Connect with us

ארה"ב-ישראל

אילהן עומאר: "המפגינים בחוץ משעשעים אותי!"

Published

on

נאומה של חברת הקונגרס המוסלמית ממינסוטה על "העצמה מוסלמית בוואלי" נערך בצל בהפגנת ענק מול מלון הילטון בוודלנד הילס

עומאר נואמת, השבוע בוואלי. קשרים לחיזבאללה ולחמאס

חברת הקונגרס אילהן עומאר ממינסוטה הייתה הכוכבת הבלתי מעורערת של סוף השבוע בוואלי של לוס אנג'לס. המחוקקת הצעירה, בלתי מנוסה ושיכורה מכוח, היא אחת משתי המוסלמיות הראשונות שנבחרו לקונגרס. עכשיו יש לה במה וההצגה שלה היא מהפופולריות יותר בזירה הפוליטית האמריקאית בימים אלה. כמעט כל התבטאות שלה בנושאי חברה או מדיניות חוץ מזניקה מיד את הרפובליקאים בקונגרס להתקפות רוויות זעם עליה ואת הדמוקרטים – לעמדות מגננה.

דוד זרביב וחבר. חיג'אב זה לא שינאה

עומאר נאמה במוצאי שבת בפני כ-400 מוסלמים מאזור לוס אנג'לס בכנס שערך ארגון CAIR במלון הילטון בוודלנד הילס. היא האיצה במשתתפים "לעורר גיהנום" נוכח האפליה נגדה הם מתמודדים כמוסלמים באמריקה. הופעה זו – אירוע התרמה של המועצה ליחסים בין ארה"ב לאסלאם – באה שבועות ספורים לאחר שהערותיה עוררו מחלוקת לאומית וחשפו חלוקה דורית בתוך המפלגה הדמוקרטית על גישתה לישראל ולשדולה הפרו-ישראלית אייפא"ק.

"אני אומרת לעורר גיהנום, לגרום לאנשים להרגיש לא נוח", אמרה עומאר לקול תשואות ממושכות מהקהל. "כי הנה האמת. במשך זמן רב מדי, חיינו עם אי הנוחות של החיים כאזרחים מדרגה שנייה ונמאס לי מזה". האירוע בהילטון נערך בסימן "העצמת המוסלמים בוואלי" והיה הרביעי שנערך על ידי CAIR-LA. לקבוצה שמרכזה באנהיים יש גם זרוע פוליטית בוושינגטון, והיא נקשרה בעבר עם תמיכה בחיזבאללה ובחמאס. עומאר גם התייחסה למפגינים בחוץ וכינתה אותם "אנשים מרתקים שבמשך שנים רבות דיברו על אסלאם מדכא, שמקטין ומבודד את הנשים. היום הם מתכנסים למחות כנגד אישה מוסלמית שנבחרה לקונגרס. האירוניה הזאת משעשעת אותי".

עומאר, שנולדה כפליטה בסומליה טענה כי "מוסלמים אומרים שאנחנו לא צריכים להטריד אף אחד, לא לעשות רעש, להיות מוסלמי טוב. אבל לא משנה עד כמה ניסינו להיות השכן הטוב ביותר, אנשים תמיד עבדו על מציאת דרך לא לאפשר לכל חירות אזרחית להיות מורחבת אלינו".

המפגינים מביעים את דעתם על הכנס

מחוץ למלון, לפני ובמהלך האירוע, השתתפו לפחות 1,000 איש במחאה, ויצרו ים של דגלים אמריקאיים וישראליים לאורך שדרת קאנוגה ושלטים עם מסרים כמו "השנאה שלך מחזקת אותנו", על פניה של עומאר המכוסים על ידי צלב קרס.

בשבת אחר הצהריים סגרה משטרת לוס אנג'לס כמה רחובות בסמוך לשדרת קאנוגה. מאות המפגינים החלו להתגודד מול המלון, חלקם עם כובעי MAGA אדומים וכוכבי דוד צהובים עם המילה "ג'וד" עליהם. המפגינים נשאו דגלי ארצות הברית ודגלי ישראל, הניפו שלטים שהכריזו על עומאר כאנטישמית וקראו סיסמאות שקראו לה לעזוב את הקונגרס. "היי, היי, הו, הו, עומאר חייבת ללכת! "צעקו המפגינים.

בין הכרזות הבולטות: "הסר שנאה מביתנו", "השנאה שלך גורם לנו להיות חזקים יותר", "ככה זה התחיל בגרמניה", "אין חוק שריעה באמריקה", " וגם: "אילן עומאר- ערימת פסולת אנושית"…

ים של דגלי ישראל ואמריקה

הקהל היה מגוון: ניצולי שואה ובני משפחותיהם, יהודים-אמריקאים, ישראלים רבים מכל הגילים, תומכי טראמפ בעמק ונציגות מכובדת של נוצרים. דוד זרביב, מאבטח, עמד לבוש בגדי אימון שחורים עם חבר והניף שלט מחאה גדול: "שמעתי על אילהאן עומר להיות בעיר…זה כבוד להיות כאן עם כולם". לדבריו, "הבעיה היא לא עם כיסוי הראש שלה אלא עם הרטוריקה שלה. לבישת חיג'אב כשלעצמה לא מיייצגת שנאה, אבל זה שאת לובשת חיג'אב לא נותנת לך את הזכות לפזר שנאה כמו שהיא עושה".

לאונרד פורמן, ניצול שואה וגימלאי יהודי-רוסי מפורטר ראנץ', היה בין המפגינים הרבים שחבש מגן דוד צהוב על חולצתו. "חשבתי שיהיה ראוי מאוד להגיע הנה ולהראות לה מי אני", אמר.

ההפגנה נגד עומאר התארגנה בעיקר בפייסבוק ובמדיה החברתית, וסחפה אליה לא רק יהודים וישראלים אלא גם נוצרים. "כנוצרייה, זו האמונה שחובתי לעמוד מאחורי ישראל", אמרה קירה איניס, שחבשה כובע MAG. "ביבי נתניהו הוא בן בריתנו וחברנו. בעוד שהליברלים השקיעו שמונה שנים בחתירה תחתיו, עכשיו יש לטראמפ גב ציבורי, ועומאר מתאמצת לחבל בעבודת הקודש שעשה הנשיא שלנו כדי לסייע לעם היהודי".

לא לאנטישמיות, לא לחוקי השריעה

לורי קארדוזה מור, פעילה בחוגים אוונגליים פרו-ישראליים בארה"ב: "עומאר היא "שתולה של חמאס בקונגרס ואנו חייבים לפעול עתה כדי שהיא לא תתפוצץ לנו בפנים. "CAIR וחמאס חד הם", היא טוענת. "העובדה שאילהאן עומאר מגייסת כספים בגלוי למען הארגון הזה מראה לא רק שהיא אנטישמית נלהבת אלא גם איום ממשי על הביטחון הלאומי שלנו".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קאמפ קימאמה: מחנה קיץ ישראלי-אמריקאי

Published

on

הזמנה פתוחה למחנה קיץ חדש לילדים ובני נוער מכל רחבי אמריקה – אם הייתם היום בגיל של הילדים שלכם – לא הייתם חושבים פעמיים

אתר האינטרנט של קאמפ קימאמה עמוס בימים אלו באלפי גולשים צעירים ישראל ומכל העולם. הם מחליפים זכרונות, מעלים תמונות וקטעי וידאו מן הקיץ הקודם, מתכננים את חוויית הקיץ הבא – וכמדי שנה קובעים שוב להיפגש יחדיו, עם חברים וחברות מכל העולם, במחנות הקיץ הבינלאומיים של קאמפ קימאמה.

ילדים ובני נוער מישראל, מארה"ב, מאירופה, מדרום אמריקה, מאסיה, מאוסטרליה חכים בקוצר רוח שיגיע כבר הקיץ, לשוב ולהפליג בסירות המפרש אל מול חופי מכמורת בקימאמה ישראל; לחוות סדנאות בישול עם שפים מובילים במחנה הקיץ של קימאמה בברצלונה; ולשיר לצלילי גיטרות לאור הירח מסביב למדורה עם כל החבר'ה במחנה הקיץ קימאמה ניו יורק.

בקיץ הקרוב ייפתח מחנה קיץ חדש מבית קימאמה: "קימאמה ניו יורק". זהו מחנה עם לינה בן עשרה ימים (שבועיים כולל טיולים), המיועד לחניכים בגילאים 7-14 מארה"ב ומישראל המגיעים למפגש משמעותי וחווייתי המקרב אותם אלו לאלו – ומקרב את החניכים מארה"ב לתרבות הישראלית ולשפה העברית. המחנה מתקיים בעברית ובאנגלית ומשלב חינוך לערכים ולאהבת ישראל. במחנה ישתתפו מדריכים מנוסים שמגיעים במיוחד מקימאמה ישראל, לצד מדריכים נוספים מארה"ב ומהעולם. בתוכנית טיולים בחוף המזרחי של ארה"ב והרבה חברים חדשים.

תכנית המחנה מלאה בפעילויות אתגר וחוויה מבוקר עד ערב וכוללת: שחייה בבריכה, מסלול חבלים וטיפוס, אומגה בטבע, רפטינג בנהר הדלאוור, פעילויות ספורט: כדורגל, כדורסל, טניס, כדורעף ובייסבול. מוסיקה ואולפן הקלטות, קימאמה שף: בישולי מטבח, בישולי שדה ומתחם חממה לגידולים אורגניים. מחול וריקוד, אומנויות ובמה, מחנאות, שבילים ומסלולי הליכה בטבע ועוד.

מחנות הקיץ הייחודיים של קימאמה הגיחו לאוויר העולם לפני 15 שנים. מאז הפך "קאמפ קימאמה" למושג מוכר, אהוב ומבוקש המייצר עבור אלפי ילדים חוויית חיים עוצמתית ובלתי נשכחת. הוא מייצר רשת עולמית של קשר בין בני נוער, המבוססת על תחושת חברות, משפחה וקהילה – רשת חיה ותוססת של ילדים מכל רחבי העולם, מעין תנועת נוער יהודית בינלאומית מזן חדש, הפעילה במשך כל השנה אשר ליבה בישראל ופעילותה בכל העולם. זה הזמן לפתוח בפני הילדים שלכם דרך חדשה. קשרים שמתחילים בקימאמה בקיץ – נמשכים כל החיים.

לאורך השנים נוצרו בקימאמה יחסי חברות אמיצים וקרובים, ממש יחסי משפחה, בין מדריכים וחניכים ישראלים ואמריקאים. אנחנו רתומים לדיאלוג הישראלי-אמריקאי בכל מאודנו", אומר אבישי נכון, מנכ"ל קימאמה. 'כולנו משפחה אחת גדולה. אנחנו מגיעים לטנפליי שבניו-ג'רזי, לפאלו אלטו שבקליפורניה, לבוסטון, לשיקאגו ולמקומות נוספים ברחבי ארה"ב, פוגשים את ההורים ואת החניכים, מעבירים חוגי-בית, בונים יחד עם הקהילות המקומיות בארה"ב סמינרים ותכניות חינוכיות משותפות – ובכך משתתפים במאמצים החינוכיים והערכיים התורמים לקשר החשוב כל כך בין הדור הצעיר בישראל לבין בני הנוער בקהילות כאן בארה"ב'".

המדריכים בקימאמה הופכים את חוויית הקיץ לבלתי נשכחת, לחינוכית, לערכית, לבטוחה ולמהנה – ברמה שלא ניתן למצוא כמוה בתוכניות קיץ אחרות. רובם הוכשרו ויצאו כשליחים מטעם הסוכנות היהודית למחנות קיץ בארה"ב. באמתחתם ניסיון רב בהדרכה ובהקניית מיומנויות חינוכיות ומקצועיות – כל מדריך בתחומו. המדריכים עוברים הכשרה נוספת לפני הקיץ, המכינה אותם להוביל את חוויית קימאמה הייחודית על כל גווניה ומרכיביה. הם מהווים השראה אישית וקבוצתית – ודואגים לתחושת המשפחה והקהילה שכל-כך מאפיינת את משפחת קימאמה.

קימאמה מחזירה לילדים את היופי והפשטות שבילדות ובנערות. היא מנתקת אותם מהמסכים המרצדים ומהתזזית הטכנולוגית 'מפוצצת-המוח'. היא מאפשרת להם לחזור ולהביט זה לזה פשוטו כמשמעו, לשוחח ולהקשיב ללא גירויים מלאכותיים חיצוניים, להלך בכף רגל יחפה על חוף הים, להתרגש ממראה של פרח או פרפר, לטעום את טעם תפוח-האדמה המפויח סביב המדורה, להתנתק ממסך המחשב ומהמציאות הווירטואלית. קימאמה איננה זקוקה למציאות ווירטואלית; היא מציאות בפני עצמה – נוכחת, מאפשרת, מכבדת את האדם גם כשהוא ללא מכונות ומכשירים. קימאמה היא המציאות האמיתית, סוחפת, מאתגרת, רותמת, נוסכת שמחה ואושר.

המסע האישי וההתפתחותי שהחניכים עוברים, כל אחד עם עצמו וגם עם חבריו – כל אלו הופכים את קימאמה לחוויה שהיא הרבה מעבר לכיף, להנאה ולבילוי. הערכים יוצרים מהות – והמהות מייצרת חוויית חיים של ממש.

קאמפ קימאמה מתקיים בחודשים יולי-אוגוסט במחזורים של שבוע או שבועיים בישראל, בברצלונה ובניו יורק.

לפרטים נוספים בקרו באתר האינטרנט: WWW.CAMPKIMAMAUSA.ORG טלפון: 646.779.5579
דוא"ל: usa@campkimama.org

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

אופסי: הביקור בישראל סיבך את טורי ספלינג

Published

on

כוכבת "בוורלי הילס90210 " דילגה על התייצבות בבית משפט בלוס אנג'לס. השופט האשים אותה בביזוי ואיים להוציא נגדה צו מעצר…

הביקור שתקע אותי. טורי ספלינג ובעלה דין מקדרמונט

עכשיו כשהאופוריה מהביקור של כוכבות "בוורלי הילס 90210" בישראל חלפה והן שבו ללוס אנג'לס, אפשר לחזור ולהתעסק בחיים האמיתיים ובצרות: טורי ספלינג, שגילמה את דונה בסדרה המיתולוגית, פספסה שימוע שנקבע לה בבית המשפט מקומי כי שהתה בישראל באותו הזמן. השופט, שלא ראה את ההברזה בעין יפה, האשים אותה בביזוי והוציא צו שמורה לעצור אותה במידה ולא תגיע לשימוע שיערך בחודש הבא. ע"פ דיווח בדיילי מייל, השימוע הוא חלק ממשפט שנערך בשנים האחרונות נגד ספלינג ובעלה, דין מקדרמוט, שנתבעו על ידי הבנק שלהם לאחר שלא החזירו הלוואה שלקחו. החובות תפחו ל-400 אלף דולרים לאחר שצברו קנסות וריביות בעקבות הפיגור בתשלומים. בנוסף, בני הזוג הסתבכו עם חברת "אמריקן אקספרס" ולא שילמו לרשויות המס סכום שמתקרב למיליון דולר. על פי דיווחים, חשבונות הבנק שלהם רוקנו עד שהחוב ישולם.

המצב הכלכלי הקשה של בני הזוג לא מקל עליהם לגדל את ילדיהם ליאם (11), סטלה (10), האטי (7), פין (6 ובו(שנתיים). קנדי, אימה של של ספלינג, סיפרה בעבר לאתר TMZ שהמצב הכלכלי הקשה של בתה נובע מהתנהלות כלכלית לקויה: "אני משלמת את החשבונות שלהם, אבל לא מוכנה לשלם על מותרות שהיא רוכשת בכרטיסי האשראי שלה. אני משלמת על הבית, החינוך של הילדים והאוכל".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ווג: "אלה הפנים של סצינת ההיפ-הופ התל אביבית"

Published

on

דרסו. חולמת להצליח בארץ ובחו"ל

עדן דרסו, ראפרית צעירה בת 21 שעד לפני מספר חודשים שירתה בצה"ל בסדיר, מככבת השבוע במגזין האופנה היוקרתי ווג. בכתבה תחת הכותרת עדן דרסו היא הפנים של השינוי בסצינת ההיפ-הופ התל אביבית", מספרת דרסו על אהבתה למוסיקת ראפ ועל ילדותה ברחובות. בראיון דרסו מספרת על החיים כישראלית ממוצא אתיופי, על סגנון השירה שלה וגם על החיים הלא פשוטים של הקהילה האתיופית בישראל. דרסו עדיין מתגוררת ברחובות בבית הוריה ועם חמשת אחיה. היא שרה מגיל 12 ואת סגנון ההיפ הופ סיגלה לעצמה לפני ארבע שנים. היא פרסמה סרטונים ברשת ובחודש אוגוסט האחרון הוציאה אלבום בכורה עם שירים ראשונים שחיברה, שזכו להשמעה בכלי התקשורת.

בעקבות הפרסום בווג, חשבת על קריירה בינלאומית?

"הלוואי, אני עובדת על שירים באנגלית ומקווה לפרוץ בארץ ובחו"ל, להיות מודל לחיקוי עבור ילדות אתיופיות. מבחינתי אני כבר חיה את החלום יום יום, אני קמה בבוקר ועושה את מה שאני הכי אוהבת – לשיר".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות