Connect with us

חדשות

"אתה טורף מיני": האיש שעמד במרכז סדרה תיעודית נידון למאסר של 120 שנה

Published

on

"נקסיום", ארגון לעזרה עצמית שייסד קית רנירי, התגלה ככת מניפולטיבית הכוללת קבוצה סודית של שפחות מין * הסדרה "כת הסקס של ניו יורק" מתארת את סיפורה

קמילה בעדותה  בבית המשפט בברוקלין

בתום משפט מתוקשר בן שישה שבועות, בית המשפט גזר על קית רנירי, מייסד ומנהיג ארגון "נקסיום", 120 שנים בכלא בגין סחר בנשים למטרות סקס, סחיטה באיומים, החזקת פורנוגרפיית ילדים ושיבוש הליכי משפט. "זהו למעשה מאסר עולם", נכתב ב"ניו יורק טיימס" על גזר הדין, שנקבע תוך יישום חוק ששימש לפירוק משפחות המאפיה ששלטו בניו יורק. עונשו של רנירי נגזר בבית המשפט הפדרלי בברוקלין  אחרי עדויות קשות של 15 מקורבנותיו. בית המשפט קבע שקית' רנייר התעלל בנשים כשעמד בראש ארגון "נקסיום", שמשך אליו אנשים עשירים ומפורסמים. "אין מילים שיכולות לתאר בצורה הולמת את הכאב המתמשך שרנייר גרם לקורבנות", אמר השופט ניקולס גראופיס, שבנוסף החליט לקנוס את רנייר בן ה-60 בסכום של 1.75 מיליון דולר – הקנס הגבוה ביותר שמתיר החוק.

רנייר הקים את ארגון "נקסיום" במדינת ניו יורק ב-1998 ועורר עניין גדול כשהציע קורסים ל"עזרה עצמית" שנמשכו חמישה ימים. הנרשמים נדרשו לשלם סכום של עד 5,000 דולר. חלק מהנשים עברו ניצול מיני וכלכלי. הן נדרשו לעבור דיאטה קפדנית, ולמעשה הרעיבו את עצמן כשהגורו הכריזמטי שלט בהן. אותן נשים היו חברות בקבוצה סודית בתוך ארגון "נקסיום" שכונתה "דוס". הקבוצה כללה עד 20 נשים – הצעירה שבהן רק בת 15. 

קית רנירי. מאסר עולם ל״מניפולטר מומחה״

הנשים שהיו חברות בכת שימשו כשפחות של רנייר, שהיה "המאסטר העליון" שלהן. הן נדרשו לשכב איתו, למסור לו מידע אישי ותמונות אינטימיות. חלק מהנשים היו "שייכות" לנשים אחרות בכת. רנייר נעצר במקסיקו ב-2018. הפרשה תועדה בקולנוע ובטלוויזיה. HBO שידרה לאחרונה את הסדרה "כת הסקס של ניו יורק" (The Vow). בשנה שעברה יצא לאקרנים הסרט "לברוח מכת 'נקסיום'", שמתמקד בעדותה של אם שמנסה להציל את בתה מהכת. 

רנייר הורשע ביוני 2019 בכל שבעת האישומים שהוגשו נגדו, כולל סחר בנשים למטרות מין, סחיטה באיומים וניצול מיני של ילדה בת 15. "הייתי ילדה. הוא שדד את הנעורים שלי", העידה אישה במשפטו של מנהיג הכת. בסך הכול 15 אנשים – מהן 13 נשים – העידו נגד רנייר בבית המשפט בברוקלין. יותר מ-90 קורבנות כתבו מכתבים לשופט גראופיס. 

בפנייה לבית המשפט אמר רנייר שהוא "מצטער מאוד" על "הכאב והכעס" של הקורבנות וטען לחפותו. "אני לא מביע חרטה על האישומים – מכיוון שהם לא נכונים", אמר. בנוסף לרנייר עוד חמישה אנשים הואשמו בפרשה. כולם הודו במיוחס להם. בין הנאשמים הייתה השחקנית אליסון מק, שהשתתפה בסדרה "סמולוויל". היא הודתה באפריל 2019 בשני סעיפים של סחיטה באיומים. קלייר ברונפמן, יורשת העצר של אימפריית המשקאות הקנדית "סיגראם", הודתה גם כן במיוחס לה. ברונפמן בת ה-41 הואשמה שהשתמשה ביותר מ-100 מיליון דולר מההון המשפחתי כדי לממן את הכת. נגזרו עליה יותר משש שנות מאסר. 

התובע ריצ'רד דוניו אמר שמשפטו של רנייר הראה שמי "שהציג את עצמו כאדם מלומד וגאון, היה למעשה מניפולטור מומחה, נוכל ופושע שהנהיג ארגון שפעל כמו כת". התובעים קראו לגזור עליו מאסר עולם, והאשימו את רנייר בהתכחשות מוחלטת לעבירות שביצע. התביעה הביעה זעזוע מכך שרנייר הציג את הארגון שלו כ"דבר טוב". 

הטקטיקה של צוות ההגנה של רנייר הייתה לנסות לשכנע את המושבעים שהמעשים של רנייר היו חוקיים – גם אם לא מוסריים. סנגוריו אמרו שעונש של 20 שנות מאסר יהיה עונש הולם. אחד מסנגוריו אמר שרנייר לא רצה לפגוע באיש, ושבמשפט צריך להתחשב ב"פרספקטיבה" של הנאשם. "אנחנו לא שופטים אותו על סמך הפרספקטיבה", השיב בכעס השופט. "אנחנו שופטים אותו על סמך ההתנהגות שלו". 

ניצל כל חולשה של מאמיניו

סיפורו של הארגון לעזרה עצמית, שהתגלה ככת מניפולטיבית הכוללת קבוצה סודית של שפחות מין בשביל רנירי, עמד באחרונה בסדרה התיעודית "כת הסקס של ניו יורק" (The Vow). הסדרה המטרידה והמרתקת צוללת לעומק המניפולציות הפסיכולוגיות של רנירי, שהציע סדנאות לשיפור עצמי והבטיח משמעות לעשירים שחשו שאין בחייהם מספיק עומק והגשמה עצמית.

מפרק לפרק מתגלים צדדיו הכוחניים והאפלים של "המאסטר" שניצל כל חולשה של מאמיניו ושיעבד אותם לרצונותיו. הוא הואשם שניצח מאחורי הקלעים על הקמתו של ארגון סודי שבו מפשעות הנשים סומנו בראשי התיבות של שמו באמצעות ברזל מלובן. הן כונו "שפחות", נדרשו לאישור כדי לאכול ולתת "ביטחונות", בהם סרטונים מיניים שבאמצעותם יהיה אפשר לסחוט אותן ולהבטיח את נאמנותן.

בין הקורבנות, נערה שרנירי החל לקיים עמה יחסי מין בגיל 15 והזדהתה בבית המשפט בשם קמילה. בעדותה בבית המשפט סיפרה שבמשך 12 השנים של הקשר עם רנירי, הוא ציפה שהיא תהיה זמינה לסקס בכל רגע נתון, הורה לה לשקול פחות מ–45 ק"ג וכשגילתה שהיא בהריון דרש שתבצע הפלה. היא גם סיפרה שניסתה להתאבד. עדה נוספת במשפט היא אינדיה אוקסנברג, בתה של כוכבת "שושלת" קתרין אוקסנברג, שלמאמציה של אמה להצילה מהכת היו השפעה מכרעת על נפילתו של רנירי. אינדיה סיפרה שרנירי נקט כל מניפולציה אפשרית כדי להרחיקה מאמה, ציפה שתמתין לו עירומה בכל שעה ודרש ממנה לשמור על רזון קיצוני עד כדי שהפסיקה לקבל מחזור. "אתה טורף מיני ואנסת אותי", אמרה לו.

השחקנית אליסון מק ( "סמולוויל") הודתה בסחיטה באיומים

בתום העדויות, עורך דינו של רנירי, מארק אגניפיליו, טען שמעולם לא היתה כאן כוונה לפגוע באף אשה. לטענתו, רנירי היה מאוהב בכל הנשים הללו והיה לו קושי רב להתמודד עם פרידות. לפי אן־בי־סי ניוז, ברגע יוצא דופן, השופט ניקולס גרופיס, עצר את נאומו של עורך הדין בזעם והפסיק אותו במלה "לא". עורך הדין התעקש שיש להביא בחשבון שרנירי לא התכוון לפגוע בנשים, אבל השופט ענה שלשאלה על כוונה אין מקום בסיטואציה שבה גבר בן 45 מתעלל מינית בילדה. "זהו עלבון לאינטליגנציה של כל מי שמאזין למתרחש כאן", אמר השופט.

"יש כאן אי צדק חמור"

ימים ספורים לפני גזר הדין, רנירי בן ה–60 התראיין מבית הכלא לאן־בי־סי וכפר בהאשמות נגדו. "אני חף מפשע", אמר. "זו טרגדיה איומה ואנשים רבים נפגעו, אבל יש כאן אי צדק חמור. בין שאתם חושבים שאני השטן ובין שלא, יש לבחון את עד כמה מערכת הצדק פועלת באופן הוגן".

בחודשים האחרונים רנירי טען לשיבוש הליכי החקירה נגדו ופתח בקמפיין שבו קרא לחסידיו ליצור פודקאסט להוכחת חפותו. הוא גם הציע פרס של 25 אלף דולרים לכל מי שימצא טעויות או "חורים" באסטרטגיה של התביעה. רבים מתומכיו שלחו עשרות מכתבים לבית המשפט בקריאה להקל על עונשו בטענה שכל פעילותו בנקסיום היתה בין מבוגרים ובהסכמה. הם גם נהרו לבית המשפט והאשימו את הקורבנות בעוול שהם גורמים לרנירי.

רשת HBO מתכננת להשיב את הסדרה התיעודית לעונה נוספת שתגולל את המתרחש לאחר מעצרו של רנירי. רבדים נוספים בסיפור נחשפו גם בסדרה התיעודית Seduced, שעלתה ברשת סטארז האמריקאית מיד עם סיומה של "כת הסקס של ניו יורק". הסדרה מתמקדת בסיפורה של אינדיה אוקסנברג ומאירה את האמצעים שנקט רנירי כדי לגרום לכל כך הרבה אנשים לבטל את רצונותיהם ואת עצמם.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

הוצאתם רישיון או ID בזמן המגיפה? DMV תוותר לכם על דמי התשלום עבור REAL ID

Published

on

מקור: FOX11

מחלקת הרישוי של קליפורניה הודיעה כי תושבים אשר עשו רישיון נהיגה או הוציאו תעודות זהות חדשה במהלך המגיפה, לא ייחויבו בתשלום נוסף עבור לחידוש תעודת הזהות שלהם לתעודה החדשה במדינה, REAL ID.

תושבי קליפורניה חייבים להיכנס פיזית למשרד DMV באופן אישי כדי להוציא REAL ID.

החל מה-3 במאי 2023, המחלקה לביטחון פנים של ארה"ב תדרוש דרכון בתוקף או מסמך פדרלי מאושר אחר, כמו רישיון נהיגה או REAL ID, בכדי לעלות על טיסות פנימיות בתוך ארצות הברית או ולקבל אישור כניסה למתקנים פדרליים מאובטחים ובסיסים צבאיים.

"אנחנו לא רוצים שתושבי קליפורניה ישלמו את המחיר על כך שלא קיבלו REAL ID במהלך המגפה," אמר מנהל ה-DMV, סטיב גורדון. "בעוד שהממשלה הפדרלית האריכה את תאריך האכיפה של תעודות הזהות החדשות, אין באמת צורך לדחות זאת. אם תפעל כעת, תוכל לנצל את ההצעה הזו ולשדרג לתעודת זהות החדשה (REAL ID) בחינם."

על פי הערכת ה-DMV, כ-5.7 מיליון רישיונות נהיגה ותעודות זהות שאינן REAL ID יונפקו בין מרץ 2020 ליולי 2021.

במידה ושולם תשלום עבור רישיון חדש או חידוש רישיון מאז תחילת המגיפה. עמלה זו תוחזר לאותם לקוחות שלא קיבלו עדיין REAL ID בתנאי שישדרגו את תעודת הזהות שלהם כעת בכתובת dmv.ca.gov/realidupgrade.

כדי להגיש בקשה לתעודת זהות חדשה (REAL ID), על המועמד לספק מספר תעודת זהות בתוקף, הוכחת זהות ושתי הוכחות לתושבות קליפורניה. רשימה של המסמכים הנדרשים ומידע נוסף אחר ניתן למצוא ב- REALID.dmv.ca.gov.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות