Connect with us

Featured

בחודש האחרון: 34 אלף נחתו מארה"ב בנתב"ג, רק 45 אובחנו כחולים בקורונה

אף שמרבית הגבלות הקורונה הוסרו בשבועות האחרונים, על רקע הירידה בתחלואה, נותרה הכניסה לארץ מבוקרת. מי שאינו מחזיק בדרכון ירוק נדרש להתבודד, וכניסתם של אזרחים זרים מוגבלת

Published

on

מספר הנכנסים לישראל עמד בממוצע על כ-4,200 איש מדי יום, בחודש שחלף מאז הסרת מגבלות ההגעה לארץ. כ-130 אלף בני אדם הגיעו לארץ מאז 21 במארס, רובם המוחלט ישראלים, ולפחות 445 מהם אובחנו כחולי קורונה בימים שלאחר נחיתתם. בכל פברואר הגיעו לישראל 13 אלף נוסעים.

לפי נתוני משרד הבריאות, 52% מבין המגיעים היו בעלי דרכון ירוק – מחלימים מקורונה או מחוסנים בשתי מנות בישראל – שלא נדרשו לבידוד. מי שאינו מחוסן נדרש לבידוד ביתי או במלונית, ומשרד הבריאות צפוי להשלים בשבועות הקרובים את היערכותו לאיזוק אלקטרוני של מי שיבקש להתבודד בביתו.

כ-34 אלף מהנכנסים לארץ הגיעו מארה"ב, מתוכם כ-45 אותרו כחיוביים לקורונה. מהודו הגיעו 1,300 נוסעים, מהם 58 מאומתים – שיעור גבוה באופן יחסי. בשבוע שעבר הודיע משרד הבריאות כי אבחן שבעה חולים בגרסה ההודית לנגיף, ובשל מאפייניו במשרד הבריאות חוששים כי הוא יהיה עמיד לתגובת מערכת החיסון, או מדבק יותר מיתר הגרסאות לקורונה.

אף שמרבית הגבלות הקורונה הוסרו בשבועות האחרונים, על רקע הירידה בתחלואה, נותרה הכניסה לארץ מבוקרת. מי שאינו מחזיק בדרכון ירוק נדרש להתבודד, וכניסתם של אזרחים זרים מוגבלת. מחלימים ומחוסנים יכולים להיכנס לארץ ללא כל מגבלה, מלבד קבלת תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שנערכת עם ההגעה לנתב"ג.

משרד הבריאות מנמק את ההגבלות ברצון למנוע לארץ כניסת גרסאות לנגיף שעשויות להיות עמידות לחיסון או מידבקות יותר. עד כה לא אותרה גרסה שפוגעת בחיסון, אף שהוא נחשב יעיל פחות מול הגרסה הדרום אפריקאית. עד לחודש שעבר היתה נהוגה מגבלה יומית של 3,000 נכנסים לארץ, אך היא לא חודשה לאחר שבג"ץ קבע כי היא אינה חוקתית. בחודש שעבר, לפני הבחירות, אישרה הכנסת חוק לפיקוח על השבים מחו"ל, והוא הכשיר שימוש באמצעים אלקטרוניים לאכיפת הבידוד ובהם הצמיד האלקטרוני.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

הוצאתם רישיון או ID בזמן המגיפה? DMV תוותר לכם על דמי התשלום עבור REAL ID

Published

on

מקור: FOX11

מחלקת הרישוי של קליפורניה הודיעה כי תושבים אשר עשו רישיון נהיגה או הוציאו תעודות זהות חדשה במהלך המגיפה, לא ייחויבו בתשלום נוסף עבור לחידוש תעודת הזהות שלהם לתעודה החדשה במדינה, REAL ID.

תושבי קליפורניה חייבים להיכנס פיזית למשרד DMV באופן אישי כדי להוציא REAL ID.

החל מה-3 במאי 2023, המחלקה לביטחון פנים של ארה"ב תדרוש דרכון בתוקף או מסמך פדרלי מאושר אחר, כמו רישיון נהיגה או REAL ID, בכדי לעלות על טיסות פנימיות בתוך ארצות הברית או ולקבל אישור כניסה למתקנים פדרליים מאובטחים ובסיסים צבאיים.

"אנחנו לא רוצים שתושבי קליפורניה ישלמו את המחיר על כך שלא קיבלו REAL ID במהלך המגפה," אמר מנהל ה-DMV, סטיב גורדון. "בעוד שהממשלה הפדרלית האריכה את תאריך האכיפה של תעודות הזהות החדשות, אין באמת צורך לדחות זאת. אם תפעל כעת, תוכל לנצל את ההצעה הזו ולשדרג לתעודת זהות החדשה (REAL ID) בחינם."

על פי הערכת ה-DMV, כ-5.7 מיליון רישיונות נהיגה ותעודות זהות שאינן REAL ID יונפקו בין מרץ 2020 ליולי 2021.

במידה ושולם תשלום עבור רישיון חדש או חידוש רישיון מאז תחילת המגיפה. עמלה זו תוחזר לאותם לקוחות שלא קיבלו עדיין REAL ID בתנאי שישדרגו את תעודת הזהות שלהם כעת בכתובת dmv.ca.gov/realidupgrade.

כדי להגיש בקשה לתעודת זהות חדשה (REAL ID), על המועמד לספק מספר תעודת זהות בתוקף, הוכחת זהות ושתי הוכחות לתושבות קליפורניה. רשימה של המסמכים הנדרשים ומידע נוסף אחר ניתן למצוא ב- REALID.dmv.ca.gov.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות