בגלל הקורונה: ירידה של 65.5% במספר העולים לישראל לעומת השנה שעברה – שבוע ישראלי
Connect with us

חדשות

בגלל הקורונה: ירידה של 65.5% במספר העולים לישראל לעומת השנה שעברה

Published

on

רק 7.6% מהעולים החדשים ב-2019 הגיעו מארצות הברית

מאז פרוץ משבר הקורונה (החודשים מרץ-יוני 2020) חלה ירידה של 65.5% במספר העולים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. רוב העולים בארבעת החודשים הללו הגיעו מרוסיה (43.7%), אוקראינה (17.7%), ארה"ב (5.7%) וצרפת (5.7%). הגיל החציוני של העולים עומד על 29.1 שנים. 

מאז פרוץ משבר הקורונה טענו ארגונים שונים כי קיימת עלייה חדה בהתעניינות בישראל. בשיא ימי הקורונה המשיכו להגיע עולים לארץ על אף הקשיים שגרמו השמים הסגורים. ואולם הנתונים מראים שבפועל חלה ירידה דרסטית. חלק מההסבר לכך נעוץ בעובדה שהתיירים ששינו את מעמדם לעולים הגיעו לארץ עוד בטרם נסגרו הגבולות האוויריים ב-8 למרץ, ואילו האחרים לא יכלו כלל להגיע. 

גורמים בכירים בממשלה מודים כי ישנה התעניינות גדולה בעלייה לישראל – כולל בפתיחת תיקי עלייה – אך בשל הקורונה ותהליכים בירוקרטיים חלו עיכובים בתהליך אישורי העלייה לארץ. מכלל העולים ב-2019, 73.8% הגיעו מרוסיה ומאוקראינה. רק 7.6% הגיעו מארצות הברית ו-6.8% הגיעו מצרפת. העולים החדשים השתקעו בעיקר בערים הגדולות: 13.0% בתל אביב-יפו, 12.2% – בנתניה, 8.9% – בחיפה ו-7.9% בירושלים.

בשנת 2019 השתקעו בארץ 4,251 אזרחים עולים. יחד עם העולים החדשים הם מסתכמים לכ-37,498 מהגרים חדשים שהגיעו לישראל. מאז קום המדינה עלו לישראל כ-3.3 מיליון עולים, כ-44.3% מתוכם עלו משנת 1990 ואילך. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

החל מיום רביעי: חובת מילוי טופס בידוד בכניסה ללוס אנג׳לס

Published

on

נוסעים שיגיעו דרך שדה התעופה הבינלאומי LAX, שדה התעופה וואן נייס ותחנת הרכבת יוניון בדאון טאון יידרשו החל מיום רביעי לחתום על טופס המאשר הסגר עצמי מומלץ לקליפורניה למשך 14 יום, בתגובה לעליית שיעורי הנגיף הקורונה

הטופס יהיה זמין בכתובת travel.lacity.org, אמר ראש העיר אריק גרסטי במהלך תדרוך וירוס קורונה ביום שני. גרסטי דחק באנשים לא לנסוע בחופשת חג ההודיה, ואפילו לא לחצות את העיר בגלל המקרים הנפוצים ביותר של COVID-19 .

גרסטי אמר כי הוא בטוח כי מועצת המפקחים של מחוז לוס אנג'לס, המיועדת להתכנס ביום שלישי לדיון במגבלות וסגירות הקשורות לווירוס-קורונה, תקבל החלטות נכונות.

"אני יודע שזה לא פופולרי בקרב כולם, אבל אם לא ננקוט בפעולות האלה עכשיו, מתי?" אמר גרסטי.

"אני יודע שיש את הדחף לטוס בחגים… אבל אני חושב שהמדיניות שקיבלה (המחלקה לבריאות הציבור) ברורה", אמר גרסטי, ״כאשר הממשלה המקומית היססה ליישם מגבלות של COVID-19, העסקים נאלצו להישאר סגורים זמן רב יותר בגלל התפשטות הנגיף. אבל הוא גם אמר שהוא יודע שעסקים מתקשים. "שוחחתי עם נשיא מועצת העיר שלנו (נורי מרטינז), שוחחתי עם מפקחי המחוז שלנו, והוא יודע שאם הצווים הללו אכן יורדים, עלינו להפסיק לסעוד בחוץ או להגביל את שעות העסקים האחרים, אנחנו ניקח את הכספים שיש לנו לסיוע עסקי ונגביר אותם לתעשיות אלה כדי להעביר את התקופה הזו ולשמור על אותם עסקים בחיים כדי להגן על אותם מקומות עבודה ולוודא שהם יוכלו לעמוד על רגליהם שוב", אמר גרסטי.

גרסטי אמר כי מחוז לוס אנג'לס עלול להיות במצוקת מיטות האשפוז לחולי וירוס קורונה עד חג המולד אם שיעור המקרים החיוביים ב- COVID-19 ימשיך במגמתו הנוכחית. ״ייתכן שיהיה צורך להקים בתי חולים זמניים אם זה יקרה״. עם זאת, גרסטי לא חושב שספינת החולים של צי האמריקני מרסי תצטרך לחזור. היא עגנה בנמל לוס אנג'לס לשימוש במקרים שאינם הידבקות בוירוס הקורונה במהלך האביב והקיץ כמגן מפני מחסור במיטות אשפוז שלא התממשו.

גרסטי אמר כי קיים דיון ביום שני עם הנשיא המיועדת ג'ו ביידן וסגנית הנשיאה הנבחרת קמלה האריס בנוגע למדינת לוס אנג'לס והמאבק שלה נגד COVID-19, ואמר להם שהנגיף יתפשט עוד יותר אם אנשים לא ימלאו אחר פרוטוקולי הבריאות.

"לא משנה מה עשית בשבוע שעבר או בחודש שעבר," אמר גרסטי לבידן והאריס. "ל- COVID לא אכפת מה עשינו אתמול. ל- COVID אכפת רק איך אנחנו פועלים כרגע, והרגע שאנחנו מפסיקים לפעול כדי להגן על חיים, הרגע שבו אנו מתעלמים מהמספרים או מקווים שאיכשהו שהם פשוט ייעלמו – הוא הרגע בו החיים אבדו".

אתרי הבדיקה של COVID-19 בלוס אנג'לס יהיו סגורים בימי חמישי ושישי לרגל חג ההודיה, אך ייפתחו מחדש בשבת.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות