Connect with us

ספורט

בחזרה לשנות ה-80: מומו שאוהב חציל בטחינה נזכר בעונת האליפות של לוס אנג'לס לייקרס

Published

on

אפרופו סידרת הגמר בין מיאמי וסן אנטוניו: טור אורח של מומי החציל, כיום בעל תחנת מוניות במגדל העמק ובשנות ה-80 תותח-על בלוס אנג'לס * מלילות בוגי עד לניצחון הגדול של הלייקרס על יריביהם הירוקים השנואים מבוסטון * דיווח מיוחד (וקורע מצחוק!)

המעודדות של הלייקרס נוסח 1985

המעודדות של הלייקרס נוסח 1985

גמר NBA שמח לכולם. השבוע נחזור לשנות השמונים באל איי, מה שנקרא תקופת הבסט אוף דה בסט של מומי. ההתחלה הייתה וiאלה קשה מאוד. מומי קיבל עבודה במחסן של החנות אלקטרוניקה של שאול הפרסי. שאול היה נחש שמתעסק עם ציוד גנוב. הציוד היה נארז מחדש במחסן, שאול היה מן מניאק של בוס. בקושי נתן למומי זמן לעשן איזה סיגריה או להתפנק באיזה כוס של באדוויזר. בקושי היה לו תקציב לוינטלטור.

אחרי כמה חודשים של עבודה קשה המזל של מומי התהפך. שירותים לא היו בחנות ומומי היה משתין בסימטה מאחורה. פעם אחת השתין ביחד עם ארל סמית', נהג בחנות של שאול. את נןסח השיחה בינינו  מומי יתרגם בסוגריים מאנגלית לאלו שלמדו הקבצה ג' באנגלית ובקושי עשו 3 יחידות בגרות.

ארל: וואט דה פאק מומו? (מה השיגול מומי?)

מומו: ואטס רונג? (מה לא בסדר?)

ארל(שהיה יותר שחור מבירה גינס: יו ברט'אר, יו הב די ביגסט דיק דאט איי סו, אנד איים א בראט'ר איף יו נו וואט אי מין (אח שלי גיבור , מה שיש לך בין הרגלים לא רואים כל יום, בתור אחד שישב בסאן קוונטין וראה במקלחות בולבולים של ניגרים אול נייט לונג).

מומי: יס איי נו ניגר, באט מומי לייקס פוסיס (כן חומי ,אבל מומי בקטע של חתולים, כפרה).

ארל: איבן בטר , מאת'ר פאקר  דיס איס די פורנו קפיטל אוף דה וורלד מן ( צצה אח שלי משגל אמהות, ברוך הבא לאמריקה, לוס אנג'לס זאת בירת הפורנו העולמית).

מומי: לט מי פיניש דו דה פיפי (עזוב את מומי באימא שלך, יא סוטה, תן להשתין בשקט).

ארל: איי הב סאם קונקשיינשן אין דיס סיטי , וואט יו דוניג טומורו איבניניג? (ארל המלך של לוס אנג'לס וידאג טוב טוב למומי , מחר בערב נפגש).

מומי: נו פרובלומו ניגר ( שיחקת אותה כושי).

ארל: יו מאן סטופ סיי ניגר יו אר נוט א ברוטאר, באט יו אר דאם אס פאני (קוראים לי ארל , אבל אתה יכול לקרוא לי ניגר בגלל שיש לך חציל אורגינל)

מומי: סי יו לייטר(נתראה במכתב).

***

ארל היה חומי עם המון קשרים בעיר המלאכים. הוא היה עבריין שישב קצת בפנים בעיקר על עבירות אלימות מתוך ומחוץ למשפחה. מומי בא טוב לארל שחיבב את מומי, אפילו הכיר לו את סוכן ההימורים שלו, שהיה נותן למומי קרדיט לשים בטים על משחקי אן .בי.איי.

ארל הזמין את מומי למסיבה בבל אייר: "תקשיב אח שלי כל מה שאתה צריך זה להראות את הבולבול שלך לכמה אנשים אותה מסודר בעיר הזאת!" מומי לא בנוי לכזה דבר אבל בשביל אלכוהול חינם, אין בעיה להראות את החציל לכמה שרשוחים.

מומי: קאן איי ברינג שימי  פארטי? (שימי השפיץ מתחנן להגיע למסיבה).

ארל: ג'ימי איז נפינג באט טרבאל, יו קאן ברינג די אס-הול (שימי הוא חור ישבן, הוא מוזמן בחום למסיבה).

הגענו למסיבה שנערכה בבית של ההורים של ג'ניפר. זה נראה כמו סצנה מ"לילות בוגי", אבל מומי נשבע בחציל שלו שזה היה כמו בלילות מומי.

ארל שימי ומומי הסתובבו בין האורחים. מומי היה רגיל למסיבות בקליפסו ברמלה או באריאנה ביפו. שימי מאז שהגיע לארצות הברית היה אולי במסיבות עם מוזיקה של ניסים גרמה.

איזה בית יא ווארדי: סלון ענק, ספות מעור, בריכה בחצר, דשא גדול והכי חשוב בחורות שוחות בחצי עירום עם הפרונטז בחוץ ומלצרים שמסתובבים עם מגשי אלכוהול ואוכל.

רק שימי שאל כל הזמן את המלצרים – דיס כושר דיס ?

"שימי נשמה, אין דאגה זה בית יהודי. שמתי עין כבר על חנוכייה שמצווה "להרים".

אחרי שסיימנו להתפטם משיפודי קלמרי, שמפניה ועוד אלכוהול, ארל חשב שהגיע הזמן להציג את מומי לקורי סמסון, אחד ממפיקי הפורנו הגדלים בווסט קוסט. היו שם בחדר קורי וסביבו 4 -5 פצצות על ג'ניפר והחבר שלה דאז מייקל דנגלר, שחום עור ששיחק בסרטי פורנו.

ארל: דיס איס מומו, ניו דילברי פרום ישראל ( זה מומי, משלוח חדש מארץ ישראל).

נייס , חייכה ג'ניפר – שלום , ברוך הבא , חג שמח – אמרה ג'ניפר במבטא אמריקאי כבד – וואט אר יו וויטנג פור? לטס סי יור קוק (אתה מחכה לשעה 4 ? בוא נראה את הבישול שלך).

מומי רצה להוריד כאפה עם החציל לקורי, אבל מה לא רצה לבאס את ארל שהיה אמנם על תנאי, אבל עדין הסתובב עם אקדחים והיה חבר בכנופיות איסט אל.איי.

מומי הוריד את המכנס וזה היה אהבה ממבט ראשון, כמו שכתב שייקספיר בספרו אלפא ורומאו, אהבה בין החציל של מומי והפרונט של ג'ניפר.

מאד'ר פאקר!! גאד דאם איט, הולי שיט (משגל אמהות , גד אוכל דם, קדוש קקה), היו התגובות בחדר.

רק ג'ניפר לא התרגשה , כפרה מומי עלייה, חייכה אל מומי ושאלה את הנוכחים בחדר אם יש מצב לבדוק את החציל. מומי אמר לכולם – פארטי אובר , מומי נוט מאנקי, מי גו הום (מומי הולך הביתה , מומי לא קוף , לכו קיבינמיט מסוממים סוטי מין)

ככה נגמר הערב ומומי פיספס קריירה אבל מצא אהבה; כל היום והלילה רק חשב על ג'ניפר במחסן של שאול הפרסי.

***

יום אחד כעבור שבועיים, הגיע ארל למחסן של שאול הפרסי ביחד עם ג'ניפר .

איי לייק יו מומו אמרה וצחקה. בלונד אוריגינל, ציצי יפה וגדול כמו   2   פומולות בשלות מן העץ, מבית יהודי כשר מבל אייר, מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים, מלאכתן של צדיקות נעשית בידי מנתחים. היו לה לג'ניפר מרפסות עם הכנה לתמ"א 38 , מידת חזייה דאבל די 85, זה נקרא שדיי שינה: על אחד אתה שם את הראש עם השני מתכסה והולך לישון.

מומי התחיל לצאת עם ג'ניפר שלפני מומי הייתה חזק בקטע של חומי'ס קוקאין ומסיבות אבל מה, יחסית לחברים הקודמים של ג'ני, מומי היה כפית דבש בחבית חרא.

הבית של ג'ניפר בבל אייר

הבית של ג'ניפר בבל אייר

כעבור שבועיים עזב מומי את הדירה המסריחה של שימי השפיץ והשותפים המסריחים בדירה בוואלי ועבר לגור עם ג'ניפר בבל אייר. המשפחה של ג'ניפר ראתה במומי חתן פוטנציאלי. סוף סוף בחור שיכול להגיע לבית כנסת, להתפלל, לצום בכיפור, נימול.

אבא של ג'ניפר שהיה איש עסקים עשיר, אהב את השינוי   הבת שלו שגרמה לו  לשני התקפי לב בחצי שנה. פעם אחת שראה אותה עם החבר שעבר מייקל דנגלר, ופעם שנייה שהגיעו לבקר אותו בהתאוששות עם שאריות קוק באף וציצי חדש. יצא מזה בנס האבא. האבא לחץ על חתונה ומומי נפל עליו מהשמיים. מהשיכון באור יהודה לבייל איר, משוק התקווה לרודיאו דרייב, מחוף מציצים לוניס ביץ.

החתונה הייתה בקיץ '84. בסוף 84 למומי כבר הייתה חנות משלו מול החנות של הפרסי המניאק, ומנוי עונתי לפורום בלוס אנג'לס. ועכשיו לאחר שברון הלב הקשה של אובדן האליפות של 83 ו-84, מומי יספר על גמר 1985!

***

הלייקרס גמרו את העונה62-20 ובוסטון גמרו 63 19, שוב יתרון ביתיות של הירוקים, האלופים , שהובילו 8 – 0 בכל הזמנים על הלייקרס בגמרים. הסגלים של 2 הקבוצות נשארו ללא שינויים – 9 שחקנים שנכנסו להיכל התהילה: בירד, מקייל , פאריש, ג'ונסון די ג'י, מג'יק, וורת'י, קארים, מקאדו, ג'אמאל ווילקס. שמות גדולים אחרים: ביירון סקוט, מייקל קופר, קרט ראמבאיס, דני איינג' , סדריק מקסוול. הדרך לגמר של הלייקרס הייתה קלה:

0-3 על פיניקס בסיבוב הראשון , 1-4 על פורטלנד בשני ו1-4 בגמר המערב על דנבר כולל 153 -109   במשחק 5 הגמר במערב. שום קבוצה לא הייתה אפילו קרובה לאיים על ההגמוניה של הלייקרס.

המזרח שהיה יותר חזק עם מילווקי ופילדלפיה שהיו קרובות ל 60 ניצחונות אף הן. בוסטון לא ליקקו דבש מול קליבלנד וניצחו 1-3, אז גברו 4-2 על דטריוט פיסטונס הקשוחים וגמר המזרח ניצחו 4-1 את פילדלפיה. שתי הקבוצות הגיעו עם 5 ימי מנוחה לגמר.

משחק 1: כולם לועגים למיאמי שקיבלו 36 בעיטות לעכוז מן הפלאח אבל שימו לב למה שהתרחש במשחק 1 של הגמר. המשחק ידוע בכינוי "טבח" יום הזיכרון . 148 לבוסטון 114 לליקרס , מומי לא חלש בחשבון אבל הדיבור הוא על 34 הפרש. המשחק נפתח בקצב רצחני 15 נקודות ברבע הראשון לדני איינג'

38 – 24 ברבע , 79 ( יותר ממה שמיאמי קלעה בכל המשחק ה 3 ) 49 לבוסטון

כל התקשורת ירדה על קארים "הזקן" שקלע 12 ולקח 3 ריבאונד בלבד, מג'יק הוריד ריבאונד נוסף בכל המשחק , קארים התנצל בסוף המשחק על ההופעה הגרועה של הלייקרס: איזה קלאסה של שחקן.

משחק 2: איך עולים למשחק 2 אחרי שפירקו אותך כל כך חזק במשחק 1? האלופה הגאה נתנה הצהרה. הגענו לפרק את הישבן שלכם, פה לא תצאו אלופים. הסלטיקס יהיו סלטיקס והלייקרס לא יכולים לקחת אליפות מאתנו.

הלייקרס טרפו את הפרקט מהרגע הראשון , פשוט אכלו את הרצפה בבוסטון גארדן. הלייקרס הובילו 64 – 46 במחצית, בוסטון צמצמו מעט לקראת הסיום , אך נגמר 109 – 102 לליקרס 1:1 וחוזרים בפעם הראשונה ל – 3 משחקים בלוס אנג'לס.

מי היה גיבור המשחק ?? קארים עבדול ג'אבר 30 נקודות , 17 ריבאונד , 8 אסיסטים , 3 בלוקים. מייקל קופר הוסיף 22 מהספסל ומג'יק פינק ב 13 משלוחים ו 14 נקודות. בירד האם וי פי של העונה הגיב עם 30 שלא עזרו.

משחק 3: הסדרה בלוס אנג'לס. מומי בהתרגשות עצומה הלך למשחק בפןרןם באינגלווד בשיא ההתלהבות. לא הבנתי לנה שימי השפיץ לא רצה להגיע איתי למשחק. רק כעבור שנתיים גילתי את האמת המרה: השפיץ היה תוקע את ג'ניפר בלי בושה בזמן שהלייקרס תקעו את בוסטון ללא רחמים.

מומי הלך למשחק עם אנרגיה אדירה. המשחק נפתח לא טוב. בוסטון הובילו ב 10 ברבע השני, מהפך של הלייקרס שהובילה בקושי במחצית 65 – 59

הלייקרס לא הורידה את הרגל מהגז ופירקו את בוסטון 136 – 111, 25 הפרש.

מג'יק ניצח על התזמורת , היה רחוק ריבאונד מטריפל דאבל והוסיף 17 נקודות ו 16 אסיסטים , וורת'י עם 29 וקארים עם 26 ו14 ריבאונד עזרו לו. 30 של מקהייל לא הושיעו את בוסטון.

משחק 4:הפעם שימי הגיע למשחק. מומי החליט שהוא המנחוס של הלייקרס ואסר עליו להגיע למשחקים מאז. המשחק היה צמוד , מהצמודים ביותר שמומי זוכר. הלייקרס הובילו 4 ברבע הראשון, בוסטון הובילו 1 בחצי 58 -59, זה היה משחק עם הגנות גדולה בחצי השני, שלא כמו היום, הלייקרס הייתה קבוצה של 118 נקודות למשחק!

המשחק היה בשוויון 105, כדור אחרון של בוסטון , לארי בירד נשמר ומי קלע סל נצחון, די ג'י ג'ונסון 107 – 105 לבוסטון 2:2 בסדרה… הפורום בהלם!

28 , 27 , 26 למקהייל , ג'ונסון ובירד בהתאמה. מג'יק עם טריפל דאבל של 20 12 ו 11 הפסיד שוב עם טריפל דאבל. הלכה האליפות , דה ז'ה וו מהעונה הקודמת…

משחק 5: פעם ראשונה בהיסטוריה שהקבוצה ללא יתרון הביתיות מארחת בבית את משחק 5 בגלל המעבר ל 2-3-2. הלייקרס שלטו במשחק והובילו ב 17 הפרש, אז בוסטון רצו חזק והורידו ל 4 הפרש פחות מ 5 דקות לסוף. מג'יק וקארים התעלו על עצמם והובילו את הלייקרס ל ,3-2 120 -111 בסיום ליהודים.

קארים , זוכרים אותו ממשחק 1 הגרוע? 36 7 ו 7 וורת'י איש הפליי אוף עם 33 ומג'יק היה ג'ונסון עם 26 ו 17 חלוקות. 4 שחקנים מעל 20 לא עזרו לבוסטון

קארים, האם.וי.פי של סדרת הגמר, משחיל הוקשה מול פאריש

קארים, האם.וי.פי של סדרת הגמר, משחיל הוקשה מול פאריש

משחק 6: הסדרה חוזרת לבוסטון , יש סיכוי שתקרה היסטוריה והלייקרס ישברו את הנאחס? אף אחד לא האמין שהפעם הראשונה שלייקרס יקחו אליפות על חשבון בוסטון תהיה בגארדן. האם קבוצה תחגוג לראשונה אליפות בגארדן ?

זה היה ברור שזה   המשחק שצריך לקחת , משחק 7 יהיה קשה יותר על גבול הבלתי אפשרי. המשחק היה צמוד ומותח , 55 -55 במחצית. הלייקרס למעשה פט ריילי, הפתיע בסדרה כששם את מייקל קופר כשומר של בירד, מהלך שניצח את הסדרה כי בירד שיחק מתחת לרמתו .

הלייקרס שיחקו מעולה ברבע השלישי , פתחו פער 9 וניצחו לבסוף 111 – 100

יש אליפות !! פעם ראשונה מול בוסטון. מג'יק עם טריפל דאבל וניצחון לשם שינוי 14 נקודות, 14 משלוחים ועשר קטיפות. האם.וי.פי של הסדרה קארים עבדול ג'אבר קלע 29 וורת'י עם 28 .

לא עזרו 32 של מקהייל עם 16 ריבאונד ו 28 של בירד עם 40% בלבד מהשדה.

השואו טיים ניצח את הנו טיים.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: השולטים – מג'יק גונסון / מומי החציל | Hoops

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

זן האומיקרון מאיים לשבש באופן משמעותי את עולם הספורט

Published

on

נגיף הקורונה משפיע על עולם הספורט בדרכים שלא נראו מאז פיתוחו וזמינותו של החיסון. מדוע דבר זה הוא כה משמעותי? השיבושים האחרונים עשויים לבשר על גל חמישי של המגיפה שדורבן על ידי הוריאנט החדש והמדבק – אומיקרון.

קבוצת השיקאגו בולס מהאן.בי.אי הפכה לקבוצה הראשונה שנאלצה לדחות את משחקיה ( נגד הפיסטונס והראפטורס) עקב התפרצות הנגיף שהביאה להדבקתם של עשרה שחקנים. בליגת ההוקי הלאומית נחו ביום שני שלושת המשחקים הבאים של קלגרי לאחרש שישה שחקנים ואחד מעובדי הצוות אובחנו כחיוביים לנגיף. הקבוצה היא השלישית לאחר ה"סנאטורס" וה"איילנדרס" אשר נאלצו גם הם לדחות את משחקיהם העונה.

ליגת הפוטבול הלאומית: הגיעה לשיא של 37 שחקנים אשר אובחנו כחיוביים לנגיף ביום שני לאחר סוף שבוע בו לפחות 12 שחקנים אחרים נאלצו לפספס את משחקיהם בעקבות אותה סיבה.

בכדורגל האירופי, לפחות חמש קבוצות מההפרמייר ליג באנגליה מתמודדות כעת עם מספר התפרצויות שבוע לאחר שההתפרצות בקבוצת טוטנהאם הובילה את הליגה להחזיר את אמצעי החירום נגד נגיף הקורונה. הבונדסליגה של גרמניה בינתיים מגבילה את קיבולת הקהל על רקע התגברות מקרי ההדבקות.

בספורט מכללות, קבוצת הכדורסל לגברים של טוליין מושבתת זמנית על רקע התפרצות שהביאה לדחייה של כל שלושת משחקיה.

טניס: אמה רדוקאנו, אלופת ארצות הברית שנבחרה בשבוע שעבר למשתתפת החדשה השנה באיגוד טניס הנשים נבדקה חיובית ונאלצה לוותר על השתתפותה לאירוע השבוע באבו-דאבי.

התמונה הגדולה: כאשר גרסת הדלתא הגיעה במהלך הקיץ, רוב המחוסנים קיבלו את הזריקה במהלך אותה תקופה, אך ווריאנט האומיקרון הגיע במהלך האביב עם דעיכתם של יעילות החיסונים האחרונים. אף על פי שווריאנט האומיקרון אינו חמור כמו ווריאנט הדלתא – מחקר יפני מספר כי הוא מדבק פי ארבעה יותר מגרסת הדלתא. רופא למחלות זיהומיות בקנדה מעריך כי באונטריו יהיו עשרת אלפים מקרים יומיים של אומיקרון עד ה-31 בדצמבר, ומציין כי ייתכן שממשלת אונטריו תסגור את משחקי הכדורסל וההוקי בפני אוהדיה.

בין השורות: בוסטרים מכפילים את היעילות נגד ווריאנט האומיקרון, והליגות לוקחות זאת לתשומת ליבן. ה-NBA שינתה את הגדרתה ל"חיסון מלא" ותכלול את הבוסטר החל מה-17 לדצמבר. ליגת הפוטבול תדרוש בוסטרים לעובדיה החל מה-27 בצדמבר.

השורה התחתונה: "אף אחד לא צריך להיות בספק," אמר ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון ביום ראשון. "אנו נמצאים לקראת גל גאות של ווריאנט האומיקרון הקרב ובא".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות