fbpx
Connect with us

Featured

אישה ביצעה הונאה על אמאזון וגנבה $100,000

Published

on

במשך חמש שנים, אישה בת 32 ביצעה 42,000 החזרות לאמאזון באמצעות 31 חשבונות אמזון שונים – והכל היה הונאה, על פי משרד השריף של מחוז הילסבורו.

שלשום אמרו הבלשים כי הם עצרו את חואי טיבמה. לדבריהם, בין מרץ 2015 לאוגוסט 2020, היא עשתה שימוש חוזר בתוויות משלוח משולמות מראש שנוצרו עבור הזמנות שבוטלו והחילה אותן על החזרות אחרות של אמזון.

הבלשים אמרו כי התוכנית גרמה לכך שטיבמה שילמה עבור דמי המשלוח שלה בתמורה, אך למעשה היא לא. בסופו של דבר הם אמרו שהיא קיבלה החזרים של יותר מ -100,000 דולר לשמה.

גורמים רשמיים מסרו כי כל 31 חשבונות אמזון שלה רשומים על שמה וכתובתה בפלורידה, טמפה.

"האישה הזו ניצלה פירצה שגילתה בתהליך ההחזרות של אמאזון", אמר השריף צ'אד כרוניסטר בהצהרה. "באמצעי חקירה, בלשינו לפשעים כלכליים הצליחו לאתר ולתפוס במהירות את החשודה. היא נעצרה"

הבלשים אמרו כי טיבמה הודתה כי ביצעה את ההונאה, והיא עומדת בפני האישום הגדול בגניבה.

אמזון פרסמה הצהרה בה נכתב באופן חלקי, "[לאמזון יש] מערכות ותהליכים לאיתור התנהגות חשודה ויש לנו צוותים החוקרים ופועלים במהירות. זיהינו את האיום הזה ושיתפנו פעולה עם רשויות החוק כדי להטיל אחריות על השחקן הרע הזה."

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות