Connect with us

Featured

בוורלי הילס, אנסינו, שרמן אוקס וסטודיו סיטי: הערים "הלבנות" עם שיעור הנדבקים הגבוה ביותר השבוע מזן הדלתא

Published

on

התפשטות זן הדלתא של הקורונה והעלייה במספר הנדבקים מתעצמת במחוז לוס אנג'לס אם כי לאט יותר. המספר הגולמי של הנדבקים היומיים עלה ב-17% בשבוע האחרון, ל-3,248. זה בערך מחצית מ7,458 המקרים שנרשמו בקליפורניה ביום חמישי, למרות שאוכלוסיית מחוז לוס אנג'לס מהווה רק 25% מתושבי המדינה.

המנהלת הבריאות הציבורית של מחוז לוס אנג'לס, ברברה פרר, הפתיעה באומרה כי מרבית הנדבקים הם בקהילות האמידות והנחשבות יותר בעיר, כולל בוורלי הילס, בל-אייר, בוורלי קרסט, וניס, סטודיו סיטי, שרמן אוקס ואנסינו. 

שיעור המקרים היומי הממוצע של לוס אנג'לס עלה ל15.7- לכל 100,000, על פי נתוני מחלקת בריאות הציבור. עלייה זו, על פי גורמים רשמיים במחוז, מונעת בעיקר מעלייה של פי חמישה בשיעורי המקרים בקרב התושבים "הלבנים" בלוס אנג'לס, מ-18 ל-100 אלף ב -19 ביוני ל-83 ל 100 אלף ב-17 ביולי. זאת בהשוואה לעלייה פי ארבעה בקרב תושבי המחוז, בקרב האוכלוסיות שחורות ואסיאתיות, וגידול כמעט פי שלושה בקרב התושבים הלטינים.

"תושבים לבנים – שחוו באופן מסורתי שיעורי נרשמות נמוכים יותר מתושבים ממוצא היסאפני ואסייתי – נמצאים כעת במקום השני (בשיעור הגולמי) רק לתושבים השחורים", גילתה פרר.

לדברי פרר, הגידול באזורים אמידים יותר בעיר מונע על ידי אוכלוסייה צעירה יותר, פחות מחוסנת. "הווירוס בשכונות אלה מתפזר בעיקר בקרב צעירים", אמרה, לפני שהעלה השערות על גורמים אחרים מאחורי הגידול. לדבריה, מדובר ב"אנשים עם משאבים שעכשיו יכולים לצאת הרבה יותר ולהוציא כסף במסעדות, מפגשים חברתיים או מסיבות גדולות, גם אם הם לא מחוסנים".

alert for covid in Los Angeles

כשנשאלה על הסכנה הנשקפת  לכ-1.5 מיליון ילדים מתחת לגיל 12, שאינם מוסמכים לחיסון אך עומדים להתחיל את שנת הלימודים, שיבחה פרר את מאמצי מנהלי בתי הספר והמורים במהלך הקיץ ואמר: "אין שום תוכניות לסגירת בתי ספר במחוז לוס אנג'לס  בעתיד הקרוב".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות