Connect with us

Featured

ארה"ב מאשימה: סין פרצה לשרתי מייקרוסופט

Published

on

בכירים בארה"ב ובבריטניה חשפו כי בייג'ין עומדת מאחורי סדרת תקיפות סייבר על חברות במערב • מקור בכיר בממשל סיפר כי סין מעסיקה ארגוני פשיעה ברשת כקבלנים לצורכי פריצה

ממשל ביידן האשים היום (שני) את המשטר הסיני בפריצה לחשבונות הדואר האלקטרוני הפנימי של חברת מייקרוסופט, פריצה שמציבה בסיכון עשרות אלפי מחשבים ברחבי העולם והתרחשה מוקדם יותר השנה.

הממשל, יחד עם כמה מדינות בעלות ברית כמו גרמניה ובריטניה, חשף שורה של איומים בתחום הסייבר שבייג'ין מציבה בפני מדינות המערב, ובהם מתקפות כופר וסחיטה המשמשות את המשטר לפגוע ביריביו ולהעשיר את קופתו.

בכיר בממשל מסר לסוכנויות הידיעות כי מידע שבידי הממשל האמריקני מצביע על כך שסין עושה שימוש בקבלנים מהעולם התחתון על מנת להפעיל קבוצות פצחנים שמבצעים פעולות של סחיטה ופגיעה מכוונת בחברות עבור רווח כספי.

המקור מסר לסוכנות הידיעות אי.פי כי בוושינגטון הופתעו שההאקרים קשורים למשרד לביטחון המדינה הסיני, אך אמר כי האמריקנים למדו לא מעט מדפוסי הפעילות של ההאקרים ומהתנהלותה האגרסיבית של בייג'ין.

אף שהממשל לא הכריז על סנקציות כלשהן על סין בשל המתקפה, המקור חשף בפני סוכנויות הידיעות כי בכירים בממשל התעמתו עם מקביליהם הסיניים בסוגיה וכי חשיפת האירוע נועדה לבייש את סין ולהרתיע אותה מלבצע פעולות דומות בעתיד.

גם באיחוד האירופי האשימו את בייג'ין בביצוע "פעולות זדוניות שגרמו להשפעה משמעותית על מוסדות ממשלתיים וארגונים פוליטיים בתוך האיחוד וב-27 המדינות החברות בו".

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות