Connect with us

Featured

"אירוע מזג אוויר חסר תקדים": גל קור קיצוני בארה"ב; טקסס כוסתה בשלג, יותר מ-2.7 מיליון בני אדם ללא חשמל

יותר מ-150 מיליון איש, כמחצית מאוכלוסיית ארה"ב, נמצאים תחת אזהרות מזג אוויר: גל קור מקפיא צינורות מים ודלק מסיאטל עד יוסטון, וגורם שיבושים באספקת החשמל, גם למקסיקו

Published

on

מזג אוויר מקפיא שורר ביומיים האחרונים ברוב חלקי ארצות הברית, והוא מביא איתו שלג כבד אפילו לאזורים שאינם רגילים להיצבע בלבן, כמו מדינות הדרום, ובהן טקסס. מאות טיסות בוטלו בימים האחרונים ומיליונים נותרו ללא חשמל בגלל פגעי מזג האוויר.

שירות החיזוי הלאומי של ארה"ב תיאר את המערכת הפוקדת כעת את המדינה כ"אירוע מזג אוויר רחב וחסר תקדים". בטקסס, שם צנחו הטמפרטורות עד למינוס 9 מעלות צלזיוס, נותרו יותר מ-2.7 מיליון בני אדם ללא חשמל. צריכת החשמל מצד תושבים המנסים לחמם את בתיהם והנזק שנגרם לחלק מתחנות הכוח דחקו את רשת החשמל של טקסס עד לקצה גבול היכולת שלה.

"התעוררנו בבוקר, כל הצינורות שלנו היו קפואים ולא היו לנו מים בבית", סיפר בורק ניקסון, תושב יוסטון. הנשיא ג'ו ביידן הכריז על מצב חירום בטקסס כבר ביום ראשון, ובכך התיר להגיש סיוע פדרלי למדינה.

תנאי מזג אוויר קשים אינם דבר רגיל בחורף הטקסני, והסערה גרמה לשיבושים בתנועה ולסכנה בכבישים. בתאונת שרשרת שאירעה ליד פורט וורת' שבטקסס, ושבה היו מעורבים כ-100 כלי רכב, נהרגו בשבוע שעבר לפחות שישה בני אדם. "מקסים לראות את הלבן, אבל בה בעת זה גם מסוכן מאוד כי הרבה אנשים לא יודעים איך לנהוג בשלג", הודה מייקל, תושב יוסטון. "ברור לך שהם נוסעים מהר מדי".

בנמל התעופה הבינלאומי אוסטין-ברגסטרום בטקסס בוטלו כל הטיסות, והנהלת הנמל הסבירה שמדובר ב"מזג אוויר היסטורי". כל הטיסות בוטלו גם בנמל התעופה הבינלאומי ג'ורג' בוש בטקסס.  מזג האוויר הקשה גורם גם לעיכובים בהעברת חיסוני הקורונה ומקשה את אחסונם. הפסקת חשמל גדולה ברחבי יוסטון גרמה למשל לקטיעת זרם החשמל במתקן שבו מאוחסנות כ-8,000 מנות של החיסון של מודרנה, והרשויות שם מיהרו לחפש מתחסנים כדי לנצל את המנות הללו בהקדם האפשרי.

טמפרטורות מקפיאות שוררות ברוב ארה"ב כבר כמה ימים, ויותר מ-150 מיליון מתושביה – כחצי מכלל אוכלוסיית המדינה – נמצאים כעת תחת אזהרת מזג אוויר כלשהי. מצבי חירום הוכרזו גם באלבמה, אורגון, אוקלהומה, קנזס, קנטקי ומיסיסיפי. החזאים אומרים כי בימים הקרובים צפויים להישבר שיאי קור של כל הזמנים בכמה מקומות. האזורים היחידים שאינם מתמודדים כעת עם מזג אוויר כזה הם כמה חלקים מדרום-מזרח ארה"ב, למשל פלורידה, ומדרום-מערבה. 

לא רק ארה"ב עצמה סובלת מהשלכות מזג האוויר הקיצוני, אלא גם שכנתה מדרום, מקסיקו. גל הקור בארה"ב גרם להפסקת חשמל גדולה בצפון מקסיקו, וכמעט חמישה מיליון בני אדם נותרו שם ללא חשמל בגלל שיבושים באספקת הדלק המגיע מצדו השני של הגבול. לפי הרשויות במקסיקו, השיבושים נגרמו משום שצינורות דלק מארה"ב קפאו, וכך נפגעו תחנות כוח בצפון מקסיקו התלויות בדלק הזה בפעילותן.

Featured

בוורלי הילס: גבר עירום פרץ לבית בבל אייר והרג את חיות המחמד המשפחתיות

Published

on

בעל הבית של הנכס בבל אייר שנפרץ, עדיין בהלם לאחר שנאלץ להתמודד פנים אל פנים עם הגבר העירום והאלים שפרץ לביתו והרג את חיות המחמד של המשפחה.

מאט סאבז היה לבדו בבית ביום חמישי אחר הצהריים כשאשתו התקשרה ואמרה לו שרואים במצלמות האבטחה שלהם כי גבר עירום פורץ לביתם.

"אני רואה גבר למטה, עין בעין. מיד נעמדתי מולו והרמתי את קולי, ‘היי מה אתה עושה?‘", אמר סאבז ל-FOX 11. עם זאת, המפגש הזה לא עצר את הפורץ העירום.

"הוא לא הלך. הוא הביט בי ואמר 'זה הבית שלי, מה אתה עושה כאן' ולפני שהספקתי לומר מילה הוא אמר 'אני הולך להתקשר למשטרה'. ומיד הבנתי שלא מדובר באדם שאתה רוצה להתעסק איתו בכלל,“ קבע סאבז.

הפולש הסתובב בבית כאילו הוא הבעלים, ואף הרגיש בנוח להיכנס לבריכה ואז הלך למדוד בגדים בחדר הארונות. החשוד אז ראה את שני התוכיים של המשפחה.

"תחילה הוא חייך אליהם כמו רוצח סדרתי. הוא קירב את ידיו אליהם, הפיל את אחת מהן, ודרך עליה. התוכי השני כנראה הרגישה מה קורה, והיא החלה לצרוח. ואז עשה את אותו הדבר גם לתוכי השני.” סיפר סאבז. “זה שינה את כל הגישה שלנו אליו כשראינו שהוא הרג את שתי החיות חסרות הישע האלה."

בינתיים, בקומה העליונה נמלט סאבז מהבית, קפץ מהמרפסת אל מכוניתו כשהוא בטלפון עם 911.עד מהרה הגיעו אנשי הביטחון של השכונה ועצרו את הפולש.

"מי ידע מה האיש הזה יכול היה לעשות למשפחתי אם הם היו בבית“, סיכם סאבז.

משטרת בוורלי הילס זיהתה את החשוד כפול קיאן בן ה-34. הם אומרים שהוא קיבל גישה לבית דרך הדלת של חניית המכוניות. קיאן עומד בפני כתבי אישום על פריצה ואכזריות כלפי בעלי חיים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות