Connect with us

תרבות ובידור

בטיפול נמרץ

Published

on

התיאטרון העברי ואורי טאייר דינור גאים להציג הצגה חדשה: ״קח את אבא שלך ולך לעזאזל" • המחזה של רמי ורד הוא קומדיה שחורה על "הורים וילדים, גירושים והזדקנות של ההורים, במעבר למצב שמטפלים בך ובצורך לפתח את שרירי החמלה" • אלעד מסורי ביקר בחזרות הגנרליות הנערכות בהאנגר של שדה התעופה בוואן נייס

מ – JEWISH HEBREWשהו טוב מתבשל ב-STAGE, במטבח של התיאטרון העברי בלוס אנג׳לס. על הפרק: הצגה חדשה שתעלה בתחילת החודש הבא בשם: ״קח את אבא שלך ולך לעזאזל״. את המחזה כתב רמי ורד, על הבימוי וההפקה מופקדת אורי (טאייר) דינור, ולצידה עוזרת הבימוי רוחמה חג׳בי והמפיקה יעל שחם. לקראת הצגת הבכורה שתתקיים בגינדי אודטריום בבל אייר ב-9 בפברואר, הצטרפתי לחזרות עם אורי והשחקנים שהפעם מורכב מצוות מקצועי ביותר; רובם בוגרי בתי ספר למשחק, עם ניסיון בימתי משמעותי בישראל ובארצות הברית.

החזרות נערכות בלוקשיין מפתיע ומעניין – האנגר של מטוס פרטי בשדה התעופה בוואן נייס, אותו נידבו בני הזוג יהודה (ויז'ן) חגואל ודליה גוט. בערב קריר וחורפי התאסף צוות השחקנים המלא וערך חזרה עם תלבושות מקוריות, חלקן חושפניות ביותר, כאשר הם עובדים ומלטשים את התפקידים בחריצות מרשימה. אורי ישובה במרכז החדר, בוחנת כל משפט, תנועה והבעת פנים של השחקנים. היא מתקנת, משפרת וגם מעודדת כשצריך. הכל כדי להוציא כמה שיותר מהצוות שלה.

אורי, מתי התחיל התיאטרון הישראלי שהקמת כאן?

״בשנת 2006 יורם נחום פנה אלי ואמר לי – בואי נעשה הצגה. עשינו הפקה קטנה של 12 איש מכאן הכל התחיל. אפריים עזגד שכיכב בהצגת ״החולה המדומה״ ניפטר השנה. הוא היה משורר נפלא ומעורר השראה, ואני מקדישה לו את הצגת הבכורה. הוא שיחק בהמון הצגות של התיאטרון והיה ממקימיו.

אני ויורם יצרנו את התאטרון הישראלי. בהתחלה לא עשינו הרבה הצגות כי לא הייתה תמיכה בכלל. ב -2016 עשינו את ״ משפחה חמה״ שהתקבלה מאוד יפה ובתמיכה של ה-IAC. ב-2017 את ״אישה בעל בית״, בשנה לאחר מכן קיבלנו עוד תמיכה מה-IAC אבל ב-2018 הם הודיעו שהם לא נותנים יותר מענקים אז היינו צריכים לראות איך מסתדרים לבד.

״התיאטרון מוגדר כמוסד ללא מטרת רווח כבר משנת2011, וכרגע אנחנו מאוד מחפשים אנשים שאוהבים תאטרון ושרוצים לקחת חלק בזה. או כמובן לתמוך בו. הקאסט הנוכחי שלנו כמו שראית הוא מאוד מקצועי, יש שחקנים עם נסיון ובוגרי בית ספר למשחק".

איך המחזה הנוכחי הגיע אליך? 

״אחד השחקנים מההצגה הקודמת כתב לי שהוא ראה את ההצגה בארץ וביקש ממני לבדוק אותה כי היא מעולה לתאטרון. אני מחוברת עם המכון למחזות ישראלים ודרכם קיבלתי את המחזה ומיד קראתי אותו.

חזרתי אליהם וביקשתי לקבל את המחזה כי התאהבתי בו לגמרי, אז הפנו אותי לסוכן של רמי ורד שכתב את המחזה.

באותה תקופה גם שהיתי בארץ. אבא שלי חלה וטסתי לבקר ולטפל בו. הוא עבר שבץ והייתי צריכה לעבור איתו את התקופה הקשה הזו, ואת כל ההתנהלות עם בתי החולים וזה החזיר אותי לנושא של ההצגה, שמספרת על אב ובן שמרוחקים והמצב הרפואי של האב מביא אותם ביחד, וכל הנושא של הבירוקרטיה של בית החולים. זה נגע בי, ביהדות אומרים שאתה אוהב את מי שאתה נותן לו, לא מי שנותן לך.״

אז במה עוסק המחזה?

״זוהי קומדיה שחורה שמטפלת בנושא של הורים וילדים, בנושא של גרושים וגרושות והזדקנות של ההורים. במעבר למצב שמטפלים בך ובצורך לפתח את שרירי החמלה. להיות במצב של נתינה בלי אג׳נדה, אהבת חינם ועוד. הדברים שהכי מצחיקים בהצגה הם האמת של החיים. אנחנו שמים לך מול הפנים דברים שאנשים חווים ולא מדברים עליהם או לא מוציאים החוצה.

רמי ורד כתב ההצגה הזו על בסיס החוויה שלו, כאשר אבא שלו חטף שבץ. ההצגה מבקרת קודם כל את המערכת, לא את הרופאים, הם לא אנשים רעים. יש בהצגה שאלה מוסרית מאוד חזקה – במי מטפלים ובמי לא. זה נושא שחשוב לעסוק בו. ההצגה גם מטפלת במערכות יחסים בין הורה לילד בכל גיל. להורים שלנו קשה מאוד להיות לבד ולהיות זקוקים לנו בעיקר כשאנחנו רחוקים מהם. הם לא רוצים לתת לנו הרגיש שהם טירחה".

איך הכימיה בין השחקנים? 

״נהדרת. הם מקבלים אחד את השני, עוזרים אחד לשני. כשאני הייתי עסוקה בפסטיבל הסרטים הישראלי ולא היה לי זמן לנשום הם נפגשו לבד, עשו חזרות עם המון תמיכה ביניהם וזה מקסים לראות. אנחנו מתכוננים להצגת הבכורה ב-8 בפברואר. לאחר מכן יהיו עוד 6 הופעות נוספות ב'סידר ווסט', התיאטרון שנמצא ביוניברסל סטודיו בין העיר לוואלי במיקום נפלא. אנחנו מתרגשים ואני ורוצה להודות לעיתונים הישראלים שעוזרים ותומכים, לשמעון בהרוזן על המפרסת שהוא בנה לנו במתנה, וכמובן לקהל שקונה כרטיסים ותומך בתיאטרון המקומי".

• • •

במהלך החזרות יצא לי להכיר מקרוב את השחקנים ולשמוע בקצרה על הדמויות אותם הם מגלמים. אחת השחקניות הראשיות היא יעל מפצ׳יר בוצ׳ר (משחקת את לימור), במקור מירושלים, למדה משחק ותסריטאות ׳בניסן נתיב׳ והגיעה לאל-איי ב-2014. יעל: ״שמעתי על אורי ושיש לה תאטרון וישר יצרתי איתה קשר. עד עכשיו לא היה לה תפקיד שמתאים לי. בשנה שעברה כשהיא כתבה לי שיש לה תפקיד שיכול לעבוד עבורי שמחתי מאוד וחיברתי אותה גם עם סיון פיליפס, שהיא גם שחקנית מקצועית". יעל מאוד דומיננטית בחזרות ומביאה המון ערך מוסף להצגה, כמו גם עוזרת לאורי לביים את התמונות ובטיפים מקצועיים מעולם המשחק.

יעל: ״לימור היא משהי שהחיים שלה תקועים – היא גרה בבית חולים עם אמא שלה שחטפה שבץ והדירה שלה בשיפוצים. יש משהו כיפי בתיאטרון שאתה יכול לפרוק את מה שמפריע לך בחיים על הבמה. את העצבים, את המתח, את הקשה לי ומר לי. התפקיד של לימור מלא פאנצ׳ים פיזיים שנראים מתאימים לאופי שלי. כיף לי לתת לקהל הישראלי תאטרון שיצרנו פה באל-איי".

בתיה פרנס משחקת את זיוית, העובדת הסוציואלית. בתיה מגיעה מעולם הבמה ויש לה נסיון רב במשחק. היא למדה במכינה של ניסן נתיב, ולאחר הצבא היה לה ברור שהיא טסה לארצות הברית. בהמשך למדה ב׳לי שטרסברג׳ בניו יורק, עבדה בתיאטרון ומחזות זמר באופן מקצועי. אתה המעבר לאל איי עשתה ב–2008 כדי להשיג יותר ניסיון בקולנוע וטלויזיה.

בתיה היא הליהוק האחרון של ההצגה והיא מספרת על התפקיד: ״זיוית באה ממקום טוב, אבל המערכת משנה אותה והיא נאלצת לעשות בחירות כדי להציל את התחת שלה. אני מתחברת לזה ברמה שאנשים עושים החלטות בחיים, והם חושבים שהם הולכים לעשות משהו שהם אוהבים ופתאום הם מגלים שהם בעצם מכשיר בשביל להרוס בכלל. אני יכולה להבין את הקונפליקט שלה. למרות שזו קומדיה, הדרמה היא בעצם מה שמצחיק ויש בהצגה ביקורת חברתית נוקבת".

סיון פיליפס משחקת את יעל: גרושה פעמיים ומחפשת אהבה. סיון גם היא חלק מהשחקניות היותר מקצועיות ומנוסות בקאסט. ״תהיה הצגה טובה״ היא פותחת את השיחה שלנו. סיוון כבר שבע שנים באל איי. במקור היא מפתח תקווה שם הופיעה בלהקה היצוגית של העיר היא נזכרת במבט נוסטלגי. סיון שיחקה לפני כמה שנים בהצגה בהוליווד שלא ממש המריאה, ולדבריה היא די אמרה נואש מענין התיאטרון בעיר המלאכים, בה כולם מכוונים לקולנוע ולטלוויזיה. אבל אז, היא מספרת, דיגדג לה לחזור לבמה.

ביום יום היא עובדת במשלוחים ב׳פוסט מייטס׳, אבל עדיין חייה בהוליווד כדי לנסות להגשים את החלום. היא קיבלה את התפקיד הסקסי של יעל סיון: ״יעל בחורה נואשת לאהבה אבל לא יודעת איך להכיל אותה או לזמן אותה אליה או לתפוס אותה כשהיא מגיעה. היא מאוד משוחררת, ומאוד פנויה לחוות דברים ולהכיר אנשים שגם פנויים לחוות דברים". בחיים, סיוון מספרת, ״אני מאוד שונה. מכירה מישהו ומתאהבת בקלות ובונה הרים וגבעות על כל גבר שאני יוצאת איתו".

נטע שוחט משחקת את האמא של לימור שמאושפזת בבית חולים לאחר שחטפה שבץ. נטע חברה במת״י ומשחקת ברידג׳. יום אחד קיצרו להם שיעור ברידג׳ בטענה שמתחיל חוג חדש של אימפרובזציה עם אורי דינור, שהייתה צריכה את החדר לעשות חזרות. נטע: ״הייתי צריכה להבין מי זו האורי הזו שלוקחת לנו את החדר וכך הכרתי אתה. כמה חודשים לאחר מכן אורי הציעה לי את התפקיד. ישר אמרתי כן. אני בת 70 מה יש לי להפסיד. אני חובבת הצגות ואנחנו הולכים להרבה מחזות. יהיה כיף להיות חלק ממשהו כזה. גם אם זה תפקיד קטן לא איכפת לי אני נהנית".

אור שעשוע מגלם את דמותו של דוקטור שלם. הוא הגיע לאל-איי לפני כשנתיים, בוגר בית הספר למשחק המקומי ״סטלה אדלר״. ״זו חוויה ראשונה שלי. הגעתי לפה בלי נסיון מהארץ ועד עכשיו שיחקתי רק באנגלית. לשחק בעברית זה משנה אותך. זה הופך אותך יותר מודע לעצמך כי אתה מדבר בשפת האם שלך, וכשאתה מדבר את זה במסגרת של טקסט אז העבודה המנטלית כדי שזה ישמע לי טבעי לוקחת יותר זמן. באורי הבמאית יש הרבה אש, אז הדינמיקה היא שונה אבל הכימיה עם השחקנים נהדרת. אין אגו שמשתלט, כולם להוטים ללמוד אחד מהשני ולשמוע הערות וזה פנטסטי".

עוד בגזרה הגברית, ליאור שמזה שמשחק את אברהם האבא של עמי קינן (יורם) שמאושפז בבית החולים לאחר שעבר שבץ. עמי עבד כמסגר בישראל ולא מצא את עצמו. לכן, הוא טס לאפריקה ועשה שם חיים עם נשים רבות כאשר הוא משאיר את משפחתו מאחור. ליאור מספר שלא היה לו נסיון מקצועי במשחק ולכן שמח על ההזדמנות לעבור את האודישנים ולהשתתף בהצגה. בחיי היום יום ליאור ידוע כטבח מעולה שמבשל אוכל בעיקר בסגנון איטלקי.

טניה עדן-לוי משחקת את חגית האחות הרוסיה. היא הגיעה אלינו לפני תשעה חודשים וזו ההצגה הראשונה שלה באל איי. כבר בארץ למדה משחק מגיל צעיר ושיחקה בתפקיד הראשי בהצגה הקומית ״נשים מדברות נשים״ שרצה יפה בהבימה, בתאטרון חולון והיכל ראשון. טניה: ״הגעתי לקאסט כשאני לא מכירה אף אחת אבל ממש הופתעתי לטובה. יש משהו בתבלין הישראלי שקל להתחבר אליו. כולם קיבלו אותי בחום ובחיבוק ומאוד עזרו לי וכיוונו אותי בכל מה שאני צריכה. הם אנשים מקסימים, גם אורי וכל השחקנים.״

טניה מספרת על הדמות שלה בתור חגית כהן האחות ומדוע בחרו להעניק לה מבטא רוסי. ״רצינו לתת לדמות האחות סוג של כוח כי היא מעורבת בסיפור. החלטנו לעשות אותה רוסיה כי יש משהו ברוסים שמשלב נוקשות ורוך ביחד. הם יודעים להיות הכי ישירים כשצריך אבל יש בהם חום. זה מתאים לדמות שמצד אחד היא תהיה אחות שמרחמת אבל גם שיהיה בה גם את הלוחמנות. לי בתור שחקנית היה כיף להשתעשע במבטאים".

הצגת הבכורה של המחזה
״קח את אבא שלך ולך לעזאזל" תיערך ב-7 בפברואר ב- Gindi Auditirium – American Jewish University. כרטיסים ( 55דולר) בטל':310-557-6425 טלי ספיר-קסטלמן. 818-689-6563 אורי טאייר דינור וגם ב www.eventbrite.com

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

"אני לא יודע להתחיל עם בנות"

Published

on

הוא חולה על אמא שלו ("מאוהב בה") • מפריד בין בשר לחלב ("צריך
להגיד תודה לאל על הכל") • וניאלץ להיאבק כמעט כל יום ביחס גזעני •
הזמר והדוגמן סטפן לגר, בן להורים מטוגו שמשרת בצה"ל, מזכיר שילד
שקורא לו 'כושי' לא נולד גזען וממשיך לחלום על קריירה בחו"ל

סטפן לגר – בן 21 . זמר, דוגמן ורקדן. רווק. נולד בבת ים, גר בראשון לציון. מדגמן מגיל 15 . פרץ ב־ 2016 עם השיר "Step Fun" , ובהמשך עם להיט הפרסומת "קומסי קומסה". השתתף בפסטיגל ושיתף פעולה עם נועה קירל, סטטיק ובן־אל, עברי לידר, עדן בן זקן ואיתי לוי. השתתף בקמפייני פרסום, וכיום מחזיק סטודיו לריקוד. הוציא השבוע סינגל חדש, "כפרה".

מתי בפעם האחרונה עשית משהו ספונטני?

"עשיתי עגיל באף, בקניון, לפני שנה. יש לי חתיכת אף־ אף, הרבה בשר, וזה לקח איזה שעה. זה כאב. בדרך כלל אני לא ספונטני. אני יודע מה יש לי בלו"ז קדימה, הופעות, ראיונות וצילומים, ואני לא מחכה למשהו ספונטני. אומרים לי שאני צריך חופש, אבל אני לא מרגיש ככה. אני רוצה לעבוד, לעבוד, לעבוד".

מתי בפעם האחרונה ביקרת בטוגו?

"לפני שלוש שנים, ואני אטוס שוב. אני רוצה לחזור לשם. נולדתי בישראל, אבל נסעתי לטוגו הרבה כילד,
לביקורים. להורים שלי יש הרבה אחים ואחיות שם. טוגו שונה מאוד מישראל, היא מתפתחת לאט, אבל כשאני מסתכל על האנשים שם אני רואה שהם שמחים. אין להם הרבה דברים שיש לנו פה, אבל הם לא יודעים את זה, הם פשוט מאושרים ומחייכים. אני לא מפונק, חונכתי להעריך כל דבר קטן, אבל מטוגו חזרתי כשאני מעריך עוד יותר את כל מה שיש לי. צריך לנסוע למקום כזה כדי לקבל פרופורציות".

מתי בפעם האחרונה הגשמת חלום?

"עכשיו. כל בוקר כשאני קם זה להיות בחלום. אני בתוך משהו שתמיד חלמתי, האמנתי ודמיינתי שיקרה,
ועבדתי קשה בשבילו. זה מרגש, וזה רק עולה ומתגבר. התחלתי בכלל מספורט, כדורסל וג'ודו. שמעתי מוזיקה כילד, ורקדתי, והריקוד הביא לי את הדוגמנות. בהמשך הוצאתי את השיר הראשון שלי. עכשיו אני אוהב את שלושת הדברים האלה באותה מידה – דוגמנות, ריקוד ומוזיקה".

מתי בפעם האחרונה עשית ספורט?

מלא זמן לא שיחקתי כדורסל או כדורגל. הופעה מול קהל זה כמו 30 ספרינטים, וזה הכושר שלי. אני נראה ככה בלי לעשות ספורט, ככה נולדתי. גם בגיל 14 הייתי כזה, וגם אבא שלי נראה ככה, והוא גם לא עושה כושר".

מתי בפעם האחרונה היית מאוהב?

"עכשיו. אני מאוהב באמא שלי. אני חולה עליה. אמא שלי עובדת בשגרירות טוגו בישראל, ואני חוזר מאוחר
הביתה מהופעות והיא מחכה לי, לא נרדמת עד שאני מגיע, רוצה לשמוע איך היה לי. אנחנו קרובים מאוד.
אחותי הגדולה ואני גרים עם ההורים, וכולנו מאוד מגובשים וקרובים".

מתי בפעם האחרונה התחילו איתך?

"כל הזמן אומרים לי שהתחילו איתי, אבל משום מה אני לא שם לב לזה. גם בגלל שאני צעיר, אני לא יודע
איך להתחיל עם בנות. אין לי משפטים שיש לאחרים. כשמתחילים איתי או מסתכלים, אני לא יודע איך לזהות
את זה. לא יודע מתי מישהי מעוניינת בי. באינסטגרם יש לי מלא הודעות, אני עונה גם".

מתי בפעם האחרונה הלכת לים?

"לפני שבוע, לחוף גורדון. אני אוהב ללכת לים, יש רוח, שקט. עכשיו אין שם מלא אנשים, אבל בחופש הכל
מפוצץ, ובכל זאת אפשר למצוא שעות שיש פחות אנשים ויותר רגוע. אני הולך לים לבד, ולפעמים עם חברים. אם רואים אותי שם ומזהים, אז מתלהבים לקראתי, שמחים לראות אותי. זה לא מציק לי. אני גם עושה גלישת סאפ, זה כיף ואני אוהב את זה מאוד. זה מרגיע אותי".

מתי בפעם האחרונה עשית אודישן?

"לפני שנתיים. פעם הייתי הולך לאודישנים, לכל מיני תצוגות ומלא דברים, וקיבלתי הרבה־הרבה 'לא' לפני
שקיבלתי 'כן'. עכשיו כולם כבר יודעים מי אני ובאים אלי. כשהייתי מקבל 'לא', בהתחלה הייתי מתבאס,
אבל לאט־לאט הבנתי שזה לא קשור אלי ספציפית. צריך ליפול לפני שאתה קם גבוה, וזה מבחן, לא
להישבר מה'לא'. אין הצלחה בלי כישלון".

מתי בפעם האחרונה התרגשת?

"התרגשתי מאוד לפני שנה, בזכות ילד בשם עידו שהיה חולה ושכב בבית חולים. הוא רצה להיפגש
איתי. אמרו לי שהוא אוהב אותי מאוד, והלכתי לשם לפגוש אותו. הוא היה במצב לא טוב, אבל בפגישה
שלנו הוא הזיז את היד והתחיל לנסות לשיר. המשפחה שלו היתה בשוק ואני בכיתי. אחרי כמה חודשים הוא
חגג בר מצווה, ובאתי לשיר לו. הוא התחיל להתאושש וישב כבר בכיסא גלגלים. אני ממשיך לקחת אותו
להופעות שלי, והקשר בינינו אמיתי עד היום. ללכת לבתי חולים ולשמח ילדים, וגם להופיע בבר מצווה,
זה כיף. אני מרגיש שזה חשוב. התגובות אלי מאוד מרגשות אותי".

מתי בפעם האחרונה לבשת מדים?

"אתמול. אני אמן פעיל בחיל התקשוב. רציתי להתגייס, זה היה חשוב, ועשיתי טירונות בניצנים. היה כיף מאוד. שירות צבאי זאת חוויה שצריך לעבור. בפועל אני עובד בטלפון ובאינסטגרם למשוך מלש"בים להתגייס לחיל. אני כל יום בצבא, אפילו כמה שעות, ואני בן 21 , ככה שנשארו לי עוד כמה חודשים".

מתי בפעם האחרונה שמעת הערה גזענית?

"לפני שנה, בשדה התעופה באילת. הצטלמו איתי ילדות ואימהות, ואז קראו לי בכריזה, כי הייתי צריך
לטפל בעניינים של המזוודה שלי, וכשחזרתי לשם אמרו לי שאיש מבוגר העיר לנשים שהצטלמו איתי
'מי הוא? מה אתן מצטלמות איתו בכלל? יש מלא כמוהו בתחנה המרכזית'. סתם איש ממורמר. אנשים היו
עצבנים עליו, אבל אני לא התרגשתי. זה המרמור שלו".

מתי בפעם האחרונה הרגשת שיש לך כוח לשנות דעות קדומות?

"ילדים שקראו לי 'כושי', זה מה שהם שמעו בבית. ילד לא נולד גזען, ומבחינתי כולם נולדים מאותו מקום
ונולדים אותו דבר. ילדים הם כמו כוסות ריקות, וכל אחד גדל לפי מה שממלאים אותו בבית. כשהתחלתי
להתפרסם, ילדים ראו ושמעו אותי – והתחילו לאהוב אותי. ההורים שלהם כעסו שהם צופים בי, כי הם היו
למעשה גזענים, אבל עם הזמן גם הם התחילו לקבל אותי, בזכותם של הילדים. ההורים רואים שאני בנאדם טוב, ומבינים שצבע העור לא משנה. הם מתאהבים בי. משהו השתנה ביחס אלי. אני מרגיש שפתחתי דלת. אם יהיה עכשיו עוד אמן שנראה כמוני, יהיה לו יותר קל. זה עצוב שזה ככה, אבל מצד שני זה המצב ואין מה לעשות. אני מרגיש שזה משתפר, וגזענות היא לא רק שחור ולבן. צריך להסתכל על בני האדם, לא על מחסומים כמו דת וצבע. כשאתה לא מתייחס לזה, אתה מבין עד כמה המחסום הזה לא משנה".

מתי בפעם האחרונה חשבת על קריירה בחו"ל?

"אני חושב על זה עכשיו. מאז שהתחלתי לעשות מוזיקה זה תמיד בראש שלי. אבל קודם כל נולדתי בארץ, כך שהחלטתי להתחיל את הקריירה פה. כשאני חושב על חו"ל אני חושב על צרפת, כי זו שפת האם שלי, ואני
מרגיש שאנשים מרגישים את זה ומתחברים לשירים שלי מאוד".

מתי בפעם האחרונה התפללת?

"הבוקר. אני מתפלל כל יום, בבוקר, בערב ובצהריים, ותמיד בתוך הראש. אני קם בבוקר ואומר תודה רבה,
וככה כמה פעמים ביום. צריך להגיד תודה לאל על הכל. אני נוצרי שמקיים מצוות של היהדות, צם ושומר כשרות, אבל אני גר פה, אז זה מסתדר. אני חושב שלא הכל קשור לדת. גבינה ובשר, למשל, לא מתאימים לי ביחד. זה עושה כאבי בטן וזה לא בריא".

מתי בפעם האחרונה למדת משהו חדש?

"אני לומד כל הזמן. למדתי לאחרונה ששום דבר לא בא בקלות. צריך לעבוד קשה כדי לקבל את כל מה שאתה
רוצה לקבל. אני רואה הרבה אנשים שרוצים משהו מסוים, נגיד פרסום, וזהו. אדם קודם כל צריך להתאמן במשהו, להתאמץ, לעשות משהו הכי טוב שהוא יכול, כי הפרסום הוא לא המטרה. המטרה היא להשפיע על אנשים ולעשות טוב לסביבה. הערכה, הצלחה ופרסום הם הדברים שמסביב, כי קיבלת עליך פוקוס".

מתי בפעם האחרונה חשבת על הפרסום שלך?

"כשהתחלתי בכלל לא חשבתי אפילו על הפרסום. מצחיק אותי שהיום פונים אלי לפעמים ואומרים לי 'אני רוצה להיות מפורסם כמוך'. תמיד התאמנתי בבית ברצינות ועשיתי המון הכנות לבצע את הריקודים טוב. כשהפרסום בא לי – לא השתגעתי. כש'קומסי קומסה' יצא, לא הבנתי בכלל שאני מפורסם. רק אחרי חודש
הגעתי לאילת, ופתאום התנפלו עלי נערות ונערים. שם הבנתי את הטירוף. בכלל, פרסום זה לא משהו קל,
זה מאוד מבגר אותך. אני תמיד בסביבה של אנשים מבוגרים, והם כבר לא שמים לב לגיל שלי".

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

עדיין חי בסרט

Published

on

מאיר פניגשטיין, מייסד ומנכ"ל פסטיבל הסרטים הישראלי בארה"ב, אירח אח"מים לבראנץ' חגיגי בבוורלי הילטון לקראת הפסטיבל ה-33 • המראות והקולות

ארוחת הצהרים המסורתית לספונסרים ותומכי פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג׳לס התקיימה במלון בוורלי הילטון – יריית הפתיחה למגה-להיט של מאיר פניגשטיין, שיתקיים במהלך חודש נובמבר השנה. במשך למעלה מ-33 שנים הציג הפסטיבל יותר מאלף סרטי קולנוע, סרטים דוקומנטריים, דרמות טלוויזיה וסרטים קצרים לכמיליון צופים; והביא מאות יוצרים וקולנוענים ישראלים לארה"ב לחלוק את אמנותם. באולם הכנסים של הילטון נראו אורחים מתעשיית הסרטים המקומית, תומכי הפסטיבל וגם שחקנים כמו אלון אבוטבול, מייק בורשטיין, ענבר לביא ומורן אטיאס, יחד עם מפיקים ואנשי תעשיית הסרטים של עיר המלאכים.

הארוע נפתח בסרטון תדמית שסקר את 33 השנים המופלאות של הפסטיבל שהחל בניו יורק ובהמשך עשה
עלייה ללוס אנג׳לס. הקומיקאי אילון גולד הבריק במופע סטנד אפ משעשע במהלכו ליגלג על תעשיית ההוליוודית, וגם על ההבדלים בין ישראלים לאמריקאים. הקונסלית לתרבות ודיפלומטיה ציבורית קארין אליהו פרי, הודתה למאיר על ההשקעה האדירה שלו בפרוייקט שהפך מוסד: ״במהלך שלוש השנים בתפקיד אני עדה לחשיבות הגדולה של פסטיבל הסרטים, שמאחד כשרונות ישראלים מכל רחבי ארה"ב ומישראל ומביא יוצרי קולנוע מכל קצוות הקשת: יהודים, ערבים, מהימין ומהשמאל, נשים – כולם זוכים לבמה אחת שמציגה ומקדמת את היצירות שלהם".

פניגשטיין עצמו נראה ונשמע נרגש: ״אני לא מאמין שהתחלתי את הפסטיבל הזה לפני 33 שנה. בפסטיבל הקרוב נציג יותר מ-30 סרטים חדשים, סדרות טלוויזיה, סרטים דוקומנטרים ותוכניות סטודיו. לפחות 20 יוצרי קולנוע ישראלים יצטרפו אלינו מישראל לספר על הסרטים שלהם". פניגשטיין סקר את תוכנית הפסטיבל והביע תקווה שבעזרת התומכים והתורמים הרבים הפסטיבל ה- 33 יהיה טוב יותר מקודמיו. בחלק האמנותי הופעה מרגשת של עדן פרבר הצעירה, ששרה את Let it go , שיר הנושא של הסרט ׳פרוזן׳ (שחלקו השני עומד לצאת בקרוב), מלווה באמא, מלחינת הסרטים המוערכת שרון פרבר.

במהלך האירוע הוענק פרס מפעל חיים לבמאי האמריקאי המוערך רוג'ר קורמן. במשך 60 השנים האחרונות, קורמן הפיק וביים למעלה מ-400 סרטים במגוון רחב של ז'אנרים. בשנות השבעים הקים קורמן את"עולם חדש", שהפך לחברת ההפצה העצמאית הגדולה ביותר בארצות הברית. בנוסף להפצת ההפקות שלו, "ניו- וורלד פיקצרס" היתה אחת מחברות ההפצה הראשונות בארה"ב שהביאה קולנוע זר לארה"ב; הפצת הסרטים של אקירה קורוסאווה, פרנסואה טריפו, פדריקו פליני, אינגמר ברגמן, וורנר הרצוג. בשנת 2009 , זכה קורמן באוסקר של כבוד מהאקדמיה לקולנוע.

במהלך ארוחת הצהרים נחגגגה ההצלחה של יוצר ישראלי שפרץ השנה ברחבי ארצות הברית – גיא נתיב,
שקיבל פרס הוקרה על זכייתו באוסקר השנה בקטגוריית הסרט הקצר עבור סרטו המצויין ״ Skin ״, שעורר הדים רבים כאשר נגע בעצב הרגיש במאבקים ותקיפות גזעניות בין לבנים ושחורים. נתיב עלה לקבל את הפרס יחד עם אישתו, השחקנית היהודיה האמריקאית ג׳יימי ריי ניומן. הוא סיפר על הידידות המיוחדת עם מאיר בפינגשטיין והודה לו בשם קהל יוצרי הקולנוע הישראלים: ״גדלתי על סרטים משנות ה-70, עם אמירה ומשמעות. העולם שאנו חיים בו הוא משוגע ולנו יש מחוייבות ואת הכלים לעשות סרטים בעלי משמעות שמשאירים מסר ולא רק סרטים פופולריים עם הצלחה קופתית".

לבראנץ' ההוליוודי הגיע גם אורח מיוחד מישראל: אבי ניר, מנכ״ל חברת ׳קשת מדיה׳ ואחד מאנשים התקשורת החזקים בישראל. ניר קיבל פרס: Israel Film 2019 Festival Visionary Award על גישתו המיוחדת לעסקים ולתוכן. מלבד הצלחתו העצומה בזיהוי תכנים פופולריים והפקת אין ספור להיטים טלויזיונים, הוא הפך את אולפני קשת ליצאנים בכירים של תכנים מישראל להוליווד עם הפקות מקור ורימייקים מצליחים.

אולפני קשת נחשבים לאולפנים עצמאיים מובילים וזכו להפוך כאן לשם דבר בעקבות שתי סדרות ב- NBC (לינקולן) ו- ABC (בייקר ואת היופי), כמו גם פרויקטים עם HBO, Apple Netflix ואחרים. לאחר קליפ וידאו שסקר את העשייה הטלוויזיונית של ניר, הוא עלה לשאת מילים ואמר בצניעות: ״אל תתייחסו ברצינות רבה מידי לווידאו הזה, הוא מכוון בעיקר למשקיעים…״ ניר הודה למארגני הפסטיבל על הפרס וכמובן ל׳קשת׳ שהוא עומד בראשה. ״אני נרגש לקבל פרס שני יוצרים קולנועיים מדהימים: האחד, אגדה עם עשיה עניפה והשני ,יוצר צעיר ומצליח שזוכה להכרה ופופולריות רבה גם כאן. עם כל הכבוד לנו, המנהלים, התפקיד שלי ושלכם הוא רק לעזור ליוצרים לקבל חשיפה עבור היצירות שלהם. זה הכל, לא יותר מזה.

ניר סקר את ההיסטורה של הטלוויזה הישראלית מימי ערוץ 1. ״היינו מחברים אנטנה ענקית על הגג כדי לקלוט תוכניות טלויזיה אמריקאיות מירדן ולבנון; כבר אז הבנתי שאני רוצה להתעסק בעולם הטלוויזיה״ נזכר, כשהוא מדבר על הדרך הארוכה שעשתה הטלוויזיה הישראלית מאז, עם סדרות ופרויקטים שחצו את האוקיאנוס לארצות הברית.

כל שנשאר הוא להמתין ולראות את שלל הסרטים וההפתעות שמכינים לנו צוות פסטיבל הסרטים הישראלי השנה.

המשך לקרוא

תרבות ובידור

50 אלף ביום: נמכרו כל הכרטיסים למופע של עומר אדם בפארק הירקון

Published

on

אחרי שהצליח לפוצץ מופעים ב"מנורה מבטוחים" ואצטדיון "סמי עופר", הזמר פתח את הקופות לקראת המופע שלו בפארק ותוך יממה הפך ל"סולד אאוט"

עשה את זה שוב: כפי שקרה כבר לא מעט פעמים, ב"היכל מנורה מבטוחים" ואצטדיון "סמי עופר",
הזמר המצליח בישראל, עומר אדם, שוב מצליח למכור את כל הכרטיסים למופע שלו ב 17- ביולי בזמן שיא.
בלילה פתח המוזיקאי את הקופות לקראת המופע הגדול שלו בפארק הירקון, תל אביב, ולמחרת בבוקר כל
הכרטיסים אזלו.

בשבוע שעבר שחרר אדם חמישה סינגלים חדשים בו זמנית, תקדים במוזיקה הישראלית. את השירים החדשים
לצד להיטיו הגדולים מהעשור האחרון הוא יבצע בהופעת ענק שתכלול במה מיוחדת של 360 מעלות, כאשר מסביב לה יבנו מתחמים לקהל, הכוללים מתחמי גולדן, כיסאות, ספות, לאונג'ים וטריבונות של אלפי מקומות.

לפני שנה גרם אדם להיסטריה רבתי ברשת כשפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא פותח מועד נוסף ורביעי
למופע שלו, "אחרי כל השנים", אחרי שהכרטיסים לשלושת המופעים הקודמים נמכרו. מוקדי המכירות
קרסו אז והמעריצים שלא הצליחו לרכוש כרטיסים, פרסמו הודעות נזעמות בעמוד הפייסבוק של הזמר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות