אנחנו על המפה - Page 2 of 4 - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

אנחנו על המפה

Published

on

2 of 4
Use your ← → (arrow) keys to browse

תפקיד התקשורת

דיפלומטיה ציבורית פרושה להגיע לציבור – לקהל הרחב – ואמנם היום יש את הרשתות החברתיות, וכל אוחז בטלפון משים עצמו ״כתב״ ו״צלם״ ו״שדרן,״ אך אין כך הוא. לתקשורת המקצועית (לא זו המפוברקת ששמה היום ״פייק ניוז״) חשיבות עצומה, שכן פותחת היא את הספרים לאור ולאוויר העולם, מציגה וחושפת, מדווחת ומספרת ומגלה, מדפדפת ועוצרת פה ושם להתמקד, להסתכל יותר מקרוב, וממשיכה בפעולתה.

זכינו בלוס אנג׳לס, כיאה לקהילה המונה מספר מאות אלפים ושלה נודעת חשיבות אדירה במסדרור נות שונים של החיים, שתהיה לנו תקשורת ישראלית משלנו, מעין ״משפחה שכזו״. יש לנו בעלי עתונים, עורכים, כתבים, צלמים, מוכרי עמודי פרסומת ואנשי שיווק, יוצרים ומעצבים ואנשי מנהלה, בקיצור תעשייה שלמה, חיה ונושמת ובועטת וגם זוכרת להנות.

בין העתונים תחרות בריאה – למי יותר קוראים, למי יותר דפים, למי יותר דפי תוכן או דפי פרסום, השפעתו של מי גדולה יותר – אך היופי הוא שכולנו מכירים זה את זו, ועוזרים כשצריך, ומפרגנים ללא היסוס, ומזמינים אחד את השני, ודואגים שכולנו מיוצגים. מדוע? שכן ביחד כולנו מייצגים את הקהילה ומהווים את מקור המידע הבלתי משוחד שלה.

מעל דפי העיתונים הקורא לומד על מה שקורה ונחשף לבליל דעות הפותחות בשיח ואף פעם לא משאירות אותו אדיש. מעל דפי העיתון מוצגים דברים שקורים ואפשרויות תעסוקה ודרכים לתרום ולעזור. ואין דומה עיתון אחד לרעהו, משלימים הם זה את זה, ואין תענוג גדול יותר מאשר לאסוף את כולם ולהביאם לעונג של שבת, לקרוא ולדפדף, מימין לשמאל ומשמאל לימין, לגזור את קטע הבדיחות או מתכון מוצלח, לכתוב תגובה למאמר או דעה שהלהיבו או הרגיזו אותנו במיוחד ולזכור ידיעה שקראנו על משהו שקרה או מישהו שיהיה, וכבר התוכניות משתנות ואנחנו משלבים את אותו ארוע בחיינו.

בנוסף לארבעת העיתונים בעברית ישנם גם שני עתונים באנגלית, וחובה לציין שפעם היו שלושה, אך מספרם קטן והצטמק כמו גם מספר העמודים שבהם. עיתון אחד מיועד לקהילה הדתית-אורתודוקסית, פרויקט ניסיוני שעדיין מצליח לצוף ולשרוד (והדורש הזרמת מזומנים תמידית). לשני היה מונופול כמעט מוחלט, וכמו הקהילה היהודית אמריקאית המקומית, סטה הוא מישראל והפך לאחד משונאיה ומקטרגיה העיקריים. לפני מספר שנים העיתון כמעט נסגר, בשל מחסור במזומנים, ואצו-רצו להם שלושה פילנטרור פים יהודים והשקיעו מיליון דולר להבטיח שהוא לא יסגר. ״משקיעים שקטים״ הם קראו לעצמם, וסירבו להתערב בשיקוליו או דעותיו של העורך הראשי. אותו עיתון התחרה ב״הארץ,״ שניהם עתונים איכותיים מבחינת הכתיבה, אך דברי הבלע והשנאה העצמית מעל דפיהם מעלים תמיהה – האם אין לנו מספיק שונאים שצריכים אנחנו, לא אויבינו, להוסיף אש למדורה? שאנחנו צריכים להיות אלו שמציתים את האש ומגבירים אותה?

קרה מה שקרה והעורך הראשי והמו״ל של הג׳ואיש ג׳ורנל עזב, והיום העיתון שפעם היה לו מונופול ושאינו יכול לשרוד ללא הזרמת מזומנים מפילנטר רופים יהודים הפך דומה לעיתון המיועד לקהילה הדתית אורתודוקסית שעלות הפקתו קטנה בהרבה. שומו שמיים, תמיכה בישראל? הצגת ישראל בצורה חיובית? דף ושניים ושלושה בלי התקפות ״לגיטימיות״ והעברת ביקורת-תמידית על ישראל? ממש ימות המשיח, ואין ספק שהקוראים הרגילים לעיתון מזה עשורים כבר אינם לוקחים את העיתון, שכן העיסוק החולני בתקיפת ישראל כבר לא קורה שם מעל דפי השנאה והשטנה. חוסר זה הביא לכך שנפתח עיתון מקומי שנשלח באימייל בלבד, ושם ניתן למצוא את אותם הקוראים הנאמנים שהיום כותבים בעצמם, שכן הפלטפורמה העיקרית לכל דברי הבלע נעלמה מתחת לידיהם (ממש).

קהילה של כ-650,000 יהודים ועוד כ-350,000 ישראלים, עם שני עיתונים באנגלית שבקושי מתקיימים וארבעה עתונים בעברית שמשגשגים והולכים מחיל לחיל. עיתונות כתובה היא ״דינוזאור״ הולך ונכחד, אך לא במחוזותינו. כאן אותו דינוזאור הולך ומתרחב, חי וקיים, נושם ובועט ואינו נותן מנוח – בדיוק תפקידה של תקשורת.

2 of 4
Use your ← → (arrow) keys to browse

ארה"ב-ישראל

מה קורה כשמלך הביצה בישראל מנסה להשתלב בתעשייה ההוליוודית

Published

on

בעונה החדשה והמצופה של "איש חשוב מאוד", יהודה לוי מנסה את מזלו כשחקן אנונימי בלוס אנג'לס

לוי. מנסה להזניק את הקריירה מעבר לים

יהודה לוי חוזר – בטיזרים הרישמיים לעונה החדשה של הסידרה איש חשוב מאוד. העונה השנייה של הסדרה המצליחה של HOT, זאת שגילתה לנו את אלמה דישי, ולא פחות חשוב – זאת ש(ספק) עסקה בסיפור הפרידה של לוי ונינט טייב בחיים עצמם – תעקוב הפעם אחרי יהודה כשהוא מנסה להזניק קריירה מעבר לים.

בהתאם, העונה החדשה יוצאת מגבולות רוטשילד-שינקין בת"א – ומצולמת בלוס אנג'לס, שם מנסה יהודה, מלך הביצה בישראל, להשתלב כשחקן אנונימי בתעשייה ההוליוודית. במהלך העונה הוא יפגוש את אלי שיין (הליהוק החדש נטע ריסקין), מפיקה ישראלית קשוחה שחיה בארה"ב כבר 20 שנה, שתנסה לעזור לו להשתלב כשהיא בעצמה עושה הכול כדי להתרחק מהמקום ממנו היא באה.

העונה הראשונה של איש חשוב מאוד עלתה ב-2014, והיתה בין החלוצות בגל הסדרות העוסקות ב'שחקנים שמגלמים את עצמם בסדרה על עצמם', שהתחיל בטלוויזיה האמריקאית אי שם באייטיז עם סיינפלד (ואז תרגיע, לואי ועוד) ומאוחר יותר בארץ עם צומת מילר אדיר מילר), לצבי יש בעיה (צביקה הדר), נפלת חזק מיקי גבע) וחיים שלי (קובי מימון).

הסדרה של היוצרת והבמאית שירלי מושיוף עוררה עניין מהפרק הראשון, עם תוכן צהוב וממכר יותר מהאח הגדול, וגם קטפה תארים כמו "סדרת הדרמה הטובה ביותר" ו"השחקן הטוב ביותר". אז יאללה יהודה, ברייק איי לג.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

עזרא מילר על הוליווד: ״אנחנו עובדים בתעשיית מין"

Published

on

השחקן היהודי עזרא מילר, שכיכב לצידה של גל גדות ב"ליגת הצדק", מספר בריאיון למגזין "ההוליווד ריפורטר" על החוויה המטרידה שעבר ועל הקלות שבה מתייחסים למין בלוס אנג'לס: ״מפיק ובמאי הגישו לי אלכוהול כשהייתי קטין"

יככבו בסרט ההמשך של "ליגת הצדק". גל גדות ומילר

המגזין ה"ההוליווד ריפורטר" פירסם השבוע ריאיון עם השחקן היהודי (והגיי המוצהר) עזרא מילר בן ה-26, במסגרת גיליון האנשים הצעירים המבטיחים בהוליווד, שם סיפר לראשונה על חוויותיו כשחקן מתחיל בניו יורק לפני כעשור ועל ההצעה המפורשת שקיבל מאנשי תעשייה בכירים. "במאי ומפיק מזגו לי יין בהיותי קטין ושאלו אותי אם ארצה לשחק בסרט על מהפכת הקהילה ההומוסקסואלית", הוא חושף. "עניתי להם – לא, שניכם פשוט מפלצות!". רגע אחרי הווידוי שנתן למגזין, מילר פרץ בבכי, והעדיף שלא להרחיב יותר על סיפורו האישי. בהמשך הוא ניצל את הבמה כדי להביע את דעתו על התעשייה ההוליוודית בצל מחאת Me Too: "יודעים מה? השיט הזה ממש לא מתקבל על הדעת! כולנו ידענו שמקרים כאלה ממש לא מקובלים, בעודנו חווים אותם. אני חושב שכולנו ידענו שאחנו עובדים בתעשיית מין".

מילר התייחס לתקופת ילדותו בניו ג'רזי, שם נולד לאימו הרקדנית מרת'ה, ולאביו היהודי רוברט ס. מילר, שעבד בחברת וולט דיסני. למרות שאימו אינה יהודייה, השחקן מגדיר עצמו כיהודי כשר ובשנה שעברה הצטרף לוונדרוומן גל גדות ב"ליגת הצדק", שם גילם את גיבור העל פלאש, אשר מיניותו הוגדרה לא פעם כקוויר כלומר- סטרייט הוא לא).

עזרא עצמו יצא מהארון כהומוסקסואל כבר ב-2012 אבל בריאיון הנוכחי הוא לא ממהר להגדיר את זהותו המינית לכדי תבנית אחת: "אני לא מגדיר עצמי כגבר. אני לא מגדיר עצמי כאישה. אני בקושי מגדיר עצמי כבן אנוש". עד שיפגוש את גדות שוב בסרט ההמשך ל"ליגת הצדק", תוכלו לראות אותו על המסך הגדול בסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד" בדמותו של קרדנס ברבון.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

רשת CNN תובעת את הנשיא טראמפ

Published

on

אחרי התקרית במסע"ת: הערוץ טוען כי הנשיא ובכירים בצוותו אשמים בהפרת זכותו החוקתית של כתב הרשת, לאחר ששללו את אישור הכניסה שלו לבית הלבן

President Trump and Jim Acosta. Photo: Jim Watson/AFP/Getty Images

מאת: מערכת ישראל היום

רשת החדשות CNN הגישה תביעה נגד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ וכמה מעוזריו ודרשה כי הבית הלבן ישיב באופן מידי את זכות הסיקור של כתב הרשת, ג'ים אקוסטה.

על פי הרשת, התביעה היא תגובה להשעיית אישור הכניסה של אקוסטה לבית הלבן. על פי התביעה שהגישה הרשת, מדובר בפגיעה בזכותו החוקתית של אקוסטה לפי התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, המבטיח את חופש הביטוי.

בנוסף לנשיא טראמפ, הרשת תבעה גם את ראש לשכתו של הנשיא, ג'ון קלי, דוברת הבית הלבן, שרה הקבי סנדרס, סגן ראש מערך התקשורת של הנשיא, בי לשיין, מנהל השירות החשאי וסוכן השירות ששלל את אישורו של אקוסטה.

אישור הכניסה לבית הלבן של כתב רשת CNN, ג'ים אקוסטה, נשלל לאחר שזה התעמת עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלך תדרוך עיתונאים בבית הלבן לאחר בחירות האמצע.

בשלב השאלות, אקוסטה קיבל את זכות הדיבור וניסה לשאול את הנשיא על אודות מדיניות ההגירה בגבול מקסיקו. "הנה אנחנו מתחילים", השיב הנשיא בעוד הכתב מדבר. אקוסטה שאל את הנשיא האם הוא עורך "דמוניזציה" לאותם מהגרים. טראמפ השיב כי הוא רוצה ש"כולם ייכנסו באופן חוקי".

לאחר שהנשיא ניסה לעבור לענות לשאלתו של כתב אחר, אקוסטה סירב למסור את המיקרופון. טראמפ הורה לעיתונאי "להניח את המיקרופון" ואחת מעובדות הצוות בבית הלבן ניסתה לקחת לו את המיקרופון, אך אקוסטה לא ויתר.

לאחר שהעיתונאי בכל זאת התרצה ומסר את המיקרופון, הנשיא החל לתקוף. "ב-CNN צריכים להתבייש שאתה עובד עבורם", אמר טראמפ. "אתה חצוף, אדם נוראי. אתה לא צריך לעבוד עבור CNN".

המשך לקרוא

אירועים קרובים

נוב
16
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
נוב 16 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
22:00 Tiesto @ Academy
Tiesto @ Academy
נוב 16 @ 22:00 – 23:00
Tiesto @ Academy
Doors open at 10pm. 21 & over. About this Event Friday, November 16th Insomniac presents Tiesto Dress code strictly enforced. No sandals or flip-flops. No shorts, baggy jeans or tank tops with sleeveless shirts. Tennis[...]
נוב
17
ש
19:00 Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
נוב 17 @ 19:00 – 22:30
Taste Buds  Hummus & Hashish Night @ Rita House
Hummus & Hashish is coming back by popular demand! We're going to focus on our favorite Mediterranean dish & feature Hummus creations by 5 different chefs. Each guest will receive a mini Hummus dish from each chef, and[...]
20:00 מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
נוב 17 @ 20:00 – 23:00
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואלי בית שלום @ וואלי בית שלום
הזמר הבינלאומי יבגני שפובלוב, המוכר לכולנו בעיקר מאז הופעתו המשותפת והנפלאה דואט" עם שלומית אהרון, מארח את האומנים המפורסמים אלכסנדר גונקו – טנור, אולנה גליטסקה – פסנתר וסוזנה פורטסקי – מצו סופרן, בערב שכולו מוסיקה[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות