Connect with us

במה וקולנוע

אני אוהבת חנונים!

Published

on

מיתר זהבי גדלה כשחקנית תיאטרון בבאר שבע, שירתה
ביחידת המודיעין היוקרתית 8200 ועבדה כמדריכה בחברת סייבר ברחבי העולם עכשיו היא חוזרת למשחק ואורות הבמה בעיר הסרטים ומבינה שאין רק דרך אחת להצלחה • חשיפה נאה

לאבא של מיתר זהבי היה תיאטרון ילדים בבאר שבע, וכל הזאטוטים של העיר כמהו להיכנס בשעריו ולראות את מיתר, הבת של אילן זהבי, מרקדת שרה ומציגה את המחזמר הכי חם בשכונה. כבר מגיל שש מיתר הייתה מפזזת ומזמרת לתענוגם הצרוף של ילדי באר שבע וכולם הכירו אותה; ממש סטאר מקומי בבירת הנגב.

שבע עשרה שנים לאחר מכן אני פוגש את ילדת הפלא, עכשיו אישה צעירה (23) ויפה. אנחנו יושבים בדלפק 'קופי שופ' אמריקאי טיפוסי, כאילו נולדנו כאן בעיר המלאכים של הוליווד. אבל אל תטעו – אנחנו נטע זר ולא יעזור אפילו שיש למיתר זהבי מבטא אמריקאי וגם לוק קליפורני בלונדיני כחול-עיניים כזה. אלא שאנחנו ישראלים לגמרי, מייחלים לחומוס ופלפל חם ומסתפקים בפנקייק עם סירופ מייפל וקלאב סלט עם בייקון רחמנא ליצלן.

מיתר זהבי גדלה כאמור בעיר באר שבע (תרתי משמע היא מאוד תמירה), וחוץ מתיאטרון ילדים כמעט לא התענינה בשום דבר אחר. קצת כדורגל עם הבנים ובובות ברבי עם החברות, אבל תשעים אחוז מזמנה הייתה על הבמה. התיאטרון הוקם על-ידי אביה אילן ("אבא נחשב די כוכב בבאר שבע, והיה שחקן הרבה שנים לפני כן, שיחק בסרטים, בסדרות ועל הבמה") בשנת 1993 עוד לפני שמיתר נולדה.

למיתר יש שני אחים מוזיקליים ואחות גדולה, כולם אומרים שירה: אחד שירן השניה שיר והשלישי רן. מיתר נקראה על שם המיתר בגיטרה של אבא אילן. בהצגה הראשונה מיתר עוד לא ידעה לקרוא אבל למדה בעל פה תסריטים להצגה "תירס חם". עד היום היא זוכרת את מילים.

ההצגות עברו ממקום למקום, בערים, במושבים ובקיבוצים. מיתר ואביה עם כל הקאסט נדדו ממקום למקום ובשאר הזמן היא הייתה תלמידה מצטיינת כולל חמש יחידות מכל מקצוע. "לא חשבתי על המשחק כעבודה", נזכרת מיתר ולוגמת את תה הצמחים החם שלה," זה היה כזה כיף ותענוג שחייתי את זה כחלק מהחיים".

תמיד הייתי הכי מקצועית שאפשר", היא ממשיכה בזיכרונותיה, "שאתה גדל לאבא שהוא שחקן ובמאי אתה עושה את המקסימום. זה לא שהייתה לי שיטת משחק כמו היום למשל, אז זה היה אינטואיטיבי. מאוד נהניתי".

מיתר: "בגיל ארבע עשרה, נבע בי רצון להתחיל לדגמן. כולם סביבי העירו לי על הצורה החיצונית, הערות טובות ומפרגנות. אז בניגוד למה שהוריי רצו (שאהיה רופאה מינימום), התחלתי בקרירה של דוגמנית צעירה, עשיתי כמה קורסים לדוגמניות בתל אביב. אבל גם התחלתי להתנדב למגן דויד אדום. לאט לאט התקדמתי בסולם הדרגות עד שהפכתי להיות בעצמי מדריכה. עולם הדוגמנות הוא קשה למרות הדימוי החיצוני. זהו מרדף אחרי עבודה וכסף, כל יום אודישנים, אף הורה לא יכול לאחל את זה עבור הילדים שלו. ההורים שלי רצו שיהיה לי עתיד יציב בטוח ומכובד ולא דוגמנות.

״בגיל 15 התקבלתי לסוכנות הדוגמניות הכי טובה בישראל 'עלית' ועבדתי בתל אביב. כל הזמן נסעתי ברכבות מבאר שבע לתל אביב ואבא שלי היה נוסע איתי. עשיתי פרסומת ל"בזק", הייתי ילדה יפה. אחר-כך עבדתי עם כל מיני חברות עשיתי עשרות עבודות פרסום לטלוויזיה. אחרי הפרסומת הראשונה, פתאום המון אנשים בבית ספר ובכלל, התחילו לדבר איתי ורצו את קרבתי. אני לא מטומטמת ולא תמימה, ברור שמדברים איתי בגלל הפרסום והתהילה, אבל אני תמיד זכרתי את החברים האמיתיים שלי שהיו לצידי בכל שנות הילדות והנערות. איתם שמרתי על קשר עמוק.

החבר הראשון הרציני היה לי בגיל שש עשרה. הייתי בחורה מאוד עסוקה, עולם הדוגמנות חמס כל רגע בחיי וגם הייתי מתנדבת שלוש ארבע פעמים במד"א… בקושי נשאר לי זמן לחברה ולחבר. פתאום בגיל שבע עשרה עבר לי הג'וק הזה של דוגמנות, הייתי בשיא הקרירה והפרסום. התחיל לנקר לי בראש שאני זקוקה למשהו יותר יציב אולי בכל זאת אלך ללמוד רפואה.

היה לי יותר מידי קשה עם הביקורת, כדוגמנית את צריכה להיות פרפקט. יש כל הזמן ביקורת פיזית איך שאת נראית, 'הגבות לא ישרות', 'הרגליים מזגזגות' ,'את שמנה או רזה', דברים שבתור נערה לא ידעתי איך לאכול אותם. אני זוכרת שהמאפרת העירה לי: 'למה את לא עושה גבות לבד בבית', התגובה שלי בתור נערה הייתה 'מה לא בסדר איתי?' לא הצלחתי להתמודד עם זה. החלטתי שאני לא רוצה להיות בעולם הזה. עשיתי קאט חד משמעי ועזבתי".

חזרתי לבית ספר פול טיים למגמת תיאטרון. החיידק הזה לא הירפה ממני. תוך כדי הייתי דוהרת באמבולנסים ברחבי באר שבע. חשבתי שזה המקצוע הכי מדהים בעולם. במיוחד כי אתה עוזר לזולת ועושה משהו מועיל לאנושות. המשכתי להיות מאוד פעילה גם בתחומים חברתיים שצריך ולתת החלטות בכל מצב, זה מה שהשירות הצבאי העניק לי. גם מבחינת קשרים, כשיצאתי לאזרחות רצו אחרי הרבה היי-טיקיסטים שאצטרף לחברות שלהם. השוק היה פתוח בפני ביג טיים".

״היום אני כבר שונה לגמרי מאותם ימים. אנשים יכולים להעיר לי כמה שהם רוצים, זה לא מזיז לי. אני יודעת מי אני ומה אני שווה. למרות המראה אני חנונית גדולה וקשה מאוד להגיע אלי. היו לי כמה חברים, אבל אני לא גדולה במערכות יחסים ממושכות. אני בדיוק הפוכה למה שמצפים ממני ותמיד הבחורים שאני פחות נמשכת אליהם הם שמגיעים לכיוון שלי. אני פחות אלך על המאצ'ואים אני אוהבת את החנונים. כמעט כל החברים שלי היו מתכנתים ומנתחי מערכות.

במשך השירות הייתי עושה המון הדרכות וזה מצא חן בעיני, זה כמעט תיאטרון אתה נותן שאו (הצגה) לפני המודרכים וצריך לשחק היטב כדי לשכנע אותם. אחרי הצבא החלטתי ללכת להדרכה. חודש אחרי השרות עברתי לתל אביב והתחלתי לעבוד בחברת ג'ון ברייז. זו חברה חובקת עולם שיש לה חטיבת הדרכה. שם הייתי מדריכה של מערכות מידע. ממש אהבתי את, נסעתי ברחבי הארץ והדרכתי לכל מיני חברות. ואז הגיעה הזדמנות לנסוע לאמריקה לכמה חודשים להדרכות. שחזרתי משם התחלתי לעבוד בחברת הדרכה אחרת אבל זה לא עניין אותי יותר וחיפשתי עבודה בתחום ההיי טק אבל היו לי חסרים כמה כישורים.

התפקיד שלי בצבא היה יותר רוחבי ידעתי קצת מהכל. אבל לא הייתה לי התמחות ממש ספציפית. אז למדתי תוך שבוע רשתות מחשבים והתקבלתי לעבודה כמדריכה בחברת סייבר. זו הייתה עבודה בכל העולם; הייתי בהודו, יפן, דרום אפריקה, לוקסמבורג, ובכל מקום שהיה צורך בכישורים שלי. האנגלית שלי, למשל, שלא הייתה אף פעם גרועה, כי אני חקיינית מלידה ולמדתי מסדרות טלוויזיה אמריקאיות את המבטא האמריקאי, השתפרה לאין ערוך.

״אז התחילו הדילמות והרצון לחזור המשחק שוב. תמיד זה היה שם אפילו שהייתי בהיי טק היו לי 'גיגים' קטנים פה ושם אבל זה היה משהו צדדי. עשיתי גם כל מיני סדנאות פיתוח אישי והתחלתי להסתכל לתוך החיים שלי יותר לעומק. שאלתי את עצמי, איך את רוצה שהעתיד שלך יראה? הסתכלתי חמש שנים קדימה ולא ראיתי את עצמי בהיי טק. תוך שניה ראיתי את עצמי על הבמה. לא הייתי צריכה לחשוב זה היה שם. התחילו התהיות.

לפני זה שמישהו עצר אותי ושאל למה אני לא על הבמה, אמרתי: 'לא, לא, זה כבר לא בשבילי, ניסיתי, זה לא עבד'. אבל אז התחלתי לראות שאני הולכת על זה שוב פעם. אבל אני לא יודעת איך ואיפה להתחיל. היו לי מיליון ואחד פחדים מזה. גם בגלל הפן הכלכלי, שמהיכן תבוא הפרנסה? איך אני אגדל ילדים? כל מיני מחשבות קיומיות חרדתיות. תהיתי איך זה יהיה לחזור לתחום הקשה הזה שכולם צבועים וכולם ינסו לדרוך לי על הרגל.

רוצה להיות שחקנית

ואז פגשתי שחקן ידוע ומורה למשחק בשם בועז נחום, שהדליק אותי חזרה לתחום ויצר אצלי הרגשה של תשוקה, שבא לי גם. הוא גם שבר לי הרבה סטיגמות. הייתי בטוחה ששם כולם אנשים רעים. אני לא חלק מזה, אני חנונית מדריכת מערכות היי טק. אלא שהתחלתי ללכת ברחוב ולהגיד את זה בקול רם. החלטתי לחזור למשחק. אמרתי אני הולכת על זה, אני הולכת על זה, זה היה מאוד מפחיד. בדיוק אחרי זה טסתי ליפן ולתאילנד והייתי הרבה עם עצמי. יפנים שאלו אותי מה אני עושה בחיים, התחלתי לגמגם. בתחילה אמרתי מדריכה טכנית שבדרך להיות שחקנית. לאט לאט שראיתי שלא קורה כלום ואנשים לא תוהים או שואלים שאלות, התחלתי לומר שאני רוצה להיות שחקנית.

״באוקטובר 2018 יצאתי לדרך. ישבתי וכתבתי על כל הסיבות שאני רוצה להיות שחקנית ופרסמתי את זה בפייסבוק. אנשים מאוד התרשמו. התחלתי לחפש ולומר לכולם שאני שחקנית, אבל היה לי קשה למצוא עבודה. אמרתי למה לחכות עד שיתנו לי עבודה. אני איזום ואפתח בשבילי את הדלת למשחק. לקחתי את השיר של 'בל' מה'יפה והחיה' ועשיתי לו גרסה משלי. עשיתי הפקה שלמה. דאגתי לתפאורן למסך ירוק, לציוד תאורה והקלטה, לציוד צילום, להכל. בניית תוכנית הפקה מושלמת, להשיג בובות ומפעילים ותקציב.

לא ידעתי לעבוד עם בובות והייתי צריכה ללמוד את זה ותוך שישה שבועות הייתי מוכנה. אחי הגדול שהוא מפיק מוזיקלי עשה את המוזיקה וההורים שלי שהיו בתיאטראות שנים בנו לי את הבובות. כולם עזרו לי וזו הייתה הפקה משפחתי. פתאום התחילו להגיע הצעות והתעניינות.

בשלב הזה החלטתי לנסות את מזלי במקום הכי טבעי ומתבקש לשחקנים ולטוס להוליווד. לבוא הנה ולהכיר כמה שיותר אנשים, אנשים בתחום כמובן. אחרי שהגעתי הנה הבנתי שלעיר הזאת יש כל כך הרבה מה להציע בתחום שפשוט רציתי לטעום וללמוד כל דבר.

״אחרי שבוע באל-איי כבר כתבתי תסריט. 30 עמודים. לקח לי יומיים לכתוב. תראה כמה השראה קיבלתי מהמקום הזה. אמרתי לעצמי שיש פה את כל התנאים והאמצעים להפיק את זה. ושהתחלתי לחפש אנשים התחילו להגיע אלי. הזמינו אותי למפגשים ופגישות. דברים התחילו לקרות והזדמנויות התחילו להגיע.

״עדיין לא פענחתי לגמרי מה הדרך, אבל אני ממשיכה לעשות. הבנתי שאין רק דרך אחת להצלחה. אף אחד לא ממש יודע, כל אחד עשה משהו אחר, לכל אחד יש טיפ אחר, אין חוקיות אך יש עקרונות והם: אל תפסיקו לנסות, זה כיף גדול, יצירתיות זה חשוב מאוד, לא לוותר ולהאמין בעצמך!!"

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

במה וקולנוע

Playmobil: The Movie: לבני פלסטיק שחוקות

Published

on

מותג הצעצועים הגרמני יצר הרפתקה מונפשת משלו, אבל התוצאה מאכזבת

עברו חמש שנים מאז שהסרט "סרט לגו" הסתער על בתי הקולנוע והפתיע לטובה.

מאז נוצרו שני סרטי-בת וגם סרט המשך ישיר, עם תוצאות פחות מרשימות. עכשיו הגיע הזמן שמותג צעצועים נוסף בעולם לבני הפלסטיק, 'פליימוביל', ייצור הרפתקה על המסך הגדול. בבימויו של לינו דיסלבו (ראש מחלקת ההנפשה בסרט "לשבור את הקרח", בסרט הבכורה שלו כבמאי), הופק סרט שמכוון בעיקר לקהל צעיר מאוד, וללא הומור מספק בכדי לבדר את המבוגרים המלווים.

אדם למברט ו-מייגן טריינור מביאים כמה קטעים מוזיקליים מבדרים באופן יחסי, ובעיקר נשכחים, בסגנון הנפשה לייב-אקשן, כשעלילת "פליימוביל: הסרט" פונה לצופים במגוון של ז'אנרים רבים ושונים, כולל מדע בדיוני, מערבון והיסטוריה – עם קרבות ויקינגים אכזריים ותחרויות גלדיאטור רומיות.

על המסך אפשר להבחין בכשרונה של אניה טיילור-ג'וי מרלה, האחות הגדולה) וצ'ארלי (בגילומו של גבריאל בייטמן), וזאת לצד קולו של דניאל רדקליף (בגרסה באנגלית, ולא המדובבת לעברית) – כמרגל הבריטי המדופלם, רקס דאשר, המחצין את הצד החצוף יותר של ג'יימס בונד. עם זאת, הסרט לא מצליח להעלים את העובדה שהוא נתפס כפרסומת ארוכה למדי למותג הצעצועים. הוא מחמיץ חלק גדול מן החום הרגשי בין הדמויות, כולל צעצועי הפלסטיק ומאבד את הקצב די מוקדם.

מה ש-"פליימוביל: הסרט" חולק במשותף עם הסרט "לגו 2" הוא הקו העלילתי של מערכת יחסים בין אחים. כשמרלה וצ'ארלי מתמודדים עם צער, הם מחדשים את הקשר שלהם על ידי היעלמותם לעולם של פנטזיה, שבו הם הופכים לדמויות פליימוביל. טיילור-ג'וי מענגת כל הזמן בסצינות הלייב-אקשן שלה וגם בזכות קולה, ונראה שהדאגה לאחיה מצטיירת כאמינה.

עם זאת, "פליימוביל: הסרט" מנסה לחלוק כבוד למערך של סרטים מפורסמים ולרגש את הדמיון, אולם מטביע עצמו במצב דביק בכך שהוא צפוי, קיטשי וחסר אתגר. האזכורים פשוט מוכרים מדי מכדי לרגש, מכיוון שהיא נמתחים בנוסטלגיה ובנוסחה שחוקה היטב. מבין מבחר סרטי הילדים לקיץ הנוכחי, "פליימוביל הסרט" צפוי ופשוט, ונראה כי יש חלופות אחרות ונוספות בבתי הקולנוע.

המשך לקרוא

במה וקולנוע

The Angry Birds Movie״ 2": בידור ושעשועים, לקטנים ולגדולים

Published

on

״אנגרי בירדס – הסרט 2" הוא שיפור משמעותי מקודמו בסדרה, עם תוספת של הומור משובח, אנימציה חדה ומוזיקה מבדרת

בניסיון ליצור סרטי המשך, המפיקים במחלקת ההנפשה של אולפני סוני החליטו ליצור המשכון לסרט החלש "אנגרי בירדס הסרט", שיצא לבתי הקולנוע בשנת 2006 בהתבסס על היישומון הפופולרי והנמכר ביותר, הסרט העוקב נקרא בהתאם "אנגרי בירדס – הסרט 2" – ולוהק במדובבים מרעננים ובתסריט אנרגטי ומצחיק מתמיד.

כבמאי המוכר בזכות עבודותיו על המסך הקטן, וזהו הביכורים שלו – ת'ורופ ואן אורמן משתלט בביטחון רב על הקצב, הצבעוניות החדה והאנרגיה הקומית המטורפת של יקום 'אנגרי בירדס'. אף על פי שאין בסרט "אנגרי בירדס – הסרט 2" קשר העמוק בין הדמויות, כמו בסרטי "צעצוע של סיפור" למשל, ההנפשה המסוגננת ללא ספק מבדרת ותסיח את דעת הקטנים והמבוגרים למשך 90 דקות.

בעוד שעלילת "אנגרי בירדס – הסרט" הראשון הייתה הומאז' ליישומון, עם כוריאוגרפיה וקרבות בליסטיים בקרב על אי הציפורים, בהובלתו של הציפור רד (ג'ייסון סודייקיס) והנמסיס החזירון הירוק שלו – לאונרד (ביל היידר).

סרט ההמשך, "אנגרי בירדס – הסרט 2", שנפתח במלחמת קונדס בקרדיט ההתחלה – ממשיך כששני האויבים מתגייסים להילחם באויב משותף במאמץ להתנתק מעלילת המשחק, ולמעשה להרחיב את היקף יקום זה. הסרט גם מלהק את מיטב שחקני הוליווד למלאכת הדיבוב – פיטר דינקלג', מאיה רודולף, דני מקברייד, ניקי מינאז' ו-אקוופינה – כדי לשמור על רעננות, כמו גם ליהוק ילדיהם של ניקול מינאז', ויולה דייויס ו-גל גדות בתפקידים מינוריים כגוזלי ציפורים מקסימים.

באשר לאויב המשותף, התסריטאים הוסיפו אי שלישי לעלילה וארכי-נבל חדשה: זאטה – מטריארכית ראשית ושליטה מלאת אגו באי הנשרים, בקולה המנצח של לזלי ג'ונס (אביב כרמי בעברית). העלילה מתרכזת בכוונתה של זאטה להשתלט על איי הציפורים והחזירים כבית טרופי חדש במקום הטמפרטורות הקפואות שבאי הנשרים. התושבים אפילו לא יכולים להתקלח בלי שקוביות קרח יצאו מהברז, והכלבה של זאטה תקועה בתוך גוש קרח ענק.

כדי ליצור מתח וחרדה, זאטה מתחילה להטיל על האיים הנחשקים שלה כדורי קרח ענקיים, שנורים ממקלע המופעל על הר הגעש, המכריחים את שני המינים האויבים (חזירים וציפורים) לקרוא להפוגה כדי לבצע משימה סמויה באי הנשרים, במטרה לעצור את כלי הנשק החזק ביותר של זאטה. זהו כיוון נכון בסדרת הסרטים, בהתחשב ש-"אנגרי בירדס – הסרט" הראשון היה ממוקד יותר באלימות מטופשת כדי למכור את עצמו. בסרט "אנגרי בירדס – הסרט 2", סגנון ההומור בסוגת ג'יימס בונד דוחף אותו קרוב יותר לרף הגבוה שיצא עד כה מאולפן זה גשם של פלאפל" בין השאר).

כמובן, שלאף אחד מהזאטוטים שצופים בסרט לא באמת איכפת מהדבק שמחזיק את העלילה יחד. אבל יש מספיק ב-"אנגרי בירדס – הסרט 2" מבחינת צבעים מהבהבים וסלפסטיק ילדותי (בתוספת בדיחות פיפי וקקי שמבטיחים צחקוקים מאסביים), שישאירו את הקטנים מוקסמים. במקביל, המבוגרים ייהנו מאינספור רמזים נוסטלגיים (כולל קריצות לסרטי "רוקי" ואפילו הבריחה הגדולה") ופסקול המונעם משירים של בון ג'ובי ו-פורינר (בין השאר), שבוודאי מותיר את הצופים בנימה טובה וטעם משועשע, גם הרבה אחרי כותרות הסיום.

המשך לקרוא

במה וקולנוע

בוורלי הילס", טייק 2

Published

on

סדרת ההמשך של "בוורלי הילס90210 " יצאה לדרך עם השחקנים המקוריים בתפקיד עצמם, ועם חסרונו הבולט של לוק פרי, שהלך לעולמו במפתיע • כל מה שצריך לדעת

BH90210: L-R: Gabrielle Carteris, Tori Spelling, Brian Austin Green, Jason Priestley, Shannen Doherty, Jennie Garth and Ian Ziering. BH90210, the highly anticipated new six-episode event series, will premiere Wednesday, Aug. 7 (9:00-10:00 PM ET/PT) on FOX. ©2019 Fox Media LLC Cr: Brian Bowen Smith/FOX

החלום הנוסטלגי הרטוב ביותר של בני ה–40 פלוס בכל העולם התגשם: ב–7 באוגוסט עלתה בארצות הברית הדרמה הקומית החדשה "BH90210". א פשוט "בוורלי הילס 90210", בדיוק כמו סדרת הניינטיז האהובה שעליה היא מבוססת. זה יהיה אירוע טלוויזיוני בן שישה פרקים, שמאחד את הקאסט המיתולוגי של הסדרה האהובה, שכמו רבות מהסדרות ההוליוודיות, גם מאחוריה עמדו יהודים. את הסדרה יצר ב־1990 דארן סטאר, האיש שהביא לנו אחר כך את סקס והעיר הגדולה", והפיק אהרון ספלינג, שכבר היו לו ברזומה הצלחות אדירות כגון "המלאכיות של צ'רלי",
ספינת האהבה" ו"שושלת".

בוורלי הילס 90210", ששודרה מ–1990 עד 2000 היא דרמת הנעורים האהובה ביותר אי־פעם. העובדה שספלינג ליהק בני 20־30 לגלם תיכוניסטים, ונתן לבתו, טורי ספלינג, את אחד התפקידים הראשיים, לא הפריעה לאיש. מאז ירידתה של הסדרה ובמשך קרוב ל־20 שנה התגעגענו למשולש האהבה ברנדה־דילן־קלי, לתסרוקות, לבגדים, לביקיני, לאינטריגות, למלודרמה ולכסף הגדול. והכוכבים, כך נראה, התגעגעו לימים שבהם היו סחורה לוהטת.

בטיזר הראשון לסדרה החדשה השתפכו השחקנים מרוב אושר. "זה שזכיתי לעבוד שוב עם כל החברים הישנים שלי היה אחד השיאים של התוכנית החדשה", אמר ג'ייסון פריסטלי (ברנדון) וג'ני גארת' (קלי) הוסיפה: "אין ספק שלתוכנית יהיה אלמנט חזק של נוסטלגיה".

הבוורלי החדשה שצולמה בוונקובר, קנדה, היא לא סדרת המשך ולא רימייק ולא ריבוט, אלא מעין סדרה מוקומנטרית המנסה למכור אשליית מודעות עצמית. הכוכבים המוכרים מגלמים את עצמם – או מעין גרסה מוגזמת של עצמם (כלומר, הוסיפו לדמויות טירוף שאמור להיות קומי והשמיטו מהן את הטירוף האמיתי שלהם), בעודם מנסים כביכול להפיק ריבוט של "בוורלי הילס 90210" שיחזיר אותם לימי התהילה.

על פי רשת פוקס, זהו הרעיון של הסדרה החדשה: "לפני 19 שנה, כש'בוורלי הילס 90210' הסתיימה, השחקנים הלכו איש איש לדרכו. כשהם התאחדו בכינוס מעריצים בלאס וגאס לכבוד יום ההולדת ה–30 של הסדרה, זה הצית מחדש אהבות ישנות, סכסוכים ורגשות. בתום סוף השבוע טורי הציעה שהם ינסו להרים ריבוט של 90210״.

המורד המיוסר על האופנוע

"BH90210" היא הסדרה השישית בזיכיון של "בוורלי הילס 90210". קדמו לה "מלרוז פלייס" הבוגרת יותר אופרת סבון שבועית על קבוצת דיירים בקומפלקס דירות בווסט הוליווד, שהתחילה כדרמה על יחסי שכנות עם מתח מיני, והתפתחה לסאגה מופרכת בכיכובה של הת'ר לוקליר; הספין–אוף שלה "דוגמניות בע"מ"; והריבוט של "מלרוז פלייס" מ–2009, שלא שרד יותר מעונה אחת .ב–2008 עלתה דרמת הנעורים "90210 שהביאה דור חדש של נערים ונערות לתיכון ווסט בוורלי, וליהקה שמות מוכרים מהסדרה המקורית, כמו ג'ני גארת' ושאנן דוהרטי, שגילמו את דמויותיהן הישנות שהתבגרו מאז (הן מוסמסו החל מהעונה השנייה, מתוך הבנה שהילדים שצופים בסדרה בכלל לא מכירים אותן). ואחרי כל זה מגיע "בוורלי" החדש.

כל החבורה המקורית חוזרת. כמעט. ג'ייסון פריסטלי ברנדון וולש), שאנן דוהרטי (ברנדה וולש), ג'ני גארת' קלי טיילור), טורי ספלינג (דונה מרטין), בריאן אוסטין גרין (דיוויד סילבר), איאן זירינג (סטיב סנדרס) וגבריאל קרטריס (אנדריאה זאקרמן). גם קרול פוטר תקפוץ לבקר בתור סינדי וולש, אמא של ברנדה וברנדון. ג'יימס אקהאוס, שגילם את האבא ג'ים וולש, משום מה לא חוזר.

אולי הוא נתקע בהונג קונג. כריסטין אליס שגילמה את אמילי וולנטיין, אהובתו המחומצנת הפסיכית של ברנדון, שסיממה אותו בסם בשם אופוריה – חוזרת אף היא. זה עומד להיות מעניין, שכן בסדרה המקורית היא התחילה בתור בחורה קצת פרועה עם אטיטיוד רוק'נרולי ומעיל עור וסיימה כסטוקרית משוגעת שהציתה מוצג בתהלוכה, איימה להצית את עצמה והתאשפזה בבית חולים פסיכיאטרי. אחר כך היא נסעה ללמוד ביולוגיה ימית בצרפת, ועכשיו היא חוזרת.

בולטת בהיעדרה וולרי "הילדה הרעה" מאלון. מתברר שטיפני אמבר תיסן עסוקה בימים אלה בסיטקום חדש של נטפליקס בשם "Alexa & Katie", שבו היא מגלמת את האמא, אחרי שהנחתה תוכנית בישול. גם נאט, הבעלים של ה"פיץ' פיט", לא ייראה בסדרה החדשה. כחלק מיחסי הציבור לסדרה החדשה נפתח בסוף השבוע בשדרות מלרוז 7507 פופ–אפ של שלושה ימים של ה"פיץ' פיט", שבמהלכו הציבור מוזמן לאכול המבורגרים ולהצטלם בגן העדן של נוסטלגיית הניינטיז.

הכי בולט בהיעדרו הוא לוק פרי, כמובן. פרי גילם בסדרה את דילן מקיי האופנוען והגולש, המורד המיוסר מהספסל האחורי, בעל הצלקת על הגבה, המבט החודר והבלורית המושלמת. בסוף פברואר השנה, שעות ספורות לאחר שפורסם שפוקס מתכננת תחייה של "בוורלי הילס 90210", הגיעה הידיעה שפרי לקה בשבץ מוחי בביתו שבוואלי. כעבור חמישה ימים הוא מת בבית החולים. בן 52 במותו. ב"בוורלי" החדש יהיה פרק לזכרו של פרי, כמובן. לאף אחד אין כוונה למחוק אותו מהזיכרון.

הקליקה הכי קליקית

תזכורת למי שהספיק לשכוח: "בוורלי הילס 90210 התחילה כשהתאומים ברנדון וברנדה וולש עברו ממינסוטה לשכונה היוקרתית בלוס אנג'לס וחטפו הלם תרבות. למרות השוק הראשוני, הם השתלבו תוך חמש דקות במרקם העדין של הקליקה הכי קליקית בתיכון ווסט בוורלי. במשך 304 פרקים (כולל הפיילוט הכפול והספיישלים) עקבה הסדרה אחר מעלליה של קבוצת החברים המגובשת מכיתה י', דרך הקולג' ועד תחילת החיים העצמאיים.

החבורה לא התפרקה גם כשברנדה נסעה ללמוד משחק באנגליה. בעונות הראשונות, מתוך עשר העונות ששודרו בסך הכל, הסדרה תפקדה פחות או יותר כדרמת נעורים לגיטימית וחינוכית, הדנה בכל הבעיות המוכרות בגיל הנעורים: לחץ חברתי, שמועות, תדמיות, משפחות לא מתפקדות, סקס, סמים, אלכוהול, קשיי למידה, אונס, איידס, גזענות, הומוסקסואליות, בעיות כלכליות, התאבדות, בגידה ועוד. אך ככל שעבר הזמן היא הפכה לאופרת סבון מטורללת יותר ויותר וסטתה למחוזות הזויים.

אחת הסיבות לכך שכל כוכבי הסדרה שמחים לחזור לחיקה היא העובדה שאף אחד מהם לא באמת הפך לכוכב ענק אחריה. כולם המשיכו לעבוד, בעיקר בטלוויזיה, אך לא במידת ההצלחה שציפו לה בוגרי סדרת הנעורים הגדולה של כל הזמנים.

דונה מרטין למשל, הבלונדינית טובת הלב שהייתה בניינטיז הבתולה המפורסמת בעולם. אף שטורי ספלינג, שגילמה אותה, הייתה בתו של המפיק – דונה הייתה לא פחות מוצלחת מאף אחד אחר בסדרה. כיום היא בסך הכל בת 46.

אחרי שנים שבהן שיחקה בסרטים סוג ב' ובסרטי טלוויזיה, ב–2006 כיכבה טורי בסיטקום המבוסס על חייה, "So NoTORIous". הסדרה אומנם ירדה אחרי חמש דקות, אך היא הוכיחה שספלינג יודעת לצחוק על עצמה – עובדה שהיא ניצלה לפיתוח קריירת סלב המבוססת כולה על הפרסונה הציבורית שלה ועל מערכות היחסים שלה.

ב-2004 היא התחתנה עם השחקן-תסריטאי צ'ארלי שניאן, שסיפר לתקשורת שאמא של טורי איימה עליו שאם לא יחתום על הסכם ממון, היא תדאג שההזמנות לחתונה לא יישלחו. 15 חודשים מאוחר יותר טורי התאהבה בשחקן הקנדי דין מקרדמוט. זה ששניהם היו נשואים לאחרים לא מנע מהם לממש את אהבתם. שניהם התגרשו מבני/בנות זוגם הקודמים, התחתנו והביאו לעולם חמישה ילדים וסדרת ריאליטי מתמשכת על יחסיהם.

חוץ מריאליטי ספלינג כתבה שישה ספרים אוטובגיורפיים שבהם חשפה אספקטים שונים של חייה, כולל בעיותיה הכלכליות המתמשכות, הנובעות בין היתר מהעובדה שהיא לא קיבלה את הירושה שהיא ציפתה לה אחרי מותו של אביה ב–2006, עקב נתק ארוך ביחסים בינה לבין הוריה. הדיווחים על הקשיים הכלכליים של ספלינג ובעלה לא מפסיקים להתפרסם, כולל זה שהבנק לו הם חייבים סכומים גדולים נעזר בבית המשפט כדי לכסות את החוב מהמשכורת שספלינג עתידה קבל מ"בוורלי" החדש.

ובל נשכח את דיוויד סילבר, הראפר היהודי של החבורה. גם השחקן שגילם אותו, בריאן אוסטין גרין בן ה–46, ניסה באיזשהו שלב לבנות לעצמו קריירה של ראפר, אך ללא הצלחה. אבל שטויות. כל מה שהוא עשה או לא עשה בחייו מתגמד לעומת העובדה שהוא נשוי ללא אחרת מאשר מייגן פוקס פצצת הסקס של הוליווד. ב–2010 הם התחתנו ויש להם שלושה ילדים. ממערכת יחסים קודמת יש לגרין עוד ילד אחד, אבל לפי השמועות הוא לא ממש מתראה איתו.

ההתעסקות בפרסונות הציבוריות של הכוכבים לא פסקה ב-19 השנים שעברו מאז שהסדרה המקורית ירדה, וזה חלק גדול ממה שידונו בו בסדרה החדשה. "אנחנו חיים בעידן הקסום של הריבוט כרגע", הסביר פריסטלי את הקונספט של התוכנית, "נראה שכולם עושים עכשיו ריבוטים, אז רצינו לחקור את הרעיון. חשבנו איך זה ייראה אם כולנו, בתפקיד עצמנו, היינו נפגשים כדי לנסות להרים גרסה מחודשת של התוכנית שלנו. אז התוכנית היא ריאליטי מתוסרט שכולנו מנסים להרים את זה. זאת הצצה קטנה אל אחורי הקלעים של הוליווד, וזה חסר גינוני כבוד ומאוד מצחיק. אף אחד מאיתנו לא לוקח את עצמו ברצינות. זאת הייתה דרך טובה וכיפית בשבילנו להתעסק במה שהסדרה הייתה ומי אנחנו ומי הפרסונות הציבוריות שלנו".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות