Connect with us

Featured

בום הריל-אסטייט: שרמן אוקס – אלופת הבריכות החדשות שניבנו בלוס אנג'לס

הבום הנדל"ני והשפעות הקורונה גרמו לזינוק שיא בענף המעסיק ישראלים רבים בעיר * בחצי השנה האחרונה הונפקו 1,691 היתרים לבניית בריכות חדשות בלוס אנג'לס, זינוק של 95.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד

Published

on

החופים בדרום קליפורניה סוף סוף נפתחו הקיץ, אך מתברר שלא כל תושב בלוס אנג'לס מוכן לארוז את המגבת והסנדלים ולצאת לנפוש בים. בעקבות מגיפה הקורונה והשלכותיה, מספר הבקשות לבניית בריכות בחצר האחורית של בתיפ פרטיים זינק – כאשר הרבעון השני הביא את מספר ההיתרים הגבוה ביותר שניתן בעשור האחרון. עם זאת, בחינת הנתונים הזמינים לציבור מגלה כי מספר מצומצם יחסית של ערים מרוויחות מכך, בעיקר באזורי הוואלי היוקרתיים ובשכונות הצפוניות של העיר.

על פי מחלקת הבנייה והבטיחות בעיר, הונפקו 1,691 היתרים לבניית בריכות חדשות בלוס אנג'לס בין התאריכים 1 בינואר-31 ביולי השנה, זינוק של 95.7% לעומת 864 שאושרו באותה תקופה ב- COVID-2020.

מדובר אמנם בהרבה חצרות מלאות בבטון וכלור, אבל הן אינן מפוזרות באופן שווה ברחבי העיר. לשרמן אוקס הונפקו 111 אישורים בשבעת החודשים הראשונים של השנה, והוסיפו ל-104 שאושרו בשנת 2020. סכום זה של 215 אישורים שהונפקו בשרמן אוקס גדול מהסכום המצטבר של 47 שכונות אחרות בלוס אנג'לס החל מה -1 בינואר 2020 עד 1 ביולי 2021.

רוב הפרויקטים בוצעו כאמור בערים והשכונות העשירות יותר. בריכות ביתיות היו תמיד חלק מהותי בנוף של לוס אנג'לס, וככל שהעושר גדל, כך גדלה תופעת בניית הבריכות. השיא התרחש בשנת 2018, כאשר העיר הוציאה 2,515 היתרי בריכה.

הרבע השני של השנה הוא בדרך כלל התקופה הפעילה ביותר להבטחת אישורים, ככל הנראה מכיוון שאנשים חושבים על הקלה בחצר האחורית מהשמש הקיצית החמה. לוס אנג'לס סיפקה השנה שיא, והנפיקה 869 אישורים מאפריל-יוני. הסכום הגבוה ביותר הבא היה 691 האישורים שהונפקו ברבעון השני של 2018.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

סגן השריף של מחוז לוס אנג׳לס מודה: העברתי הלאה את התמונות מהתרסקות המסוק של קובי ללא הצדקה

Published

on

משפט התביעה של ונסה בריאנט, אלמנתו של קובי נמשך, כאשר ביום שלישי העיד סגן השריף המחוזי בלוס אנג'לס מייקל ראסל. ראסל הודה כי שלח את התמונות הקשות מזירת התרסקות המסוק בה נהרגו כוכב לוס אנג'לס לייקרס לשעבר, בתו ג'יאנה ועוד שבעה בני אדם בינואר 2020.

בעדותו סיפר ראסל כי קיבל את התמונות מחברו למשרד השריף ג'ואי קרוז מספר שעות לאחר ההתרסקות. ראסל נפגש יום לאחר מכן עם שוטר במשרד השריף של סנטה קלריטה בשם בן סנצ'ז, ושיתף אותו בדבר הימצאות התמונות מהזירה ושאל אותו אם הוא מעוניין לקבל אותם. סאנצ'ז ענה בחיוב, וראסל שלח לו את התמונות.

אסל הודה בפני בית המשפט כי לא הייתה לא כל זכות וסיבה להעביר את התמונות. בנוסף הוא העיד כי העונש שקיבל בשל מעשיו היה נזיפה בכתב בלבד.

גם קרוז נקרא להעיד בדיון, והודעה כי הראה את התמונות לעובדת בר במהלך אותו לילה. הסיבה שנתן קרוז לשאלה מדוע עשה זאת, הייתה כי הוא רצה להפיג מעט את המתח איתו נאלץ להתמודד בעקבות המקרה והוסיף כי חש חרטה בעקבות מעשיו.

אלמנתו של קובי בריאנט ונסה דורשת פיצויים בסך מיליוני דולרים ממשרד השריף בלוס אנג'לס. לטענתה, רשויות החוק וכיבוי האש צילמו תמונות של חומרי החקירה של התרסקות המסוק בה נהרג בעלה קובי ובתה בת ה-13 ג'יג'י, והפיצו אותם הלאה – ולא ממניעים מקצועיים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות