Connect with us

Featured

"אירוע מזג אוויר חסר תקדים": גל קור קיצוני בארה"ב; טקסס כוסתה בשלג, יותר מ-2.7 מיליון בני אדם ללא חשמל

יותר מ-150 מיליון איש, כמחצית מאוכלוסיית ארה"ב, נמצאים תחת אזהרות מזג אוויר: גל קור מקפיא צינורות מים ודלק מסיאטל עד יוסטון, וגורם שיבושים באספקת החשמל, גם למקסיקו

Published

on

מזג אוויר מקפיא שורר ביומיים האחרונים ברוב חלקי ארצות הברית, והוא מביא איתו שלג כבד אפילו לאזורים שאינם רגילים להיצבע בלבן, כמו מדינות הדרום, ובהן טקסס. מאות טיסות בוטלו בימים האחרונים ומיליונים נותרו ללא חשמל בגלל פגעי מזג האוויר.

שירות החיזוי הלאומי של ארה"ב תיאר את המערכת הפוקדת כעת את המדינה כ"אירוע מזג אוויר רחב וחסר תקדים". בטקסס, שם צנחו הטמפרטורות עד למינוס 9 מעלות צלזיוס, נותרו יותר מ-2.7 מיליון בני אדם ללא חשמל. צריכת החשמל מצד תושבים המנסים לחמם את בתיהם והנזק שנגרם לחלק מתחנות הכוח דחקו את רשת החשמל של טקסס עד לקצה גבול היכולת שלה.

"התעוררנו בבוקר, כל הצינורות שלנו היו קפואים ולא היו לנו מים בבית", סיפר בורק ניקסון, תושב יוסטון. הנשיא ג'ו ביידן הכריז על מצב חירום בטקסס כבר ביום ראשון, ובכך התיר להגיש סיוע פדרלי למדינה.

תנאי מזג אוויר קשים אינם דבר רגיל בחורף הטקסני, והסערה גרמה לשיבושים בתנועה ולסכנה בכבישים. בתאונת שרשרת שאירעה ליד פורט וורת' שבטקסס, ושבה היו מעורבים כ-100 כלי רכב, נהרגו בשבוע שעבר לפחות שישה בני אדם. "מקסים לראות את הלבן, אבל בה בעת זה גם מסוכן מאוד כי הרבה אנשים לא יודעים איך לנהוג בשלג", הודה מייקל, תושב יוסטון. "ברור לך שהם נוסעים מהר מדי".

בנמל התעופה הבינלאומי אוסטין-ברגסטרום בטקסס בוטלו כל הטיסות, והנהלת הנמל הסבירה שמדובר ב"מזג אוויר היסטורי". כל הטיסות בוטלו גם בנמל התעופה הבינלאומי ג'ורג' בוש בטקסס.  מזג האוויר הקשה גורם גם לעיכובים בהעברת חיסוני הקורונה ומקשה את אחסונם. הפסקת חשמל גדולה ברחבי יוסטון גרמה למשל לקטיעת זרם החשמל במתקן שבו מאוחסנות כ-8,000 מנות של החיסון של מודרנה, והרשויות שם מיהרו לחפש מתחסנים כדי לנצל את המנות הללו בהקדם האפשרי.

טמפרטורות מקפיאות שוררות ברוב ארה"ב כבר כמה ימים, ויותר מ-150 מיליון מתושביה – כחצי מכלל אוכלוסיית המדינה – נמצאים כעת תחת אזהרת מזג אוויר כלשהי. מצבי חירום הוכרזו גם באלבמה, אורגון, אוקלהומה, קנזס, קנטקי ומיסיסיפי. החזאים אומרים כי בימים הקרובים צפויים להישבר שיאי קור של כל הזמנים בכמה מקומות. האזורים היחידים שאינם מתמודדים כעת עם מזג אוויר כזה הם כמה חלקים מדרום-מזרח ארה"ב, למשל פלורידה, ומדרום-מערבה. 

לא רק ארה"ב עצמה סובלת מהשלכות מזג האוויר הקיצוני, אלא גם שכנתה מדרום, מקסיקו. גל הקור בארה"ב גרם להפסקת חשמל גדולה בצפון מקסיקו, וכמעט חמישה מיליון בני אדם נותרו שם ללא חשמל בגלל שיבושים באספקת הדלק המגיע מצדו השני של הגבול. לפי הרשויות במקסיקו, השיבושים נגרמו משום שצינורות דלק מארה"ב קפאו, וכך נפגעו תחנות כוח בצפון מקסיקו התלויות בדלק הזה בפעילותן.

Featured

שוד לאור יום בבוורלי הילס: יריות במסעדת הכוכבים האיטלקית המפורסמת ״אל פסטיו״; אישה נפצעה ברגלה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס: ירי במסעדת איל פסטיו בבוורלי הילס עם פצוע אחד ביום חמישי אחר הצהריים.

אישה נורתה ברגלה במהלך ניסיון שוד והועברה לבית החולים עם פציעות לא מסכנות חיים, על פי המשטרה ועדי ראייה.

הירי דווח בשעה 14:09. במסעדה ב- Canon Drive וב- Brighton Way. על פי משטרת בוורלי הילס, שלושה חשודים- גברים ניסו לבצע שוד מאדם באזור. אחד החשודים פתח באש והכה באישה וכל שלושת החשודים ברחו ברגל.

כמה סרטונים מהאירוע פורסמו באפליקציית Citizen. אחד המשתמשים סיפר כי שמע שתי יריות שנורו, וכי נראה כי השודד ניסה לגנוב שעון.

10-20 אנשים המתינו בתור למסעדה העמוסה כאשר הירי התרחש

"כולם התחילו לרוץ לכל כיוון," אמרה אחת מהלקוחות שהמתינו בתור למסעדה. "צנחתי מאחורי עץ. הייתי בנעלי עקב. אני לא הולכת להגיע רחוק מאוד בלובוטינים בגודל ארבעה אינץ '. "

הם אמרו שהמסעדה נתנה לאנשים לתפוס מחסה והם יכלו לראות את האישה שנפגעה ברגלה. קורבן שני נפצע גם כן וטופל במקום, על פי הודעת המשטרה.

שולטן סיפר כי לפני הירי הוא ראה אישה בקרבת מקום שנראית מגושמת, ונראה כי היא מתנהגת כצופה של השודדים. הם שמעו ויכוחים לפני שפרצו היריות, ואז החשודים ברחו על פניהם לכיוון צפון מזרח בברייטון וויי.

המסעדה מהווה מקום מפגש פופולרי לסלבריטאים של הוליווד, שלעתים קרובות מצולמים אוכלים בפאטיו. זה גם מקום מועדף לארוחות צהריים בתעשיית הבידור, אם כי רוב עובדי סוכנויות הכישרונות עדיין עובדים בבית במהלך המגפה.

המסעדה בת 20 היא בבעלות ג'יאקומינו דראגו, שבבעלותו תשע המסעדות באזור לוס אנג'לס הכוללות גם את סלסטינו ודראגו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות