fbpx
Connect with us

Featured

ביום שבת: הזדמנות נוספת לזכות בפאוורבול, בסכום של מיליארד וחצי דולר; שני כרטיסים בקליפורניה גירדו חמישה מספרים וזכו במיליון דולר

Published

on

רק שלושה חודשים עברו מאז שמנחש בודד זכה בארה"ב ביותר מ-1.3 מיליארד דולר – אבל כעת יש כבר פרס גדול יותר שמחכה לבר המזל הבא: הפרס בהגרלת הלוטו Powerball גדל לסכום השלישי בגודלו אי-פעם בארה"ב, ועומד כעת על 1.5 מיליארד דולר. 

הפרס, שעמד לפני כן על 1.2 מיליארד דולר, תפח לסכום העצום אחרי שגם בהגרלה שנערכה ביום רביעי איש לא ניחש נכונה את ששת המספרים שעלו בגורל: 2, 11, 2, 35, 60 וכשמספר ה"פאוורבול" היה 23. הייתה זו ההגרלה ה-39 ברציפות, מאז 3 באוגוסט, שבה איש לא ניחש נכונה את כל המספרים, ולפיכך המשיך הפרס לתפוח עוד ועוד.

שני כרטיסים בקליפורניה כמעט הגיעו – אבל ניחשו נכון חמישה מספרים והרוכשים שלהם זכו במיליון דולר. אחד מהם נרכש בחנות סבן אילבן באונטריו.

ההגרלה הבאה תיערך בשבת, אבל הסיכויים לנחש נכונה את כל המספרים נמוכים להפליא: 1 ל-292.2 מיליון. את הסכום המלא של 1.5 מיליארד דולר יקבל הזוכה המאושר רק אם יסכים שהוא ישולם בתשלומים שנתיים לאורך 29 שנים. אם יבקש לקחת את כל הכסף בבת אחת, כפי שלרוב עושים המנצחים, הוא יקבל "רק" 745.9 מיליון דולר. כך גם עשה המנחש הבודד מאילינוי שזכה בסוף יולי ב-1.337 מיליארד דולר בהגרלת משחק הלוטו Mega Millions, והוא קיבל בסופו של דבר 780.5 מיליארד דולר. 

הגרלת ה-Powerball נערכת ב-45 מדינות בארה"ב, כמו גם בוושינגטון הבירה, בפוארטו ריקו ובאיי הבתולה שנמצאים תחת חסות אמריקנית. הפרס הגדול ביותר אי-פעם בלוטו בארה"ב היה 1.586 מיליארד דולר בהגרלת ה-Powerball בינואר 2016, והתחלקו בו שלושה זוכים. הפרס השני בגובהו היה 1.537 מיליארד דולר, באוקטובר 2018, וגרף אותו זוכה יחיד מדרום קרוליינה.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות