Connect with us

Featured

"אמרתי להם: 'קודם כל, It's all about "the money

Published

on

הפלה טראומטית בחודש רביעי, ואחריה מוות פתאומי של אחיה בלוס אנג'לס • זו היתה שנה איומה לליהיא גרינר • ואז באה ההצעה מ"הישרדות VIP" בפיליפינים, והיא לא חשבה פעמיים • עכשיו, כשהיא שוב בהיריון, ליהיא גרינר מתענגת על הדיאטה מהאי, ויש לה מה להגיד על הארוס לשעבר באל-איי – וגם על נטע ברזילי

מאחורי הצחוק המתגלגל של ליהיא גרינר מסתתרים שני אסונות, שפקדו אותה בתוך חצי שנה. בתחילת השנה שעברה היא עברה הפלה טבעית, בחודש הרביעי.
כעבור חודשים אחדים נפטר בלוס אנג'לס אחיה הגדול, אבירם, מדום לב בגיל 39 .

"הציפרלקס הציל לי את החיים", היא אומרת. "בלי זה, כאבי הלב היו הרבה יותר אגרסיביים, ולא בטוח שהייתי עומדת בזה. הלב שלי היה קורס. עברתי את זה בלי חרדה ועם הרבה נשימות טובות. פתאום 'הישרדות' בא לי בול אחרי ההפלה ואחרי המוות של אחי, וזה היה לי מושלם. היתה לי הזדמנות להתנתק לחלוטין, כי אני
מכורה לטלפון, ואני אחת שלא יכולה להיות לבד, וברגע שנותנים לי אישור מהמשפחה – זו החופשה האולטימטיבית שלי".

לא היו לך התלבטויות?

"הרבה אנשים שאלו אותי אחרי המוות של אחי אם אני לא מבטלת. אמרתי, למה שאבטל? זה מה שיחזיר את אח שלי? להפך, אני מה זה רוצה לעוף מכאן. הדבר היחיד שקיוויתי הוא שאמא שלי לא תבקש ממני להישאר בארץ".

לגרינר יש בבית שני ילדים, מייקל(5 וחצי) וג'ולין (3 וחצי). בספטמבר 2017 היא נכנסה שוב להיריון. "בהתחלה הכל היה בסדר, עד שבחודש הרביעי התחלתי להרגיש כאבים חזקים. הרגשתי את התינוק ממש למטה. אמרתי לעצמי, זה הזוי, הוא לא אמור להיות פה.

"הלכתי למוקד חירום של קופת חולים. הרופא עשה לי אולטרה־סאונד, וראיתי את התינוק. ברגע שהיה דופק חשבתי שהכל בסדר וחזרתי הביתה, אבל עדיין היתה לי תחושה לא טובה. גם השקיפות שעשיתי לא היתה הכי טובה. למחרת, הכאבים התגברו עוד יותר. התקשרתי למוקד ואמרתי שאני לא נושמת, וזה בלתי אפשרי.
האחות שאלה אם אני מדממת, בדקתי וגיליתי שכן. היא מייד שלחה לי אמבולנס.

"הגעתי לבית חולים כשאני גמורה על הרצפה, ב־1 בלילה, עם כאבי תופת. למרות המצב שלי, אני זוכרת שהיו שם אנשים שאמרו 'בגלל שזאת ליהיא גרינר היא נכנסת לפני כולם'. אני גמורה, ואני אומרת לעצמי, איזה אנשים סתומים יש בעולם".

מה עבר לך בראש?

"היו לי כאבים נוראיים. אני יודעת מה זה לעבור לידה ואני מכירה את הכאבים האלה, אבל הפעם הכל הרגיש לא רק כואב, אלא גם מוזר. אני בן אדם עם הרבה כוח סבל, ופה לא הייתי מסוגלת להחזיק. זה היה מחריד, לא יכולתי לעמוד על הרגליים".

הבאת בחשבון שההיריון עשוי להסתיים?

"ברור, כשיוסי (בעלה; ע"ס) הגיע לבית החולים, אחרי שאמא שלו באה לשמור על הילדים, אמרתילו, Sorry baby, it's over . וזה עוד לפני שהודיעו לי. ברגע שהתחלתי לדמם ידעתי שאני לא רוצה שיצילו אותו, כי חששתי שהוא לא יהיה טוב, ואני רוצה שהכל יהיה תקין.

"ברגע שהכאבים פסקו, אמרתי לרופאה, 'זה נגמר'. היא שאלה 'למה את אומרת את זה?', ואמרתי לה: 'כי אני מרגישה את הגוף שלי'. נתתי דחיפה, הכל יצא החוצה, והיא ביקשה ממני לא להסתכל. שאלתי אותה, 'מה את רואה?', והיא אמרה: 'תינוק קטן'.

"שאלתי, 'האם הוא שלם?', והיא אמרה שכן. אמרתי לה, 'אני רוצה לראות אותו'. ראיתי תינוק קטן וחמוד, אבל לצערי הוא לא שרד. "ברגע שזה נגמר, אמרתי לכולם, 'תודה רבה, הכל יהיה בסדר'".

התפרקת?

"יוסי ממש בכה, אבל אני פחות. הזמן היחיד שבכיתי הוא כשסיפרתי לאמא שלי שעברתי הפלה, ופתאום ראיתי אותה בוכה, והיא גרמה לי גם לבכות. אמרו לי
שהכל לטובה, ובדיעבד אם היה לי בייבי, לא הייתי הולכת להישרדות, ובלי הישרדות היה לי יותר קשה להתמודד עם המוות של אחי".

באחד מימי יולי 2018 התקשר לגרינר חבר של אחיה, שמתגורר בלוס אנג'לס. "הוא אמר לי שאבירם לא עונה לו כבר כמה ימים. מייד התקשרתי לאחותי, שגם היא גרה שם, ואמרתי לה שכדאי שתבדוק אצלו בבית. במקרים דומים בעבר גילינו שהוא פשוט ישן, כי הוא עבד במסיבות בתור מפיק ותאורן, אבל הפעם זה היה מוגזם ונמשך יותר מדי זמן. מהשיחה הראשונה שלנו היתה לי הרגשה לא טובה. לקחתי בחשבון שאולי קרה לו מה שקרה עם אבא שלי, שגם הוא מת מדום לב בגיל 45 . "שלחו לשם משטרה כדי שיפרצו את הדלת של הבית שלו, וככה גילו שהוא מת. בגלל שהייתי מאוד קרובה לחברים של אחי, חבר שלו התקשר אלי ואמר לי, 'ליהיא, I'm sorry '. הייתי בשוק. מה עוד אפשר להגיד על דבר כזה. אחרי השיחה, אני זו שהייתי צריכה להתקשר לאמא שלי ולאחותי ולספר להן. התקשרתי לאמי ואמרתי לה: 'את יודעת שמחפשים את אבירם כבר כמה ימים'. והיא מייד אמרה לי: 'אוי אוי אוי'. אמרתי לה, ' mom, I'm sorry ', ובתוך ארבע שעות היינו על המטוס ללוס אנג'לס. "אני מדברת איתך על זה היום, ואני עדיין לא מעכלת שהוא מת. בגלל שהוא חי שם ואני פה, אז במחשבות שלי הוא עדיין חי בלוס אנג'לס. אבללאחותי ממש קשה".

חשבת מה אחיך היה אומר אם היה צופה בך?

"הוא עקב אחרי הקריירה שלי והשוויץ בזה שאני מפורסמת בארץ. הוא ידע שאני אמורה ללכת להישרדות וגם שמח, כי היה צופה אדוק של כל העונות באמריקה. אני חושבת שהוא הבן אדם שהיה הכי גאה בי בעולם".

גרינר (34) פרצה לעולם הבידור הישראלי ב"האח הגדול" בדצמבר 2010 כעולה חדשה, פתוחה ונועזת, מסן פרננדו וואלי. ואם זה לא היה קורה אז, מישהו היה חייב להמציא אותה. כוכבת ריאליטי, חיית השקות עם פה גדול וביטחון עצמי בלתי נגמר. תוסיפו לזה את הצחוק הקולני, הכנות המוחלטת והערבוב בין עברית לאנגלית, ותקבלו בדיוק את החומר שאיתו עושים טלוויזיה.

היא אמנם סיימה את העונה ההיא רק במקום השלישי, אבל הוכיחה שוב, שלפעמים דווקא מי שלא ניצח הוא הכוכב האמיתי. בשמונה וחצי השנים שחלפו מאז, כיכבהגרינר ב"מה שקורה באילת", "משתגידי", "הדיבור", "ליהיא, תעשי לי ילד", ועוד. היכן שיש מצלמות וכסף, היא מתייצבת.

בסוף אוגוסט שעבר השאירה גרינר את שני הילדים עם בעלה יוסי צבר (32), שעוסק בשיווק פרויקטים בתחום הנדל"ן, ואת אמא שלה מיה, ונסעה לחודשיים. איך היא עשתה את זה? די בקלות: "התקשרו אלי מ'הישרדות', והייתי בדיוק אחרי הפלה ובתכנון של היריון חדש. אמרתי להם: 'קודם כל, It's all about the money , ואני לא אתן לכם למרוח אותי. השבוע אנחנו סוגרים הכל, כי אני מתכננת היריון, ואם אתם רוצים שאעכב את זה, אני צריכה להתחיל לפעול. שראיתי שהמגעים איתם מתקדמים, אמרתי, ההיריון יידחה לשנה הבאה, למרות שזה לא מסתדר עם הלו"ז של החיים שלי, כי תיכננתי ילד כל שנתיים".

"הישרדות" זה משהו שבכלל חשבת עליו לפני הפנייה הרשמית?

"בעבר אמרתי שלא אעשה 'הישרדות', כי זה עם בגדי ים. אבל כשפנו אלי הייתי רזה ולא היה אכפת לי".

הילדים לא היו שיקול?

"יוסי נתן את האישור, ואמא שלי גם אמרה שאין בעיה, ושהיא תשמור על הילדים. שבוע וחצי אחרי שפנו אלי, חתמתי, כי זה כסף מעולה, וסגרו אותי ראשונה. "בפועל, אמא שלי שמרה הרבה על הילדים, וזה עשה לה טוב, כי היא גרה לבדה בקומה חמישית בגבעתיים, והילדים עשו לה כל כך הרבה שמח. היא היתה עסוקה כל הזמן וטיפלה וניקתה, וזה עזר לה לא לשקוע במוות של אחי".

היא היתה שווה להפקה כל שקל: הקלילות וההומור שלה, בשתי שפות, הפכו אותה לאחת המתמודדות הבולטות. לא במקרה היא היתה מלכת הפרומואים בתחילת העונה.

"בעבר לא צפיתי ב'הישרדות', אבל שבועיים לפני הטיסה נכנסתי ליוטיוב לראות קטעים. כל מה שראיתי זה בעיקר קטעים קצרים, נגיד, שאייל גולן בא לבקר את רוסלנה. אבל לא באמת הבנתי את המשחק, כמה הוא קשה ורע, וכמה אנשים לוקחים אותו ברצינות. גם לא ראיתי אינטראקציות בין אנשים, אסטרטגיות והצבעות.

"כשהגעתי לאי לא הייתי בעניינים בכלל, אבל ידעתי על מי להיתפס, שזה גם סוג של מהלך. הגעתי לשם בגישה שכולם צריכים ללכת הביתה, ורק אני ונעמה צריכות להישאר".

סבלת על האי?

"לא סבלתי בכלל. מהרגע הראשון לקחתי את כל המשחק בפאן. ברגע שהשמש שקעה וירד החושך, נרדמתי ראשונה. ישנתי מאוד טוב, כי אין לך ברירה, ממילא אתה לא רואה כלום. הייתי ראשונה לישון ואחרונה להתעורר. מבחינת האוכל, מאוד התרגשתי ללכת להישרדות כדי לרזות. הגעתי לאי 68 ק"ג, כי אכלתי הרבה לפני הצילומים, וגם הייתי אחרי הפלה. אניוויי, היה לי ממש סבבה עם האורז, המים והקוקוס, כי לא היו לי פיתויים, ולא היה לי חשק לשום דבר. הבטן שלי לא קרקרה. כשהאורז קיים, אתה רוצה הרבה, אבל כשהוא לא, אתה מתמודד. היה רק יום אחד שהשבט שלי עבר רק עם קוקוס ובלי אורז. היה לנו ניקוי רעלים מטורף, טוטאלי, וכל מי שאומר שאין דבר כזה ניקוי רעלים – מוזמן ללכת להישרדות".

מה מהדברים שעשית על האי היית עושה אחרת עד כה?

"הייתי בוחרת אנשים אחרים להדחה. נעמה כל הזמן רצתה להדיח את מני, ואני התנגדתי, כי לא יכולתי לחיות על האי בלי מני. מני נפתלי היה העובד שלי, והוא עשה לנו חיים קלים על האי. הוא גבר של פעם, גבר אמיתי שסוחב, שעושה ובונה ומתקן ומפנק ודואג. הוא ממש אחלה. ברור שלפעמים הראש שלו לא עובד, וזה בסדר, אבל בקטע התפעולי הוא היה מדהים, והוא בנה לנו בית לכל דבר. בתים שראיתי בפיליפינים לא היו טובים כמו שהוא עשה".

את מי כן היית מעיפה בדיעבד?

"אני מצטערת על זה שלא העפתי את ג'ובאני, כי היו לנו כמה הזדמנויות. אבל כולם מאוד פחדו ממנו, ואני לא מבינה למה".

קוראים לזה כריזמה.

"לגמרי, הוא צ'ארמר, ואני באמת אוהבת את הבן אדם. הכל אצלו מאוד מקסים אותי, ומאוד אהבתי אותו על האי. אבל כשאני חושבת על כל המשחק שהוא יכול לעשות גם בחיים האמיתיים, כולל הנשים שלו, אני פשוט מתחרטת שנפלתי קורבן לדבר הזה. הוא יכול לגרום לכל בן אדם לאהוב אותו, גם אם הוא מכניס לך סכין בגב".

באחת המשימות הוא ניסה להוציא אותך שקרנית כשטען שביקש ממך לשמור על ג'וזי. זה הרגיז אותך?

"ג'ובאני שיקר, ואני לא שקרנית. אתה יודע מה, הלוואי והייתי שקרנית אפילו טיפה, כי אולי החיים שלי היו יותר טובים והיו פחות שונאים את זה שאני אומרת הכל. בחיים הפרטיים שלי אני לא צריכה פסיכולוג, כי אני משתפת ופותחת הכל, ואין לי בעיה לדבר עם הציבור על הבעיות שלי".

יכול להיות שפגעת בתדמית שהוא ניסה לייצר?

"ברור, ג'ובאני יודע ריאליטי, הוא אפילו עקף אותי בכמות התוכניות שהוא השתתף בהן. למשל, כמו שאני רואה את הדברים, הוא היה בברית עם נעמה יותר מאשר עם שמחה, אבל הוא העמיד פנים שלא. הוא ונעמה היו כל הזמן ביחד ודיברו ביניהם, היא לימדה אותו את המשחק, בזמן שהוא לא הפסיק להגיד שכולו לב. בן אדם שאומר כל היום שהוא כולו לב זה בולשיט, כי מי אומר את זה.

"בן אדם שכולו לב לא אומר לאסף שהוא לא ישים את השם שלו, ובסוף כן שם. וכמה לב יש לבן אדם שעושה ילד מחוץ לנישואים. במקומו הייתי שמה אקדח בראש של האישה ואומרת לה, את עושה הפלה עכשיו. איזה ביצים יש לבן אדם לעשות את זה, למרות שהוא מת על הילדה הזאת והוא אבא שלה לכל דבר".

איך היית מגיבה בתור אשתו?

"הייתי קוברת את עצמי. זה בושות. אם בעלי יעשה ילד עם עוד מישהי, הוא ימות, ולי לא יהיה אכפת להיכנס לכלא. אני כל הזמן אמרתי ליוסי: אם אתה בוגד בי, אני
אהיה כמו לורנה בוביט (אמריקנית שכרתה לבעלה את איבר מינו לאחר שלטענתה כפה עליה יחסי מין; ע"ס). ממש לא אכפת לי להיכנס על זה לכלא".

קצת מוזר לשמוע את זה ממי שהיתה מאורסת עוד בלוס אנג'לס וניהלה קשר מול כל עם ישראל ב"האח הגדול".

"אתה בכלל יודע מה היה בינינו? (הכוונה לארוס שלפני הבעל יוסי; ע"ס) אלו היו שש שנים של מערכת יחסים נוראית, של בכי בלתי פוסק. החברות שלי ידעו כמה זה נוראי. הוא בגד בי ותפסתי אותו, ובכל זאת נשארתי איתו, כי כל הזמן אמרו לי שכל גבר בוגד.

"יום אחד, כשהוא רצה לנסוע ללאס וגאס, אמרתי לו, 'אתה תבגוד בי שם, כי משהו באוויר שם עושה אותך מישהו אחר'. הוא הבטיח לי שלא, אבל עשיתי לו מעקב
באינטרנט, וכל הזמן ראיתי את השיחות הנכנסות, עד שפתאום אני רואה שהתקשרו אליו ב־ 4 בבוקר. התקשרתי למספר הזה בחזרה ב־ 4 בבוקר, וענתה לי אישה שסיפרה לי הכל. הוא אמר לה שאין לו חברה".

ובכל זאת, הוא הציע לך נישואים והסכמת.

"זה היה שבוע לפני שנכנסתי ל'האח הגדול', והוא עשה את זה מול החברים והמשפחה שלי. כדי לא להביך אותו, אמרתי מייד sure , ודקה אחר כך הלכתי לאמא שלי ואמרתי לה, 'למה עשית לי את זה?' הוא שם לי טבעת על היד, ואני ידעתי שלא נתחתן. בשבילי מה שקרה בתוכנית לא היה בגידה, ותאמין לי שגם לו זה לא הזיז".

בהפקה ידעו שאת מאורסת?

"לא אמרתי להם, כי באודישן הראשון הייתי רווקה, ואז פתאום אני מגיעה מאורסת? זה קצת מוזר. פחדתי שיחשבו שאני משוגעת. הכניסה שלנו לבית התעכבה בגלל השריפה בכרמל, ונתנו לבני המשפחה לבוא לפגוש אותנו במלון.
כשהארוס שלי הגיע, רבנו כל הזמן, ובהפקה שמעו את זה. לא הסתדרנו בעליל, בחיים לא הייתי מתחתנת איתו".

אתם בקשר היום?

"כשאח שלי נפטר, הוא בא להלוויה בלוס אנג'לס ובכה בלי סוף. היה לו עצוב מאוד. הוא היה מקסים ומדהים, וגם הראה לי את הכלבים שלנו. "גם הוא התחתן ויש לו ילדים, והוא מאוד מצליח בלוס אנג'לס. כיף לראות את זה, כי הוא היה חלק מהחיים שלי".

יש סיכוי שתעשי עוד ריאליטי?

"הייתי עושה 'זוג מנצח', אבל בעלי אמר שאין מצב בעולם, כי זה קצת מיועד לזוגות עם זוגיות מוזרה. הייתי עושה איתו את 'המרוץ למיליון', למרות שזה קשה. זה הדבר היחידי שהוא היה זורם איתי".

תעזבי שוב את הילדים?

"זה קשוח לעזוב את הילדים. לא אכפת לי לעזוב אותם אפילו לחצי שנה, אם אני יודעת שהם נשארים עם אבא שלהם. אבל לא ששנינו ניעדר".

איך היה המפגש עם הילדים אחרי חודשיים?

"לא לקחתי איתי טלפון לפיליפינים, כי הייתי צריכה שבעלי ימשיך לענות לטלפונים שהגיעו אלי. החלטתי שאני שומרת הכל למפגש איתם, כדי לשחזר את הגעגוע של פעם. זה געגוע שאנשים לא חווים, ופה היתה לי הזדמנות. נהניתי מהריגוש הזה, שאני עומדת לראות את הילדים שלי ובעלי אחרי כמעט חודשיים. כשיצאתי מהשדה, מייקי צעק 'אמא!', והם רצו אלי. זה היה הדבר הכי מרגש בעולם. התחלתי לבכות. פתאום הם נראו כאלה גדולים! מתברר שבקיץ הילדים גדלים הכי הרבה, כי בחום אנחנו גדלים יותר. ופתאום אני מגלה שהבת שלי בלי חיתול, ואני כזה, או מיי גאד, טוסיק! אמא שלי גאונה, והיא חינכה אותם וואו בתקופה הזאת, עד שחזרתי והרסתי הכל שוב. כל הדבר הזה היה שווה בשביל הניתוק, הגעגוע וההתאחדות בסוף".

עכשיו, אגב, היא שוב בהיריון, בחודש רביעי. בבטן יש בת, והלידה צפויה לקראת סוף השנה. מי שעקבו אחרי גרינר בשנים האחרונות, קיבלו הצצה גם למשקל שלה ולכל גרם שהשילה ממנו. השינוי הגדול היה ירידה של 27 ק"ג לפני שנתיים. לימים היא הובילה קמפיין לדיאטת "איזי לייף" עם אביבית בר זוהר, ובשנים האחרונות היא מובילה שיטת הרזיה חדשה בשם "ליהיא לייט".

"במשימת הפסטה ב'הישרדות' מני רצה לקחת אותי, אבל אמרתי לו, פליז, תעשה לי טובה, אל תהרוס לי את הדיאטה, כי אני ממש סבבה איך שאני. אני זוכרת שהסתכלתי על עצמי במראה אחרי 40 ומשהו יום, ופשוט התאהבתי בעצמי ברמות. הייתי שחורה, והפנים שלי היו וואו, וג'וזי לא הפסיק להגיד לי, 'איזה יפה את, אל תהרסי את זה'. אבל לא יכולתי להפסיק, ופשוט טחנתי בלי סוף".

דווקא את, שמרצה על אורח חיים בריא?

"בווילה היתה צנצנת של חמאת בוטנים, ואי אפשר היה שלא לגעת בה. ניסיתי גם לעשות כושר בווילה, אבל זה לא היה אפשרי. עוד לפני שחזרנו לארץ, העליתי בחזרה ארבעה ק"ג מתוך שישה שירדתי. בשורה התחתונה, חזרתי לארץ רק עם שני ק"ג פחות ממה שיצאתי. חבל".

ואחרי שחזרת?

"לא הצלחתי להתאפס על עצמי, ומייד רציתי את ההמבורגר שלי. אני מדריכה
ב'ליהיא לייט' ואני במאני טיים שלי, אבל אני לא יכולה להרצות כשאני לא שם בעצמי. אני צריכה להיות איתם כל כולי, כדי להעביר להם הרצאות על אורח חיים בריא.

"עד עכשיו קשה לי לשמור רק על כוסמין ולא לאכול דברי חלב. מאז שחזרתי
מהישרדות כבר עליתי 15 ק"ג. אי אפשר להאשים את ההיריון, כי בשליש הראשון
צריכים לעלות אולי ק"ג אחד עד שניים. כלומר, זה רק אני והשטויות שאני אוכלת".

את מנסה לשנות את זה?

"אני מנסה כל הזמן להתאפס על עצמי, מתחילה יום חדש, אבל אז נעמה מתקשרת
ומציעה לי ללכת לאכול, והכל נשבר. מאז שאני חברה שלה, אני מבזבזת הרבה יותר כסף ואוכלת יותר, כי במסעדות תמיד מזמינים אותנו לקינוח, ואני לא מסוגלת לא לגעת בזה. ועכשיו עם ההיריון זה לא הזמן האידיאלי.

איך היה המשקל שלך בהריונות הקודמים?

"הגעתי ל־ 98 ק"ג, כי אכלתי הרבה מאוד סופגניות בחנוכה. השנה, למזלי, אני אלד לפני חנוכה. היום אני במצב ששום דבר לא עולה עלי. הידיים שלי גדולות,
הפסקתי להתאמן בהמלצת הרופאה, ואני צריכה לעשות הליכות, כי לא כיף לי להיות שמנה ולא קל לי בכלל. יש מצבים שאני פשוט לא יכולה לזוז.

"מאז שחזרתי מצאתי פארק שעשועים בפתח תקווה, ליד הבית, וכל יום אחרי הגן אני יושבת שם עם נעמה ושמחה, ויש לי חופש. ככה אני כל יום עד 7 בערב, כולל היום".

האובססיה למשקל הביאה את גרינר להתבטא נגד נטע ברזילי, שהפכה לסמל לנשים שמנות שאוהבות את עצמן כפי שהן. אחרי התצוגה המפורסמת של ברזילי בבגד ים, טענה גרינר ש"היא עברה את הגבול" ושלדעתה מדובר רק בגימיק, "בדיוק כמו גמד בקרקס". לא כולם אהבו את הדברים, ואפילו חברתה לקוקוסים ולאורז, שמחה גואטה, יצאה נגדם בראיון ל"שישבת". נטע עצמה אמרה בראיון למוסף העצמאות של "ישראל היום": "אני מרחמת על ליהיא גרינר, שמגיעה למסעדה וצריכה להתלבט אם לאכול המבורגר. מצער אותי שבחורה שמנה, שאולי ראתה אותי
נינוחה בבגד ים וחשבה ללכת לים, קראה את הדברים של ליהיא וחזרה כמה צעדים אחורה".

כל הדברים האלה לא גורמים לגרינר לשנות את דעתה אפילו במילימטר. "קראתי מה שנטע אמרה עלי אצלכם בעיתון, ותאמין לי שאני לא רוצה להרוס את מה שהיא
מנסה לעשות. אנשים אומרים לי שהיא מנסה להעביר מסר חיובי לילדים, שירגישו טוב עם איך שהם נראים. אבל אני לא חושבת שהיא צריכה להראות להם שצריך
להיראות ככה. קודם כל זה לא בריא, זה לא נראה בריא וזה לא יפה לעין.

"אם היא מרגישה בנוח, כמו שהיא טוענת, למה היא שמה מיליון מְחטבים ומצטלמת עם רגליים באיקס ומנסה להראות פיגורה טובה? אני לא מאמינה שהיא אוהבת את
זה. שמחה, בניגוד אליה, מתלבשת בהתאם לגוף שלה. כל בן אדם, רזה או שמן, צריך להתלבש בהתאם לגוף שלו.

"בגד הים שנטע לובשת לא מתאים לגוף שלה, וכולם הסתכלו עליה, וזה לא נעים. אם נטע יכולה לטייל ככה ולא לשים קצוץ על מי שמדבר עליה, זה מדהים. אבל עדיין, תנסו להיראות ולהתלבש בהתאם למידה שלכם".

יכול להיות שנטע צודקת? שיש נשים שרואות אותה וחושבות לשנות גישה, ובגלל הדברים שלך חוזרות אחורה?

"אין אישה כזאת. אף אחת לא רואה את נטע ואומרת, 'אני אלך ככה בגללה'. גם נטע בעצמה תרצה לרזות כשהיא תרצה ילדים, כי היריון במשקל כזה הוא לא בריא ולא אסתטי.

"אני חושבת שלהיות רזה זה מכוער, ואני נגד רזון. אני רואה תמונות שלי כששקלתי 60 ק"ג, וזה לא יפה. אני מעדיפה להיות 65 ק"ג, ואני מעדיפה להיות עסיסית, ואני מעדיפה את מרילין מונרו, שלא היתה רזה ודקיקה, אבל בלי בטן גולשת.

"בת דודה שלי, שהיתה עברה לידה שקטה בגלל כל השומן, כי היו צריכים לעשות לה ניתוח קיסרי ולא יכלו לנתח אותה. זה מצב קשה, זה מסוכן וזה לא טוב. היא מתה בגלל זה בגיל 34 ".

נטע טוענת שהיא בריאה.

"אוקיי, אבל מי את שתקדמי משהו לא בריא? אני לא מעודדת לא לאכול, אלא תאכלו ותיהנו, וגם תהיו בריאים. בא לכם לאכול את ההמבורגר שלכם? אין בעיה, אבל עם לחם בריא ועם צ'יפס בטטה. תאכלו כמה שאתם רוצים, רק אל תתפוצצו. זה המסר שהנוער צריך לקבל, ולא 'אתם שמנים? יופי, תיהנו מזה".

נטע אמרה שהיא מרחמת עלייך שאת מגיעה למסעדה וצריכה להתלבט מה לאכול.

"מה שהיא לא יודעת זה שאני יושבת במסעדה, אומרת 'אוי אוי אוי' ואוכלת את ההמבורגר עם הצ'יפס ועם המיונז וקינוח. כולם אומרים לי שרק אני אומרת את האמת ואת מה שאנשים חושבים. אפילו מישהו שהוא קרוב מאוד לנטע ברזילי הסכים איתי".

.

Featured

חג השבועות: האור של חיי נצח

Published

on

חג השבועות חל ב-ו׳ בסיוון ומקושר למזל תאומים. ע״פ המסורת בני ישראל יצאו ממצרים בט״ו בניסן ( ליל הסדר) ו50- ימים לאחר מכן חנו מתחת להר סיני על מנת לקבל את עשרת הדברות . ביום זה התגלה האור של חיי נצח. כל סוג של חיסרון אשר היה קיים התמלא באורו של הבורא. כל החולים הבריאו, כל העיוורים חזרו לראות, וכל בעלי המום נרפאו. החושך לא יכל לעמוד בעוצמתו של האור אשר התגלה ביום השישי של מזל תאומים.

השם שבועות מרמז על סיום ספירת העומר, הנמשכת כשבעה שבועות, אשר בסיומה מתגלה האנרגיה המאפשרת לכל אדם לגלות מי הוא באמת. חכמת הקבלה מלמדת כי הסיבה לכך שהתורה ניתנה בחודש השלישי (סיוון) ביום השישי שלו (ו׳ בחודש שווה פעמיים שלוש) מקושרת לשלושת הכוחות העיקריים ביקום  אשר התגלו בזמן בריאת העולם.

מבנה האטום ומתן תורה

שלושת הכוחות שהתגלו בזמן הבריאה מייצגים כח של איזון והם הבסיס לכל החומר הקיים ביקום. הכוח הראשון הנקרא הרצון לקבל, מקושר עם יד שמאל, ומאפשר לנו למשוך את כל מה שאנו רוצים לקבל בחיינו. לעומתו ,ישנו כוח הנקרא הרצון לתת, המקושר עם יד ימין ומאפשר לנו לתת ולהיות כמו הבורא. הכוח השלישי הוא הכוח המאזן בין השניים. שלושת כוחות אלו קיימים בכל אטום: האלקטרון המייצג את הרצון לקבל, הפרוטון המייצג את הרצון לתת והנייטרון אשר אינו נוטה לשום צד, אך יוצר את האיזון בין שניהם. חג השבועות, הוא חג מתן תורה, מביא עמו את האנרגייה המאוזנת בין שלושת הכוחות הללו לכל היקום.

כאשר המקובלים כינו את התורה בשם ״ תורת אמת״ הם ידעו את הצופן של המילה אמת: האות א' היא האות הראשונה באלף בית, האות ת' היא האות האחרונה, והאות מ' היא האות האמצעית. המילה ״אמת״ מלמדות אותנו כי התורה מכילה בתוכה את האנרגיה האולטימטיבית של איזון בין שלושת הכוחות, ולכן החיבור לתורה יוצר איזון רוחני וגשמי כאחד.

משה רבינו, אשר נבחר להיות השליח של הבורא להעביר את האור האין סופי של התורה לעולם, היה בין הנשמות המאוזנות ביותר בעולם. השם משה כולל את שלושת האותיות המייצגות איזון מושלם: האות מ' מייצגת את הרצון לתת (מים); האות ה' מייצגת את הרצון לקבל( (האות ה מקושרת עם העולם הפיסי); והאות ש' המייצגת איזון בין השניים (לכן האות ש מורכבת משלושה קווים). אחד מ72- השמות של הבורא המעביר אנרגיה של רפואה הוא השם  מ. ה. ש, אשר כולל את שלושת האותיות של השם משה.

הגוף נוטה לחלות, כאשר אין איזון בין שני הכוחות, ולכן השם מ. ה. ש מחזיר לאדם החולה את האיזון אותו הוא איבד. מכאן אנו מבינים שהתורה ניתנה בחודש השלישי, הוא חודש סיוון, וביום השישי, הכולל פעמיים את המספר שלוש, על מנת להעביר את האנרגייה הטהורה והמאוזנת של התורה לכל העולם. התורה מכילה בתוכה את כל הרפואות לכל הבעיות שהיו ויהיו מעתה ועד גמר התיקון, מכיוון שהתורה היא למעלה מהזמן וכוללת בתוכה את כל צירופי השמות של הבורא, המשמשים כערוצים לחיבור עם האנרגיה המאוזנת והנצחית  של  האור.

בשל העובדה כי התורה כתובה בצפנים, ישנה נטייה של רבים להתחבר לסיפורי התורה המשמשים רק כמלבושים לאור הבורא. לכן ניתנה הרשות לרבי שמעון בר יוחאי לכתוב את ספר הזוהר, המאפשר חיבור ישיר ופשוט לאור. כאשר האדם מחובר, יותר לרצון לקבל שלו, תהייה לו נטייה להתנהג בצורה אנוכית, ואפילו פעולות הנתינה שלו יבואו ממקום של אגו. מאידך, כאשר האדם מחובר יותר לרצון לתת שלו, תהייה לו נטייה להדחיק את הרצונות האמיתיים שלו, ולכן ירגיש תחושה של חוסר.

הדרך הטובה ביותר להשגת איזון נפשי היא היכולת לאזן בין שני הכוחות הללו, ונקראת ״הרצון לקבל על מנת לתת״. האדם עובר תהליך שבו הוא מגדיל את הרצון שלו לקבל, על מנת שהוא יוכל להיות יותר בנתינה, ובכך להשיג שיווי צורה עם הבורא. (כאן חכמי הקבלה מלמדים על הפרדוקס, אשר מצד אחד הבורא ברא את העולם על מנת להטיב לנבראיו, ומצד שני, אין אנו יכולים לקבל שום מילוי, מכיוון שאנו נמצאים בהפכיות צורה מהבורא – כמו פלוס ומינוס אשר לא מתחברים ביחד, ולכן אנו מחוייבים לעבור תהליך של שינוי הטבע שלנו, מהרצון לקבל לרצון לתת, אשר זאת תכלית החיים). בד״כ הנטייה של רובנו היא להגדיל הכוח של הרצון לקבל, ומכאן נובע חוסר האיזון הנפשי של רובנו (לדוגמא – הסיבה לחוסר שמחת חיים היא חוסר בנתינה והתמקדות ברצון לקבל לעצמי ועוד).

מנהגי חג השבועות

״ודע כי מי שלא ישן בלילה זה ( ליל שבועות) כלל, אפילו רגע אחד, ועוסק בתורה כל הלילה, מובטח לו שישלים שנתו ולא יארע לו שום נזק בשנה זו״ (האר״י הקדוש, מצטט מספר הזוהר)

המנהג החשוב ביותר בחג הוא המנהג לעסוק בדברי תורה כל הלילה והוא ידוע  כ״תיקון ליל שבועות״. מומלץ לכל מי שרוצה להתחבר עם האנרגיה של החג, לקרוא קטע מספר הזוהר הנקרא ״ בליליא דכלה״ (ליל הכלה ) המלמד על החיבור הנדיר בין אור הבורא לביננו אשר מתרחש בלילה זה. חיבור זה משול לחופה אשר מחברת בין החתן (הבורא) לכלה (הנשמה) לכל מי שמעוניין לקבל את המאמר, אנא כתבו לי ואשמח לשלוח במייל.

האר״י הקדוש מלמד כי בכל ליל שבועות מתגלה אותה האנרגיה אשר התגלתה במעמד הר סיני: האור של חיי נצח אשר ביטל את כל המוות מהעולם. מכיוון ששינה היא אחד חלקי שישים ממוות ואילו במעמד הר סיני בני ישראל חוו את המציאות של חיים ללא מוות, ללא מחלות וללא כאוס, לכן האר״י כתב שכל אדם אשר נשאר ער בליל שבועות ועוסק בדברי תורה כל הלילה יזכה לחיים לכל השנה.

מנהג מפורסם נוסף, הוא עריכת סעודת חג המבוססת על מוצרי חלב. שורש המנהג נמצא בצבעו הלבן של החלב המייצג אנרגיה של נתינה. מכיוון שהתורה מעוררת את האדם להתנהג בדרך של חסד וחמלה עם כל הסובבים אותו. לכן נהוג לאכול בחג מוצרי חלב המכילים אנרגיה של חסד ואף ללבוש בגדים לבנים.

חודש סיוון ומזל תאומים

חודש סיוון נשלט ע״י כוכב מרקורי, הקרוי על שמו של מרקוריוס – שליח  האלים ע״פ המיתולוגיה היוונית. בעברית, נקרא מרקורי ״כוכב״ (או ״כוכב חמה״) המייצג את החיבור בין העולם הפיסי לעולם הרוחני. למרות נטייתם של בני מזל  תאומים להיות אינטלקטאולים ומהירי מחשבה הסובלים מחוסר נוחות רגשי, החודש שלהם מייצג חיבור מושלם בין העולמות.

האותיות העבריות שמחברות אותנו אל האנרגיה הרוחנית של החודש הן ר' שבראה את כוכב מרקורי, ו- ז ', שבראה את מזל תאומים. יחד הן אומרות לנו שחודש סיוון מלא באפשרות לאחדות, במיוחד בין העולם הגשמי והרוחני. כאשר אנו מחברים את האותיות, נוצרת המילה רז שפירושה סוד, וערכן הגימטרי שווה למילה אור. 

סוד ההצלחה בעולם הוא היכולת להתחבר לכח האור של הבורא ולהעבירו לאחרים.

בחודש זה, תינתן ההזדמנות לכל מי שמבקש להעמיק ולגלות את המשמעות הרוחנית האמיתית המסתתרת מתחת לפני השטח של העולם הגשמי. זהו חודש בו כדאי להתמקד בפיתוח יחסים עם אחרים ולהעצים את הרצון הרוחני שלנו לגדול ולהיות האדם שאנו אמורים להיות. זהו זמן ליצור איחודים בכל תחומי החיים ובעיקר להתאחד עם האמת שכל אחד ואחת מאיתנו באנו לגלות בעולם: האמת על עצמנו. מה שאנו חושבים על עצמנו לא קרוב בשום צורה למי שאנו מסוגלים להיות. החלומות הכי גדולים שלנו, הם רק קצה הקרחון למה שאנו מסוגלים לעשות. חג שבועות מגלה לכל אדם שהקשר הכי חשוב בחיים הוא הקשר לאור הבורא ואשר ניתן להשיגו רק דרך שינוי וגדילה רוחנית. זאת מהותה האמיתית של חכמת הקבלה.

מזכיר לכולם, כי ב-1 ביוני אתחיל ביחד עם רחל אשתי, את קורס קבלה 1 און ליין, ללא עלות, למשך 10 מיפגשים, לכל דוברי השפה  העברית בעולם. ניתן לקבל פרטים בפייסבוק: Avner Madar.

חג שבועות שמח לכולם!

ליצירת קשר: avner.madar@kabbalah.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות