fbpx
Connect with us

Featured

"אני בר מזל להיות בחיים": המחלה המוזרה שנחשפה אצל השחקן אשטון קוצ'ר

Published

on

השחקן אשטון קוצ'ר חשף שהוא חלה במחלה אוטואימונית (מחלה שבה תאי מערכת החיסון תוקפת את הגוף ללא סיבה) שהותירה אותו ללא יכולת לראות, לשמוע או ללכת.

כחלק מפרק של תוכנית המציאות "במרחבי הטבע עם בר גרילס: האתגר", שבה השתתף השחקן בן ה-44 ושמשודר הערב בארצות הברית, הוא גילה שהוא אובחן לפני שנתיים עם דלקת כלי דם נדירה מאוד שגרמה לכך שהוא היה בחוסר שווי משקל ושהוא לא היה יכול לראות, לשמוע או ללכת. "זה לא משהו שאתה מעריך באמת עד שהוא נעלם, עד שאתה מבין שזה יכול שלא לחזור", אמר בתוכנית.

לדברי כוכב "מופע שנות ה-70" ו"שני גברים וחצי", הוא "בר מזל להיות בחיים". כעת, שנה לאחר שהחלים לגמרי מהמחלה, הוא לא נותן לאתגרים לעמוד בדרך שלו. "ברגע שבו אתה רואה את האתגרים שלך כדברים שנועדו בשבילך, שנותנים לך את מה שאתה צריך, אז החיים מתחילים להיות כיפיים. אתה מתחיל לגלוש מעל הבעיות שלך במקום לחיות תחתיהן".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות