Connect with us

Featured

באיחור של עשור: בית המשפט העליון בארה״ב ידון בנושא נשיאת אקדח ברבים

Published

on

בית המשפט העליון של ארה"ב חזר ביום שני לדיון הסוער בנושא זכויות הנשק, והסכים לדון באתגר המגובה על ידי התאחדות הרובים הלאומית להגבלותיה של מדינת ניו יורק לאנשים הנושאים אקדחים מוסתרים ברבים.

חלף למעלה מעשור מאז שהשופטים פסקו בתיק משמעותי הנוגע לזכות לשאת נשק. החלטת בית המשפט להתעסק בתיק הנ״ל הגיעה בעקבות כמה מקרים של ירי בציבור וכמו כן, הדחיפה של ממשל ביידן לתיקון חוקי הנשק בארה״ב.

מהלך בית המשפט מדגיש גם את השפעת נוכחותה של השופטת איימי קוני בארט על בית המשפט השמרני החדש. השופט קלרנס תומאס ואחרים דחקו בשופטים לעסוק בסוגיה, ובקדנציה האחרונה דחה בית המשפט כמה מקרים.

בשנת 2008 קבע בית המשפט לראשונה כי התיקון השני מגן על זכותו של אדם להחזיק ולשאת נשק בבית לשם הגנה עצמית. למעט ההחלטה לערוך דיון מעכב בנושא כשנתיים לאחר מכן, השופטים התרחקו במידה רבה מהנושא, והכעיסו את תומכי זכויות אחזקת נשק ואפילו כמה מהשופטים עצמם.

אקדחים שנתפס בתחנת משטרת ניו יורק, ניו יורק, 19 באוגוסט 2013. מקור: /REUTERS / Eric Thayer

"אם בית משפט היה מתייחס לזכות אחרת באופן כה פרשני, אין לי ספק מעט שבית משפט  העליוןן היה מתערב", כתב תומאס בפרשת 2018. "אך כפי שעולה מחוסר המעש שלנו בתחום זה, התיקון השני הוא זכות שלא נעימה בבית משפט זה.“

לאחר שבית המשפט דחה למעשה תיק אחד בקדנציה האחרונה, כתב השופט ברט קוואנו כי הוא מקווה כי השופטים יצביעו לקבלת תיק חדש "בקרוב". ובכל זאת, ביוני, אולי מתוך ידיעה שלא היו חמישה קולות מוכנים להכרעה, בית המשפט שוב ​​סירב לדון בכמה תיקים חדשים.

אך החלטת השופטים ביום שני עשויה לתת לבית המשפט הזדמנות לבחון מחדש את חוות דעת הרוב משנת 2008 במחוז קולומביה נ 'הלר, אשר נכתב על ידי השופט אנטונין סקאליה ז"ל, שמרן אשר חוות דעתו התמודדה עם ביקורת מחודשת בשבועות האחרונים כאשר המדינה מתמודדת עם שלל אירועי ירי קטלניים.

בפסק הדין משנת 2008, סקאליה, שהצטרף לארבעה שמרנים אחרים, התעמק בהבנתם "המקורית" של יוזמי החוק מהמאה ה-18 והגיע למסקנה שהתיקון השני נוגע לאזרחים פרטיים.

כאשר בית המשפט יבדוק את המקרה בקדנציה הבאה, עשויה להיות פעולה פדרלית כלשהי בנושא, כאשר הדמוקרטים, כולל הנשיא ג'ו ביידן, ידחפו את הקונגרס לחוק הגבלות אקדח מחמירות יותר במטרה למנוע ירי נוסף.

Featured

״פעם הבאה אשאיר את הישבן שלי בבית״: ׳קארן׳ התלוננה כי מדיה של עובדת הברגר קינג הם ״הסחת דעת״

Published

on

סרטון פופולרי ברשתות החברתיות הראה כיצד אישה הביעה את מורת רוחה כאשר לקוחה אמרה לה כי המדים שלה, בברגר קינג, והאשימה אותה בכך שהיא "הסחת דעת" עבור בן זוגה.

בכיתוב שמופיע בווידיאו אומרת העובדת (ברגר קינג), "הייתה לי לקוחה שהתלוננה היום כי המדים שלי הם 'הסחת דעת' עבור בעלה…"

לאורך כל הסרטון האישה לבושה במה שנראה כמדי בורגר קינג אופייניים – כובע אפור, חולצת פולו וג'ינס.

עוד הוסיפה העובדת בתחכום משובח ועם רמיזה ברורה כי מה שהפריע ללקוחה זה בעצם הג׳ינס שלבשה, “אני מניחה שאשאיר את הישבן (a**) שלי בבית בפעם הבאה“. 

מאז שפורסם הסרטון לפני מספר ימים הוא כבר זכה ליותר מ-18.9 מיליון צפיות, 4.3 מיליון לייקים ועשרות אלפי תגובות של אנשים שחשו שהלקוחה טועה, מן הסתם.

"הבעל צריך להשאיר את העיניים בבית בפעם הבאה," אמר משתמש אחד. "היא כועסת על האדם הלא נכון", אמר אדם אחר. "להסיט אותו ממה? מההזמנה בבורגר קינג,” שאל אחד אחר.

"כנראה שהיא ניסתה להגיד לו משהו והוא לא שם לב, אז היא התעצבנה", ענתה האישה.

אחת התגובות הכי אהובות בסרטון מאשימה את הלקוחה בהיותה ׳קארן׳: ”וזה למה ה׳קארן׳ס׳ זה מה שיפיל את אמריקה".

זו לא הפעם הראשונה בה סרטון פופולרי מציג סיטואציה השואלת האם מה שאישה לובשת גורם לבעיה.

בתחילת מאי אמא אחת האשימה מאבטח בניסיון לזרוק אותה מפארק שעשועים בגלל מכנסיה הקצרים. ובאפריל, טענה גברת אחרת ברשתות החברתיות כי בחור צילם אותה בזמן שהיא מתאמנת בחדר כושר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות