Connect with us

קהילה

"אנחנו מלמדים אנשים לא לבגוד ולשקר, להרגיש בסדר עם התשוקות והצרכים המיניים שלהם"

Published

on

יונתן וג'יימי הם מסוג הזוגות שממש כיף לראיין; הם מחויכים, נחמדים וחיוביים. אפשר להרגיש את האנרגיות הגבוהות שלהם מעבר למסך הזום.

לא סתם הם עוסקים בקואוצ'ינג לשמחה וסיפוק. ואם המילה סיפוק עושה לכם קונוטציה למיניות – אתם ממש צודקים. חלק ניכר מהטיפול שהם מציעים, הוא הדרכה כיצד לחיות חיים לא מונוגמיים בצורה ברורה וכנה.

אבל קפצתי מהר לכל הג'וס. בואו נתחיל מהתחלה.

איך הכרתם?

"הכרנו באפליקציית דייטים. לא טינדר, אלא באמת לאנשים שמחפשים אהבה", יונתן עונה וג'יימי מחייכת ומוסיפה, "שנינו מאוהבים באהבה וחושבים שהיא המקור של הכל". 

יונתן: "במשך שנים לא רציתי להתחתן, למרות שאני ממש אוהב ילדים והPlan- B שלי היה להיות גנן ולפתוח פעוטון… ידעתי שזה מורכב.

למה אתה מתכוון?

"מאז ומתמיד אני הולך אחרי האמת שלי. גם כשזה לא נוח או מתאים לסביבה או למשפחה שלי. הם תמיד תומכים ומפרגנים, אבל אם היית שואלת אותם, הם מאוד היו רוצים שאהיה עורך דין רופא או איש נדלן. את יודעת, מה שכל אמא יהודייה רוצה בשביל הבן שלה.

"אני מוזיקאי, עשיתי סיבובי הופעות בכל העולם. אני שחקן, צלם, מפיק Reiki Master , ומורה לפילאטיס. הכי נשמה של אומן, ואני מאמין בEthical אי- מונוגמיה.

זאת אומרת פוליאמוריה?

"לא, זה הבלבול. פוליאמוריה זה ריבוי אהבות. אני מאמין באהבה ומערכת יחסים לאישה אחת. הלב שלי איתה. אבל אנחנו בני אדם, ולגוף שלנו יש צרכים אחרים מלבד ההתחייבות לאהוב כל החיים. זאת אומרת שאני נמשך לנשים אחרות, שהם לא בת זוגתי, ואני רוצה לשכב גם איתן.

"גישה מודעת יותר לתחושות אלו מאפשרת לי לשאול האם זה 'ממלא את הגביע שלי' והאם זה יחזיר אנרגיה טובה למערכת היחסים שלי?

אני כן מאמין ורוצה לחיות בחופש וכנות אמיתית, כשאני נמשך לאישה אחרת, אז גם להיות בטוח לדבר על זה, וגם להרגיש בסדר, כשאני הולך איתה.

"עד שפגשתי את ג'יימי, לא האמנתי שזה יכול לעבוד, ניסיתי כמה מערכות יחסים עם נשים, אבל אף אחת לא קיבלה את אורח החיים שלי. חשבתי על אמת שאין עוד אחת בעולם שרואה את החיים כמוני. "כבר בדייט הראשון, אמרתי לג'יימי במה אני מאמין, והופתעתי לגלות שגם היא. כבר אז היה בינינו ניצוץ והבנה עמוקה אחד עם השני. החלטנו ליהנות מהרגע, בלי ציפיות ובלי לחשוב על העתיד, כל עוד זה טוב ונעים עכשיו – זה מה שחשוב.

הקורונה הגיעה והחלטנו שג'יימי יעבור לגור איתי, כדי לחסוך שכר דירה וכמובן להיות כמה שיותר אחד עם השני. שנינו הפסקנו לעבוד, הכל היה סגור בחוץ והבנו שאנחנו רוצים להקים עסק כי ראינו את ההשפעה שיכולה להיות לנו על העולם. 

"לא ידענו בדיוק מה תהיה הדמות שלו, אבל האמנו בעצמנו ובתהליך, עשינו מדיטציות, נשמנו עמוק וידענו שמשהו טוב יבוא. הרגשנו שאנחנו חייבים לצאת לדרך חדשה. האמת שההפסקה של העולם המערבי הגיעה אלינו היטב, והוציאה את התשוקה והיצירתיות שלנו.

באותה הזדמנות חברתנו מקהילת האי -מונוגמיה ביקשה מאתנו coaching, כי נישואיה עלו על שרטון.

זאת אומרת שהיא ראתה אתכם ורצתה מה שיש לכם?

"בדיוק ככה. המון זוגות שמאמינים בלייף סטייל הזה מתבלבלים בדרך ולא הולכים אחרי האמת שלהם, או לא אומרים מה הגבולות והצרכים שלהם. משם הכל מדרדר. כשאין תקשורת מלאה, עם עצמך ועם הפרטנר שלך, הרבה קושי ותסכול מתלווים לזה.

אז הסכמנו לעשות שיחה. התחלנו בתנועה, בעיקר פילאטיס כדי להזרים דם בגוף, ואז ישבנו שלושתנו ביחד ועשינו עבודת נשימות. נשימות מודעות מאוד מתקשרות לפילאטיס ובעיקר מחזירות אותנו להוויה שלנו ולכאן ועכשיו. הן מרגיעות אותנו ומשחררות לחצים, רגשות תקועים ואפילו טראומות שתקועות בגוף ואנחנו אפילו לא מודעים להן, ולכמה הן מנהלות אותנו.

כשנושמים נכון ועמוק, אנחנו חוזרים לסנטר שלנו. נזכרים בעצמנו, בצרכים וברצונות שלנו.

אחרי זה דיברנו על הדברים שעלו, הדרכנו אותה במדיטצית הטמעת כוונות חדשות, מדויקות יותר לחייה, עשינו לה רייקי וסיימנו בריקוד משחרר.

גם אחרי שנפרדנו, ולמשך כל הלילה, דמעות של אושר והתרגשות לא הפסיקו לרדת לשנינו על הפנים.

למחרת התעוררנו מהודעה ממנה, שאנחנו חייבים לפתוח עסק לאימון אנשים, בצורהההוליסטית והמיוחדת שקרתה אתמול, וזה כל כך חשוב לה שהיא מוכנה להשקיע זמן וכסף, לעזור לנו להוליד את הבייבי הזה – בניית אתר, רשתות חברתיות, מיתוג ושיווק.

"בקיצור, היא רצתה שנעשה ברטר. אנחנו נמשיך להדריך אותה בטיפול הנוגע לנפש גוף ורוח, והיא תעזור לנו להביא לקוחות ועוקבים. כך הבנו שאנחנו חייבים לעשות עם זה משהו. הרגשנו שהגענו ליעוד שלנו.

מערכת היחסים שלנו כל כך כנה פתוחה ואמיתית, שהיא אפשרה לעסק  החדש שלנו לפרוח.

תרחיב בבקשה, זה נשמע על קצה הקרחון…

ג'יימי מכירה ומקבלת את כל הצדדים שבי. החושך והאור. החולשות והחוזקות. היא לא מנסה לשנות אותי ואני לא מתבייש לאמר ולהראות אותם לידה. אנחנו מדברים עלהכל, גם מה שהכי לא פוליטקלי קורט. כשיש קבלה יש חופש.

אנחנו מאמינים שקודם כל, כל אחד חייב להיות בסנטר שלו. לאהוב ולקבל את עצמו כמו שהוא, רק ככה אפשר למצוא את מי שבאמת מתאים לך.

וזה מה שאתם מלמדים?

בדיוק. זה מה שלימדנו את חברה שלנו, וזה מה שאנחנו עושים עם כל הלקוחות שלנו.

שיטת הטיפול שלכם לא מיועדת  רק לחברי הקהילה הלא מונוגמיים?

אנחנו מציעים, דרך הזום בשפה האנגלית, עזרה והדרכה בשלושה מישורים:

1. רווקים שמתקשים למצוא אהבה ומערכת יחסים קבועה ורצינית.

2. כיצד לרענן זוגיות קיימת על ידי תקשורת אנרגיה ואינטימיות חדשה.

3. Ethical-אי מונוגומיה – איך לחיות את זה בצורה בריאה, כיוון שזה יכול להיות מאוד מבלבל. ההבנה שלחיות את האורח חיים הזה באה לא בגלל שמשהו חסר במערכת היחסים והמיניות שיש לך כרגע עם בן או בת הזוג שלך, אלא הקבלה שאנחנו יצורים המופעלים על ידי צרכים וכשיש קבלה וריבוי אינטראקציות אִינטִימִיוּת

 – יש אהבה.

אנחנו מאמינים שאין צורך לבגוד. לחיות את האמת שלך פירושו להיות כנה עם עצמך ועם בן / בת הזוג, ולחלוק את כל החלקים של עצמנו. זה יכול להיות דבר מפחיד לעשות, אבל בסופו של דבר יוצר יותר אפשרות לחיבור, אינטימיות ואהבה לאורך זמן.

"הלקוח תמיד אומר את האמת שלו. הצרכים הרצונות והפנטזיות, ומשם אנו מכוונים אותו לערוץ הנכון. אנחנו לא מטיפים או דוחפים אנשים להיכנס לללייף סטייל הזה. רק מי שבעניין ישמע מאיתנו כמה זה כיף ומשדרג יחסים. שניהם אומרים ומחייכים חיוך מאוהב אחד לשני.

"רווקים שמחפשים מערכת יחסים לומדים אצלנו קודם כל לאהוב ולקבל את עצמם. כשיש לך אושר וסיפוק בחיים הפרטיים: עבודה, משפחה, חברים וכמובן סקס, קל יותר למצוא בת זוג. זאת אומרת כשיש לך בהירות מה אתה מחפש וצריך לטובת האושר שלך בחיים, היקום ישלח לך בדיוק את מה שאתה מכוון.

זוגות שמחפשים גיוון ביחסים שלהם, לומדים אצלנו איך להתאהב מחדש אחד בשני, ובעיקר במיניות שלהם. תתפלאו כמה תקשורת חדשה, מקרבת ופותחת לבבות.

וזוגות שנמצאים כבר במערכת יחסים לא מונוגמית, או רוצים להתחיל לנהל אחת כזאת, באים לקבל כלים ולתרגל איך לאמר את האמת שלהם. אנחנו מחזיקים עבורם מרחב פתוח, מאפשר ולא שופט.

אנחנו מלמדים אנשים לא לבגוד ולשקר אלא להיות כנים ולהרגיש בסדר עם התשוקות והצרכים המינים שלהם.

זה לא עניין של כמות אלא של איכות. אנחנו לא מחפשים מלא עוקבים באינסטגרם שיעשו לנו לייק, אלא באמת רוצים לזמן אלינו את האנשים שזקוקים לנו ואנחנו יכולים לתמוך ולרפא אותם.

ואנחנו מתרגלים את הזימונים האלה.

ככל שאנחנו מזינים את הזוגיות שלנו בתקשורת, כנות, קבלה ודבר ראשון אהבה עצמית, אנו יודעים שיש לנו יותר מה לתת לאחרים.

תנו לי ולקוראים טיפ קטן, איך אפשר להזמין מערכת יחסים בכל הטוב הזה? זה נשמע קל כשאתם מדברים…

"הכל מתחיל ונגמר בעצמנו. כל אחד הוא יחיד ומיוחד ואת זה חשוב לטפח. זאת אומרת שלפני שאנו מתעסקים בזוגיות שלנו, אנו מתעסקים בעצמנו. כל אחת בסנטר שלו, ומה עושה לו טוב ונעים. ואנחנו מתרגלים את זה כל יום, שעה שעה. 

אסור לעולם לרצות אחרים לפני שאתה דואג לעצמך. אי אפשר למזוג מכוס ריקה. זה הטיף הכי חשוב. להיות מרוצים לא מרצים.

אני אהיה ישראלית טובה ואשאל רגע על עניין הגילאים, הדת והשפה.

ג'יימי: "יונתן בת 43 ואני בת 29. גדלתי וחונכתי בבית קתולי ואף פעם לא הרגשתי שייכת לזה. אמא שלי מגיל מאוד צעיר תמכה בי להיות כל מה שאבחר, כי תמיד הייתי ציפור חופשיה, פרי ספיריט, נשמה חופשיה.

"יש לי משפחה ענקית בלוס אנג'לס וכולנו שומרי שבת. אבל פחות מהמקום של המצוות והפחד מאלוהים, אלא יותר מהיופי והחשיבות של להיות ביחד כמשפחה. לדבר על מה שקרה השבוע, לתמוך אחד בשני, לחבק ולצחוק ביחד.

"זה מה שהדליק אותי ביהדות", אומרת ג'יימי. "אני החלטתי שאני רוצה להתגייר וזה ממש לא בא מיונתן או מהמשפחה שלו. הם הכי מקסימים בעולם, וקיבלו אותי בזרועות פתוחות. לעשות שבת איתם, זה אחד הדברים היותר כייפים שעשיתי בחיי. יונתן הופתע, אבל אני החלטתי שאני רוצה לחקור את הדת הזאת כי היא כל כך חכמה ומאוד מתבססת על אהבה, כבוד ומשפחה.

יונתן: "כל החיים כמובן ציפו ממני להתחתן עם יהודייה, אבל אצלי זה לא הלך ככה. אני לא בחרתי במי להתאהב. אני הולך אחרי אנרגיות ותחושות בטן".

בעצם זה לב העשייה שלכם נכון? לחיות את האמת שלך?

"ממש ככה. אנחנו מלמדים את הלקוחות שלנו לחזור לסנטר של עצמם. להגיד מה הם מרגישים ורוצים. מה עושה להם טוב. תופתעי לגלות, שכשזה נוגע למין ופנטזיות, לרוב כשמדברים על זה מול הפרטנר שלך, ולא מרגישים מאוימים מותקפים או לא בסדר, לרוב הפנטזיה נשארת שם. לא צריך לממש אותה, בטח לא ללכת מאחורי הגב, לבגוד ולשמור את זה בסוד, כי רק נהיים חולים מזה ופוגעים בעצמנו ובאחרים. אנחנו מאמינים שהרבה אנשים בוגדים בבני הזוג שלהם, או בעצמם, כי הם לא הולכים אחרי האמת שלהם. ברגע ששמים הכל על השולחן, בצורה נעימה כנה ואוהבת, הרבה טוב יכול לצאת מזה, והתהליך הזה רק מחזק ומקרב בזוגיות.

אנחנו מלמדים את הלקוחות שלנו לשבור מוסכמות ולהפסיק לחיות כפי שחינכו אותנו, או מבלי לשים לב, שהם פועלים לפי העברות בן דוריות. דברים שהסבתא של הסבא שלהם עשו והאמינו בו, ועברו אליהם.

זה גם מה שהלוגו שלנו מייצג. העץ תמיד עמוק בתוך האדמה, השורשים מחזיקים אותו, הענפים גבוה בשמיים, אבל אין האחד מתקיים בלי השני. שני הכיוונים נכונים ומה שהכי משמעותי בעץ זה הגזע. הסנטר".

מהו סיפור ההצלחה הכי גדול עם הלקוחות שלכם?

ג'יימי: אני הכי אוהבת את הסיפור על בחור שהגיע לריטריט שהינחנו בזום על הצבת גבולות.

בסוף התהליך, כולנו רקדנו, ואני הבחנתי שרק הוא לא משוחרר. עומד קפוא ולא מצליח לזוז ולהניע את אש החיים שבתוכו.

שעה אחרי, הוא כבר יצר איתנו קשר והתחנן שנעזור לו להיות חופשי בגוף שלו. הוא קינא בכל אותם אנשים שיודעים לזוז ולבטא את עצמם בצורה חופשית ואמיצה, דרך תנועה.

"נפגשנו פעם בשבוע למשך חצי שנה, דיברנו על כל הדברים החשובים באמת בחיים, כי זה לא קואוצ'ינג רגיל, ובסוף התהליך הוא הצליח לרקוד ולהשתחרר. עד היום הוא שולח לנו הודעות שהוא כוכב הרחבה במסיבות.

"אנחנו מקבלים המון תגובות שאנחנו קוסמים. זה מחמיא לנו אבל אנחנו יודעים שכל אחד קוסם בעצמו, ברגע שמשהו רוצה לעשות שינוי, ומודע לעצמו, הקסם כבר קורה. זה הכל אנרגיות.

מה התוכניות לעתיד?

יונתן: "ממשיכים בעשייה המבורכת שלנו, שמחים מאוד לראות את הלקוחות שלנו פורחים וצומחים להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם.

התארסנו, ושנה הבאה אנחנו מתחתנים בעיר ועושים חגיגה למשפחה ולחברים, ואז כמובן הולכים לחגוג את האהבה שלנו – רק אנחנו – ב'ברנינג מן'.

במקביל, אנחנו כבר מתקשרים ושולחים אנרגיה לתינוק שלנו, שעדיין לא נולד.

מה המוטו שלכם לחיים? מה הייתם רוצים להעביר למי שקורא את הכתבה?

"ללכת אחרי האמת והאושר שלי, גם בדברים הקטנים", ג'יימי אומרת בעיניים נוצצות.

ויונתן מוסיף: "להיות כנה במאת האחוזים עם עצמך והאמת שלך. אולי תפסיד אנשים בדרך, אבל תזכה באנשים שהכי נכונים לך.

Website: coopetitioncoaching.com

IG: @coopetitioncoaching 

Email: info@coopetitioncoaching.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

הרב פינטו: "הרפורמות בגיור – מסחר ביהדות"

Published

on

"היהדות תזכור לדראון עולם, את מי שהרס את הגיור כהלכה" – האדמו"ר הרב פינטו תוקף את הרפורמות בגיור, עם הגשת תזכיר חוק הגיור של השר מתן כהנא לקראת העלאתו להצבעה.

על רגע המהפך שמנסה לחולל שר הדתות מתן כהנא, במערך הגיור, והרפורמות אותן הוא מוביל, ביחד עם שותפיו לממשלה ובתמיכת חברי הכנסת החילוניים והרפורמיים, תקף הרב יאשיהו פינטו, בחריפות את אלו שמנסים לשנות את הגיור בישראל.
הדברים נאמרו במסגרת שיעור שמסר הרב פינטו בלוס אנג'לס, שיעור שמועבר בשידור חי, בו משתפים מאזינים וצופים מכל רחבי העולם. במסגרת השיעור נשאל הרב על נושא הגיור ואמר כי  הפיכת הגיור למסחרי אסורה ומי שיעשה זאת "מפרק את עם ישראל".

"כל העניין של הגירות – הוא דבר מסוכן ולא פשוט" אמר הרב פינטו, "מצד אחד, שמעיה ואבטליון – בני גרים, רבי עקיבא – בן גרים, רות המואבייה – בת גרים, אברהם אבינו – אביו היה תרח. הגרים הביאו אור גדול בעולם, ומנגד – קשים גרים לישראל כספחת".

Rabbi Haim Drukman meets with New Right Parliament member Ayelet Shaked (unseen) in Merkaz Shapira, Southern Israel, February 11, 2020. Photo by Avi Dishi/Flash90

הרב פינטו סיפר על סביו, שהיה אב בית הדין של דמשק והתנגד באופן גורף לגייר: "כבר הסבא שלנו שהיה אב בית הדין של דמשק, רבי יאשיהו פינטו זצ"ל, אמר שהוא לא מקבל גרים ועד היום בקהילות הסוריות לא מקבלים גרים, זה היה פסק ההלכה שלו. זה דבר גדול ועצום, יש גרים קדושים ומיוחדים, שמעיה ואבטליון – תפילתם הייתה גדולה יותר מתפילתו של הכהן הגדול ביום הכיפורים, אבל גרים צריכים להתגייר כמו שצריך, על פי ההלכה".

הרב פינטו הזהיר כי "אם נשבור את כל העניין הזה של הגרים ונהפוך את הנושא של הגירות למשהו מסחרי – זה אוי ואבוי וגנבת דעת. קיבלנו מדורי דורות את יסודות התורה ואת ההלכה המסורה בעניין הגיור, אי אפשר לבוא ולשבור את זה. זה לא משנה אם עכשיו זה נוח מבחינה פוליטית – זה נקרא לשבור את היסודות של עם ישראל".

הרב פינטו המשיך בנחרצות וציין כי השינויים בחוק הגיור יפרקו את עם ישראל. "אם נכניס חלילה לעם ישראל גרים שלא התגיירו כהלכה וכתורה – זה יפרק את עם ישראל ואת כל המסירות נפש של עם ישראל שמסר את נפשו בגלות, באינקוויזיציה, ושל כל אלו שמתו ושמרו על היהדות".

Minister of Religious Affairs Matan Kahana in the assembly hall of the Israeli parliament on June 21, 2021. Photo by Olivier Fitoussi/FLASH90

בסיום דבריו שב ואמר כי מי שישחק עם נושא הגיור הרי ש"היהדות לא תמחל על זה. עם ישראל לא ימחל על זה והקדוש ברוך הוא לא ימחל על זה. לא משחקים עם הנקודות הרגישות של עם ישראל".

כידוע, לאחר חודשים ארוכים של עבודה וביקורת גדולה מצד המגזר החרדי והדתי-לאומי במדינה, הגיש השר לשירותי דת מתן כהנא את תזכיר חוק הגיור הממשלתי. החוק שהוגש נכתב בהתייעצות עם הרב חיים דרוקמן ורבנים נוספים בציונות הדתית. תזכיר החוק יופץ להערות הציבור ויעלה לאישור הממשלה בעוד שלושה שבועות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות