Connect with us

כלכלה ועסקים

"אפשר לבנות עליהן" – נשים מובילות בענף הנדל"ן באל-איי

Published

on

במשך שנים שוק הנדל"ן בלוס אנג'לס נשלט על ידי המין הגברי • בשנים האחרונות יותר ויותר נשים ישראליות נכנסות לתפקידי ניהול ומכירות ומובילות חברות בתחום להצלח. • מי הן הנשים הללו? האם יש יתרון לניהול נשי בענף? איך הן משלבות בין
ניהול קריירה וניהול הבית? • ומה יש להן להגיד לנשים הצעירות בתחילת הדרך?

The Art Of Real Estate

המוטו של שלהי גל-קסובר: קונה בית? מוכר בית? אותך זה משגע, אותי זה מאתגר!

שלהי גל קסובר (רודיאו ריאליטי):

למה נדל״ן?

"בשבילי עולם הנדל״ן היה בחירה טבעית. אבי היה סוכן נדל״ן ויזם. עסקאות נדל״ן היו שיח יומיומי שעורר אצלי התלהבות וזיקה לתחום. כיוון שענףְ הנדל״ן הוא ענף דינמי, הוא מתאים לאישיות שלי – אינטראקציה טבעית עם אנשים, ובנדל"ן זה המקום לעזור להם להפוך חלום למציאות".

איך התחלת במקצוע?

"בשנת 2005 החלטתי למכור את הבית שלי ולקנות בית חדש בו זמנית. פניתי לסוכנת נדל"ן, והתחלתי איתה את התהליך. חוויית התהליך והאתגרים הלא פשוטים הביאו אותי למסקנה שהגיע הזמן לממש את היעוד שלי. הוצאתי רישיון נדל״ן, כשהמטרה שלי הייתה להקל על אחרים בתהליך הקנייה/מכירה של הנכסים. ידעתי גם שאוכל להעניק לקליינטים שלי אכפתיות ויחס אישי אותם ספגתי מהבית".

איך משלבים קריירה וחיי משפחה?

"כיוון שקריירה בנדל״ן דורשת שעות רבות כולל סופי שבוע, קשה לתת 100%, אבל אם יש רצון – יש דרך! בשלב מסוים בקריירה התחברתי לדיוויד, השותף העסקי שלי. שנינו פועלים כצוות אחד עם אותה ראייה עסקית ואותה גישה ללקוחות, כך שלרוב אחד מאיתנו פנוי לתת שירות לקליינטים שלנו. זה נכון לגבי כל השבוע חוץ משבת. אצלנו זהו יום קודש, יום המוקדש למשפחה. אבי תמיד אמר – אין ברכה בעבודה של שבת".

איך היצירתיות והדמיון הנשי עוזרים לך בעבודתך?

"הסלוגן שלנו אומר הכול: -The Art Of Real Estate נדל״ן הוא אמנות השילוב בין הקליינט לנכס. ידוע, שלנשים יש את היכולת המחשבתית המאפשרת לנו לחבר בין הראש ללב. אני אישית מקפידה על הפרטים הקטנים תוך כדי שימוש באינטואיציה, ברגישות, ביצירתיות ובדמיון. זאת במטרה לאפשר לקליינט ולמשפחתו לבחון אתְ הנכס מזוויות שונות עד למציאת הנכס המתאים ביותר עבורם".

הצהרה אישית?

"הדרך הטובה ביותר להכיר אותי היא דרך חוויה אישית של קליינטים שקנו ומכרו איתי נכסים.למשל חוות דעה שקיבלתי מיעל כגן, NLP והיפנוזה: ״שלהי היא הרבה מעבר לסוכנת נדל״ן טיפוסית. היא השכילה להבין שזה לא מספיק רק להיות מקצועית, ישרה, אתית ואמינה. יש בה את השילוב של הכרת שוק הנדל"ן והיכולת להבין את הצרכים של הלקוח. היא מכירה את המצוי בשוק, את היתרונות והחסרונות של כל ליסטינג, מה עומד מאחורי המכירה ואיפה יכולים להיות אתגרים שחשוב שהקונה והמוכר יהיו מודעים להם. מצד שני, יש לה את היכולת ללמוד ולהבין את הלקוח, את היכולות הפיננסיות שלו, הצרכים, מה חשוב יותר ומה פחות. כשהיא מבינה שיש אתגר מיוחד בקנייה ובמכירה, היא חושבת על פתרון מחוץ לקופסה כדי להגיע לתוצאה הנכונה״.

"וגם ממהילה גורדון, Glam מאפרת מקצועית: ״הייתי אומרת קודם כל מקצועיות בטופ. בקיאה מאד במצב שוק הנדל״ן. ממש יורדת לפרטים קטנים תוך כדי ראייה של המצב הכללי. קשובה ללקוחות. מייעצת כשצריך לטוב ולרע ולא בצורה אגרסיבית. נעימה ומקסימה. בהחלט רואים שהיא אוהבת את מה שהיא עושה״.

DRE #01721758 | Rodeo Realty Shelhee.David@gmail.com | www.Shelhee-David.com 818.400.3586

דורותי אלון: מבינה את הראש של הקבלן המבצע ושל המשקיע

דורותי מנהלת סטודיו מצליח לעיצוב פנים ומתמחה בבנייה חדשה, נשואה ואמא לשניים.

איך כל זה התחיל אצלך?

"התחלתי את הקריירה בתחום העיצוב לפני כעשר שנים, בהתחלה עם לקוחות פרטיים ועם הזמן עברתי להתמקצע בבנייה חדשה, שזאת חיה אחרת לגמרי מעיצוב בתים ללקוחות פרטיים."

מה את מביאה כערך מוסף ללקוח הפוטנציאלי?

"הערך המוסף שלי זה שאני מבינה את הראש של הקבלן המבצע ושל המשקיע, מבינה מה אפשר לקבל על הבית ויודעת איפה להשקיע בעיצוב כדי להחזיר את ההשקעה. המשקיע, הקבלן ואנכי עובדים כצוות וביחד מחליטים על הכיוון של העיצוב, משנים הרבה פעמים את הסידור הפנימי של הבית ומנסים למקסם את החוויה של הקונה הפוטנציאלי. כמעצבת וכמי שלמעשה מנצחת על העיצוב מלמעלה, אני מביאה ניסיון עשיר בבנייה חדשה ומעורה בכל הטרנדים שמגיעים מהעולם, הולכת לתערוכות ומתעדכנת כל הזמן כדי להביא את המוצר הסופי לרמה הנדרשת, המשרד שלי נוגע בכל האלמנטים השונים הפונקציונליים וכמובן הגימורים השונים".

איך את משלבת את הקרירה והעבודה?

"ניהול קריירה וניהול הבית, זה אחד הדברים היותר מאתגרים, המטרה היא לשמור על איזון בין שני העולמות אבל בשטח אי אפשר באמת לשמור על איזון בלי תמיכה של הבעל ועזרה בגידול הילדים במהלך היום. אני הבאתי את ילדיי בגיל מאוחר יחסית (42, 41) כך שהקריירה שלי הייתה דיי מבוססת והמוניטין קיים. אבל עדיין יש שינוי בסוג העבודה שאני לוקחת וסוג האנשים שאני רוצה לעבוד איתם. מי שעובד איתי מבין שאחרי 4 אני אמא. אוספת את הילד ומאותו הרגע אני כל כולי עם הילדים. הילד שלי לא קורא לי פעמיים, אני תמיד בהאזנה אליו ולתינוקת שלי אני עדיין קמה כל לילה ועושה את זה באהבה. זה מתיש מאוד כשיש לילות ללא שינה ואחר כך צריכה להופיע חדה ויצירתית לפגישות שטח ופגישות עיצוב אבל זה אפשרי".

מה את מייעצת לנשים שרוצות להיכנס לתחום הנדל"ן?

"העצה שלי לנשים שרוצות להיכנס לעולם הזה זה שצריך להבין שזה מקצוע לכל דבר שדורש המון אינפורמציה וסדר והתמקצעות. זה לא מספיק להיות בעלת טעם טוב שמקבלת מחמאות מהחברים… זה תחום שצריך ממש ללמוד ולהעמיק בו, יש הרבה מאוד אחריות כי ההשקעה היא של מיליוני דולרים ואין יותר מדי מקום לטעויות. ראשית, צריך ללמוד אותו בבית ספר גבוה כדי לרכוש את ההבנה הבסיסית של תוכניות בנייה ושרטוט, ואחרי זה לקוות לעבוד בסטודיו שבו תקבלי ניסיון בשטח כי רק מזה באמת לומדים להיות טובים. כל טעות היא טעות של אלפי דולרים כך שחשוב לקחת את הזמן להבין את כל הרבדים של התחום הזה, להיות מקצועית ולתת שירות טוב. אין קיצורי דרך, זאת עבודה אינטנסיבית והרבה פעמים בתנאי שטח של אבק, נסורת, בוץ, קור וחום.

"אך בסוף בסוף אחרי הרבה חודשים ארוכים, מקבלים את המוצר המוגמר וזה שווה את כל המאמץ".

הסטודיו של דורותי אלון

17327 Ventura Blvd. #325 Encino, CA | Dorothy@sopheadesigns.com

ענת יפרח: חוש אסתטי מפותח ויכולת של ירידה לפרטים

"כשאתה מוכר נדל"ן אתה מוכר פנטזיה ואת הפנטזיה הזו צריך לקשט, לעצב ולשווק בצורה הטובה ביותר"

ענת, חלקי עמנו כמה מסודות המקצוע שלך.

"שאני יוצאת בקמפיין שיווק בתחום הנדל"ן אני כוללת בתוכו עטיפה רחבה מאוד והמסר הוויזואלי הוא חשוב ביותר. כשמוכרים נדל"ן לא מוכרים רק נכס, אלא מוכרים ללקוח הבטחה, פנטזיה וסטטוס חברתי.

המוצר עצמו לפעמים עדיין לא קיים בשלב השיווק, לכן על מנת למכור ללקוח את "בית החלומות" שלו חייבים להיעזר בכמה שיותר כלים ועזרים שיווקיים כמו – שמות מפתים וסקסיים, מיתוג יוקרתי, פרוספקטים, הדמיות תלת-ממדיות, סרטון תדמית מושקע, פירסומות, משרדי מכירות מושקעים, דירות לדוגמא שמרוהטות בכל טוב ועוד”.

מדוע הנשים הישראליות מצליחות יותר בתחום הנדל"ן בל-איי?

"אומרים שלנשים חוש אסתטי ועיצובי מפותח יותר (ברוב המקרים….. נכון יש גם גברים עם חושים מאוד מחודדים בתחום), לכן זה לא מפתיע שניתן לראות היום נשים רבות שמנהלות ביד רמה ובכישרון רב את הקמפיינים הגדולים ביותר של חברות הנדל"ן.

"נשים מסוגלות לדמיין איך בדיוק יראו הדירה, הבניין, השכונה, השכנים וכו' ולהביא את הדמיון שלהן לידי ביטוי בכל אותם עזרים שיווקיים בצורה מדויקת שתמחיש ללקוח איך הולכים להראות חייו בבית החדש.

"נשים הן הרבה פעמים יותר מהירות, תקתקניות ואפקטיביות. הייתי אומרת בהכללה שלנשים יש יכולות הידברות ואינטליגנציה רגשית גבוהה, הן יצירתיות יותר, יש להן יכולת של ירידה לפרטים ותשומת לב לדקויות ולפונקציונליות של כל דבר. אנחנו בונים בתים שאנשים גרים בהם, ולדברים האלה יש משמעות אדירה.

"כנשים יש לנו חוש אסתטי מפותח ויכולת של ירידה לפרטים, זה יתרון גדול שמאפשר לנו לנצח על הנראות של פרויקטים רבים. הרי בסופו של דבר אנחנו אלו שמעצבות את הבתים ואנחנו אלו שאומרות את המילה האחרונה בכל הקשור לעיצוב (ברוב המקרים).

"כשאתה מוכר נדל"ן אתה מוכר פנטזיה, ואת הפנטזיה הזו צריך לקשט, לעצב ולשווק בצורה הטובה ביותר" אומרת ענת יפרח, המלווה באופן אישי יזמים בענף הנדל"ן.

מה משך אותן לעסוק דווקא בענף הנדל"ן?

"תחומי האחריות והתוצר הסופי של המוצר הוא זה שמניע אותי לעסוק בתחום הנדל"ן במשך כל כך הרבה שנים. אני מסתובבת ברחבי אל-איי ויכולה להגיד שיש מספר לא קטן של פרויקטים אותם ליוויתי מיומם הראשון, עוד בשלב התכנון, וזה גורם לי לאושר רב".

ענת יפרח
818-266-9195טלפון
Realtor at Hydam Realty Thousand Oaks, California www.anatyifrah.agentsquared.com

שרית פינקלשטיין: בוורלי הילס, בל אייר ומערב לוס אנג'לס

שרית מלווה ומייעצת לבכירים בענף הנדל"ן ונהנית מהקשר עם קליינטים שהיא אישית מלווה לאורך כל הדרך

שרית פינקלשטיין עוסקת בענף הנדל"ן מזה 25 שנה. היא התחילה את מסלולה בהתמחות בבתים מפוארים ועבדה בחברות מובילות בברנטווד ובבוורלי הילס. לאחר רכישת ניסיון רחב, יצירת חברויות עם כל המי ומי בענף הנדל"ן, ולאחר שמונתה ל'טופ פרודיוסר', בעשור האחרון שרית פתחה בדרך עצמאית משרד בבוורלי הילס וכיום היא מלווה ומייעצת לבכירים בענף הנדל"ן ונהנית מהקשר שלה עם קליינטים שהיא אישית מלווה לאורך כל הדרך. שרית מתרכזת במכירות באזורי בוורלי הילס, בל אייר, ברנטווד, אזורי הים ומערב לוס אנגלס.

"בענף הנדל"ן יש אדרנלין כל הזמן". אומרת שרית פינקלשטיין, "מדהים אותי לראות איך פרויקט קם מאפס, מקרקע ריקה, והופך לבית בו אנשים גרים וילדים מתרוצצים סביבם". שרית מתלהבת מהקשר הישיר עם המוכר והקונה. כל פרויקט שונה ואופייני לעצמו. כל מוכר וקונה שונים באופי, בבקשות ובציפיות וחובה אוזן קשבת. "התכנון והליווי של פרויקט מהשלבים הראשונים ועד היציאה לשיווק, הירידה לפרטים, ההתחשבות בצרכי הלקוח, קמפיין שעולה לאוויר, כל מכירה של בית מרגשת
אותי מחדש.״

"גדלתי במשפחה של ניצולי שואה וניצולי שלטון קומוניסטי. מגיל צעיר אבי עודד אותי להיות קרייריסטית, עצמאית ולא לתלות באף אחד ואכן קרה. הוריי נתנו לי מספר מקצועות לבחירה ללימודים אקדמאים – רפואה, הנדסה, עריכת דין או אדריכלות. בחרתי באדריכלות.״ לאחר ששרית השתחררה בתור מ"כית מצה"ל היא הגיעה לעיר המלאכים וסימה את לימודיה באדריכלות ב- University of Southern California )USC) . עם סיום הלימודים שרית עבדה במשרד אדריכלים ובעירית בוורלי הילס לפני שהייתה שותפה במשרד אדריכלות משלה. ״אין דבר מרגש יותר מלראות בניין מוקם ואנשים מתפקדים בתוכו על פי התכנון שלי, או אנשים שנכנסים לגור בבית שתכננתי וניבנה על פי הצרכים האישים שלהם על מנת שיהוו את הבית הכי טוב עבורם".

"מדובר בענף מרתק ומלא סיפוק. לקחת קרקע בתולית שכולה חול ולהפוך אותה לבית למשפחות, למקום בו אנשים ממשים את החלומות שלהם ומשדרגים את איכות החיים שלהם או לראות אנשים בבניינים מתפקדים בדיוק על פי מה שתכננת באם זה בנייני משרדים, בניינים מסחריים, מלונות, מסעדות, בתי קולנוע, מולים נהנים ומודים לך על התכנון זה מדהים. זו עבודה קשה בוודאי עם הרבה מאוד בירוקרטיה. החלום שלי הוא ליצור סביבות חיים שיכללו בית, שירותים קהילתיים ומרחבי עבודה, כדי שאנשים יוכלו ליהנות מחיי משפחה ועבודה המשולבים בחיי קהילה.

"ענף הנדל"ן בלוס אנג'לס הוא תחום עסקי מאתגר, עם הרבה מאוד אמוציות ואגו, צריך יצירתיות וירידה לפרטים ובהחלט עוזר לפורמולה כשיש ניסיון נוסף בתכנון ובניה כשלי". בעשור האחרון שרית משתדלת להתרכז במכירות בלבד. ״אני מקדישה את עצמי לכל מכירה ומכירה ויוצרת קשר אישי עם כל מוכר או קונה. אני אישית עוזרת בעיצוב הבית לקראת המכירה, ובמקרה של קונה מייעצת על אפשרויות לשינויים בתוכנית הבית באם נחוץ. אני אישית מראה את הבית, עוברת על כל הניירת האין סופית מתייצבת באינספקציות, מעורבת עם האסקרו והטייטל ובכל הפרטים הקטנים ביותר עד להעברת המפתחות.

Turn key project . נאמנות לקליינט חשובה לי ביותר וגם באם מכירה לא תתממש, אוודה לקלינט כל ליקוי בבית שמתגלה לי ושלא נראה לי״.

הצעתי לנשים אחרות בתחילת הדרך: אנחנו הנשים חזקות ומסוגלות להכל ורגילות למולטי טאסק. להיות אשת קרירה, אישה לבעל, אמא לילדים, ילדה להורים שמתבגרים ואולי חולים, אחות לאחים/ות וחברה להרבה עם התחייבויות משפחתיות, חברתיות, אולי גם ללימודים. זה לא קל אבל לגמרי אפשרי ובגדול. בתחום הנדל"ן יש גמישות לשעות העבודה מכיוון שאת עצמאית ולכן תוכלי לשחק עם הזמנים כראוי ליומנך ולמלא את כל התחייבותך, אבל אולי קצת פחות שעות שינה. את צריכה למצוא את מה שאת הכי אוהבת ומסתדר לך בתחום הנדל"ן ולבחור אזור בו את מעוניינת להתמקד. תעבדי לפחות כמה שנים עם סוכן בעל ניסיון בתחום שבחרת; תעברי משרדים ותרכשי ניסיון כללי, לכל משרד יש סגנון עבודה משלו; תשתפי סוכנים אחרים; ואם יש לך משהו ספציפי שמאפיין אותך אישית – תפגיני אותו. יש המון המון בתים ודירות למכירה להעסיק את כולנו ותמיד יהיו – אז בהצלחה!

ליצירת קשר עם שרית נא להתקשר לטל':

(310)-612-6777 | sarit@saritfinkelstein.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

נדל"ן בדרום קליפורניה: חדשות טובות לבנאים

Published

on

בעוד מכירת הבתים והדירות ברי הקיימא צנחו בכשליש, דיבלופרים ואנשי קונסטרקשן המתמחים בנייה חדשה נהנים מהפאניקה שיצר משבר הקורונה ומשיעורי הריביות הנמוכות 

בנייני דירות ובתים חדשים היוו נקודה מוארת ונדירה באפריל הקודר של שוק הדיור בדרום קליפורניה.

קשה מאוד להיות מעודדים כאשר מכירות הבתים החדשים בשש המחוזות הגדולים של דרום קליפורניה צנחו ב ,11.5% ככל שמשבר הקורונה העמיק את הלחץ על הכלכלה המקומית. לפי דוח מעודכן הושלמו מכירות של 1,226 יחידות מגורים חדשות בחודש שעבר, חודש אפריל האיטי ביותר מאז 2012.

אבל כדאי לשים לב מה קרה בשוק בתים הלא חדשים: רק 12,600 בתים קיימים ודירות נמכרו – ירידה של 33% בשנה. זה היה חודש אפריל הגרוע ביותר של קניית בתים בדרום קליפורניה ברשומות של DQNews המתוארכות לשנת 1988. גרוע יותר מאשר שפל הדיור באמצע שנות התשעים. גרוע יותר מימי המיתון ב-2008-9.

הקרב לסיכול וירוס הקורנה פגע ברוב המשק המקומי, והעלות של קליפורניה – יותר מחמישית ממשרות ומקומות העבודה. סוג כזה של שיבוש עסקי פירושו שלפחות 1 מ- 14 תושבים המשלמים משכנתא בפריסה ארצית ביקשו השהייה של לפחות 3 חודשים בתשלומים. אין זה מפתיע שזו תקופה מפחידה לחפש בה קניית בית, מבחינה כלכלית. ניתן לומר את אותו דבר גם לגבי פחדי הבריאות.

בתים "נקיים" מקורונה

בכל המהומה הזו, תעשיית ותחום הקונסטרשן מהווה ענף קריטי לקראת הבאות. אחת הסיבה המרכזיות לכך שהמכירות הקיימות צנחו בצורה קשה: בעלי בתים רבים – היצע המכירה הקיימת למכירה חוזרת – משכו את נכסיהם מהשוק.

לכן לקבלנים ודיבולפרים המתמחי בבנייה חדשה, למרות שהם מהווים נתח קטן מהשוק המקומי, יש הזדמנויות חדשות: להציג מוצרים ולמכור לאנשים שיש להם עבודות יציבות בשיעורי מימון נמוכים מבחינה היסטורית.

לבנאי יחידות הדיור והבתים החדשים יש כיום יתרון ענק נוסף: הבתים שלהם חדשים-דנדשים, ודיור חדש אטרקטיבי היום במיוחד בעידן הניקיונות וחיטויי הקורונה

דיבלופרים גם יכולים להציע מה שנחשב בדרך כלל להתחייבויות פיננסיות: בתים מוגמרים אך שעדיין לא נמכרו. "בתים מהירים אלה" – או "QMIs" בלינגו בתעשייה – הם בדרך כלל מתכון לגרירת רווחים. "היעדר המלאי בצד השיווק מאפשר לאפשר לבנאים לתפוס נתח שוק קל", אומר עלי וולף, אנליסט בענף הבניין ב- Meyers LLC. "מה שהפך למילה בת ארבע אותיות במהלך המיתון הגדול (QMIs) עבד כעת לטובת הבונים. חלק מהצרכנים מחפשים לנצל את שיעורי המשכנתא הנמוכים להפליא".

נראה שגם האנשים המוכרים בתים חדשים מוכנים להוזיל. באופן קבוע, מחיר המכירה החציוני לבית החדש באזור לוס אנג'לס היה 558,250 דולר, עלייה של 1% בלבד בשנה. המחיר החציוני של דרום קליפורניה לבתים קיימים היה 572,000 $, עלייה של 7% בשנה, והחציון הקיים של דירות קונדו היה 470,000 $, עלייה של 6%.

מחקר של מאיירס מראה כי בערך שני שליש מהבונים מקדמים "ויתורים" – הצעות לסייע בעלויות סגירה, ריביות או שדרוגים. ובשקט, אולי תמצאו כמה מחירים המוזלים בפרויקטים המוכרים יותר.

"אין הנחות עמוקות. אבל מאחורי דלתות סגורות, סביר להניח שתראה תמריצים, 2% או 3%, "אומר לאונרד מילר, מנכ"ל מחלקת הבינוי במחוז אורנג ', New Home Co." אם יש לך מלאי, אתה מקצץ בעסקאות".

כדאי לזכור: אפריל הוא רק חודש אחד. מכירות סגורות מייצגות החלטות קנייה שהתקבלו ברוב המקרים לפני "מגפה" ו"התרחקות חברתית "היו חלק מהמחשבה היומיומית. ההפסדים במכירות הקטנים מהממוצע נבעו בעיקר משתי מחוזות חמים: סן ברנרדינו (עלייה של 41% בשנה) וסן דייגו (עלייה של 8%).

המתמחים בבנייה חדשה איבדו גם הם את שוק השוק ממנו נהנו פעם. חלקם של 9% מהמכירות המקומיות באפריל עלה לעומת 7% לפני שנה. אך לפני המיתון הגדול – בין השנים 1988-2007 – התייצבו בתי המגורים החדשים 15.5% מכלל הבתים שנמכרו בדרום קליפורניה.

סוף עידן ה-"McMansion"

בנאים רבים חלק מאסטרטגיה ארוכת טווח של בניית בתים רבים על שטח מצומצם ולהתרחק מבתים גדולים יותר "McMansion" פופולריים רק לפני כמה שנים. קונים עשירים יותר המחפשים מגורים רב-לאומיים הפכו לחלק קטן בהרבה מהקניות לבית החדש.

הפרויקט של "בתי סטרלינג" בצפון מישן וייהו באורנג' קאונטי הוא דוגמה לכך. הבתים נמצאים על מגרשים צרים, ֿ 4,000 רגל רבועים בסך הכל, במערך קונבנציונאלי עם חניה מסורתית ומוסך דו-מכוני. המגורים בני שתי הקומות מחזיקים עד חמישה חדרי שינה וארבעה חדרי רחצה בשטח של 2,595 רגל מרובע.

המחירים מתחילים "מאמצע 800,000 $" ומגיעים למקום "מתוק ומסקרן" בדרום מחוז אורנג עבור ציידי בית מגורים המחפשים כל דבר שמתחת למיליון דולר. ימי בנייתם של בתים "מיוחדים" כהימור על מכירות עתידיות חלפו מן העולם כרגע. 

במדינת קליפורניה, דיבלופרים הגישו  4,060 אישורים לבתים צמודי קרקע חדשים בחודש מרץ, על פי בנק הפדרל רזרב בסנט לואיס. זו ירידה של 40% מהשיא הגבוה של פברואר לאחר המיתון – והירידה הגדולה ביותר של חודש בחודש הרשומות משנת 1988.

אין מדובר, אם כך, בתור הזהב לבונים בנייה חדשה. עם זאת, ובאופן מפתיע עם הירידה העצומה במכירות, חלק מהדיבלופרים ביישובים יוקרתיים העלו למעשה את המחיר. שוק דיור הוא היום מקומי יותר מתמיד וכמאמר הקלישאה 'הכל תלוי בלוקיישן, לוקיישן, לוקיישן'. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות