Connect with us

כלכלה ועסקים

אפקט הקורונה: בזמן שתעשיית הרכב בקרשים – מכירות האופניים מזנקות

Published

on

חנויות אופניים נחשבות ברוב המדינות בארה"ב למקום עבודה חיוני – ובזמן שהתושבים חוששים לעלות לרכבות ולאוטובוסים, מוכרי האופניים חוגגים: "זה מטורף ולא צפוי. אנחנו רואים הרבה לקוחות חדשים" 

בחנויות אופניים באורגון ובקליפורניה, לא היה רגע דל. מאז התפרצות הקורונה, הלקוחות מסתערים על החנויות שלו בכל יום, ולפעמים ממתינים בתור שעתיים. דגמים מכל הסוגים נמכרים במהירות ולאולסון יש בעיית מלאי.

"זה מטורף ולא צפוי", אומר אולסון. "אנחנו רואים הרבה לקוחות חדשים. אנשים מביאים את האופניים שלהם כשהם מכוסים בקורי עכביש ורוצים לתקן אותם". לטענת אולסון, מכירות האופניים באפריל עלו ב-30%, ועד כה הם עלו במאי ב-60%. עכשיו הוא רוצה לגייס 40 עובדים נוספים כדי להתמודד עם העומס.

יותר מ-80% מהאמריקאים חושבים ששימוש באופניים בטוח יותר משימוש בתחבורה ציבורית, לפי סקר שנערך באפריל על ידי יצרנית האופניים טרק בייסיקל

בכל ארה"ב נרשמה עלייה בביקוש לאופניים. כשחדרי הכושר סגורים, חלק מהצרכנים עברו להתאמן באמצעות אופניים – גם כדי לשחרר לחץ. הורים מקווים שילדיהם – שלא הולכים לבתי הספר – ישרפו אנרגיה. כשארה"ב מתחילה להיפתח אט אט מחדש, התושבים עוברים לאופניים כדי להימנע משימוש באוטובוסים וברכבות תחתיות. יותר מ-80% מהאמריקאים חושבים ששימוש באופניים בטוח יותר משימוש בתחבורה ציבורית, לפי סקר שנערך באפריל על ידי יצרנית האופניים טרק בייסיקל, מהמותגים המוכרים בארה"ב ועל ידי חברת המחקר אנג'ין אינסייט.

שוק האופניים העולמי, ששוויו מוערך ב-54 מיליארד דולר, צמח בשנה שעברה ב-6.9%. לפי חברת המחקר ווינטרגרין, קטגוריית אופני הכביש צפויה לזנק השנה ב-35%. לפני התפרצות המגפה, תעשיית האופניים היתה בקיפאון כשמחירות של אופני כביש צנחו בגלל הזינוק במכירות של אופניים חשמליים.

רוב הצמיחה בחודשים האחרונים נרשמה בארה"ב, שבה חנויות אופניים נחשבות לעסק חיוני ובמדינות רבות הורשו להישאר פתוחות. החנויות מציעות מכירות מקוונות ומציעות אפשרויות למשלוחים ולאיסוף מהחנויות. חנויות רבות מאפשרות כניסה של לקוח אחד בו זמנית ומעבירים פרטי לבוש שלקוחות מדדו ל"אזור טיהור", שבו הם מונחים מבלי שאף אחד נוגע בהם לזמן מה. השאלה הגדולה היא אם המגמה הזו תתמוסס או תימשך. סוזן אוסטיס, מנכ"לית ווינטרגרין, חושבת שהמגמה תימשך. לטענתה, המגפה צפויה להמשיך להוות סיכון בשלוש השנים הקרובות. "אנשים ישתמשו באופניים כדי להימנע מסכנות בתקופה הזו", אמרה.

אופני כביש והרים, שמחירם 1,000-450 דולר הם הכי מבוקשים, לפי חנות האופניים אורבן סייקלרי באיסט אורנג' שבניו ג'רזי. האופניים מהקטגוריה הזו כמעט שנגמרו, ולקוחות נאלצים להסתפק בצבעים לא פופולריים כמו כתום וטורקיז ובמידות חריגות, אמר אחד מבעלי החנות, אוזי הנסן. "אנשים נואשים לאופניים", הוא אמר והוסיף שהמכירות זינקו ב-300% לעומת השנה שעברה.

גם הביקוש לאופניים חשמליים גבוה, לפי חנות האופניים מושן מייקרס מצפון קרולינה. באפריל רשמה החנות את החודש הטוב ביותר שלה עם מכירות של 374 אלף דולר – יותר ממה ששלוש חנויות של הרשת מכרו ביחד בחודש השיא הקודם בספטמבר 2019. "אנחנו עושים את זה בשעות מוגבלות יותר ועם פחות אנשי צוות", אמר בן הינקר, מנהל החנות. "מחלקת השירות שלנו מלאה לשבועיים הקרובים, ואולי לשלושת השבועות הקרובים". לדבריו, אופני הילדים בחנות כמעט אזלו. למזלו, חלק מהספקים מעבירים משלוחים שהיו מיועדים לאירופה לחנות שלו.

גם לחלק מיצרני האופניים אין מלאי רב, ולכן חנויות מנסות להשיג אופניים דרך צד שלישי. בחנות האופניים טוגה בניו יורק, המכירות הוכפלו לעומת השנה שעברה, אומר מנהל החנות וויל אלוורדו. בסוף השבוע של יום האם בארה"ב, הוא מכר 80 אופניים, לעומת 30-40 לפני התפרצות הקורונה. ככל שגובר המחסור באופניים, המחירים באיביי עולים. חלק מאופני הילדים באתר מוצעים למכירה במחיר כפול מהמחיר בחנויות.

החזרה לשגרה בסין, שבה מיוצרים רוב האופניים, עשויה להקל על המחסור. "התקופה בשנה שבה הם נסגרו היתה של ייצור האופניים שהיו אמורים להגיע לארה"ב באפריל, מאי ויוני", אמר אריק ביורלינג, מנהל המותק של טרק בייסיקל שמיוצר בהולנד ובגרמניה. "עכשיו אנחנו רואים אלפי אופניים שמגיעים בכל יום. אנחנו חושבים שעברנו את הגרוע מכל".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

נדל"ן בדרום קליפורניה: חדשות טובות לבנאים

Published

on

בעוד מכירת הבתים והדירות ברי הקיימא צנחו בכשליש, דיבלופרים ואנשי קונסטרקשן המתמחים בנייה חדשה נהנים מהפאניקה שיצר משבר הקורונה ומשיעורי הריביות הנמוכות 

בנייני דירות ובתים חדשים היוו נקודה מוארת ונדירה באפריל הקודר של שוק הדיור בדרום קליפורניה.

קשה מאוד להיות מעודדים כאשר מכירות הבתים החדשים בשש המחוזות הגדולים של דרום קליפורניה צנחו ב ,11.5% ככל שמשבר הקורונה העמיק את הלחץ על הכלכלה המקומית. לפי דוח מעודכן הושלמו מכירות של 1,226 יחידות מגורים חדשות בחודש שעבר, חודש אפריל האיטי ביותר מאז 2012.

אבל כדאי לשים לב מה קרה בשוק בתים הלא חדשים: רק 12,600 בתים קיימים ודירות נמכרו – ירידה של 33% בשנה. זה היה חודש אפריל הגרוע ביותר של קניית בתים בדרום קליפורניה ברשומות של DQNews המתוארכות לשנת 1988. גרוע יותר מאשר שפל הדיור באמצע שנות התשעים. גרוע יותר מימי המיתון ב-2008-9.

הקרב לסיכול וירוס הקורנה פגע ברוב המשק המקומי, והעלות של קליפורניה – יותר מחמישית ממשרות ומקומות העבודה. סוג כזה של שיבוש עסקי פירושו שלפחות 1 מ- 14 תושבים המשלמים משכנתא בפריסה ארצית ביקשו השהייה של לפחות 3 חודשים בתשלומים. אין זה מפתיע שזו תקופה מפחידה לחפש בה קניית בית, מבחינה כלכלית. ניתן לומר את אותו דבר גם לגבי פחדי הבריאות.

בתים "נקיים" מקורונה

בכל המהומה הזו, תעשיית ותחום הקונסטרשן מהווה ענף קריטי לקראת הבאות. אחת הסיבה המרכזיות לכך שהמכירות הקיימות צנחו בצורה קשה: בעלי בתים רבים – היצע המכירה הקיימת למכירה חוזרת – משכו את נכסיהם מהשוק.

לכן לקבלנים ודיבולפרים המתמחי בבנייה חדשה, למרות שהם מהווים נתח קטן מהשוק המקומי, יש הזדמנויות חדשות: להציג מוצרים ולמכור לאנשים שיש להם עבודות יציבות בשיעורי מימון נמוכים מבחינה היסטורית.

לבנאי יחידות הדיור והבתים החדשים יש כיום יתרון ענק נוסף: הבתים שלהם חדשים-דנדשים, ודיור חדש אטרקטיבי היום במיוחד בעידן הניקיונות וחיטויי הקורונה

דיבלופרים גם יכולים להציע מה שנחשב בדרך כלל להתחייבויות פיננסיות: בתים מוגמרים אך שעדיין לא נמכרו. "בתים מהירים אלה" – או "QMIs" בלינגו בתעשייה – הם בדרך כלל מתכון לגרירת רווחים. "היעדר המלאי בצד השיווק מאפשר לאפשר לבנאים לתפוס נתח שוק קל", אומר עלי וולף, אנליסט בענף הבניין ב- Meyers LLC. "מה שהפך למילה בת ארבע אותיות במהלך המיתון הגדול (QMIs) עבד כעת לטובת הבונים. חלק מהצרכנים מחפשים לנצל את שיעורי המשכנתא הנמוכים להפליא".

נראה שגם האנשים המוכרים בתים חדשים מוכנים להוזיל. באופן קבוע, מחיר המכירה החציוני לבית החדש באזור לוס אנג'לס היה 558,250 דולר, עלייה של 1% בלבד בשנה. המחיר החציוני של דרום קליפורניה לבתים קיימים היה 572,000 $, עלייה של 7% בשנה, והחציון הקיים של דירות קונדו היה 470,000 $, עלייה של 6%.

מחקר של מאיירס מראה כי בערך שני שליש מהבונים מקדמים "ויתורים" – הצעות לסייע בעלויות סגירה, ריביות או שדרוגים. ובשקט, אולי תמצאו כמה מחירים המוזלים בפרויקטים המוכרים יותר.

"אין הנחות עמוקות. אבל מאחורי דלתות סגורות, סביר להניח שתראה תמריצים, 2% או 3%, "אומר לאונרד מילר, מנכ"ל מחלקת הבינוי במחוז אורנג ', New Home Co." אם יש לך מלאי, אתה מקצץ בעסקאות".

כדאי לזכור: אפריל הוא רק חודש אחד. מכירות סגורות מייצגות החלטות קנייה שהתקבלו ברוב המקרים לפני "מגפה" ו"התרחקות חברתית "היו חלק מהמחשבה היומיומית. ההפסדים במכירות הקטנים מהממוצע נבעו בעיקר משתי מחוזות חמים: סן ברנרדינו (עלייה של 41% בשנה) וסן דייגו (עלייה של 8%).

המתמחים בבנייה חדשה איבדו גם הם את שוק השוק ממנו נהנו פעם. חלקם של 9% מהמכירות המקומיות באפריל עלה לעומת 7% לפני שנה. אך לפני המיתון הגדול – בין השנים 1988-2007 – התייצבו בתי המגורים החדשים 15.5% מכלל הבתים שנמכרו בדרום קליפורניה.

סוף עידן ה-"McMansion"

בנאים רבים חלק מאסטרטגיה ארוכת טווח של בניית בתים רבים על שטח מצומצם ולהתרחק מבתים גדולים יותר "McMansion" פופולריים רק לפני כמה שנים. קונים עשירים יותר המחפשים מגורים רב-לאומיים הפכו לחלק קטן בהרבה מהקניות לבית החדש.

הפרויקט של "בתי סטרלינג" בצפון מישן וייהו באורנג' קאונטי הוא דוגמה לכך. הבתים נמצאים על מגרשים צרים, ֿ 4,000 רגל רבועים בסך הכל, במערך קונבנציונאלי עם חניה מסורתית ומוסך דו-מכוני. המגורים בני שתי הקומות מחזיקים עד חמישה חדרי שינה וארבעה חדרי רחצה בשטח של 2,595 רגל מרובע.

המחירים מתחילים "מאמצע 800,000 $" ומגיעים למקום "מתוק ומסקרן" בדרום מחוז אורנג עבור ציידי בית מגורים המחפשים כל דבר שמתחת למיליון דולר. ימי בנייתם של בתים "מיוחדים" כהימור על מכירות עתידיות חלפו מן העולם כרגע. 

במדינת קליפורניה, דיבלופרים הגישו  4,060 אישורים לבתים צמודי קרקע חדשים בחודש מרץ, על פי בנק הפדרל רזרב בסנט לואיס. זו ירידה של 40% מהשיא הגבוה של פברואר לאחר המיתון – והירידה הגדולה ביותר של חודש בחודש הרשומות משנת 1988.

אין מדובר, אם כך, בתור הזהב לבונים בנייה חדשה. עם זאת, ובאופן מפתיע עם הירידה העצומה במכירות, חלק מהדיבלופרים ביישובים יוקרתיים העלו למעשה את המחיר. שוק דיור הוא היום מקומי יותר מתמיד וכמאמר הקלישאה 'הכל תלוי בלוקיישן, לוקיישן, לוקיישן'. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות