Connect with us

חדשות ואקטואליה

אמצעי מניעה

Published

on

אם הכותרת היא שהביאה אתכם הלום, המתינו. עוד נגיע לקטע על קונדומים ועל מניעה יעילה. למי שחושש, או שמצפה ביתר שאת, הרשו לי להקדים ולאמר שהטור מותר קריאה, אל דאגה, אין הוא דן בקיום יחסי מין כי אם בעצם קיומנו.

הבה נתקדם:  נתחיל בבעיה העיקרית המציקה לעולם כולו – עצם קיום מדינת היהודים, היא מדינת ישראל. לכל מי שנתקל באנטישמיות המודרנית, המושג ״ישראל היא מדינת אפרטהייד״ מוכר מאוד. כך גם ״הכיבוש,״ ״ההתנחלויות״ ו״החומה״. בית המשפט העליון בארץ היה מעורב כמעט בכל שעל ושעל של אותה ״חומה״ במדינת הכיבוש הציוני, כשהוא משנה את המתאר, פוסל פה ומרשה שם.

מי זוכר מי יודע מה היא אותה חומה?

הדבר הראשון המצטייר בעיני השומע הוא חומת בטון בגובה של 20 מטרים, ועליה ציורי קיר של לוחמי החרות והחופש מצד האויב, שכל נפשם חפצה בשלום. וכי מה רוצים הם? להגיע לנופש לים, עליו הם חולמים ואשר את הגישה אליו ישות הכובש מונעת מהם להגיע.

ממש תיאור דוד וגולית, הראשון בעל הבלורית ויפה התואר, שכל רצונו שלום ושלווה, לשכשך רגליו במי הים התיכון, אשר על חופיו בתיהם עומדים עד היום.  אותם בתים שהם מחזיקים את המפתחות אליהם, ורק היהודים התישבו בהם וטוענים בעזות מצח, ״זה שלנו מימים ימימה".

לשני צבא אדיר וחזק, העוקב אחריהם ומממר את חייהם, מונע מהם גישה למטעי הזיתים שלהם – אותם עצים בני מאות שנים, מקים מחסומים, מעכב אותם בכוונה תחילה וגורם לנשים הרות ללדת ממש כמו כלבות לצדי הדרך. פלא שכל בר דעת שנעצור ברחוב בלונדון, לדוגמא, מיד יסביר ש״הפלסטינים טובים, ישראל רעה, גרועה ביותר". משוואה פשוטה, קליטה, ועיקרה: ישראל = אפרטהייד.  אין צורך לדעת מה פירוש או מה היתה שיטת האפרטהייד, מתי והיכן. עובדות והיסטוריה אינם רלוונטיים, האנשים אינם בקיאים בהן וגם אינם רוצים לדעת. מספיק ש״אפרטהייד״ נשמע גרוע, ממש כמו ״שטן״ או ״שחור משחור״ או ״פשע״ או ״מגפה בובונית״ או אף גרוע מכך.  משוואה שכולנו זוכרים.

אך ה״חומה״ הוקמה כתוצאה ממעבר חופשי של ערבים שביצעו ארועי טרור מחרידים מישובים ערבים לערים ישראליות-יהודיות. זה היה נכנס לבר או מסעדה, אולם מופעים או קלוב ריקודים ומפוצץ עצמו (או עצמה) בעודו קורא ל-72 הבתולות להתכונן לבואו: ״אללה הוא אכבר, אני בדרך, הכונו!״ אספקת הבתולות לא הדלדלה, ומה לגבי הבחורות שפוצצו עצמן לדעת?  למה הן ציפו? לֹחיי עד של תהילה עלי האדמה (בתי ספר ושלטי חוצות, בולים וככרות על שמן) ועבדות עד לגברים המוסלמים שיודעים (שכן מלמדים אותם) איך להכות את נשותיהן בלי שהדבר יראה כלפי חוץ (שכן חייבים לחנך את האישה את מקומה הנכון כשפחה)?

רבי-טרוריסטים כמו ברגותי היו דואגים שנהג יקח את בתם לשעור כינור או ריקוד ובאותו זמן לשלוח חברה צעירים (בגיל גיוס לערך בקרב הישות הציונית) למוקדי הפעילות בארץ, זה לבנק, האחרת לאוטובוס, ושם ״בום!״ ראשוני (כל נוסעי האוטובוס או לקוחות ועובדי הבנק הרוגים או פצועים) ואחריו ״בום!״ שני (מטענים שהופעלו עם הגעת כוחות הבטחון). לתפארת פלסטין!  ולא סתם חומרי נפץ, כי חגורות המוות כללו ברגים, חומרי הדברה, דם נגוע איידס ועוד ועוד, כדי להגביר את ההרס, המוות, הפגיעה בחפים מפשע.

כמובן שישראל אשמה בכל. שאלו יהודים טובים והם יסבירו זאת (בלוגיקה מעוותת).  אותם יהודים תורמים ביד רחבה לארגונים שמיד פונים לבג״ץ ומבקשים או דורשים שזה יתערב לאלתר, כי מי שמע שתוקם חומה על אדמת הערבים שתמנע מהם אור יום וגישה חופשית?  עלבון כפול ומכופל כמו גם מירור החיים הקשים גם ככה תחת שלטון הכיבוש.  

כך יהודים באמריקה וישראלים טובים בארץ. יוצאים להגנת האויב.  באותה עת הייתי עולה בחרדה רבה לאוטובוסים, ומודה ומעודד את הנהגים (איני יודע איך הם עמדו בחרדה התמידית, שמא לא יחזרו באותו היום למשפחותיהם). הייתי מהלך ברחובות ירושלים ועוצר בכל מקום בו ארע ארוע טרור, ומתייחד עם זכר הנרצחים אותם לא הכרתי. הייתי נושא תפילה לקב״ה, ומצטרף להלוויות הנרצחים בהר המנוחות כמו גם בבתי קברות אחרים. הייתי נעצר בשוק הכרמל, במקום בו התרחש הארוע לפני פחות משעה, ורואה עד כמה כולם כבר מתורגלים בלהחזיר את החיים לשגרה. הייתי עומד נדהם, נחרד ללבי, וכשדמעות בעיני נושא פעם נוספת תפילה לאל עליון, כמעט נוזף, ומתחנן בו זמנית:  ״די, עד מתי?!?״

אך יותר מכל, ניסיתי לשנות או להשפיע על דעתם של אלו שלא ידעו ולא הבינו. כך לדוגמא, במשלחת אנשי ביטחון פנים מקליפורניה לישראל, סטינו ״בטעות״ בדרכנו ועברנו את הקו הירוק (נאסר על משלחות רשמיות מארה״ב לעשות זאת), במטרה אחת – להראות את החומה, כך שיווכחו במו עיניהם שאין החומה מה שהצטייר במוחם טרם הגיעו.

ה״חומה״ היא אמצעי הפרדה יעיל ביותר. בשילוב עם פעילות אנוש (של כוחות הבטחון של מדינת ישראל, הידועים והעלומים), החומה הצליחה למנוע והעבודה בשטח למגר למעלה מ-90% מארועי הטרור, אך כל זה אינו מספיק, כי בארוע אחד ויחיד, של טרוריסט שהצליח להגיע ליעדו, נרצחה עוד בת 17, ונפצעו קשות עוד 30 אנשים, ונחרב עולמם של משפחות רבות למשך כל חייהן.

ה״חומה״ היא בעצם, אם להשתמש במושג מודרני, אמצעי מניעה, קונדום יעיל ביותר. אוי, אני מניח שעכשיו אתה מתפתל באי נוחות, איזו מן השוואה היא זו?  השוואה פשוטה, ולכן היא תמצא חן בעיניך, צריך רק להתרגל. חלק מאותה חומה הוא רק הכביש, חלק אחר הוא הטופוגרפיה (הר או גיא המשמש בתור הפרדה). וחלק הוא באמת חומה גבוהה, ביחוד במקום בו הערבים פשוט היו צולפים במכוניות הנוסעות.  וחלק אחר הוא גדר עם אזור הפרדה משני הצדדים ופטרולים. מדוע? בגלל שאנחנו חרדים לחיינו ולחיי ילדינו, בעוד האויב צוהל ומקדם בברכה מוות. הם כת מוות, ואצלנו קדושת החיים היא מעל לכל דבר אחר.

בג״צ טרח ושקד על כל מטר ומטר, עבר בפינצטה ובזכוכית מגדלת על החלטות צה״ל והשב״כ, ואויבי העם היהודי מבית דרבנו אותו לפעול יותר ויותר להרוס את אותה חומה. כך כאן בארץ, בעוד בחו״ל יצאו אותם יפי נפש והשוו אותנו לנאצים. לדבריהם, חומות אנחנו בונים, את עזה הקפנו בגדרות תייל ושומרים. השומרים (חיילי צה״ל) מפטרלים עם כלבי ציד מורעבים, ואיש לא יכול לצאת מעזה הנצורה. גטאות ומחנות מוות יצרנו, כך לפי אותם יהודים, ישראלים ואפילו כמה נוצרים אדוקים.

כמובן שהמציאות בשטח שונה לחלוטין. העזתים (כולל טרוריסטים ידועים ובני משפחותיהם) יוצאים או מפונים לבתי החולים בארץ לטיפול. יש מעבר מלא של סחורות ומוצרים לתוך עזה. כמעט הכל מותר, ודבר זה מתורגם לכריית מנהרות, יצירת טילים ושאר אמצעי לחימה והקמת עיר-מתחת-לעיר, למעלה בית חולים וגני ילדים ומסגדים ועוד, ולמטה מצבורי תחמושת ומתקני אימונים ופיקוד, בקרה ושליטה. גם הערבים ביהודה ושומרון לא חיים כמתואר בחו״ל. כמעט כל המחסומים בדרכים (בואו נחשוב למה אלו הוקמו – למרר את חיי התושבים?) הוסרו. ועדיין מדי פעם בפעם, תקלה. אישה מוסלמית עם מכונית מלאה בלוני גז דהרה לתוך החיילים ליד המחסום, והרשות הודיעה תוך דקות ״הברקסים לא עבדו״ או ״החיילים הסתכלו עליה בצורה מפחידה, והיא מפחד אמיתי פנתה לאללה, כשהיא קוראת ׳אל רחום וחנון, נא עזור לי, נא הציל את שפחתך הנאמנה והמסורה, אללה הוא אכבר.׳ כך היא התפללה-צעקה, ו׳בום!׳״ רק במקרה התפוצצה לה המכונית. מקרה אחר מקרה, ולכן טוב שיש הפרדה, מחסומים ואפילו ״חומה". ולכל יפי הנפש המוטרדים עד כדי אין מנוח, ללא החומה, תוך כדי נסיעה, מישהו ירה ויפגע בנהג, והנהג זה אתה, כשאשתך לידך וילדיך במושב האחורי.  אוי, ״בום,״ היתה משפחה, עכשיו אין.  אכן, סיבה טובה לצאת נגד ישראל ולהעליל עליה.

לא נעים לדבר על אמצעי מניעה כשהמשפחה יושבת סביב השולחן. אך חייבים אנו לעשות זאת, שכן האינתיפדה השניה הוכיחה שעצם קיומנו מותנה בכך. 1,100 נרצחו, 8,000 נפצעו ומשפחות רבות מתמודדות עם מציאות חדשה זה 20 שנים והעול מוטל עליהן עד עולם. מסתבר שעד כמה שאולי לא נעים לדבר על ״החומה״ וגדר ההפרדה, יש להבין עד כמה היא יעילה ונחוצה, אז כמו עכשיו.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

השגריר באו"ם: "ישראל עומדת לצד העם האירוני"

Published

on

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה השבוע לדיון בנושא המצב במזרח התיכון. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון הפתיע בנאומו את הנוכחים בחדר כאשר החל לדבר בפרסית: "ישראל עומדת לצד העם האירני". דנון הציג לחברות המועצה את תמונתה של ניקטה אספנדני בת ה-14 שנהרגה בידי אנשי המשטר כאשר יצאה להפגין ברחובות בנובמבר האחרון. "לאחר הרצח הנורא, המשטר ניסה לטייח את המוות של ניקטה. בהתחלה פרסם שהיא מתה מסיבות אחרות ולאחר מכן הכריח את הוריה לומר שהיא מתה מהרעלה". דנון הוסיף: "לשכנינו הפרסים יש מורשת עשירה שהם צריכים להיות גאים בה. העם הפרסי הוביל את ההכרזה על זכויות אדם, סייע לביטול העבדות ונתן לאנשים את הזכות לבחור את דתם. מערכות המים, אלגברה, אנימציה, שחמט – כולן המצאות אירניות… זה אבסורד שעם שהמציא את זכויות האדם ופעל למען חופש דת נשלט בידי משטר שרומס את שתי הזכויות הללו. אסור לקהילה הבינלאומית לעמוד מהצד בזמן שהמשטר האיראני משתיק, כולא ומוציא להורג את תושביו".

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

מדוע נתניהו הפסיק לעבוד עם יועצי הקמפיין של טראמפ?

Published

on

קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי הובאו כדי לרענן את הצוות הוותיק של הליכוד, וגיבשו קמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של נתניהו. הם חזרו הביתה אחרי חודש

קורי לנדובסקי בשימוע בקונגרס, בשנה שעברה

ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד הפסיקו לעבוד עם היועצים הפוליטיים שעבדו עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ושנועדו לקחת חלק בקמפיין המפלגה לבחירות הקרובות. "הארץ" מדווח כי בימים האחרונים החליטו בליכוד להפסיק את ההתקשרות עם זוג היועצים, קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי, לאחר עבודה של חודש. 

נתניהו שכר את שירותיהם של היועצים לאחר שהגיע למסקנה שהצוות שמלווה אותו זה תקופה ארוכה – טופז לוק, יונתן אוריך, עופר גולן ושרוליק איינהורן – זקוק לרענון. לבנדובסקי ובויסי ערכו כמה פגישות וגיבשו אסטרטגיה לקמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של ראש הממשלה, ללא "נגטיב" ועם הרבה עבודת שטח. בעקבות תום ההתקשרות בין הצדדים, היועצים חזרו לארה"ב.

לבנדובסקי ניהל חלק מהקמפיין של טראמפ לנשיאות, אך הוחלף בפול מנפורט קצת לפני הניצחון בפריימריז. הוא פעיל במפלגה הרפובליקנית בניו המפשייר, המשיך להיות מקורב לטראמפ ותומך נלהב שלו בתקשורת. בויסי הוא יועץ רפובליקאי ותיק, ששימש כסגן מנהל הקמפיין של טראמפ החל מספטמבר 2016. לנתניהו ממשיך לייעץ אהרון קליין, עיתונאי שעומד בראשות אתר החדשות הימני ברייטברט בישראל. קליין הפך בחודשים האחרונים למשפיע מאוד בסביבת ראש הממשלה. 

במקביל פורסם כי נתניהו מתכוון לנצל את בואם של כ–40 מנהיגים מרחבי העולם לפורום השואה העולמי שיתקיים ביום חמישי ביד ושם, כדי לגייס אותם למאבקה של ישראל בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. נתניהו קורא להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי. בראיון ברשת הטלוויזיה הנוצרית TBN, ששודר ביום שלישי במאות תחנות טלוויזיה בארה"ב, אמר נתניהו כי הוא מפציר בצופים "לדרוש פעולה קונקרטית, סנקציות, נגד בית הדין הבינלאומי, פקידיה, תובעיה, כולם". 

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ממשל טראמפ מאפשר שינוי בהליך ויזה למומחים בארה"ב

Published

on

מעסיקים אמריקאים יוכלו לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד 

ממשל טראמפ יאפשר למעסיקים בארה"ב לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד. זאת לפני שיגישו עבורם את הבקשה המלאה, שעלותה אלפי דולרים. לפי ההליך החדש, רק בגין העובדים שנבחרו בהגרלה יידרש להגיש עתירה מלאה.

רשות האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) פירסמה בשבוע האחרון רפורמה בנוגע לאשרה במטרה לייעל את ההליך, להפחית ניירת ולאפשר חיסכון למעסיקים. מדובר באשרה שאותה ממלאים מעסיקים אמריקאיים המעוניינים להעסיק באופן זמני עובדים זרים במקצועות ייחודיים, בעלי ידע ייחודי ותואר ראשון לפחות או ניסיון תעסוקתי מקביל.

האשרה משמשת בשנים האחרונות בעיקר עובדי תעשיית ההייטק, שיכולים להגיע לעבוד בארה"ב לתקופה של עד שלוש שנים. המהלך מגיע אחרי זינוק של מאות אחוזים לאחרונה בדחיית בקשות של חברות אמריקאיות לאשרת מומחים כזו והקשחת התנאים לקבלתה, כחלק ממדיניות טראמפ "עובדים אמריקנים תחילה" המגבילה כניסה לשוק התעסוקה בארה"ב בעיקר בתחום ההייטק והרפואה.

על פי מחקר שערכה הקרן הלאומית למדיניות אמריקנית (NFAP), שניתחה את נתוני רשות ההגירה והאזרחות USCIS, בשנת 2015 עמד שיעור הסירוב לבקשות ראשוניות לוויזה מסוג H1B על 6%. במרץ השנה חלה קפיצה לרמה של 33%. מדובר בעלייה בשיעור של 450%. ההקשחה במדיניות באה לידי ביטוי בהכבדת הבדיקות על מבקשי האשרה וכפועל יוצא גם במספר הבקשות שנדחו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות