fbpx
Connect with us

Featured

ארה"ב מאשימה: סין פרצה לשרתי מייקרוסופט

Published

on

בכירים בארה"ב ובבריטניה חשפו כי בייג'ין עומדת מאחורי סדרת תקיפות סייבר על חברות במערב • מקור בכיר בממשל סיפר כי סין מעסיקה ארגוני פשיעה ברשת כקבלנים לצורכי פריצה

ממשל ביידן האשים היום (שני) את המשטר הסיני בפריצה לחשבונות הדואר האלקטרוני הפנימי של חברת מייקרוסופט, פריצה שמציבה בסיכון עשרות אלפי מחשבים ברחבי העולם והתרחשה מוקדם יותר השנה.

הממשל, יחד עם כמה מדינות בעלות ברית כמו גרמניה ובריטניה, חשף שורה של איומים בתחום הסייבר שבייג'ין מציבה בפני מדינות המערב, ובהם מתקפות כופר וסחיטה המשמשות את המשטר לפגוע ביריביו ולהעשיר את קופתו.

בכיר בממשל מסר לסוכנויות הידיעות כי מידע שבידי הממשל האמריקני מצביע על כך שסין עושה שימוש בקבלנים מהעולם התחתון על מנת להפעיל קבוצות פצחנים שמבצעים פעולות של סחיטה ופגיעה מכוונת בחברות עבור רווח כספי.

המקור מסר לסוכנות הידיעות אי.פי כי בוושינגטון הופתעו שההאקרים קשורים למשרד לביטחון המדינה הסיני, אך אמר כי האמריקנים למדו לא מעט מדפוסי הפעילות של ההאקרים ומהתנהלותה האגרסיבית של בייג'ין.

אף שהממשל לא הכריז על סנקציות כלשהן על סין בשל המתקפה, המקור חשף בפני סוכנויות הידיעות כי בכירים בממשל התעמתו עם מקביליהם הסיניים בסוגיה וכי חשיפת האירוע נועדה לבייש את סין ולהרתיע אותה מלבצע פעולות דומות בעתיד.

גם באיחוד האירופי האשימו את בייג'ין בביצוע "פעולות זדוניות שגרמו להשפעה משמעותית על מוסדות ממשלתיים וארגונים פוליטיים בתוך האיחוד וב-27 המדינות החברות בו".

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות