fbpx
Connect with us

Featured

אסון במיאמי ביץ׳: בניין דירות קרס בשכונה יהודית; 35 פצועים ו-18 יהודים נעדרים

Published

on

35 פצועים חולצו מהריסות המגדל שקרס באופן חלקי בשכונת סרפסייד • 51 בני אדם נעדרים, המשטרה הקימה מרכז לאיחוד משפחות

זירת האסון במיאמי, צילום: איי.פי

מגדל מגורים בן 11 קומות קרס היום (חמישי) סמוך למיאמי ביץ' שבמדינת פלורידה בדרום ארצות הברית. עד עתה, נמצא הרוג אחד בזירה ומאות מחלצים נעים בין ההריסות במטרה לאתר לכודים.

משטרת העיר מיאמי שבמדינת פלורידה שבדרום ארצות הברית הודיעה כי 51 בני אדם נעדרים באסון קריסת המגדל בשכונת סרפסייד בעיר.

כלי התקשורת בארצות הברית פרסמו תמונות של ילד מחולץ מבין הריסות המגדל, ככל הנראה כשהוא לא פצוע באופן חמור. סרפסייד, השכונה בה התרחש האסון, היא בית למשפחות יהודיות רבות. 

על פי דיווחים ב"מיאמי הרלד", הרשויות בעיר הכריזו על אירוע רב נפגעים וכוחות גדולים של מכבי האש ויחידות חילוץ נשלחו לזירת האירוע. כלי תקשורת אחרים דיווחו על חשש גובר מנפגעים במקום. 

על פי דיווחים של הקהילה היהודית המקומית, לפחות שני יהודים, תושבי העיר מיאמי, נעדרים באסון. בתי הכנסת באזור קראו למתפללים להגיע ולקרוא פרקי תהילים לשלומם של הנעדרים.

36 פצועים חולצו מבין ההריסות, בהם לפחות ילד אחד, שתועד במצב טוב על ידי כלי תקשורת מקומיים. כוחות אדירים של יחידות חילוץ מכל פלורידה עוסקים בניסיון לחלץ את הנעדרים באיי החורבות.

זירת האסון בפלורידה // צילום: איי.אף.פי

הרב מנחם חירותי, שליח חב"ד במיאמי, אמר ל"ישראל היום":
מדובר באחת הקהילות הכי גדולות של יהודים במיאמי, בצמוד לבית כנסת מאוד גדול. גרים באזור תשעים אחוזים יהודים, יש שם אלפי יהודים באזור. האירוע התרחש בשתיים לפנות בוקר. אנחנו מתפללים לרפואת הפצועים. אנשים סיפרו שהם שמעו לכודים שצועקים. להבנתי חילצו עשרה אנשים חיים מבין הריסות הבניין. יש 18 יהודים שכרגע נעדרים. מדובר להערכתי בעיקר באנשים מבוגרים".

הרב אריה סיטרון, רב קהילה שמתגורר בסמוך לבניין שקרס סיפר: "לדאבוננו יש הרבה אנשים שלא מצאו אותם. יש שישה שאני מכיר אישית ועוד רשימה של אנשים שאני לא מכיר. אנחנו זקוקים לנס. אני גר בסמוך, כמה בלוקים, אבל לא שמעתי מה שקרה עד שהתעוררתי בסביבות חמש בבוקר ואז ראיתי את כל הבלגן בוואטסאפ. הבן שלי קם באמצע הלילה ושמע הרבה מסוקים ומכבי אש. יש הרבה יהודים שגרים באזור, ביניהם אלו שנעדרים. לא נותנים לנו להגיע לאזור האסון. כן הגעתי למקום שפינו גופות. כרגע לא שמעתי על פצועים שהוציאו מבין ההריסות".

בין הנעדרים נמצאת גם סופיה לופז מוראיירה, גיסתו של נשיא פרגוואי, שנמצאה באתר הנופש יחד עם בני משפחתה, מריו אבדו בניטז, בהם שלושה ילדים.  

"עושים כל מאמץ לסייע"

שר החוץ, יאיר לפיד דיבר עם מאור אלבז הקונסול הכללי במיאמי והתעדכן איתו במצב הפעולות בשטח עקב קריסת הבניין במיאמי.


בנוסף שוחח עם ראש הקהילה היהודית במיאמי ג׳ייקוב סולומון ושלח דרכו חיזוקים לקהילה היהודית במיאמי.

השר הנחה את הנהלת משרד החוץ לעדכן אותו במצב בשטח באופן שוטף ולהעמיד לרשות הקונסוליה במיאמי את כל הנדרש כדי לטפל במצב.

לפיד הוסיף: ״אנשי משרד החוץ במיאמי ובארץ עושים ככל יכולתם על מנת לסייע לכוחות בשטח, לפצועים ולמשפחות. זה ארוע קשה ומורכב ויקח זמן לטפל בו, אנחנו עומדים לרשותם בכל סיוע שיזדקקו לו״.

"שמענו פיצוץ גדול"

שכונת סרפסייד, בה התרחש האסון, היא בית לכ-6,000 יהודים ונחשבת למעוז של יהודים אורתודוקסים בעיר, במיוחד חסידי חב"ד. המבנה, מגדל מגורים בן 12 קומות, קרס בסביבות השעה שלוש בלילה. הסיבה לקריסה איננה ידועה. 

על פי הדיווח של מיאמי הראלד, סנטו מג'יל, בן 50, סיפר על אשתו שעבדה בבניין והתקשרה אליו לאחר האירוע. "היא אמרה ששמעה פיצוץ גדול. זה הרגיש כמו רעידת אדמה", העיד מג'יל. אדם שגר בבניין סמוך תיאר את שהתרחש ל-CBS: "הבניין רעד וכשהסתכלתי דרך החלון חשבתי שזה כמו סערה".

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות