Connect with us

כלכלה

באשמת הקורונה? חברות התעופה בארה"ב זיכו לקוחות ב-13 מיליארד דולר

Published

on

11 חברות נאלצו להעביר זיכויים כספיים ללקוחותיהן בשנה שעברה בעקבות המגפה ששיתקה את תעשיית התעופה

11 חברות תעופה אמריקאיות העניקו ללקוחות ב-2020 זיכויים כספיים בסכום כולל של 12.84 מיליארד דולר, זאת על רקע התפרצות מגפת הקורונה ששיתקה את תעשיית התעופה, חברות  התעופה ספגו ביקורת קשה מצד הנוסעים וחלק מהמחוקקים על האופן בו ניהלו את מתן הפיצויים על טיסות שבוטלו בשל המגפה. מוקדם יותר החודש הסנאטורים אדוארד מארקי וריצ'רד בלומנטל קראו לחברות לזכות כספית נוסעים – בין אם הביטול היה מצד החברות ובין אם מצד הנוסעים. 

קאיו הכיר בכך שבחברות רבות עודדו את הנוסעים להסכים לקבל שובר זיכוי לטיסה עתידית במקום מזומן, אך לדבריו הדבר לא בוצע מתוך "זדון",  אלא כדי למנוע הכרזות פוטנציאליות על פשיטת רגל. 

הזיכויים הכספיים, שייצגו כ-20% מהכנסות החברות בשנה שעברה, בוצעו בנוסף לזיכויים במיליארדי דולרים לשימוש חוזר בכרטיסים, והם מנוצלים כעת "בקצב מהיר" להזמנת טיסות חדשות. מימוש השוברים נעשה כעת בהיקף של 10%-15% ממכירות הכרטיסים החודשיות של החברות, וקצב המימושים צפוי לעלות בחודשים הקרובים על רקע הירידה בתחלואה והפתיחה מחדש של שווקים ומתחמים.

התחזית היא לזינוק בטיסות בקיץ לאחר שעוד אמריקאים יספיקו להתחסן, והתקווה היא שזה יספיק להחזיר את החברות לתזרים מזומנים חיובי לאחר ההפסדים שספגו בשנה שעברה. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות