fbpx
Connect with us

Featured

בגלל האינפלציה, ארוחת חג ההודיה המסורתית תעלה לאמריקאים 64 אחוזים יותר מבשנה שעברה; מחיר תרנגול ההודו – עשרה דולר יותר מאשתקד

Published

on

 סקר חדש בדק את השפעת האינפלציה על המנות שממלאות באופן מסורתי את חג ההודיה של אמריקה – ומצא שמחירי תרנגולי ההודו, ה'מק אנד צ'יז' ותבשילי בטטה הרקיעו שחקים הכי הרבה במהלך 20 השנים האחרונות.

בסך הכל, הסקר, שהוזמן על ידי CouponFollow, מצא שהעלות של ארוחת חג ההודיה המסורתית גבוהה כעת ב-64 אחוזים מזו שהייתה ב-2002. בממוצע, האמריקאים מוציאים 251 דולר על חג ההודיה שלהם השנה.

אם מסתכלים עלות המרכיבים בלבד, הקונים צריכים לשלם כמעט 88$ כדי לקבל את כל מה שהם צריכים לארוחת ערב. רשימה זו כוללת הודו, מק אנד גבינה, תבשיל תפוחי אדמה, תבשיל שעועית ירוקה, פירה, מלית, רוטב חמוציות, תירס, לחם, פאי פקאן ופאי דלעת.

רק לפני 10 שנים, רשימת הקניות הזו עלתה לאמריקאי הממוצע פחות מ-69 דולר. בשנת 2002, המנות הללו עלו רק 53.62 דולר.

כשזה מגיע ל"אירוע המרכזי" של חג ההודיה – תרנגול הודו – האמריקאים משלמים כעת 23.60 דולר עבור ציפור ממוצעת. זה כמעט 10$ יותר מ-$14.39 הקונים שהוציאו בשנת 2002. סקר שנערך לאחרונה מצא ששני שלישים מהאמריקאים ישקלו לאכול בשר מתורבת שגדל במעבדה בגלל המחיר המרקיע שחקים של הבשר כיום.

האם מנות מסוימות יקרות מדי לחג ההודיה?

למרות שזה עשוי להיות קשה להסתדר בלי תרנגול הודו השנה, ייתכן שהאמריקאים מחפשים לקצץ בעלויות במקומות אחרים. האם הנפגע הראשון של החגים יכול להיות המק אנד צ'יז?

הסקר מצא שתוספת הגבינה הזו כמעט הכפילה את מחירה, מ-10.89 דולר ב-2002 ל-17.86 דולר ב-2022. עם זאת, סקר אחר שנערך לאחרונה מגלה ש-88 אחוז חותכים לפחות מנה אחת מהשולחן שלהם. כמעט שישה מתוך 10 (57%) מודים שרשימת האורחים לחג ההודיה שלהם קטנה בהרבה השנה ו-53% מבשלים פחות מנות. בסך הכל, 45 אחוז מהמדינה אומרים שהם מרגישים בלחץ כלכלי לקראת חג ההודיה 2022.

אז מי משלם על כל האוכל הטוב הזה?

הסקר של CouponFollow מצא שאלו שמארחים את חג ההודיה מוציאים 272 דולר על ארוחת הערב השנה. זה לא אומר שהאורחים נשארים בצד: הנסקרים אומרים שהם משתתפים בארוחת חג ההודיה של מישהו עדיין מוציאים 97 דולר.

כשמסתכלים על הוצאות החגים לפי דורות, בני דור המילניום מוציאים הכי הרבה על חג ההודיה, ומחלקים השנה סכום עתק של $299 על ארוחת ערב. זוהי עלייה ענקית ביחס ל-204$ של המשיבים מדור Zה-, ואפילו יותר מדור Xers ($195) ו-בייבי בום ($140).

בסך הכל, 61 אחוז מהמארחים אומרים שהם מכינים את "כל" או "רוב" ארוחת הערב. יש לציין, 39 אחוז מהמארחים מודים שהם מכינים רק "חלק" או "חצי" מהסעודה שלהם. ייתכן שהסיבה לכך היא ש-52 אחוז מבקשים מהאורחים להביא מנה לארוחת חג ההודיה. שלושה מתוך ארבעה מבקשים מהאורחים להביא אלכוהול משלהם, בעוד שקצת פחות ממחצית (46%) מבקשים מהמוזמנים לספק את הקינוח.

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות