Connect with us

כלכלה ועסקים

"אני יודע עליך הכל": 200 אלף ישראלים חשופים באתר הבגידות אשלי מדיסון

Published

on

האקרים שפרצו למאגרי האתר מאיימים שוב לפרסם פרטים אינטימיים – הפעם ברשתות החברתיות

"אני יודע הכל עליך. אני אפילו יודע שהזמנת מוצרים לעזרה לגבר, באמצעות חשבון הבנק שלך, את מספר העסקה וששילמת עבור השירות 75 דולר. אני יודע גם על עוד שלוש הזמנות דומות. האם השותפים שלך לבגידה יודעים שאתה משתמש בחומרים כימיקליים כדי ליהנות עמם? בקרוב הם, המשפחה והחברים שלך יידעו – הרשתות החברתיות הן דרך נהדרת להפיץ את המידע המביך הזה".

חמש שנים לאחר פרסום הפרשה, האקרים מאיימים שוב על משתמשי אתר הבגידות הקנדי אשלי מדיסון. הפורצים מזהירים כי יפרסמו מידע אינטימי לגבי הפעילות של המשתמשים באתר – הפעם ברשתות החברתיות. בהמשך המייל ממשיך הסוחט לאיים כי יש בידיו את המידע המלא של המשתמש כמו מספר הטלפון, תאריך הלידה, הכתובת ואת כל הפרטים המזהים שלו כמו גם שם המשתמש באתר.

חברת מחקרי אבטחה אמריקאית יירטה בשבועות האחרונים מאות מיילים הכוללים איומי סחיטה מינית (Sextortion), ההאקרים מאיימים לחשוף נתונים מלאים על הבגידות, כמו גם מידע אינטימי רגיש – אם המשתמש לא ישלם להם בתוך ימים ספורים 1,000 דולר בביטקוין.

ביולי 2015 חדרה קבוצת האקרים לאתר הפופולרי, שבאותה תקופה שירת 37 מיליון משתמשים רשומים מכל העולם – ובהם כ-200 אלף ישראלים. הקבוצה הצליחה לגנוב את כל המידע על משתמשי שירות הבגידות. הפורצים הפיצו קובץ ענק של 9.7 ג'יגה בייט, ובו נתונים על המשתמשים – שכלל שמות ומיילים של משתמשים. כעת, חמש שנים אחרי שהפרשה התפוצצה, פסעו ההאקרים צעד קדימה: הם מעוניינים להפוך את המידע שברשותם לכסף. אחד המיילים שנשלחו למשתמשים, כפי שמציגה חברת Vade Secure, נראה כהודעת סחיטה, שבה מזהירים הפורצים כי יפרסמו את המידע המלא שהצטבר באתר על המשתמש אם הכופר לא יועבר מיד.

אשלי מדיסון ספג מכה קשה לאחר הדליפה – הוא נאלץ לפצות ב-11.3 מיליון דולר את המשתמשים שנפגעו. לפחות שני אנשים שמו קץ לחייהם בעקבות חשיפת שמותיהם ברשת האפלה. למרות זאת, האתר לא נסגר והוא ממשיך להיות פעיל עד היום ואף הגדיל את מספר המשתמשים בו בכחצי מיליון.Attachments area

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

מיליון אמריקאים בשנה

Published

on

ארה"ב היא ספקית התיירים הגדולה ביותר לישראל 

בזמן שהתיירות העולמית פורחת והישראלים יוצאים למרחבי תבל, גם ישראל עצמה נהנתה מהמגמה הכללית, והמטוסים לא חוזרים לארץ ריקים. בשנת 2019 נרשם שיא במספר המבקרים בישראל – 4.9 מיליון בני אדם, עלייה של 12% לעומת השנה שלפניה. 353 אלף איש מתוכם היו מבקרי יום, כאלה שנכנסו ויצאו באותו תאריך (לרוב בדרך ליעד אחר, מה שמכונה קונקשן), כך שבסך הכול מדובר על 4.6 מיליון תיירים שביקרו בישראל בשנה האחרונה. זאת לעומת 4.1 מיליון תיירים בשנת 2018, 3.6 מיליון תיירים בשנת 2017, ופחות מ־3 מיליון תיירים בשנת 2016.

ידידתנו הגדולה ארה"ב היא גם ספקית התיירים הגדולה ביותר לישראל – יותר ממיליון תיירים הגיעו לארץ מארה"ב בשנה החולפת, 21% מהעוגה הכללית. סביר להניח שחלק לא מבוטל מהם היו יהודים וישראלים טובים, שהגיעו לבקר בארץ הקודש בקיץ ובחגים.

המשך לקרוא

כלכלה ועסקים

שקלים שקלים, עלינו נופלים

Published

on

כיצד ייתכן שהמטבע הישראלי הוא אחד החזקים ביותר בעולם?

מפעם לפעם אנחנו מוכרחים לעצור ולהביט בעיניים משתאות בשקל הישראלי. מילים רבות נכתבו ונאמרו על פריצת יעד הגירעון ועל האוברדראפט המבהיל בתקציב הממשלתי. גם הפארסה הפוליטית שלנו אינה קרובה לפתרון, והיא עולה לנו לא מעט כסף ודוחה רפורמות נדרשות בתשתיות, ברפואה, בחינוך ועוד. בנוסף, גם האיומים הביטחוניים מצפון, ממזרח ומדרום לא ממש פוחתים מחודש לחודש. ועם כל זאת, השקל הישראלי אינו עוצר, ורק מתחילת השנה הנוכחית הוא עלה בעוד 1.5% מול סל המטבעות.

לכל אלה צריך להוסיף את המאמץ הכושל של בנק ישראל להרגעת השקל המקומי (בין השאר כדי לסייע ליצואנים). בינואר לבדו רכש בנק ישראל מטבע חוץ בהיקף של 2.95 מיליארד דולר, במטרה מוצהרת להזרים בחזרה לשוק היצע גדול של שקלים שיצננו את הביקושים. יתרות המט"ח בבנק ישראל הגיעו לשיא של 130 מיליארד דולר. לפני שנה, בינואר 2019, הם הסתכמו ב־118 מיליארד דולר "בלבד". לפני עשר שנים – בזמן שהדולר עוד שייט מעל 4 שקלים – יתרות המט"ח של בנק ישראל הסתכמו ב־60 מיליארד דולר. ואגב, אפשר רק לשער מה היה היום שער השקל, ועד כמה היה זול לטוס לחו"ל או להזמין חבילות מחו"ל, אלמלא אותן רכישות מסיביות שבוודאי בלמו חלק מאותה התחזקות.

אז למה באמת השקל עולה, וכיצד ייתכן שהמטבע הישראלי הוא אחד החזקים ביותר בעולם? יותר מכל דבר אחר, זה אמור ללמד אותנו שהבעיות ועננת אי־הוודאות בעולם הרחב – במישור הכלכלי, החברתי, הביטחוני, הפוליטי ועוד – מאיימות לא פחות מאלה שלנו. טוב לדעת שהדשא שלנו הכי ירוק בשכונה.

המשך לקרוא

כלכלה ועסקים

סוף הבלוף של ברני מיידוף?

Published

on

היהודי־אמריקאי שהונה 5,000 קורבנות ב-65 מיליארד דולר(!) הגיע בקשה לשחרור מוקדם בגלל מצבו הרפואי

עשר שנים לאחר שבית המשפט גזר על היהודי־אמריקני ברנרד מיידוף מאסר של 150 שנה, הוא הגיש בימים האחרונים בקשה רשמית לשחרור מוקדם, "מתוך חמלה", לאחר שלדבריו נותרו לו פחות משנה וחצי לחיות, בשל אי־ספיקת כליות חמורה. השבוע הודיע משרד המשפטים לקורבנותיו של מיידוף, כ־5,000 בני אדם ובכללם לא מעט מוסדות וארגונים יהודיים (בהם נשות הדסה, ישיבה יוניברסיטי ועוד), כי באפשרותם להגיש חוות דעת בנוגע לבקשה לקיצור עונשו של מיידוף בן ה־82.

החדשות האחרונות מארה"ב הן בעיקר הזדמנות להיזכר בהונאת הפונזי של מיידוף, שלימדה אותנו בפעם המי יודע כמה על הקלות שבה ניתן להוליך שולל אנשים, גם כאלה שנחשבים מאוד משכילים ואינטליגנטים, בעזרת סיפורים על "עץ כסף" שמישהו אחר מצא וגם מוכן לחלק ממנו לאחרים. 

כך מיידוף, שכיהן כיו"ר בורסת נאסד"ק, מכר חלומות על תשואה של 10% מדי שנה, וגנב 65 מיליארד דולר מאלפי אנשים שהתפתו להאמין לו.

רק אחרי שנים שבהן כסף חדש החליף כסף ישן (עבור אותם בודדים שביקשו משום מה לממש את השקעתם, וצריך היה להחזיר להם את הקרן ואת אותה תשואה דמיונית), הגיע משבר 2008 ואיתו מאות לקוחות שבסך הכול ביקשו לממש את כספם (כשבעה מיליארד דולר בבת אחת), מה שפוצץ בן־לילה את הבלוף של מיידוף ושלח אותו לבלות עד סוף ימיו מאחורי סורג ובריח.

או שלא. כעת, כאמור, יצטרכו הרשויות לבחון את יציאתו של מיידוף לחופשי מהכלא הפדרלי שבצפון קרוליינה, כאילו אי־פעם הוא אמור היה להשתחרר (אי־שם בשנת 2159) ורק מחלת כליות היא שקיצרה במפתיע את ימיו ומנעה ממנו להיות אדם חופשי.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות