fbpx
Connect with us

Featured

אל על חוייבה לשלם בארה"ב עשרות מיליוני דולרים לנוסעים שטיסתם בוטלה בתקופת הקורונה 

Published

on

שר התחבורה האמריקאי, פיט בוטיג'ג', הודיע כי 6 חברות תעופה בעולם יאלצו להחזיר לנוסעים סכום כולל של 622 מיליון דולר, לאחר שסירבו להחזיר תשלום לנוסעים שטיסתם בוטלה בתקופת הקורונה והציעו במקום זיכוי כספי לטיסה אחרת.

על חברות התעופה גם הוטלו קנסות בסך כולל של 7.5 מיליון דולר. לטענת בוטיג'ג' ההחלטה נבעה ממאות אלפי תלונות מצד נוסעים שטיסתם בוטלה בתקופת מגפת הקורונה, ובמקום לקבל החזר כספי הסכימה חברת התעופה רק להציע להם זיכוי.

אחת החברות שנקנסו היא אל על, שמשרד התחבורה האמריקאי הטיל עליה קנס בסך 900 אלף דולר, יחד עם החזרים כספיים בסך 61.9 מיליון דולר לנוסעים.

החברה שקיבלה את הקנס הגבוה ביותר היא "אייר אינדיה" שתשלם 1.4 מיליון דולר קנס בנוסף להחזר כספי בסך 121.5 מיליון דולר לנוסעים שטיסתם בוטלה.

לדברי בוטיג'ג', "כשטיסה מתבטלת, נוסעים צריכים לקבל החזר מיידי, ולא צריך לחכות לפעולות אכיפה ממשרד התחבורה. בכל פעם שזה לא יקרה, נחייב חברות תעופה באחריות בשם הנוסעים האמריקאים להחזיר לנוסעים את כספם. ביטול טיסה הוא מספיק מתסכל, ולא צריך גם להתמקח או לחכות חודשים כדי לקבל את ההחזר".

מאל על נמסר בתגובה: "משבר הקורונה הוא הגדול והקשה ביותר בכל תולדות התעופה העולמית. ממשלות בעולם הבינו כי נדרש מהן לסייע במענקים, הלוואות וערבויות על מנת לאפשר לחברות התעופה לשרוד. בעקבות הקושי במתן החזר ללקוחות שטיסתם בוטלה בתקופת הקורונה, נפתחה לפני כשנתיים בעיצומו של משבר הקורונה בדיקה במשרד התחבורה של ארה"ב (DOT) בנושא עיכוב בהשבת כספים ללקוחות שטיסתם בוטלה.

"אנו מדגישים כי אל על השיבה ללקוחות את כספם ולאחר שיח ארוך עם משרד התחבורה האמריקאי הגענו להבנות בנושא הקנס הסמלי אשר עומד בפועל 450 אלף דולר (לאחר שמחצית מהקנס המקורי נוכה בגין כספים שהוחזרו גם ללקוחות שביטלו את הטיסות מרצונם ולא היו זכאים להחזר לפי הדין). כפי שהדגשנו בעבר, העיכוב בתשלום ללקוחות מקורו בהתמשכות המגעים לקבלת סיוע מהמדינה ועם השלמת המתווה ביצענו החזר ללקוחות".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

סקר חדש ומדאיג: 73% מהסטודנטים היהודים בארה"ב חוו אנטישמיות בקמפוסים

Published

on

ברקע המלחמה בעזה, נרשם זינוק באנטישמיות באירופה ובארצות הברית, כשהקמפוסים הפכו לזירת עימות בין מפגינים פרו ישראלים ומפגינים פרו פלסטינים. סקר חדש שמפרסמים הליגה נגד השמצה וארגון הלל העולמי מצייר תמונה מדאיגה.

"מהנתונים שנאספו עולה כי 73% מהסטודנטים היהודים בארצות הברית חוו תקריות אנטישמיות מאז פרוץ המלחמה, זאת לעומת סקר שנערך לפני פרוץ המלחמה, אז כשליש מהסטודנטים בלבד העידו על תקריות אנטישמיות, וכשליש נוסף היו עדים לפעילות אנטישמיות שלא כוונה אליהם אישית.

בצד זאת, חווים הסטודנטים היהודים ירידה בתחושת הביטחון האישי בקמפוסים. 46% מהסטודנטים דיווחו כי חשים ביטחון פיזי בקמפוס, וכשליש חשים בטוחים מבחינה רגשית. מדובר בצניחה חדה מאז הסקר הקודם, אז העידו 67% מהסטודנטים על ביטחון פיזי ו-66% על ביטחון רגשי בקמפוס.

"סטודנטים יהודים חווים גל של אנטישמיות שמעולם לא ראינו כמותו בעבר ובאופן די מדהים, סטודנטים לא יהודים כמעט שלא רואים זאת," אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "מאז טבח ה-7 לאוקטובר בישראל, סטודנטים יהודים חשים מאוימים יותר ויותר בקמפוס – אלא שמנהיגי המכללות והאוניברסיטאות אינם עושים די כדי לטפל בפחד המאוד אמיתי הזה מאנטישמיות".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

מיצג באוניברסיטה היוקרתית של לוס אנג'לס: תצלומי החטופים ובלונים במקום הכי מרכזי בקמפוס 

Featured3 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured3 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured3 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

בן שפירו טס לעימות עם פרו פלסטינית באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית – ונתן לאנטישמים בראש. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured3 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

כתבות שבועיות