fbpx
Connect with us

Featured

בג"ץ דחה עתירה שדרשה כניסה לארץ לילדי ישראלים המתגוררים בחו"ל

העותרים הם 36 ישראלים המתגוררים בחו"ל שלא רשמו ילדיהם במרשם האוכלוסין. הם אינם מחזיקים בדרכון ישראלי והם נכנסים לישראל באמצעות דרכון זר * משרד הפנים הסכים לאפשר לחלקם להיכנס לארץ, בתנאי שהוריהם יתחייבו לרשום אותם בעתיד

Published

on

בית המשפט הגבוה לצדק בירושלים דחה השבוע עתירה של הורים ישראלים המתגוררים בחו"ל וביקשו לאפשר לילדיהם שאינם רשומים במרשם האוכלוסין להיכנס לישראל חרף ההגבלות על כניסת זרים לישראל. השופט יצחק עמית קבע שמכיוון שמשרד הפנים עדכן חלק מהנחיותיו לאחר הדיון הקודם בעתירה, אין לבית המשפט סיבה להתערב בנושא. משרד הפנים הבהיר כי לא ימנעו כניסה לישראל בדרכון זר של ילדי אזרחים ישראליים תושבי חו"ל, כל עוד הם עומדים בדרישות החלות על כניסת זרים לישראל – גם אם לא יושלם רישום הילדים בישראל. עם זאת, ההורים יצטרכו להתחייב להסדיר את מעמד הילדים בישראל בעתיד.

השופטים קבעו כי סביר להניח שחלק ניכר מילדי העותרים עומד בתנאי משרד הבריאות כיוון שבמדינות רבות ניתן לחסן בני נוער. העותרים הם 36 ישראלים המתגוררים בחו"ל. לשלושים ואחד מהעותרים נולדו ילדים בחו"ל, אך לא רשמו אותם במרשם האוכלוסין, על אף החובה החלה בחוק. עקב כך, ילדי העותרים אינם מחזיקים בדרכון ישראלי והם נכנסים לישראל באמצעות דרכון זר. עקב מגפת הקורונה הוטלו מגבלות על כניסת זרים לישראל ולכן נמנע מילדים אלו להגיע לארץ ולבקר את משפחותיהם.

העותרים טענו כי ילדיהם הם אזרחים ישראלים לפי החוק, וכי אי-רישומם אינה גורעת מכך. לפיכך, לטענתם, הם זכאים לזכות החוקתית הניתנת לכל ישראלי להיכנס לארץ. המדינה השיבה כי מאחר שהעותרים לא מסרו הודעה רשמו את ילדיהם, לא מתקיימת אזרחותם בישראל. השופט עמית קבע כי ישנו אינטרס ציבורי "רב חשיבות" כי אזרחות תוענק אך למי שזכאי לכך בדין. בנוסף, עמית כתב כי אין להשוות בין ההגבלות על ילדי הישראלים בחו"ל בכניסה לארץ לבין אלו שהוטלו על ישראלים בתחילת משבר הקורונה, והוגדרו על ידו בזמנו "פגיעה חוקתית קשה".

במשרד הפנים התייבו במהלך הדיון בעתירה כי אם יועלו טענות פרטניות בנוגע לקשיים הנוגעים להתחייבות לרישום הילדים, או מניעה אובייקטיבית להשלים את רישומם, ניתן לפנות בבקשה מסודרת שתיבחן לגופה. עם זאת, הם הדגישו כי היעדר רצון לרשום את הילד כאזרח ישראלי הוא לא סיבה המוגדרת "מניעה אובייקטיבית".

עורכי הדין  של העותרים בתיה זקס וגלעד יצחק בר-טל אמרו לאחר פסיקת בית המשפט כי "אנו מעודדים מכך שבאמצעות העתירה, הנושא של כניסת מאות אלפי ילדים לישראלים שנולדו בחו"ל הגיע לפתחה של שרת הפנים, שכבר פעלה והכניסה לתוקף הקלות שונות לרישום ילדים שנולדו בחו"ל לשני הורים ישראלים". הם הוסיפו כי "בכוונתנו להמשיך לפעול עד להשגת פתרון כולל שיאפשר  לכל ילד להורה ישראלי להיכנס לארץ, ופסק הדין פותח צוהר לשינוי המצב המשפטי בפועל".

Featured

שרה ומסתבכת: הזמרת הקולומביאנית מואשמת בהעלמת מס במיליוני דולרים

Published

on

הזמרת הקולומביאנית שאקירה מואשמת בהעלמת מסים בגובה של 6.7 מיליון יורו (7.1 מיליון דולר) על הכנסותיה בשנת 2018, כך דווח בתקשורת האמריקאית. 


על פי החשד, שאקירה השתמשה בחברת offshore שבסיסה במקלט מס כדי להימנע מתשלום המס, כך אמרו התובעים בברצלונה בהצהרה. הזמרת קיבלה את הודעה על ההאשמות במיאמי, שם היא מתגוררת. 

שאקירה כבר אמורה להישפט בברצלונה ב-20 בנובמבר בתיק אחר. במקרה זה, התובעים טוענים שהיא לא שילמה 14.5 מיליון יורו (15.4 מיליון דולר) של מסים. התובעים בברצלונה טענו שהזמרת בילתה יותר ממחצית מתקופת 2012-2014 בספרד ולכן הייתה צריכה לשלם מסים במדינה, למרות שמקום מגוריה הרשמי היה באיי בהאמה.

פקידי מס ספרדים פתחו את התיק האחרון נגד שאקירה ביולי האחרון. לאחר עיון בראיות שנאספו במהלך החודשיים האחרונים, החליטו התובעים להגיש כתב אישום. לא נקבע תאריך למשפט. מטעם האמנית נמסר כי היא "פעלה תמיד בהתאם לחוק ובעצת יועציה הפיננסיים".

כזכור, שאקירה, ששמה המלא הוא שאקירה איזבל מברק ריפול, מקושרת לספרד מאז שהחלה לצאת עם שחקן הכדורגל הפורש ג'רארד פיקה. בני הזוג, להם שני ילדים, חיו יחד בברצלונה עד לשנה שעברה, אז סיימו את מערכת היחסים בת 11 השנים שלהם.

רשויות המס בספרד פצחו בעשור האחרון בבדיקות מס בכוכבי כדורגל כמו ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו על כך שלא שילמו את מלוא התשלום שלהם במיסים. אותם שחקנים נמצאו אשמים בהעלמת מס אך נמנעו ממאסר הודות להוראה המאפשרת לשופט לוותר על עונשים של פחות משנתיים לעבריינים ראשונים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featuredשבוע 1 ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות