Connect with us

Featured

אירוע ירי קטלני בקולנוע: כוכב טיקטוק מונשם וצעירה אחרת נהרגה במהלך הקרנת ״הטיהור לנצח״

Published

on

המשטרה עצרה גבר כבן 20 החשוד בירי כפול קטלני שהתרחש במהלך הקרנת הסרט "The Forever Purge", בבית קולנוע בעיר קורונה בתחילת השבוע, מסרו גורמים רשמיים.

בלשים בשיתוף משטרת קורונה הוציאו צו חיפוש עבור בית באל סרריטו בסביבות השעה 22:30 ביום שלישי. החוקרים הובלו לביתו של החשוד לאחר שלקחו עדויות מעדי ראייה שהיו במקום.

בעודם בבית, הרשויות גילו נשק חם וראיות אחרות המקשרות בין החשוד המזוהה, ג'וזף חימנז, לירי שהתקרחש בבית הקולנוע. לאחר מכן הוא נעצר והועבר למעצר.

לאחר שאירוע הירי התרחש בבית הקולנוע בעיר קורונה ביום שני האחרון, כוחות המשטרה הוזעקו למקום ומצאו שני קורבנות, נערה ונער בני עשרה, עם פצעי ירי קשים. 

עבור הבחורה, נקבע מותה במקום, ואילו עבור הבחור שסבל גם כן מפצעי ירי קשים הובהל למרכז טראומה בבית חולים מקומי, אשר עדיין נתמך בעזרים רפואיים כדי להישאר בחיים, כך נמסר מפי הרשויות.

מאוחר יותר זוהו הקורבנות כריילי גודריץ‘ בת ה-18 ואנתוני בראג'ס בן ה-19. 

FOX 11 and TikTok: @itsanthonymichael

בראג‘ס הוא כוכב טיקטוק עם כמעט 930 אלף עוקבים, כך שהעניין יצר באז מטורף ברשת. עבור השניים הוקמו עמודי GoFundMe, בכדי לעזור עם הוצאות הרפואיות והמשפטיות.

חימנז נעצר ומוחזק בבית המעצר ריברסייד פרסלי באשמת רצח, שוד עם אקדח וניסיון לרצח. הוא מוחזק בערבות של 2,000,000 $.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות