אנחנו על המפה - Page 2 of 4 - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

אנחנו על המפה

Published

on

2 of 4
Use your ← → (arrow) keys to browse

תפקיד התקשורת

דיפלומטיה ציבורית פרושה להגיע לציבור – לקהל הרחב – ואמנם היום יש את הרשתות החברתיות, וכל אוחז בטלפון משים עצמו ״כתב״ ו״צלם״ ו״שדרן,״ אך אין כך הוא. לתקשורת המקצועית (לא זו המפוברקת ששמה היום ״פייק ניוז״) חשיבות עצומה, שכן פותחת היא את הספרים לאור ולאוויר העולם, מציגה וחושפת, מדווחת ומספרת ומגלה, מדפדפת ועוצרת פה ושם להתמקד, להסתכל יותר מקרוב, וממשיכה בפעולתה.

זכינו בלוס אנג׳לס, כיאה לקהילה המונה מספר מאות אלפים ושלה נודעת חשיבות אדירה במסדרור נות שונים של החיים, שתהיה לנו תקשורת ישראלית משלנו, מעין ״משפחה שכזו״. יש לנו בעלי עתונים, עורכים, כתבים, צלמים, מוכרי עמודי פרסומת ואנשי שיווק, יוצרים ומעצבים ואנשי מנהלה, בקיצור תעשייה שלמה, חיה ונושמת ובועטת וגם זוכרת להנות.

בין העתונים תחרות בריאה – למי יותר קוראים, למי יותר דפים, למי יותר דפי תוכן או דפי פרסום, השפעתו של מי גדולה יותר – אך היופי הוא שכולנו מכירים זה את זו, ועוזרים כשצריך, ומפרגנים ללא היסוס, ומזמינים אחד את השני, ודואגים שכולנו מיוצגים. מדוע? שכן ביחד כולנו מייצגים את הקהילה ומהווים את מקור המידע הבלתי משוחד שלה.

מעל דפי העיתונים הקורא לומד על מה שקורה ונחשף לבליל דעות הפותחות בשיח ואף פעם לא משאירות אותו אדיש. מעל דפי העיתון מוצגים דברים שקורים ואפשרויות תעסוקה ודרכים לתרום ולעזור. ואין דומה עיתון אחד לרעהו, משלימים הם זה את זה, ואין תענוג גדול יותר מאשר לאסוף את כולם ולהביאם לעונג של שבת, לקרוא ולדפדף, מימין לשמאל ומשמאל לימין, לגזור את קטע הבדיחות או מתכון מוצלח, לכתוב תגובה למאמר או דעה שהלהיבו או הרגיזו אותנו במיוחד ולזכור ידיעה שקראנו על משהו שקרה או מישהו שיהיה, וכבר התוכניות משתנות ואנחנו משלבים את אותו ארוע בחיינו.

בנוסף לארבעת העיתונים בעברית ישנם גם שני עתונים באנגלית, וחובה לציין שפעם היו שלושה, אך מספרם קטן והצטמק כמו גם מספר העמודים שבהם. עיתון אחד מיועד לקהילה הדתית-אורתודוקסית, פרויקט ניסיוני שעדיין מצליח לצוף ולשרוד (והדורש הזרמת מזומנים תמידית). לשני היה מונופול כמעט מוחלט, וכמו הקהילה היהודית אמריקאית המקומית, סטה הוא מישראל והפך לאחד משונאיה ומקטרגיה העיקריים. לפני מספר שנים העיתון כמעט נסגר, בשל מחסור במזומנים, ואצו-רצו להם שלושה פילנטרור פים יהודים והשקיעו מיליון דולר להבטיח שהוא לא יסגר. ״משקיעים שקטים״ הם קראו לעצמם, וסירבו להתערב בשיקוליו או דעותיו של העורך הראשי. אותו עיתון התחרה ב״הארץ,״ שניהם עתונים איכותיים מבחינת הכתיבה, אך דברי הבלע והשנאה העצמית מעל דפיהם מעלים תמיהה – האם אין לנו מספיק שונאים שצריכים אנחנו, לא אויבינו, להוסיף אש למדורה? שאנחנו צריכים להיות אלו שמציתים את האש ומגבירים אותה?

קרה מה שקרה והעורך הראשי והמו״ל של הג׳ואיש ג׳ורנל עזב, והיום העיתון שפעם היה לו מונופול ושאינו יכול לשרוד ללא הזרמת מזומנים מפילנטר רופים יהודים הפך דומה לעיתון המיועד לקהילה הדתית אורתודוקסית שעלות הפקתו קטנה בהרבה. שומו שמיים, תמיכה בישראל? הצגת ישראל בצורה חיובית? דף ושניים ושלושה בלי התקפות ״לגיטימיות״ והעברת ביקורת-תמידית על ישראל? ממש ימות המשיח, ואין ספק שהקוראים הרגילים לעיתון מזה עשורים כבר אינם לוקחים את העיתון, שכן העיסוק החולני בתקיפת ישראל כבר לא קורה שם מעל דפי השנאה והשטנה. חוסר זה הביא לכך שנפתח עיתון מקומי שנשלח באימייל בלבד, ושם ניתן למצוא את אותם הקוראים הנאמנים שהיום כותבים בעצמם, שכן הפלטפורמה העיקרית לכל דברי הבלע נעלמה מתחת לידיהם (ממש).

קהילה של כ-650,000 יהודים ועוד כ-350,000 ישראלים, עם שני עיתונים באנגלית שבקושי מתקיימים וארבעה עתונים בעברית שמשגשגים והולכים מחיל לחיל. עיתונות כתובה היא ״דינוזאור״ הולך ונכחד, אך לא במחוזותינו. כאן אותו דינוזאור הולך ומתרחב, חי וקיים, נושם ובועט ואינו נותן מנוח – בדיוק תפקידה של תקשורת.

2 of 4
Use your ← → (arrow) keys to browse

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קווין דוראנט ה-MVP של האולסטאר בעזרת הגורו הישראלי תמיר כפיר

Published

on

תמיר כפיר מדגים את רגלו של דוראנט

אירוע השיא של סופ"ש האולסטאר, המשחק המסורתי בין השחקנים הטובים ב-NBA, נערך בתחילת השבוע בשארלוט, נורת' קרוליינה. הקבוצה של לברון ג'יימס והקבוצה של יאניס אנטטוקומפו, שנבחרו בקפידה על ידי שני הקפטנים, התחרו זו מול זו ובסופו של דבר ידו של קינג ג'יימס היתה על העליונה, וקבוצתו ניצחה 164:178. באולסטאר כמו באולסטאר, נרשם מעט מאוד מאמץ הגנתי מצד שתי הקבוצות בסופו של דבר מי שהכריע את המשחק היה קווין דוראנט, שסיים עם 31 נקודות ו-7 ריבאונדים, הוכתר כ-MVP בפעם השנייה בקריירה ודאג שלברון – ששימש שוב קפטן – ינצח זו השנה השנייה ברציפות.

הנקודה הישראלית: תמיר כפיר, הגורו הישראלי של עולם הספורט ודואג לכפות הרגליים של כוכבי העל כמו הטניסאים מריה שארפובה וג'וקוביץ', הכדורגלן ניימאר ועוד, הציג השבוע את כף רגלו הימנית של דוראנט – בגודל טבעי. מדובר במידה 53וחצי (אירופאית), ובנעל בהזמנה אישית…

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

היסטריה: אזלו הכרטיסים למופע "הכלה מאיסטנבול" ביד אליהו

Published

on

אוג'אן דניז ואסלי אנבר, כוכבי "הכלה מאיסטנבול

הטירוף סביב הסדרה הטורקית "הכלה מאיסטנבול" וכוכביה ממשיך בישראל: בתוך שבע שעות בלבד נמכרו כל הכרטיסים למופע של אוזג'אן דניז, שמגלם את דמותו של פארוק, כוכב הטלנובלה שגרמה לישראלים רבים להתמכר. מכירת הכרטיסים למופע החלה בבוקר יום ראשון השבוע בשעה 10:00, וכבר בשעה 17:00 הודיעה ההפקה כי כל 11,000 הכרטיסים נמכרו.

המופע יתקיים ב-6 באפריל בהיכל מנורה שבתל אביב, ותשתתף בו גם השחקנית אסלי אנבר, שמגלמת בסדרה את דמותה של סוריה, אשתו של פארוק. במקביל, הגיע לארץ כוכב נוסף של הסדרה, בירקאי הארדל, שמגלם את האח הקטן של פארוק, לטובת צילומי הקמפיין של קסטרו, ועל מנת להשתתף במשימה בבית האח הגדול.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

דיווח: יהודה לוי ושלומית מלכה בדרך לאל-איי!

Published

on

מלכה את לוי. אודישנים בעיר המלאכים

מתברר שחלומות מתגשמים, לפעמים יותר מפעם אחת: שנים אחרי שיהודה לוי ניסה את מזלו בהוליווד – השחקן החשוב מאוד יטוס בקרוב לתקופה ארוכה נוספת בעיר המלאכים, כדי לבחון הצעות שאולי ישלבו אותו בתעשיית הבידור הגלובלית. הפעם, הוא יעשה זאת יחד עם אשתו האוהבת שלומית מלכה, שלא רק תתמוך בו, אלא תעבוד כאן בעצמה. ועל כך נאמר, המציאות עולה על כל דמיון, או סדרה שהשתתפת בה.

אם אתם צופים בהרפתקאות יהודה באל-איי על המסך במסגרת העונה השנייה של הסדרה האישית שבה הוא מככב, "איש חשוב מאוד" (אז שהה כאן לטובת הצילומים בראשם עמדה דנה לוסטיג), או שמעתם איך הוא סיפר שבפעם הקודמת שבה ניסה להשתלב בביזנס של עיר המלאכים זה נגמר בתפקיד קטן – אז מתברר שהפעם הציפיות אולי יבשילו לפריצה אמיתית גם באמריקה. לפי אתר וואלה! מלכה את לוי יארזו את הכלב והחתול שלהם, ויתעופפו יחד עד לחוף המערבי ולוס אנג'לס, כאן הם צפויים לשהות מספר חודשים. בעוד שהוא יהיה עסוק בפגישות ואודישנים, מלכה תמשיך את עבודתה כדוגמנית, כאשר בין לבין יגדלו את חיות המחמד שלהם בנחת הרחק מההמולה בארץ הקודש. גו ברייק איי לג!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות