל נימי גופם, ולא במפתיע, לרובם יש אליפות. הנה חמשת השחקנים הכי אפורים ויעילים בליגה.

5. רון ארטסט (שלוםעולמי הוא לא) – חלק אומרים שהוא נחמד, חלק שהוא מרושע, והרוב טוענים שהוא בכלל פסיכי, אבל עם הלחימה המשוגעת (תרתי משמע) שרון ארטסט מציג על המגרש אי אפשר להיתווכח. הוא אומנם החוליה החלשה בחמישייה הנוצצת שנבנתה בלוס אנג'לס, אבל הוא הפרימיטר דיפנדר הכי טוב של הלייקרס (כן, טוב מקובי, והרבה יותר טוב מנאש). אולי הוא לא טוב מגאסול, אבל הוא חשוב הרבה יותר להצלחת הלייקרס מהספרדי. ארטסט הוא הלייקר הפותח היחידי שאני יכול לדמיין מזנק על הריצפה בשביל להציל כדור קריטי, כזה שיכול לעשות את ההבדל בין אליפות לאכזבה.

4. ג'ואקים נואה – הסנטר הצרפתי הוא דוגמה קלאסית לשחקן די מוגבל שמצליח בזכות נחישות ולחימה. הוא ריבאונדר עם טיימינג מצוין ואחד מחמשת הסנטרים ההגנתיים הטובים ב NBA . הוא מהמוסרים הכי אנדרייטד בליגה, ורוח הלחימה שלו דוחפת את כל האחרים. בהנחה שדרק רוז יחזור לשיא, ושיקאגו תחזור לגדולתה, נואה יוכל להיצטרף לרשימה המאד מכובדת של "הסייד קיק הטוב ביותר בקבוצת אליפות".

3. אייברי בראדלי – אחרי עונת רוקי מאד מאכזבת (וביקור קצר בירושלים), בראדלי פרץ בעונתו השנייה. הוא לקח את המושכות מאלן כשוטינג גארד הפותח של הסלטיקס, ופציעתו הייתה הגורם המכריע באי העפלתה של בוסטון לגמר. בראדלי הוא החיים מאחורי ההגנה המפחידה של הסלטיקס, והוא עובד מצוין בהתקפה עם רונדו וגארנט, שלקחו אותו כפרוייקט אישי. הזריזות הנדירה שלו הופכת אותו למגן על, כזה שאין ספק שיזכה בעוד הרבה אול דיפנסיב טימס. מי אמר שלבוסטון אין עתיד?

2. טוני אלן – אלן הוא השחקן הכי אנדרייטד בליגה. הוא אחד משלושת השוטינג גארדס ההגנתיים הטובים ביותר, וGlue guy אמיתי. טוני הוא המגן הכי טוב בממפיס, וגורם מרכזי בקבוצה מאד מאוזנת. אין שוטינג גארד או פוינט גארד עליו הוא לא יכול לשמור, והלב הענקי שלו (שעזר לסלטיקס לזכות באליפות) מדרבן את כולם. אלן הוא שחקן של מאמן, ואחד שימצוץ לכל גארד יריב את הדם. רק שחקן אחד בליגה לובש שחור יותר כהה (תחשבו על הצבע של ההיט).

1. שיין באטיה – האלוף הטרי והצלע הרביעית באלופה המכהנת גם תופס את המקום הראשון ברשימה. באטיה הוא עובד שחור בדפנישון, ועד כמה שמספרים שהוא נחמד ועדין מחוץ למגרש, על המגרש הוא פשוט רוצח שקט. בפלייאוף האחרון הוא הוכיח שהוא מגן Elite, והוא נשאר יציב גם שהכוכבים הגדולים נעלמו. הזריקה של באטייה מהפינה היא סוויש בטוח, והוא לא עשה בעיות כלשהם בכל ההיסטוריה המתועדת. באטייה הראה שגם עם כישרון מוגבל וחיסרון אתלטי אפשר להצליח ב NBA. וההוכחה הכי גדולה? הוא אלוף.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ספורט

כרטיס אספנים של לברון ג'יימס הפך ליקר בהיסטוריה

Published

on

כרטיס 'רוקי' של כוכב הלייקרס מ-2003 נרכש על ידי אספן שהשקיע סכום עתק

שוק כרטיסי האספנים הספורטיביים ממשיך להתחמם. הפעם, זהו כרטיס 'רוקי' של לברון ג'יימס שקבע שיא מחירים חדש לכרטיסי כדורסל, ועקף את השיא בדרך להפוך לכרטיס היקר ביותר מכל ענף ספורט. מחיר הרכישה הסופי? 5.2 מיליון דולר. הכרטיס הוא חלק ממהדורה מוגבלת ביותר של 23 עותקים בלבד, מה שהופך אותו לאחד משלושת הקלפים הנדירים ביותר שקיבלו דירוג זה. ג'סי קרייג, מומחה בתחום, מסביר: "הדרישה לכרטיסים נדירים, במיוחד כדורסל, היא בדיוק כמו הדרישה לאמנות יפה".

הוא לא מגזים: ערכי כרטיסי המסחר הנדירים לאספנים הרקיעו שחקים בשנה האחרונה. ספורט אילוסטרייטד ציין לאחרונה כי 23 מתוך 24 המכירות הגדולות ביותר התרחשו במהלך 15 החודשים האחרונים. רק בשנה שעברה, כרטיס לברון דומה ומדרג גבוה יותר לזה שנמכר ב- 5.2 מיליון דולר, עמד על 1.85 מיליון הדלים יחסית, מה שנותן מושג כיצד השוק רק המשיך לעלות. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות