Connect with us

ארה"ב-ישראל

אמזון בישראל: עוד רגע זה קורה

Published

on

אמזון מעלה הילוך: תאפשר למוכרים שאינם מורשים בארה"ב למכור בישראל • בכנס גיוס מוכרים ראשון בארץ
הובהר ה'סטנדרט האמזוני' – איסור משלוחים לנקודות מכירה ומענה תוך עד 24 שעות

באמזון מעלים הילוך לקראת הכניסה הצפויה לישראל ופועלים כדי לאפשר למוכרים שאינם מורשים למכור באמזון העולמית להתחיל ולמכור ללקוחות ישראלים באופן מיידי. בפגישה שהתקיימה השבוע במתחם בשרונה ת"א, בה נכחו כ-20 חברות מתחומי האופנה וההנעלה, הבהירה אמזון למשתתפים שהעניין שלה בישראל רב והיא פועלת בדרכים שונות בכדי לאפשר למוכרים רבים ככל האפשר למכור דרכה ללקוחות ישראליים.

אתר אמזון פנה בשבוע שעבר למוכרים ישראלים והזמין אותם למכור ללקוחות בארץ באתר אמזון מקומי. במייל ששלחה למוכרים הישראלים בשפה העברית, הזמינה אותם אמזון להיות חלק מתוכנית Local Delivery בישראל, שתאפשר להם להשתמש בחשבון המוכר שלהם ב-Amazon.com כדי למכור ולספק הזמנות ישירות ללקוחות בישראל.

בפגישה, בהשתתפות מנהל המכירות הגלובלי של אמזון אירופה ראלף קימייר, טענו חלק מהמשתתפים כי הם אינם יכולים להצטרף לשירות, משום שיש להם הסכמי יבואן בלעדי רק לישראל והם אינם יכולים למכור את מוצריהם באתר אמזון העולמי למדינות שאינן ישראל – דבר שמונע מהם נכון לעכשיו להירשם לשירות של אמזון בישראל. באמזון אמרו כי מדובר בבעיה טכנית שתתוקן. היבואנים יצטרכו אמנם לפתוח חשבון באמזון. קום אך יוכלו לעשות זאת בהמשך תוך מכירה לישראלים בלבד.

בנוסף, באמזון הבהירו לנוכחים כי כדי להיות מוכרים באמזון בישראל הם יצטרכו לעמוד בסטנדרטים של אמזון, שכוללים שירות לקוחות ברמה גבוהה ביותר – דוגמת מענה ללקוח ששואל שאלה בתוך 24 שעות; לוגיסטיקה מהירה שמאפשרת משלוח תוך חמישה ימים; נראות נכונה של עמוד המכירה באתר ועוד. כמו כן, באמזון התעקשו כי לא יתאפשר משלוח של סחורה שהוזמנה דרכם לנקודות מכירה שונות, כפי שמקובל כיום בישראל, אלא רק באמצעות משלוח לבית הלקוח. בין היתר, באמזון הציגו בפני היבואנים והרשתות נתונים שנאספו על ידם, לפיהם הזמן הממוצע של הגעת משלוח בישראל הינו כ-7 ימים סטנדרט שאינו מקובל ע"י אמזון.

באמזון בוחנים את השוק הישראלי מזה זמן וכפי הנראה הצעד הנוכחי שלהם הוא הראשון מבין צעדים שונים, שמטרתם הסופית הינה כניסה לפעילות מלאה בישראל באמצעות אתר ישראלי ואולי אף הקמת מחסנים לוגיסטיים. בחברה התלבטו באיזו צורה כדאי להיכנס לישראל – האם לפתוח זירת מסחר ישראלית, כפי שהחליטו לעשות, או להסתפק בתרגום האתר הבינלאומי לעברית. באמזון בחרו באופציה המשמעותית יותר, ומומחי אי-קומרס מסבירים בתוקף שאין לאמזון סיבה לעשות זאת אם אינה בוחנת ברצינות הקמת מחסנים לוגיסיטיים בישראל תוך מתן שירותי לוגיסטיקה למוכרים הישראלים, והזמנת מוכרים בינלאומיים להצטרף לשירות.

בקרב הקניונים והקמעונאים יש לא מעט גורמים שחוששים מכניסתה הצפויה של אמזון לישראל, שכן הגידול המשמעותי במספר המתחרים על כל קטגוריה יביא בסבירות גבוהה לירידה במכירות, כמו גם לירידת מחירים שתגרור עמה שחיקה ברווחיות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

הכל זהב: המסעדה של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה – הטובה בארה"ב

Published

on

זהב", החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי, היא הזוכה הגדולה בתואר Outstanding Restaurant לשנת 2019 ב"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי

מייקל סולמונוב. ההישג הגדול של המטבח הישראלי

מסעדת ״זהב" של השף מייקל סולומונוב בפילדלפיה, החוגגת במרכזה את המטבח הישראלי היא הזוכה הגדולה בתואר המסעדה הטובה ביותר Outstanding Restaurant – לשנת 2019 על ידי אגודת ג'יימס בירד. זה קרה במהלך ה"אוסקר" של עולם הקולינריה האמריקאי, באירוע חגיגי שהתקיים בשיקגו. הזכייה של מסעדת "זהב" היא אחד ההישגים הגדולים ביותר של המטבח הישראלי בארה"ב. השף סולומונוב הוא אמריקאי-ישראלי שאחיו נלחם ונפל בזמן שירותו בצה"ל, הצליח להעלות את קרנו של המטבח הישראלי כשווה ערך בין מסעדות העלית באמריקה. הזכייה מצטרפת לפרסים קודמים בהם זכה סולומונוב. ב-2017 זכה בתואר 'השף הטוב ביותר בארצות הברית'. שנה לפני כן ב-2016 הוא זכה יחד עם שותפו סטיבן קוק בפרס ג'יימס בירד לספר הבישול הבינלאומי הטוב של השנה על ספרם "זהב: עולם הבישול הישראלי".

סולומונוב נולד בארץ ובגיל שנתיים עברה משפחתו לפיטסבורג. בגיל 15 חזר לישראל ללימודים בפנימייה בפרדס חנה עם קבוצה של ילדים אמריקאים. אחרי שנה חזר לפיטסבורג. ניסה ללכת לקולג' בוורמונט ונשר באמצע הלימודים. הוא נשלח שוב לישראל ואחרי שסומן כ"נער בסיכון" עבד במאפייה בכפר סבא, שם אפה רוגלעך, בורקס וחלות. עם חזרתו לאמריקה החליט ללמוד בבית ספר לבישול. משם הדרך היתה קצרה למטבחי מסעדות בפילדלפיה עד שמונה לסו שף במסעדה איטלקית מקומית. בעקבות נפילת אחיו בלבנון בשנת 2003 הוא עזב את המסעדה האיטלקית והחל להתמכר לסמים ולאלכוהול. כחלק מתהליך השיקום החל לבשל במסעדה ישראלית של חברו הטוב. ב-2008 החליט לפרוש לדרך עצמאית ופתח את מסעדת "זהב", עם המטבח עליו גדל. כחצי שנה אחר כך חרה מסעדתו כאחת מ-20 המסעדות החדשות הטובות של המגזין אסקוויר ומאז מופיעה תדיר בדירוגים נחשבים ומוערכים. לפני כשנה פרסם סולומונוב ספר בישול שני שעוסק הפעם באוכל הרחוב הישראלי.

סולומונוב מסמל את ההצלחה של המטבח הישראלי בארה"ב בשנים האחרונות וכמי שפתח את הדלת בעבור שפים ישראלים נוספים כמו ארז קומורובסקי, ניר צוק, מאיר אדוני ואיל שני, כמו גם ישראלים נוספים כמו אורי מנשה מהמסעדות "בסטיה" ו"בבל" בלוס אנג'לס. גם מסעדת "בבל" השתתפה בטקס והייתה מועמדת לפרס המסעדה החדשה הטובה ביותר", אך הפסידה למסעדה הצרפתית "Frenchette" בניו יורק. לפני שבועיים נבחרה "בבל" למסעדת השנה של ה"לוס אנג'לס טיימס". המסעדה נפתחה בשנה שעברה על ידי השפים אורי מנשה ואשתו ג'נביב גרגיס.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יום העצמאות בקנדה: טרודו בירך בעברית – "HAPPY יום העצמאות!"

Published

on

טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה"

בקנדה תיאמו השנה את החגיגות לציון יום העצמאות ה-71 – לאלו שבישראל: ביום חמישי שעבר, כשבחוץ שוררות 10 מעלות בלבד, יצאו אלפים אל אירוע תמיכה גדול ברחובות מונטריאול. ראש הממשלה קנדה ג'סטין טרודו הצטרף לברכות: "HAPPY יום העצמאות!".

אלפי חברי הקהילה היהודית בקנדה ותומכי ישראל יצאו לרחובות מונטריאול בשעה 12 בצהריים (שעון מקומי) והתחילו לצעוד בעיר עם דגלי ישראל וקנדה. בין המברכים באירוע, גם ראש הממשלה טרודו שבירך את ישראל והתחייב לעמוד לצדה. "קנדה וישראל הן שותפות, בעלות ברית וחברות קרובות", אמר. "מוקדם יותר השבוע גינינו בחריפות את התקפת הרקטות של חמאס ושל ארגוני טרור נוספים", הוסיף טרודו. "קנדה תמשיך לעמוד לצד ישראל בגאווה, ותמשיך לתמוך בישראל באו"ם. זו גם הסיבה שבגללה נמשיך לגנות את תנועת ה-BDS וכל תנועה אחרת שתוקפת את חברינו הישראלים, את יהודי קנדה ואת הערכים שאנו חולקים".

״לחברותנו הקרובה אחראית במידה רבה הקהילה היהודית בקנדה, כאן במונטריאול וגם ברחבי המדינה דעו לכם שממשלתנו תמיד תעמוד לצדכם", סיכם ראש הממשלה טרודו בחיוך. "שתהיה לכם חגיגה נהדרת ויום עצמאות שמח!".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ארה"ב פרסמה אזהרת מסע לישראל

Published

on

הסיבות: יום הנכבה, הארוויזיון ויום השנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים

רחובות ירושלים, השבוע. תסיסה אזרחית אלימה ופוטנציאל לעימות מזוין

מחלקת המדינה האמריקאית פרסמה השבוע אזהרת מסע לישראל באזורים מסוימים, בשל סיכון מוגבר לטרור, וכן אזהרה מפני ביקור ברצועת עזה בשל סיכון לטרור, תסיסה אזרחית וסכסוך מזוין. באזהרת המסע נכללת גם הגדה המערבית, בשל סיכון מטרור, תסיסה אזרחית אלימה ופוטנציאל לעימות מזוין.

בהודעת משרד החוץ האמריקאי נמסר כי קבוצות טרור ומחבלים בודדים ממשיכים לתכנן פיגועים אפשריים בישראל, בגדה המערבית ובעזה.

לפי לשון ההודעה, קיים סיכון למתקפת טרור באזורי תיירות, תחבורה ציבורית, שווקים, קניונים ומבני ציבור ממשלתיים. עוד נמסר כי בירושלים ובגדה המערבית עלולה להתלקח אלימות ללא כל התראה מוקדמת.

במקביל, לקראת יום השנה לפתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים שחל ביום רביעי השבוע, יצאה אזהרת מסע מטעם השגרירות המיועדת לאזרחים אמריקאים ועובדי משרד החוץ בישראל: "יש סיכון שארגוני טרור יבחרו לבצע פיגוע ביום השנה להשקת השגרירות בבירה, וכן בשבוע שבו נערכים אירועי האירוויזיון בתל אביב, וכן גם לציון יום הנכבה שחל ביום רביעי ה-15 במאי", לשון ההודעה.

למרות אזהרת המסע, אנשי הממשל האמריקאים יכולים להמשיך לנוע בחופשיות בישראל, למעט באזורים הסמוכים לגבול עזה, סוריה, לבנון ומצרים, ונסיעות לגדה המערבית יוגבלו, כולל בירושלים המזרחית.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות