Connect with us

Featured

אילון מאסק מקפיא את רכישת טוויטר "בגלל חקירת חשבונות מזויפים"

לאחר הציוץ של האיש העשיר בעולם, מניית טוויטר צנחה ב-15% במסחר לפני הפתיחה, בעוד שמניית טסלה עלתה ב-5% * האם טראמפ יחזור לצייץ?

Published

on

עסקת הטוויטר של אילון מאסק "מושהית באופן זמני, בהמתנה לפרטים התומכים בחישובים כי חשבונות ספאם/ חשבונות מזויפים אכן מייצגים פחות מ-5% מהמשתמשים", כתב מאסק בחשבון הטוויטר שלו. לאחר הציוץ של מאסק, מניית טוויטר(-10.17% 40.49) צנחה ב-15.9% במסחר לפני הפתיחה, בעוד שמניית טסלה(+5.19% 765.76) עלתה ב-5.6%.

במסמכים שהגישה בעבר, אמרה טוויטר כי "הממוצע של חשבונות מזויפים וחשבונות ספאם במהלך הרבעון הראשון של 2022 עמד על פחות מ-5% מהמשתמשים היומיים הפעילים החודשיים שלנו במהלך הרבעון". בהצהרה על העסקה שלו לרכישת טוויטר בחודש שעבר, אמר מאסק שהוא רוצה לחסל "בוטי ספאם", לאמת את כל בני האדם ולהפוך את האלגוריתמים לקוד פתוח. מאסק גם אמר שהוא רוצה להפוך את הפלטפורמה למעוז של חופש הביטוי, ולהפסיק את בקרת התוכן.

בוטים מותרים כרגע בטוויטר, אם כי לפי מדיניות החברה, חשבונות כאלה אמורים לציין שהם אוטומטיים. הפלטפורמה אפילו השיקה תווית לבוטים "טובים", כמו @tinycarebot, חשבון שמצייץ תזכורות לטיפול עצמי (Self Care). עם זאת, בוטי ספאם אינם מורשים בפלטפורמה, ולחברה יש מדיניות שנועדה להיאבק בהם.

ב-25 באפריל נודע כי מאסק הגיע להסכם לרכישת טוויטר ב-44 מיליארד דולר. זהו מחיר הגבוה ב-5% מהמחיר בו נסחרה טוויטר. העסקה אמורה היתה להפוך את טוויטר לחברה פרטית.

חובביה הרבים של הרשת הביעו חשש כי צביונה ישתנה תחת ניהולו של מאסק, הידוע בגחמות וגישה לא קונבנציונלית לתקשורת. עם זאת, מאסק עצמו נהנה מכת ענקית של מעריצים נלהבים, שיותר מ-80 מיליון מהם עוקבים אחריו בטוויטר ומזניקים מחירי מטבעות קריפטו השכם והערב בעקבות ציוצים שלו. 

ההחלטה להשעות את טראמפ "שגויה מוסרית ומטופשת"

מוקדם יותר השבוע הצהיר מאסק והצהיר כי הוא יבטל את השעייתו מהרשת החברתית של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, אם תושלם עיסקת ברכישה שלל הרשת החברתית. לטענתו, ההחלטה "שגויה מוסרית ומטופשת". מאסק רוכש את טוויטר בסכום של כ-44 מיליארד דולרים, והצהיר כי הוא מעוניין לקדם חופש ביטוי בפלטפורמה.

מאסק אמר בראיון לעיתון הבריטי פיננשל טיימס, שהועבר בשידור חי, כי הוא "יבטל את ההשעייה — אך אני עדיין לא הבעלים של טוויטר, לכן זה לא דבר שיקרה בוודאות". הוא הוסיף כי הוא שוחח עם מייסד טוויטר ג'ק דורסי על כך שלטוויטר יש מנגנוני השעייה לצמיתות שמפרים את מדיניות התוכן שלה. מאסק הדגיש כי השלמת העסקה עשויה להתרחש בעוד "חודשיים או שלושה בתרחיש הטוב ביותר". 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות