Connect with us

Featured

אל תנסו לעצור אותה: אריאלה אלוש בסרט חדש על הקורונה ונפגעי טראומה

Published

on

הקולנוענית אריאלה אלוש לא נתנה לקורונה להרוס לה את התוכניות. עם חזרתה לארה״ב לאחר שנים של ׳באק אנד פורט׳, היא כבר החלה לעבוד על סרט חדש ובקרוב תחזור להרצאות ברחבי דרום קליפורניה.

במהלך הקורונה רבים אבדו את העשתונות לנוכח החוסר וודאות הכללי ששטף את העולם. אך ישנם כאלו שהקורונה ממש לא הרתיעה. ״אחרי שאתה עובר חוויה קשה כמו על סף מוות, כבר שום דבר לא ממש מצליח לטלטל אותך״, סיפרה אריאלה ל״שבוע ישראלי״.

בזמן הקורונה אלוש המשיכה בעשייה שלה, במסגרת ההנחיות, וערכה מפגשי זום עם צופי הסרט בבימויה ״ברוש לבדו״, שכבר זכה להשתתף בפסטיבלים בכל העולם. ההשראה המרכזית מהסרט הינה שינוי דפוסי חשיבה בכל סיטואציה בחיים, כמו גם בחוויות קשות כמו חוסר וודאות מוחלט לגבי החיים וכמובן מצב בריאותי לא יציב, ממש כמו שקרה בשנה האחרונה בכל העולם. 

הקרנה מיוחדת של הסרט ״ברוש לבדו״. מקור: אריאלה אלוש

״אנשים התחילו לפנות אליי עם תחושת התעוררות בעקבות הקורונה, סיפרה אלוש, שהינה בעצמה אחת מנפגעי הטרור בארץ. ״היכולת שלהם להתמודד עם טרור, או כל אויב בלתי נראה אחר, היא דרך עבודה פנימית ולמעשה הם באו מוכנים לסיטואציה.״

כך למעשה נולד הסרט החדש עליו עובדת אלוש בימים אלה. לדבריה, נראה כי אנשים שכבר עברו טראומה קשה בעבר לא חששו מהתפרצות הקורונה. למרות הכאב הפיזי שטראומה יוצרת בגוף, נראה כי היא גם מייצרת מן מגן נפשי מכל הצרות הצפויות להגיע. 

״הבנתי שבאיזה שהוא אופן, המצלמה מרפאת ואף מייצרת מציאות חדשה ונעימה יותר, לכן אנשים מוכנים להיפתח מולי ולעבור שינוי משמעותי מול המצלמה הדוקומנטרית״, הוסיפה אלוש.

בנוסף לסרט הדוקומנטרי שבמאית הסרטים אלוש עובדת עליו בימים אלו, היא תקיים כאמור הרצאות ברחבי מחוז לוס אנג’לס והסביבה. 

אריאלה אלוש על הסט. מקור: אריאלה אלוש

למידע לגבי ההרצאות הקרובות – arielafilms@gmail.com

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות