Connect with us

לוס אנג'לס

אם אמצא פה עבודה או חתן זה לגמרי יכול לקרות"

Published

on

אמילי היא נשיאת סטודנטים למען חב"ד באוניברסיטה שלה • אייזיק רוצה שתדעו שגם הוא יהודי טוב • ראיון קיץ ובדיקת דופק לגבי עליה עם צעירים אמריקאים באמצע הדרך, באברהם הוסטל, תל-אביב

אמילי אזואלוס (22), אייזיק אזואלוס (23)
מאיפה: טמפה, פלורידה.
מתי הגיעו: לפני שבועיים וחצי

אז מאיפה אתם?

אמילי: שנינו מפלורידה, אני יודעת קצת עברית אבל בוא נדבר בכל זאת באנגלית.

בטוח שאתם אחים?

אמילי: כן. מה, לא רואים?

פחות, נשמה. אבל רגע, מאיפה הקצת־עברית שלָ ך? ולמה אתה לא יודע גם את הקצת הזה? אתם אמורים להיות עשויים מאותם הגנים.

אמילי: (צוחקת) אבא שלנו נולד פה ועבר לארה"ב אז יש קצת עברית אצלנו. אבל האמת שאני מתעסקת ביהדות שלי יותר מהיהודי־האמריקאי הממוצע, אז כנראה שזה משם.

אייזיק: היא הרבה יותר יהודייה מכולנו.

מה זה אומר, עיסוק מוגבר?

אמילי: אני שומרת כשרות, ומעורבת אצלנו באוניברסיטה בהרבה פעילויות של חב"ד. האמת שאני בכלל הנשיאה של סטודנטים למען חב"ד אצלנו.

הופה, אז למה לא אמרתם, הייתי פונה אלייך בתור כבוד הנשיאה".

אני נשיאה טובה, שתדע לך. אני מארגנת הרבה מאוד אירועים באוניברסיטה. אני עוזרת להם למצוא יהודים בין הסטודנטים, אבל אין שם יותר מדי וזה מבאס אותי.

למה מבאס?

כי בא לי שיהיו יותר אנשים בפעילויות שלנו. אני זוכרת את המפגש הראשון שלי עם הרב של חב"ד בקמפוס. הוא סיפר לי על הארוחות שהוא עושה ומאוד התרגשתי. ואז הגעתי בשבת לקידוש והיו שם שלושה אנשים…

ואז את הגעת לעסק…

אל תצחק! היום יש כבר כמעט עשרים. פתחתי דוכן בכניסה לקמפוס עם כל מיני דברים שחב"ד הביאו לי אלתי כל אחד שעובר אם הוא יהודי.

לפני שאת שואלת, הנחתי כבר תפילין הבוקר.

יש לך מזל! סתם, אבל בקמפוס אני כל הזמן מחלקת דברים כמו חלה לשבת, נרות להדלקה, חנוכיות – כל דבר שיכול לעורר את העניין היהודי אצל הסטודנטים.

יש כאלו שרואים אותך ועוברים לצד השני של המדרכה
כדי להתחמק?

יש גם כאלו, במיוחד אם הרב נמצא, אבל אל תדאג, אני תופסת אותם גם. הרב בקמפוס הוא בן אדם כל כך טוב ומיוחד, שכל מי שמכיר אותו רק רוצה להישאר לידו. לא מזמן סטודנט לשעבר התקשר אליו ואמר לו שהוא רק רוצה להיפרד ושהוא הולך להתאבד. הרב ישב שעות ודיבר איתו והרגיע אותו. הוא המשפחה שלנו כשאנחנו רחוקים מהמשפחה המקורית שלנו.

אייזיק, מה אתה עושה כל היום במקום להיות יהודי
טוב כמו אחותך?

אייזיק: אני כן יהודי טוב! אבל רוב הזמן שלי הולך על דברים אחרים שאני עושה. אני עמוק בסצנת משחקי הווידאו, משקיע בזה הרבה. אבל ברצינות, אני עמוק בלימודים. בהתחלה הלכתי ללמוד רובוטיקה אבל זה היה לי קשה מדי, אז הלכתי לכיוון של סייבר ואבטחה.

חברים שלך בבית הם רק יהודים?

כן. יש לנו רביעייה כזאת שכל הזמן מסתובבת ביחד וכולנו יהודים. גדלנו לגמרי בבועה, רק בקולג' ובאוניברסיטה פגשתי לא יהודים. תמיד מספרים פה שהקמפוסים זאת זירה לא ממש קלה בקטע הזה, בטח אם אתה תומך ישראל.

אמילי: הקמנו סוכה, ובלילה רעו לנו את החבלים שלה.

אייזיק: לי היה מקרה די קיצוני. רוב האנשים היו נחמדים בלימודים שלי, אבל דווקא מהצוות הרגשתי קצת אנטישמיות. היה לי פרופסור שבסוף כל מצגת שלו היה עמוד שאומר תודה רבה בכל מיני שפות.

ואתה חיפשת את העברית.

כן… אחרי השיעור השלישי העזתי להרים את היד ושאלתי למה אין עברית. המבט שלו אמר הכול, הוא ממש נגעל מהשאלה ובכלל לא ענה עליה.

גם לחברה שלי נפל פעם מבחן על יום כיפור. היא ביקשה מהמרצה שידחו לה את המבחן, והיא טוענת שמאותה נקודה המרצה היה ממש קשוח כלפיה והכשיל אותה בכל דמנות שהייתה לו.

את כולם אני שואל בסוף אם הם יחזרו לארץ.

אמילי: מה תחזרו, אחי בא בשבוע הבא לעשות בר מצווה בכותל, אז אנחנו נשארים פה עד שכל המשפחה תגיע גם. התאמנו את זה לתגלית שעשינו, אז זה יצא ממש מושלם.

אזהרת סוכנות: נראה לי אתכם יותר מתאים לשאול אם עלייה באה בחשבון. אייזיק, תפור עליך תעשייה אווירית.

אייזיק: אם זה תלוי באבא אז ברור שנעלה, הוא בכלל רצה שאלך לצבא, אבל אמא שלי התעקשה שאלך לקולג'. האמת, הייתי בצד שלה. אני מאוד אוהב את ישראל, אבל מרגיש בסופו של דבר יותר בבית בארה"ב.

אמילי: יותר קל בארה"ב, דברים יותר זולים ונוחים. אבל קודם אסיים את הלימודים ואז נראה. אם אמצא פה עבודה או חתן אז זה לגמרי יכול לקרות.


לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל

Published

on

חברי השכבה הבוגרת של שבט חן התחילו את שנת הפעילות החדשה בסדנת יוגה-צחוק עם מירי אלפרסון • מעל 300 חניכים ומדריכים השתתפו ביום הפעילות הראשון במרכז שפר בוודלנד הילס

ביום ראשון האחרון נפתחה שנת הפעילות הצופית של שבט חן. מעל 300 חניכים לבושים במדי חאקי הגיעו למרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס. אחרי חופשת קיץ ארוכה עמוסה בפעילויות טיולים מחנות וביקורים אצל המשפחה האהובה בישראל.

חזרו חברי השכבה הבוגרת לספסל הלימודים מלאים במרץ ללמוד להוביל ולהדריך את חניכי השכבה הצעירה של השבט. הפעילות בשבט פתוחה לכל ילדי הקהילה הישראמריקאית מכיתות ב׳ עד יב׳.

קבוצת ״צמיד״ לילדים עם צרכים מיוחדים היא כבר חלק בלתי נפרד מהשבט ומזמינה משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים להצטרף ללא תשלום. יעל רום המרכזת, שרק נחתה אצלנו, מתרגשת לרכז את השבט הותיק ביותר בהנהגת צבר. לצידה עובדים המרכזים הצעירים בר שלומי, מיקה אליאסי, גיא רובנשטיין וזאק אליאסי.

חברי השכבה הבוגרת התחילו את סוף השבוע בסמינר פתיחה גיבוש והכנה לקראת שנת הפעילות החדשה. אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל עם מירי אלפרסון מ-ILough Yoga . השכב״גניקים שלנו שיתפו פעולה וצחקו מכל הלב. בין המשחקים להכנת הפעולות הם גם הכינו לעצמם ארוחות יחד עם וועד ההורים המסור של השבט. בסיום הסמינר הם קיבלו את העניבות החדשות והיו מוכנים לקבלת החניכים החדשים.

חניכים חדשים וותיקים הגיעו אל המרכז הקהילתי בוודלנד הילס. השטח רחב הידים של המרכז נותן אפשרות לחניכי השבט לעבור את הפעילות בחוץ באוויר הפתוח, ממש כמו כל שבט צופים בארץ ישראל . החניכים שהגיעו הכירו את יעל המרכזת הראשגדים והמדריכים החדשים שלהם. הם שיחקו משחקי חברה, זרקו בלוני מים, רקדו ,שרו, זללו שערות סבתא דביקות אבל בעיקר הם היו בחברת ילדים בני גילם.

לסיום יום הפעילות הסתדרו במסדר שבטי מעל 300 חניכים הילדים שלנו ישראלים / אמריקאים, עומדים בשלשות, מקשיבים לפקודות של המרכזים הצעירים שלנו שבוגרים מהם רק במעט שנים, עומדים בהקשב ועוברים מנוח לדום, שרים מוראלים ולסיום שרים את 'התקווה'; כל כך רחוקים מארץ ישראל אבל כל כך קרובים אליה בזכות השעתיים בימי ראשון שבהם הם חלק מתנועת הצופים הישראלים.

בשבוע הבא הפעילות ממשיכה כרגיל בימי ראשון בין 3:00-5:00 אחה"צ במרכז שפר. מקווים שגם אתם תצטרפו להיות חלק ממשפחת שבט חן – מצפים לראותכם!

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים
כנסו לפייסבוק או בקרו באתר השבטי www.shevetchen.com. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליעל רום מרכזת השבט –818-836-9412

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

קריאה בלוס אנג'לס: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות – עכשיו!"

Published

on

המרכז לבקרת מחלות ונציבת בריאות הציבור בלוס אנג'לס פרסם את האזהרה לאחר שתושב העיר מת ממחלת ריאות מסתוריתלאחר שתושב לוס אנג'לס מת ממחלת ריאות מסתורית, המיוחסת – לכאורה לשימוש בסיגריות אלקטרוניות, ובכך הביא את מספר מקרי המוות בארה"ב הקשורים ב"וייפינג" לחמישה, קרא השבוע המרכז האמריקני לבקרת מחלות, ה־CDC, להפסיק להשתמש בתכשירי העישון האלקטרוניים. גם האחראית לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס כינסה מסיבת עיתונאים והפצירה בתושבים: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות עכשיו".לדבריה יש לעשות זאת בגלל שצריך "למצוא עוד מידע על אודות הסיבות למוות ולבעיות הבריאותיות האחרות".

ב־CDC הדגישו אמנם כי החקירה נמשכת וכי עדיין אין הוכחות ישירות לקשר שבין סיגריות אלקטרוניות מחלת הריאות הקטלנית, אך במקביל הודיעו כי "יש לשקול שלא לעשות שימוש במוצרים. אנשים שכן משתמשים צריכים לעקוב אחר סימפטומים של קוצר נשימה, בחילה, הקאות, כאבי בטן וחום ולקבל במהירות טיפול רפואי בעת הצורך", נמסר מהמרכז. לרוב, חולים במחלה זוכים לאבחנה מוטעית של וירוס או ברונכיטיס. אלא שהטיפול המסורתי לא עובד, והסימפטומים מחריפים, עד כדי קשיי נשימה של ממש, מה שמוביל את החולים לחדרי מיון ובתי חולים.

מנגד, במינהל התרופות והמזון, ה־FDA לא הצליחו לבסס קשר חד־משמעי בין מחלות לשימוש בסיגריות האלקטרוניות. עד כה בחנו ב־FDA כ־120 דוגמיות של מוצרים ורכיבים, ולא הצליחו לזהות יצרן אחד או מרכיב אחד הגורמים לתחלואה.

המשך לקרוא

הגירה

מפחדים מ-ICE לא בטוח שיש לכם סיבה…

Published

on

סוכני הזרוע הביצועית של מחלקת ההגירה יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם

לאחרונה פשטו פחד ודאגה בקרב המהגרים "חסרי הניירת" ברחבי היבשת: הסוכנים של ICE, הזרוע הביצועית של משרד ההגירה, תופסים אנשים ומסלקים אותם מארה"ב.

זה התחיל לפני שבועות אחדים כאשר נשיאנו טראמפ הכריז ש"בסוף השבוע הקרוב אייס יתפסו את מליוני הבלתי חוקיים ויעיפו אותם מארה"ב". המבצע נדחה בשבועיים ואייס הודיעו כי יש להם רק 2000 איש על הכוונת. אחרי סוף השבוע הגורלי התברר כי הם לכדו רק 31 אנשים…

המערכה השנייה היתה במדינת מיסיסיפי: אייס פשטו על שבעה מפעלי מזון בשבע ערים קטנות וכאלו כ-200 עובדים בלתי חוקיים. המהומה הייתה גדולה, בעיקר תמונות הילדים הבוכים והתינוקות הנטושים: איפה אבא? אני רוצה את אמא! תוך יום או יומיים שוחררו כ- 600 מאלה שנתפסו.

מה קורה כאן? האמת היא שאייס יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם. הגירוש יכול לקרות רק אחרי ששופט בבית המשפט של ההגירה מוציא צו גירוש אישי כנגד מי שנתפס, וזה תהליך שיכול לקחת שנים. כמעט לכל שוהה בלתי חוקי יש נימוקים משפטיים למה הוא/היא זכאים להשאר בארה"ב, וזה תהליך עם דיונים וערעורים שיכול לקחת עד עשר שנים!

יש רק שתי קבוצות, קטנות יחסית, שאייס יכול לתפוס וגם לגרש מהר: אלה שכבר יש נגדם צו גירוש שהוציא שופט בעבר, ואלה שנכנסו לארה"ב בדרכון מארץ אחרת שמאפשר ביקור של 90 יום בלבד בלי ויזה.

כל השאר יכולים להירגע!

מוגש מטעם משרד עורכי הדין פופקין שמיר גולן 213-383-3222טל':
One Park Plaza – 3250 Wilshire Boulevard, Suite 1918, Los Angeles, CA 90010

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות