Connect with us

כלכלה ועסקים

"אני יודע עליך הכל": 200 אלף ישראלים חשופים באתר הבגידות אשלי מדיסון

Published

on

האקרים שפרצו למאגרי האתר מאיימים שוב לפרסם פרטים אינטימיים – הפעם ברשתות החברתיות

"אני יודע הכל עליך. אני אפילו יודע שהזמנת מוצרים לעזרה לגבר, באמצעות חשבון הבנק שלך, את מספר העסקה וששילמת עבור השירות 75 דולר. אני יודע גם על עוד שלוש הזמנות דומות. האם השותפים שלך לבגידה יודעים שאתה משתמש בחומרים כימיקליים כדי ליהנות עמם? בקרוב הם, המשפחה והחברים שלך יידעו – הרשתות החברתיות הן דרך נהדרת להפיץ את המידע המביך הזה".

חמש שנים לאחר פרסום הפרשה, האקרים מאיימים שוב על משתמשי אתר הבגידות הקנדי אשלי מדיסון. הפורצים מזהירים כי יפרסמו מידע אינטימי לגבי הפעילות של המשתמשים באתר – הפעם ברשתות החברתיות. בהמשך המייל ממשיך הסוחט לאיים כי יש בידיו את המידע המלא של המשתמש כמו מספר הטלפון, תאריך הלידה, הכתובת ואת כל הפרטים המזהים שלו כמו גם שם המשתמש באתר.

חברת מחקרי אבטחה אמריקאית יירטה בשבועות האחרונים מאות מיילים הכוללים איומי סחיטה מינית (Sextortion), ההאקרים מאיימים לחשוף נתונים מלאים על הבגידות, כמו גם מידע אינטימי רגיש – אם המשתמש לא ישלם להם בתוך ימים ספורים 1,000 דולר בביטקוין.

ביולי 2015 חדרה קבוצת האקרים לאתר הפופולרי, שבאותה תקופה שירת 37 מיליון משתמשים רשומים מכל העולם – ובהם כ-200 אלף ישראלים. הקבוצה הצליחה לגנוב את כל המידע על משתמשי שירות הבגידות. הפורצים הפיצו קובץ ענק של 9.7 ג'יגה בייט, ובו נתונים על המשתמשים – שכלל שמות ומיילים של משתמשים. כעת, חמש שנים אחרי שהפרשה התפוצצה, פסעו ההאקרים צעד קדימה: הם מעוניינים להפוך את המידע שברשותם לכסף. אחד המיילים שנשלחו למשתמשים, כפי שמציגה חברת Vade Secure, נראה כהודעת סחיטה, שבה מזהירים הפורצים כי יפרסמו את המידע המלא שהצטבר באתר על המשתמש אם הכופר לא יועבר מיד.

אשלי מדיסון ספג מכה קשה לאחר הדליפה – הוא נאלץ לפצות ב-11.3 מיליון דולר את המשתמשים שנפגעו. לפחות שני אנשים שמו קץ לחייהם בעקבות חשיפת שמותיהם ברשת האפלה. למרות זאת, האתר לא נסגר והוא ממשיך להיות פעיל עד היום ואף הגדיל את מספר המשתמשים בו בכחצי מיליון.Attachments area

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

מיאמי: קיבל מענק סיוע ממשלתי – ורכש למבורגיני…

Published

on

עקץ את המערכת? צעיר מפלורידה קיבל מענק של מיליוני דולרים להתמודדות עם המצב הכלכלי הקשה, ויצא לשופינג היסטרי • הוא עשוי להישלח ל-70 שנים בכלא

דיויד היינס, צעיר ממיאמי שבפלורידה, לקח את מענק הסיוע הממשלתי שקיבל צעד אחד רחוק מדי – ורכש איתו רכב למבורגיני חדש בשווי של כ-320 אלף דולר.היינס בן ה-29 נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה, שהגישה נגדו כתב אישום בשלושה סעיפים – הונאה בנקאית, מסירת הצהרת שווא למוסד הלוואות ומשיכת כספים בצורה לא חוקית. אם יורשע בכל האישומים נגדו, הוא יכול להישלח לעד 70 שנות מאסר.

בחודש אפריל, היינס ביקש מהרשויות עזרה כלכלית כדי שיעזרו לו עם ההפסדים הצפויים מהעסקים שלו. לפי המסמכים שהגיש, ברשותו היו ארבעה עסקים שבהם הועסקו 70 עובדים, כשהוצאה חודשית ממוצעת של כולם ביחד עמדה לדבריו על ארבעה מיליון דולרים. חודש אחר כך, היינס קיבל מענק בשווי של 3,984,557 דולר. בהמשך, היינס ביקש לקבל מענקים נוספים שהצטברו לסכום של 13.5 מיליון דולר.

בפועל, התפעול החודשי של עסקיו של היינס עומדים על כ-200 אלף דולר, אך זה לא מנע ממנו לבזבז את הכסף שקיבל על תכשיטים יוקרתיים, בגדים יקרים, בילוי במלונות נחשבים במיאמי ביץ' ורכישת מנויים באתרי היכרויות –בניגוד למטרה שלשמה הוא קיבל את הכסף."לא נראה כי חלק מההוצאות האלה, אם לא כולן, בוצעו כחלק מעסקיו של היינס", אמר בריאן מאסמלה, חוקר מטעם הרשויות, בתצהיר שמסר בנושא. צ'אד פיוטרווסקי, עורך דינו של היינס, אמר כי מרשו הוא "בעל עסקים לגיטימי שכמו מיליוני אמריקנים אחרים, נפגע כלכלית במהלך המגפה. הוא מחכה למסור את הצד שלו בסיפור בהמשך".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות