Connect with us

צופים

באה מאהבה: ציונות ללא מרכאות

Published

on

הגעתי לקהילה מדהימה, חמה ומחבקת, שבט הראל * במסגרת המשפחה החדשה שהכרתי נוצרה חוויה ייחודית של שיתוף ועשייה למען דור העתיד * חוויות מכנס שליחים ומפגש עוצמתי עם מדליסטית הג'ודו ירדן ג'רבי

כששומעים "צופים" אנו בדרך כלל חושבים על חבורת ילדים/נערים בחאקי ליד בית נוער בארץ. ואנחנו? אנחנו צופים ישראלים באמריקה. משהו שנשמע כמעט בלתי אפשרי ולא לגמרי חופף את המקבילה הישראלית. 

לא בטוח שידעתם שמדי שנה מגיעים עשרות שליחים תנועתיים וקהילתיים בעזרת הסוכנות היהודית לקהילות שונות ברחבי העולם ובכלל זה צפון אמריקה. אני רותם, שליחה קהילתית של תנועת הצופים לשבט הראל בלוס אנג'לס. שבט הראל שייך להנהגת צבר בצפון אמריקה והוא הוקם לפני קצת יותר מ 11 שנה. 

כשליחה קהילתית בשנתה הראשונה הבאתי כמה מהדברים שלמדתי וכמה אנשים מעניינים שפגשתי… אני סוגרת 4 חודשים בתפקיד ואוהבת כל רגע! אמנם ישנם רגעים בהם שליחות זה קשה ומאתגר – אבל זו בדיוק הסיבה למה בחרתי לעשות אותה. ותמיד, תמיד יש המון אנשים שיבינו איך אני מרגישה במרחק של שיחת טלפון – תמיד יש למי לפנות. 

עם יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוזי) הרצוג

הגעתי לקהילה מדהימה, חמה ומחבקת, שבט הראל. שבט המורכב ממשפחות ישראליות- אמריקאיות ועושה הכל כדי שילדי השבט יקבלו חוויה ישראלית, ערכית ומשמעותית דווקא כאן, כל כך רחוק מהארץ. הגעתי למקום שהייתי צריכה להגיע אליו ואני שלמה איתו ושמחה עליו בלב שלם.

וכאן במסגרת המשפחה החדשה שהכרתי, שבט הראל, נוצרה חוויה ייחודית של שיתוף ועשייה למען דור העתיד. ציונות ללא מרכאות – ממש ישראל היפה. ילדים הגדלים כאן ובכל זאת קשורים לישראל, מדברים עברית (גם אם קצת מצחיקה לפעמים), ואוהבים את התרבות השורשית שלהם יחד עם חברים שבאים מבתים דומים לשלהם. אין דומה לחוויות ולחברויות האלו בשום מסגרת שהיא, אפילו אם הילד בבית ספר יהודי. אם נוסיף לכך את המנהיגות הצעירה שהיא עמוד השדרה של תנועת הנוער, אין ספק שהרווח לכל הנוגעים בדבר, הוא עצום. 

כחלק מתכנית ההכשרה ומתן כלים להשתפרות בשליחות, התקיים כנס שליחים שעסק בנושא "רבות הדרכים" (דרכים לישראל, לחינוך ישראל, למלחמה ב-BDS ועוד ועוד…) ארבעה ימים של הרצאות, שיתוף חוויות ולימוד. 

לכנס הגיעו, בין השאר, יושב ראש הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג וירדן ג'רבי שהעבירה הרצאה מרתקת על המסע האישי שלה לזכיה במדלית ארד באולימפיאדת ריו בשנת 2016. על הדרך חסרת הפשרות, האתגרים שעמדו בדרכה וגם כמה טיפים לאמונה עצמית, העצמה ומתן מוטיבציה בכל תחומי החיים.

בדף הפייסבוק שלה ירדן פרסמה מיד לאחר ההרצאה:" מה שקרה אתמול היה קסום ומרגש. זכיתי להרצות עבור השליחים של הסוכנות היהודית בסטמפורד, קונטיקט. מעבר לעבודת הקודש שהם עושים, האנשים שפגשתי מלאי אהבת ישראל, אדיבים, מעוררי השראה ועם המון אחריות.

"כמו שאתם בטח יודעים, יצא לי להזיל דמעה או שתיים בקריירה שלי בג׳ודו, אבל מה שקרה אתמול, היה יוצא דופן – לאחר ששיתפתי את הסיפור שלי מהאולימפיאדה, כולם, אבל כולם קמו על הרגליים ומחאו לי כפיים".

רותם עם ירדן ג'רבי. אתגרים וטיים להעצמה עצמית

בינינו? היו שם לא מעט שליחים ושליחות שהזילו דמעה. ואני? אני הייתי אחת מני רבים ששעטו להצטלם איתה מיד לאחר מכן – כי הרי אין כמו לחלוק יום הולדת גם אם הוא בהפרש של 7 שנים….

הצטרפו גם אתם למשפחת שבט הראל המדהימה והעניקו לילדיכם חוויה תרבותית מעצימה – הכי ישראלי באמריקה. מחכים לכם!

פרטים נוספים אצל רותם – מרכזת השבט, בטל': 310-579-7902

SHEVETHAREL1@GMAIL.COM

SHEVETHAREL.COM

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צופים

מחנה שכב"ג 2020: מנהיגות ,ערב צבבה ומקום ראשון בכדורסל

Published

on

חניכי ומדריכי שבט חן בלטו בסמינר בן 5 ימים בקמפ רמה בו השתתפו כ-400 צופים ישראליים משמונה שבטים החוף המערבי 

להיות בשכב"ג  – השכבה הבוגרת של השבט בצופים – זה לא קל! זה לא רק להיות במקום של חניך כל הזמן, לא רק לקבל ולקבל אלא גם לתת ולהיות במקום הלוקח אחריות בשבט, הנותן מעצמך בשביל שדברים יקרו ובסופו של דבר להיות אלה שמחנכים את דור העתיד שלנו. לצד כל העבודה הקשה והמוערכת, ישנם רגעים כיפיים וטובים שמוקדשים כולו לחוויה של השכב"ג ולהעצמה שלהם והבולטים ביניהם הוא המחנה שכב"ג שהתקיים בשבוע שעבר במחנה רמה, קליפורניה.
המחנה הוא האירוע שכל חבר שכב"ג מחכה כל השנה לקראתו ואחרי כל ההכנות יצאו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן בהתלהבות גדולה. המחנה נפרס על פני חמישה ימים והתתפו בו חניכי השכבות הבוגרות משמונה שבטי צופים ישראליים מרחבי החוף המערבי בצפון אמריקה.

במחנה עברו החניכים פעילויות הן באחוות מעורבות עם כלל השבטים והן שבטיות עם החברים מהבית. כ-400 בני נוער התכנסו יחד על מנת לעצור את המירוץ הבלתי פוסק של בני הנוער, להתנתק ולצאת לחוויה בה הם מקבלים וסופגים תוכן חדש ומעניין (כל אחד בהתאם לשכבת הגיל שלו): מנהיגות, לקיחת אחריות ומעורבות חברתית. בשכבת י"ב מתחילים במסגרת המחנה לחשוב ולעצב רעיונית עם עצמם איך יראה היום של אחרי.

במחנה כולם הכירו חברים חדשים, חיזקו את זהותם הישראלית והיהודית וכן את כישורי המנהיגות שלהם, שאיתם יוכלו להוביל בשבט ולהמשיך לקחת את המושכות בשתי ידיים. 

מידי בוקר נפתח המחנה במסדר הנהגתי – מופע ראווה צבעוני. כל שבט נצבע בצבעי השבט וכמובן שהשכב"ג של שבט חן הגיעו עם אנרגיות מלוות בכל לבוש אפשרי בצבעי ורוד וירוק, כך אי אפשר היה שלא לזהותם מרחוק.

קבלת שבת הנהגתית במהלך המחנה הייתה מאוד מרגשת. המחנה נצבע לבן, וכולם  שרו שירי שבת וציינו את יום האהבה שהתקיים באותו סופ"ש.

בצאת השבת נערכה הבדלה הנהגתית כאשר כל השבט עמד במעגל ושר את שירי ההבדל. לאחר מכן נערך ערב השירים ההנהגתי המהווה מסורת ארוכת שנים בהנהגה, ערב צבבה. כל חברי השכבה הבוגרת של השבט שרו ורקדו על הבמה עם תלבושות, תפאורה, וחיוך גדול מאוזן לאוזן .

ביום הספורט ההנהגתי למחרת, אחרי טורנירים מעייפים וארוכים, זכה שבט חן במשחק הכדורסל – כבוד לשבט ולנבחרת המדהימה.
את המחנה סיימנו בטקס מרגש, במרכזו עמד תורן מרשים וכתובות אש ובו הוענקו עניבות בוגרים לשמיניסטים המסיימים את דרכם בשבט. הטקס היווה חתימה מרשימה למחנה מדהים ומשמעותי.

רגע לפני שעלינו לאוטובוסים ישבו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן לסיכום מחנה; זה היה היה רגע מאחד ומיוחד שלא ניתן לראות בשום מקום אחר.

אז בין כל האינטנסיביות של המחנה – כולם חזרו עייפים אך מאוד מרוצים, עם אנרגיות להמשך הפעילות בשבט. כבוד גדול לשכב"ג שלנו! 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות