Connect with us

חדשות

מחאת ענק מתוכננת ביום שני בעקבות הצהרת ארמניה, אזרבייג'ן לסיום הלחימה

Published

on

גורמים רשמיים בארמניה ובאזרבייג'ן הודיעו על הסכם לסיום הלחימה על אזור נגורנו-קרבאך (הידוע גם בשם Artsakh) במסגרת הסכם שנחתם עם רוסיה.

ראש ממשלת ארמניה ניקול פשיניאן אמר בפייסבוק כי קריאת סיום המאבק מכאיבה ביותר עבורו ועבור תושבי ארמניה.

"קיבלתי את ההחלטה הזו כתוצאה מניתוח מעמיק של המצב הצבאי והערכה של האנשים שיש להם את המצב הטוב ביותר. גם בהתבסס על האמונה שזה הפיתרון הטוב ביותר במצב שנוצר", אמר פשיניאן.

ההסכם קורא לכוחות הארמנים להסגיר את השליטה בכמה אזורים שהחזיקה מחוץ לגבולות נגורנו-קרבאך, כולל מחוז אגדם.
ארמניה תחזיר את אזור קלבג'אר לאזרבייג'ן עד 15 בנובמבר ואת אזור לאכין עד 1 בדצמבר.

ההסכם קורא לכביש, מה שנקרא מסדרון לכין, להישאר פתוח ולהגן על ידי שומרי שלום רוסים.

בסך הכל, 1,960 שומרי שלום רוסים הוצבו לאזור תחת מנדט לחמש שנים.

ההסכם קורא גם לקבוע קישורי תחבורה דרך ארמניה המקשרים בין אזרבייג'ן למפלגה המערבית של נחצ'יבאן, המוקפת בארמניה, איראן וטורקיה.

"זה לא ניצחון, אבל אין תבוסה עד שאתה לא מכיר את עצמך. לעולם לא נדע את עצמנו וזו צריכה להיות תחילתה של האחדות הלאומית שלנו, תקופת הלידה מחדש.
עלינו לנתח את שנות העצמאות שלנו כדי לתכנן את עתידנו ולא לחזור על טעויות העבר. אני כורע ברך על כל הקורבנות שלנו. אני משתחווה בפני כל חיילינו, הרוצחים, הגנרלים, המתנדבים שהגנו והגנו על מולדתם בחייהם. הם הצילו את ארטסך באישיותם ", המשיך פשיניאן לכתוב ברשת.

זמן קצר לאחר ההודעה, אלפי אנשים יצאו לרחובות ירוואן, בירת ארמניה, כדי למחות על ההסכם, רבים צועקים: "לא נוותר על אדמתנו!" כמה מהם פרצו לבניין הממשלה הראשי ואמרו כי הם מחפשים אחר פשיניאן, שככל הנראה כבר עזבה.

בינתיים בלוס אנג'לס מתוכננת מחאה ביום שני בלילה מול הקונסוליה הארמנית בגלנדייל.

"כל הסכם על עתידה של האומה הארמנית וגבולותיה הטריטוריאליים יכול להיעשות רק על ידי העם הארמני – שום פוליטיקאי או אומה זרה לא יכריעו בגורלנו", כתבה הפדרציה הצעירה הארמנית ברשת.

ראש הממשלה פשיניאן אמר כי פרטים נוספים צפויים לצאת בימים שלאחר מכן, וציטטו שחיתות וכלכלה הרוסה.

הקרבות פרצו ב- 27 בספטמבר, וכתוצאה מכך מתו אלפי חיילים וכמה אזרחים. חלק גדול מהתושבים בארטסאך נעקרו עקב ההפגזה הכבדה נמשכת באזור.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות