Connect with us

גוף ונפש

ביטוח בריאות: הגיע הזמן לחסוך, והרבה!

Published

on

החל מ-1 בינואר 2020, תושבי קליפורניה יקבלו תמיכה כלכלית מורחבת מהמדינה על מנת לעזור להם לרכוש ביטוח בריאות * הפרטים בפנים

אני תמיד נפעמת מעד כמה קליפורניה שונה משאר חלקיה של המדינה; אולם השנה זה נכון במיוחד. ישנה תחושה כאילו אנו בקליפורניה חיים ביקום מקביל לשאר המדינה. 

שוב הגיע הזמן בשנה שבו אנו נדרשים לבדוק ולהעריך את ביטוח הבריאות שלנו, בין אם הוא משולם על ידי המעסיק, Covered CA, Private Individual, Medi-Cal, International או Employer. שוק ביטוחי הבריאות ליחידים ולמשפחות בקליפורניה פתוח עכשיו באופן רשמי: כל מי שירכוש פוליסה בין עד ה-15 בדצמבר יהיה מכוסה בשנת 2020. אתם בוודאי רוצים להיות בטוחים שמצאתם את הפתרון הביטוחי עם הכיסוי המיטבי עבורכם. אנחנו כאן לעזור לכם להתאים את עצמכם לשינויים, עם בגישה חיובית ופתוחה.

זכרו: כולנו צריכים לקחת את הבריאות שלנו בידיים על מנת לשפר את איכות חיינו, בכל דרך אפשרית: לאכול מזון בריא, לחשוב מחשבות חיוביות, להשתתף בפעילויות חברתיות וליהנות מזמן איכות במקום שקט.

שימו לב: קליפורניה חוזרת למדיניות הקנסות שהתקיימה ב-2018. לכן, החל מ1- בינואר, 2020, אם אתם בוחרים לא לרכוש כיסוי ביטוחי, תדרשו לשלם את הסכום הגבוה מבין שתי אפשרויות: 1) קנס בסך 695$ (למבוגר) או 347.50$ (לילד); 2) 2.5% מההכנסות שלכם.

במקביל, החל מ-1 בינואר 2020, תושבי קליפורניה יקבלו תמיכה כלכלית מהמדינה על מנת לעזור להם לרכוש ביטוח בריאות, בנוסף לעזרה הכלכלית שיתכן שאתם זכאים לה מהממשלה הפדרלית. גבול ההכנסה השנתית הזכאית לעזרה כלכלית בשנת 2020 יגדל מ-400% מרמת העוני הפדרלית ל-600%. בשורה התחתונה, המעמד הבינוני יקבל עזרה כלכלית בפעם הראשונה; או בסכומים גבוהים יותר מאשר הוענקו עד כה.

שיהיה בהצלחה לכולם! אנו אסירי תודה שזכינו לשרת את הקהילה שלנו כל כך הרבה שנים עם A+ Insurance Service.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

זוגיות זו עבודה

Published

on

את הניסיון הרב שרכשה לירון גבאי סמרה בתחום ניהול כעסים היא משלבת בצורה אינטלגנטית במסגרת הטיפול הפסיכולוגי בבני זוג – שווה בדיקה

״זו לא בושה לחוות בעיות בזוגיות״ אומרת לירון גבאי סמרה, פסיכותרפיסטית מורשית המתמחה ביעוץ זוגי וניהול כעסים, ״גם אצל זוגות שנראים לכם לכאורה מאוהבים לנצח, תמיד יופיעו לאורך הדרך אירועים – קטנים וגדולים – של בעיות בזוגיות, שיעוררו מתחים, לחצים, חילוקי דעות, ציפיות שונות, כעסים ואכזבות״. פעמים רבות ינסו בני הזוג לפתור את הבעיות בעצמם, אך מה עושים כשמגיעים למבוי סתום?

בקליניקה הפרטית שלה בוודלנד הילס מטפלת לירון בזוגות צעירים לפני חתונה, זוגות עם משברים של אמצע החיים, בני זוג בגיל השלישי וכן זוגות חד ודו-מיניים. ״הזוגות אולי שונים אבל הבעיות חוזרות על עצמן״, מספרת לירון, ״צרכים שאינם מסופקים אצל אחד מבני הזוג, נשים שמרגישות שלא מבינים אותן, גברים שמרגישים לא מוערכים. אלו הדברים הכי שכיחים".

מה שמיוחד בשיטת הטיפול של לירון הוא הניסיון הרב שיש לה בתחום ניהול הכעס, אותו היא משלבת בצורה אינטליגנטית במסגרת הטיפול בזוגות, כי הרי המגננה הכי שכיחה היא כעס. במהלך הטיפול היא עוזרת להם לקלף את השכבות והמגננות ולהגיע לשורש הבעיה הצרכים והרצונות הלא ממומשים – ומציאת דרכים יעילות יותר להתמודד".

מהן הטעויות הכי שכיחות של זוגות במערכת היחסים שלהם?

״זוגות שנוטים להאשים אחד את השני באופן קבוע או מעבירים ביקורת. טעות נוספת היא לחשוב שהקשר צריך להיות הכול או כלום – או שיש לי זוגיות מושלמת בה בן זוגי הוא גם חבר הנפש, גם המאהב, גם הפסיכולוג ועוד או – שרע לי ואני צריכה לברוח! כל דבר שקשה לנו ליישם במסגרת הזוגיות, קשה לנו גם מחוצה לה, ולכן תמיד אומרים לזוגות לפני גירושין לנסות ללכת לטיפול כי סיכוי גבוה שימצאו את עצמם עם בעיות דומות גם במערכת הזוגית הבאה. אני תמיד אומרת למטופלים שלי ׳תעבדו על זה כדי שבעתיד תהיה לכם מערכת יחסים חזקה וטובה, לא משנה עם מי׳.

״לבני אדם קשה לקחת אחריות והתהליך שלי איתם הוא לעזור להם להבין איפה החלק שלהם בזוגיות, היכן האחריות שלהם. אני עובדת איתם הרבה על תקשורת, ללמוד לדבר ב-׳אני מרגיש׳ ולא ׳אתה עשית לי את זה׳. מנסה להציב בפניהם מראה ולהצביע על התנהגויות שונות במערכת הזוגית, לברר האם הם מגיעים עם משקפיים שרואים דרכם דברים שלא תמיד נכונים. אולי הם מביאים פחדים מקשרים קודמים".

איך יודעים מה הזמן המתאים ללכת ליעוץ זוגי?

״כל זוג יכול ללכת לטיפול זוגי, לא בהכרח צריך להיות משבר גדול. זוגיות זו עבודה, וכמו שאתה תעשיר את הידע שלך כדי לפתח את העסק הטוב ביותר, כך נכון להתייחס גם לזוגיות. טוב להגיע לפעמים רק כדי לעבוד על כל מיני מטרות עם בן הזוג או לשיפור התקשורת, גם אם אין איזו ׳בעיה׳. לעיתים מגיעים אליי לקוחות שנמצאים באיזו תקופה מתוחה ביניהם או איזה נושא כבד שהם לא מצליחים לפתור אותו לבד.

דרך הטיפול הזוגי קל לי יותר לעבוד עם אנשים על ניהול הכעסים שלהם, שזו אחת ההתמחויות שלי. בטיפול זוגי אני יכולה לראות בחדר כיצד הבן אדם מתמודד עם הרגשות שלו. בטיפול אחד על אחד אני אשמע סיפור ׳הוא אמר לי היא עשתה לי׳, ואני לא רואה ב׳לייב׳ את הרגשות. אני לא אוהבת לעבוד עם סיפורים שאנשים מספרים לי אלא עם מה שנמצא בחדר. כשאחד מבני הזוג מדבר, השני מביט ומקשיב. אני מקבלת את שני הצדדים וגם שמה לב לאינטראקציה ביניהם – האם היא מגלגלת עיניים כשהוא מדבר? האם הוא זז על הכיסא באי נוחות? או אולי היא נותנת לו מבט זועף? כל אלו הם הכנה מצוינת לעבודה על ניהול הכעסים שלהם שלעיתים הוא גורם מכריע בבעיות הזוגיות. ״

יש מקרים שאת ממליצה על פרידה?

״כשקיימת התעללות פיזית או מילולית או אלימות ביניהם, מבחינת החוק אסור לי לטפל בהם כזוג יותר. במקרים מסוימים אבקש לפגוש אותם בנפרד אם אני מרגישה שכך אוכל להגיע אליהם ולשורש הבעיה בצורה טובה יותר״.

במיוחד בימים אלו הפסיכוטרפיסטית לירון גבאי סמרה מבצעת גם פגישות וידאו לזוגות ויחידים. 

Liron Gabay Samara
Licensed Marriage and Family Therapist #99154,
CAMS-III / 818-208-0518 / 20300 Ventura Boulevard, 330, Woodland Hills, California 91364

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות