Connect with us

ארה"ב-ישראל

אלפים הגיעו ארצה ליום הבחירות; מאיר פניגשטיין: חזרתי במיוחד כדי להצביע"

Published

on

רונית סיסו מלוס אנג'לס: "היינו שני מחנות במטוס, וכל צד ניסה להזיז אנשים למחנה שלו במהלך הטיסה"

פנינגשטיין ובנו. חושב על זה

שעות לפני מועד פתיחת הקלפיות בבחירות לכנסת ה-21, אלפי ישראלים עשו את דרכם לנמל התעופה בן גוריון מרחבי הגלובוס, במטרה לממש את זכותם ולהצביע. רונית סיסו, ישראלית המתגוררת בלוס אנג'לס, הגיעה לארץ במיוחד. "זה מאוד חשוב להצביע כי אנחנו במדינה דמוקרטית", הסבירה ל-ynet. "אני אמנם גרה בארצות הברית, אבל היה לי חשוב מאוד להגיע ולהצביע".

על האווירה בטיסה מאל-איי סיפרה: "הינו במטוס שני מחנות: מחנה ביבי ומחנה 'כחול- לבן' וכל צד ניסה להזיז אנשים בזמן הטיסה, מצד אחד לצד השני. התרשמתי שכל צד די נעול על הבחירה שלו. הבחירות בישראל מאוד דומיננטיות בקרב הישראלים שגרים בארה"ב וכל אחד מנסה למשוך עוד קולות למחנה שלו".

גם מאיר פניגשטיין, מייסד פסטיבל הקולנוע הישראלי בארה"ב והמתופף המיתולוגי של "כוורת", חזר מלוס אנג'לס בעיתוי מדוייק: "תכננתי את מועד החזרה מראש כדי שאספיק להגיע בזמן לישראל ואוכל להצביע", אמר כשהוא מוקף בני משפחתו בטרמינל 3. "אני עדיין לא יודע למי אצביע, אבל עד הערב בטוח אדע. אני עוד חושב על זה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

25 שנה ל'תגלית': על הדבש ועל העוקץ

Published

on

פרויקט "תגלית" הוקם כדי לחבר צעירים יהודים מהעולם לישראל • הנתונים מראים כי הפרויקט עמד ביעדיו -600 אלף בסך הכל, מתוכם 475 אלף מרחבי
ארה"ב • אבל 25 שנה אחר כך, הפופולריות שלו כבר לא מה שהייתה פעם המנכ"ל, גידי מרק: "לא הכל ורוד – אבל גם לא הכל שחור"

הסיסמה שקידמה את באי הכינוס השנתי של הפדרציות היהודיות בארה"ב, שנערך באוקטובר 1991, היתה "ישראל היא זריקה בזרוע נגד התבוללות". הכינוס השנתי התמקד אז במציאת פתרונות
לבעיית ההתבוללות, בעקבות סקרים מטלטלים מ-1990 שהצביעו על כך ששיעור נישואי התערובת בקרב היהודים זינק לכ-50%. היום, כאשר שיעור ההתבוללות בקרב יהודי ארצות הברית עומד על 58% במצטבר, המספר הזה נראה סטנדרטי – אבל אז היה מדובר ברעידת אדמה של ממש, בעקבותיה החלו ישראל והקהילה היהודית לבחון צעדים אופרטיביים.

הצעד המשמעותי ביותר שנעשה בשנות ה-90 בניסיון לבלום את ההתבוללות של הצעירים ברחבי העולם היהודי כולו, ולקרבם לישראל, היה הקמת פרויקט "תגלית", שיצא לדרך לפני 25 שנה. את הפרויקט, שמזמין יהודים צעירים מהעולם לצאת לסיור חינם של עשרה ימים בישראל, יזם ב-1994 יוסי ביילין, ומימנו הנדבנים מייקל שטיינהרט וצ'רלס ברונפמן.

השניים פנו לממשלת ישראל והציעו לתרום 2 דולר על כל דולר שממשלת ישראל תורמת. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסכים, ולתורמים המקוריים נוספו לאורך השנים לין שוסטרמן, סוזי גלמן ושלדון אדלסון.

בשניים וחצי העשורים שחלפו מאז, "תגלית" מתפקד כגשר בין-יבשתי בין ה,התוצות לישראל. דרכו הגיעו לארץ אלף צעירות וצעירים – 475 אלף מתוכם מארה"ב, ואחרים מהריכוזים היהודים באמריקה הלטינית.

אבל 25 שנה אחרי שהפרויקט הענק הזה נולד, הוא מעלה יותר ויותר שאלות בקרב הגורמים המעורבים בו בישראל ובארצות הברית: האם הוא עדיין אטרקטיבי בעיני צעירי העולם? האם הוא מעניק להם תמונה נכונה של המציאות הישראלית? האם מניעת התבוללות היא עדיין ערך עליון, או שמא יש לפתוח את היהדות בפני כל מי שרואה בעצמו יהודי?

מעקב צמוד אחר המשתתפים

בעיני ההנהגה המרכזית של יהודי ארצות הברית, ישראל עדיין נתפסת כדבק שיחזיר את הדור הצעיר לעולם היהודי. ישראל הרשמית, מצדה, עדיין רואה בפרויקט הזה דרך לחזק את הקשר של הדור הצעיר לישראל, הן לצורכי עלייה, והן לטובת הרחבת התמיכה בה בארה"ב.

כדי לוודא שפרויקט "תגלית" מצליח להשיג את מטרותיו, מנהל צוות חוקרים יהודים מאוניברסיטת ברנדייס" בבוסטון, מעקב צמוד אחר משתתפיו. הם בוחנים מה קרה לבוגרי "תגלית" במהלך הסיור בישראל ואחריו. חלק מבוגרי "תגלית" הראשונים ב-1999 נמצאים במעקב עד עצם היום, ומהממצאים שנאספו עד כה עולים כמה מאפיינים מעניינים:

 • מרבית המשתתפים מצהירים שהביקור שינה את
  חייהם, והגביר את הקשר שלהם לישראל וליהדות.
 • הזיכרון החזק ביותר שלהם הוא מאתרים כמו מצדה, יים המלח, הכותל, יד ושם וירושלים בכלל, ומערבי השבת.
 • הם מייחסים לזיכרון השואה ולקיום מדינת ישראל
  חשיבות גבוהה יותר מבני גילם, שלא יצאו למסע.
 • שני-שלישים מבוגרי "תגלית" הם שמאלנים על פי הגדרה הישראלית.
 • למרות זאת, התמיכה שלהם במבצע צוק איתן מ-2014, למשל, הייתה דומה לזו של היהודים בישראל עמדה על 90%.
 • לעומת זאת ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני, לא נמצאו הבדלים בין המשתתפים ב"תגלית", לבין אלה שלא השתתפו.
 • הבוגרים גם שומרים על קשר עם חבריהם למסע, וחלקם חוזרים לביקור בארץ – או רוצים לחזור. בכל מקרה, הם מעידים כי לאחר ההשתתפות בפרויקט עודדו גם את חבריהם ובני משפחתם לבוא ולבקר בישראל.

החוזרים "מתגלית" גם מגלים עניין רב יותר בישראל וביהדות, מגבירים את הקשר עם הקהילה היהודית, וחשים יותר מחויבים לישראל בהשוואה להוריהם. את העניין שלהם בישראל הם מבטאים, בין השאר, בפעילות פרו-ישראלית בקמפוסים בארה"ב ובהתגייסות לצה"ל, כך שרבים מהחיילים הבודדים העולים הם יוצאי "תגלית".

גם בכל הנוגע להתבוללות, ההישגים של "תגלית" ברורים: 72% מהמשתתפים התחתנו עם בן או בת זוג יהודים, לעומת 51% מבני גילם שלא יצאו למסע. בקרב ילדים לבני זוג מנישואים מעורבים, שהשתתפו ב"תגלית", מגיע שיעור הנישואים לבן או בת זוג יהודיים ל-55%, לעומת 22% בלבד בקרב מקביליהם שלא השתתפו בפרויקט.

לא יהודים ע"פ ההלכה

עם זאת, בתוך "תגלית" – ששורשיה נטועים באמריקה קיימת הרבה יותר פתיחות לסוגים שונים של יהדות מאשר בממסד הישראלי.

מנכ"ל "תגלית", גידי מרק, מגלה כי כיום, כמעט 50% מהמשתתפים בפרויקט, באים ממשפחות שבהן רק הורה אחד הוא יהודי. לדבריו, השאלה המרכזית שצריכה להעסיק את יהודי העולם היא "איך אתה מגדל את הילדים שלך", ולא ״האם הילדים הללו יהודים על פי ההלכה או דרישות הרבנות בארץ״.

למרות פתיחת השורות למשתתפים שאינם בהכרח יהודים על פי ההלכה, בשנים האחרונות פחות ופחות צעירים מוכנים "לבזבז" עשרה ימי חופשה על ביקור חינם בארץ הקודש.

סוזי גלמן, מיורשי ענקית הג'ינס "ליוויס", פילנתרופית ופעילה למען ישראל, מודאגת מכך. "בעבר, מי שלא השתתף בפרויקט חשב שהוא עלול לפספס, ורשימת מנכ"ל "תגלית", מרק, אומר בתגובה לדברים של גלמן, כי "לא הכל ורוד, אבל לא הכל שחור. ב-2018 הבאנו לישראל יותר מ-48 אלף צעירים, אליהם הצטרפו לסיור בארץ 8,000 ישראלים. אנחנו מצפים גם השנה ל-45-50 אלף משתתפים בתוכנית, כאשר 80% מהם יגיעו מארצות הברית".

אבל עם כל הכבוד למספרים, ולכך שבתוך "תגלית" כבר מגלים פתיחות רבה יותר לסוגיית ההתבוללות ולשאלה מיהו יהודי, הסכנה האמיתית לקיום הפרויקט טמונה ב"לקוחות המאוכזבים".

לצד רוב מכריע של 80% מהמשתתפים שאומרים כי הביקור שינה את חייהם לטובה, 20% חוזרים לארצות הברית מאוכזבים ממה שגילו על היהדות ועל ישראל. חלקם מנתקים קשר עם ישראל והיהדות – מיעוטם הופכים לפעילים נגדה, עד כדי הצטרפות ל-BDS.

אחד ממאוכזבי "תגלית" הוא סם סוסמן, בן 27, יליד ניו יורק וסטודנט באוניברסיטת אוקספורד, שביקר לראשונה בישראל ב-2012, כאשר היה בן 20. סוסמן לא אהב את השאלה שהפנה אליו חייל שהתלווה למסע האם אתה בצד של הערבים"? – והתאכזב גם מהביקור במאהל בדואי. "כל מטרת הביקור הייתה לרכב על גמל,
ולא לדבר על המיעוטים בישראל", הוא נזכר.

כשחזר לניו יורק, גייס סוסמן תרומות להקמת ארגון בשם "הרחבה", Extend, שהציע לאורחי "תגלית" ביקור נוסף בן חמישה ימים בישראל, שיאפשר להם לשוחח עם פעילים חברתיים ועורכי דין על מצב זכויות האדם תחת שלטון ישראל, ולשמוע גם את הצד הפלסטיני של הסכסוך. "יש לי משפחה מורחבת בישראל", אומר סוסמן. "הם מאוד אורתודוקסים וחיים בירושלים. חגגנו בבית את החגים, ויהדות היא בפירוש חלק מהזהות שלנו. אבל הורי לא הלכו לבית הכנסת ולא למדתי במערכת החינוך היהודית".

כשהוא נשאל מדוע יצא עם "תגלית", משיב סוסמן: השתתפתי בתגלית כי הנושא מעניין אותי וקיבלתי ביקור חינם בארץ. אני מגדיר את עצמי ציוני ליברלי. אני מתעניין באקטיביזם. אני בעד פתרון של שתי מדינות. אני מתעניין בזכויות אזרח לפלסטינים". סוסמן חזר מישראל, מכבד את ישראל בגבולות 1967, אבל תומך ב-BDS בשטחים.

בוגרת תגלית, תומכת ב- BDS

סוסמן ומאוכזבי "תגלית" לא לבד. בשנת 2014 במהלך מבצע עופרת יצוקה", התקיימה בניו-יורק הפגנה ראשונה של צעירים יהודים, נגד מדיניות ממשלת ישראל. הם הקימו גוף בשם אם לא עכשיו" (ifNotNow), שהצהיר על התנגדות חבריו לגיבוש הישראלי של הגדה מערבית ורצועת עזה".

כיום, הפעילויות של צעירים יהודים נגד הכיבוש אינה מתקיימת רק בקמפוסים, אלא פרצה זה מכבר לרחובות. אם פעם היו אלה התארגנויות של פלסטינים בלבד, הרי שהיום מדובר גם באלפי יהודים צעירים ומשכילים, שמפגינים נגד הכיבוש הישראלי ביהודה ושומרון.

ניתן לראות אותם במרכזי הערים הגדולות, מול משרדי הליגה למניעת השמצה בניו יורק, מול משרדי ארגון הסטודנטים היהודי הוותיק "הלל" בוושינגטון, מול משרדי שדולת איפא"ק בבוסטון ולוס אנג'לס – וגם מול משרדי "תגלית" בניו יורק. הם מפגינים – והמשטרה עוצרת אותם.

ויש גם יהודים שמפגינים בעד, כמובן. הפגנה בניו יורק נגד הבי.די.אס, 2014 אחת הפעילות הבולטות בארגון, היא קרלי מנס, 27, גם היא בוגרת "תגלית". מנס גדלה בלונד איילנד, ניו יורק, חגגה תמיד את החגים היהודים, השתייכה לבית כנסת רפורמי ואף עלתה לתורה בבת המצווה. בבית הוריה למדה כי ישראל תמיד היתה הטובה, והיה לה ברור שיום יבוא וגם היא תיסע לבקר בארץ הקודש.

״טסתי לישראל במאי 2012", היא נזכרת. "התרגשתי לבקר במקום שחברי דיברו עליו בכל כך הרבה אהבה, ובאמת הרגשתי את הקשר לישראל". מנס חזרה לארה"ב, ואט אט הגיעה למסקנה, שאין הצדקה לכיבוש וכי צריך לפעול להפסקתו: "איכפת לי מישראל, אבל אני לא אפסיק להילחם בפעולותיה ובמדיניות שלה".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

״אנחנו צריכים להיות מודאגים משינוי פניהם של יהודי ארה"ב"

Published

on

מחקר מקיף של ה-AJС מגלה: קרע הולך ומתרחב בין ישראל ליהדות ארה"ב ביחס לשאלות של זהות יהודית, דת ומדינה, תהליך השלום והיחס כלפי מדינת ישראל

סקר מקיף שנערך לאחרונה בקרב יהודי ישראל, ארה"ב וצרפת עבור הוועד היהודי-אמריקאי הארגון היהודי הוותיק ביותר בארה"ב, מבקש לבחון כיצד היהודים בשלוש המדינות הללו מגדירים את עצמם, מתייחסים לאיומים חיצוניים ומה הם חושבים על אנטישמיות, תהליך השלום וחשיבותה של מדינת ישראל.

במסגרת הסקר תושאלו 1,000 יהודים ישראלים, 1,006 יהודים אמריקאים ו-771 יהודים צרפתים משכבות סוציואקונומיות שונות ומגזרים פוליטיים ודתיים שונים.

אשכול שאלות אחד התמקד בזהות היהודית והקשר בין ישראל לתפוצות. בתשובה לשאלה האם אתה מגדיר את יהודי ארה"ב/יהודי ישראל בתור אחים, 31% מהנשאלים הישראלים ענו "כן", בעוד שרק 13% מהנשאלים האמריקאים חושבים כך. בין יהודי צרפת ליהודי ישראל יש יותר התאמה –31% מהנשאלים הצרפתים ענו שהם מגדירים את יהודי ישראל בתור "אחים".

למרות ההגדרה המשפחתית הקרובה, 63% מהישראלים לא מוכנים ש"האחים" מארה"ב ינסו להשפיע על מדיניות ישראל בנושאים כמו ביטחון לאומי והמשא ומתן לשלום עם הפלסטינים, אך 57% מהנשאלים האמריקאים דווקא תומכים בכך.

במענה לשאלה "האם מדינת ישראל משגשגת נחוצה או לא נחוצה להבטחת עתידו של העם היהודי?" נמצא פער משמעותי בן היהודים מישראל לבין היהודים האמריקאים והצרפתים. בעוד 91% מהנשאלים הישראלים השיבו בחיוב, רק 72% מהיהודים האמריקאים ו-53% מיהודי צרפת סבורים כך. ההערכה היא כי הנתון הנמוך לגבי הצרפתים נובע מחלקם הגבוה יחסית של יהודים אורתודוקסיים בקרב יהדות צרפת. עוד מגלה הסקר, כי 59% מהנשאלים האמריקאים -35% מהנשאלים הצרפתים מעולם לא ביקרו בישראל.

נתוני 2019 בהשוואה לנתוני סקר 2018 מצביעים על פער גדל בין העמדות של יהדות ישראל לבין אלה של יהדות ארה"ב ביחס לנשיא טראמפ. ב-2018, 41% מהנשאלים האמריקאים ו-5% מהנשאלים הישראלים התנגדו מאוד" לאופן שבו הנשיא טראמפ מנהל את יחסי ישראל-ארה"ב, לעומת 45% מהנשאלים האמריקאים ו-4% מהנשאלים הישראלים ב-2019.

עוד עולה מסקר 2019, כי 88% מהנשאלים הישראלים תומכים בהחלטתו של טראמפ להכיר בסיפוח הישראלי של רמת הגולן לעומת רק50% מהאמריקאים התומכים בכך.

בשיחה עם אתר אל-מוניטור אומרת מנכ"לית הוועד היהודי-אמריקאי בישראל, סא"ל (במיל') אביטל ליבוביץ', כי "יהודי ארה"ב צריכים להיחשב כחלק מביטחונה הלאומי של מדינת ישראל, היות והלחץ וההשפעה שהם מייצרים בממשל האמריקאי הם אדירים. יש לזה השפעה ישירה על ההחלטות המתקבלות בוושינגטון".

לדברי ליבוביץ', היא מודאגת מכך שישראל עלולה לפספס את השינוי המשמעותי המתרחש בקרב יהודי ארה"ב. "ללא קשר לאופי הממשל, לפני 15-10 שנים לא היו ארגונים אנטי-ישראלים או אנטי-ציוניים שהיהודים היו חלק מהם, אך היום יש מספר ארגונים כאלה שהפעולות שלהם משפיעות עלינו. אנחנו צריכים להיות מודאגים משינוי פניהם של יהודי ארה"ב. אנחנו צריכים לקרב אותם אלינו", אומרת ליבוביץ'.

האם ישנה אחדות דעים בקרב היהודים ביחס למעצמה כגון רוסיה? בישראל, שמנהלת קשר הדוק עם רוסיה, במיוחד במישור הביטחוני בהקשר הסורי, מאמינים 43% שרוסיה היא לא חברה ולא אויבת של ישראל; 24% סבורים כי רוסיה היא חברה ו-23% סבורים כי רוסיה היא אויבת. יש לציין כי בישראל מתגוררים כמיליון יהודים יוצאי מדינות חבר העמים וילדיהם, שרבים מהם מנהלים קשרים משפחתיים, תרבותיים וקהילתיים במדינת המוצא שלהם.

בקרב יהודי ארה"ב, כאן התנהלה בשנתיים האחרונות חקירה בעניין קשריו של הנשיא טראמפ עם הממשל הרוסי בזמן קמפיין של 2016, החשדנות כלפי רוסיה משמעותית יותר. 36% מהנשאלים האמריקאים בחרו ברוסיה בתור האיום הכי גדול על ארה"ב". 21% מאמינים שהאיום המשמעותי ביותר על ארה"ב היא דווקא סין, כשאיראן וצפון קוריאה עם 14% ו-12% בהתאמה.

בשאלת התמיכה בפתרון שתי מדינות לשני עמים יש הבדל משמעותי בין יהודים ישראלים ליהודי ארה"ב: בעוד רק 17% מהנשאלים הישראלים "תומכים מאוד" ו-22 תומכים במידה מסוימת במדינה פלסטינית מפורזת בגדה המערבית, 33% מהאמריקאים "תומכים מאוד" בכך ו-31% "תומכים במידה מסוימת". בנוסף, מחצית הישראלים – 50%, סבורים שישראל לא צריכה להסכים לפינוי של אף התנחלות, לעומת 28% מהיהודים
האמריקאים החושבים כך.

שאלות אחרות בסקר עסקו באנטישמיות. יהודי ארה"ב ויהודי צרפת מאמינים שבארצם האנטישמיות במגמת עלייה – 65% מהיהודים האמריקאים חושבים שביטחונם של היהודים התדרדר ביחס לשנה שעברה ו-57% מציינים שהאווירה בקמפוסים הפכה לעוינת יותר; 50% מהנשאלים בצרפת אמרו שביטחונם של היהודים בצרפת הדרדר.

עם זאת 60% מיהודי צרפת ו-75% מיהודי ארה"ב סבורים שליהודים יש עתיד באירופה, ומנגד 46% מהיהודים הישראלים סבורים שעל היהודים לעזוב את אירופה כעת. הנתון הזה מתכתב עם קריאתו של נתניהו ליהודי צרפת לעזוב את ארצם לאחר הפיגועים במערכת העיתון שארלי הבדו ובסופרמרקט היהודי "היפר-כשר" [2015] ועם התגובה החריפה בקרב יהודי אירופה לקריאה הזו. רבים מהנשאלים הצרפתים השיבו שחשבו על הגירה בשנה האחרונה, אך היעד המועדף מבחינתם אינו ישראל אלא ארה"ב (29%) וקנדה (23%).

לסיכום נאמר שטבעי שיהיו הבדלים בין יהודים המתגוררים במדינות שונות. הם מתחנכים על ברכי מסורות שונות ואינם חווים דברים בצורה דומה. עם זאת לא ניתן להתעלם מהקרע הגלוי לעין בין ישראל ליהדות ארה"ב ביחס לשאלות של זהות יהודית, דת ומדינה, תהליך השלום והיחס כלפי מדינת ישראל. הנתונים הללו ידועים גם לקובעי המדיניות בישראל, שבינתיים פוטרים את עצמם במילים ואינם עושים דבר כדי לאחות את הקרע ולהתחבר מחדש אל יהדות ארה"ב.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

IAC EDGE SUMMIT: יזמות, מנהיגות ונטוורקינג במנהטן ביץ'

Published

on

כנס ראשון מסוגו לאנשי עסקים צעירים ובעלי מקצועות חופשיים יפגיש ב-5 בספטמבר את הקהילה עם מרצים ויזמים מהשורה הראשונה • אורח מיוחד: שר המדע והטכנולוגיה של ישראל, אופיר אקוניס • ההרשמה בעיצומה – ארוע שבאמת חבל יהיה להחמיץ

IAC EDGE SUMMIT הוא כנס ראשון מסוגו המיועד לישראלים-יהודים-אמריקאים בגילאים 22 עד 42. הכנס יתקיים בתחילת החודש הבא במלון ווסטדריפט-מריוט במנהטן ביץ. למשתתפים תוענק הזדמנות להשתלב במערכת נטוורקינג יחודית, ולקחת חלק בפאנלים עם מומחים מהשורה הראשונה במגוון תחומים: יזמות, חדשנות, טכנולוגיה, נדל״ן ותעשית הבידור.

IAC EDGE היא רשת ארצית שמתבססת כאמור על הצטרפות חברים בגילאי תחילת עשרים ועד תחילת הארבעים ממגוון תחומים. המכנה המשותף ביניהם: התשוקה לחיבור עם ישראל והחיפוש אחר נטוורקינג יוצא דופן של הזדמנויות עסקיות והתפתחות מקצועית.

בהצטרפותם לתוכנית, החברים זכאים לגישה חופשית לכל אירוע EDGE השנתיים הכוללים בין היתר פגישות עם מומחים ודוברים מקצועיים בתחום העסקים; ארוחות שבת משותפות; ואירועים חברתיים ועסקיים מסוגים שונים.

ה-IAC EDGE, שהיא כאמור תוכנית לאנשי עסקים בעלי מקצועות חופשיים בגילאי 22-42 עם אירועי נטוורקינג ויזמות עסקית, היא הטבילה הראשונה בכניסה לתוכנית ספינת הדגל שהוקמה בלוס אנג׳לס, ה- IAC LEAD. קבוצה שמשמשת בשנים האחרונות כערוץ נטוורק, ושכבת מנהיגות צעירה בעלת מעורבות חברתית וקהילתית עמוקה, שחבריה לוקחים חלק אקטיבי בהובלה של תוכניות ואירועים, שואפים להיות דמויות מובילות בקהילה הישראלית-אמריקאית ולשגשג מבחינה עסקית וחברתית בתחומם.

הכנס יתקיים ביום חמישי, 5 בספטמבר ב- Westdrift Hotel במנהטן ביץ, החל מ 9:30 בבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות. אורח הכבוד יהיה שר המדע והטכנולוגיה של ישראל אופיר אקוניס.

הכנס יכלול מומחים ומרצים מהמובילים בתחומם:

מתיו אלטמן, סוכן הנדל״ן המפורסם של חברת מילמן ריל אסטייט', שמככב יחד עם אחיו בסדרת הריאליטי Million Dollar Listing Los Angeles שמשודרת בערוץ BRAVO.

דנה בלאס , נשיאת ומייסדת שותפה של אימפריית חנויות היוגורט דל הקלוריות "מאנצ'יז" בדרום קליפורניה.

אילנה גולן, יזמית סדרתית שותפה ב HOMRUN וחברה במועצה המייעצת של . Frobes Business אילנהב נבחרה גם אחת מה-40 הנשים שכדאי לעקוב אחריהן על ידי המגזין פורבס ב 2016.

שרון רכטר, היא מייסדת שותפה ונשיאת First Media ,baby first TV ו-SO YAMMI. שרון ובן זוגה ושותפה גיא אורנים, הפכו את פירסט מדיה לאחת מחברות התוכן המובילות בעולם בתחום המדיה החברתית עם כמאה מיליון עוקבים. לחברה עמודי תוכן כגון BLOSSOM, שמציג תכני אופנה וטיפוח הבית, SO YUMMY שמוקדש לאפיה ובישול, BLUSHER לקוסמטיקה ויופי, ו-BABYFIRST שמוקדש לתוכן חינוכי לילדים, אשר מייצרים כמיליארד וחצי צפיות בחודש בעולם.

איתי וונשק – ראש מחלקת מוצר ב- FACEBOOK.

טל נברו – אושיית המדיה החברתית ומייסדת SOCIAL LADY.

אלון שטרוזמן – מנכ"ל חברת קשת אינטרנשיונל בלוס אנג'לס, האחראית על פיתוח תוכניות טלוויזיה ותכנים ישראלים בארה"ב וברחבי העולם.

את הכנס יחתום ערב HAPPY HOUR מיוחד בסגנון תל אביבי.

ליאור יהודה, אחד ממנהיגי LEAD ב-IAC, נשמע נרגש לקראת הכנס: ״אנחנו מתמקדים הפעם בדור הבא של הצעירים המוכשרים. יוצרים כאן הזדמנות לכנס ביחד קבוצה גדולה של אנשים מוכשרים מעבר לגבולות קליפורניה ולאפשר להם לעשות נטוורקינג במשך יום שלם ללא הפרעות.

אנחנו מאמינים שקבוצות הגילאים הללו הולכים להיות המנהיגים הבאים של הקהילה שלנו. ולכן נוודא שאנו מעניקים להם את הפלטפרומות הנכונות להראות את הכישורים והמנהיגות שלהם.

״כל המשתתפים יכולים לצפות לחוויה של חמישה כוכבים ולהיות בטוחים שהאירוע הזה הוא הראשון מני רבים שיתקיימו בהמשך".

https://www.protectyoureducation.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות