Connect with us

ארה"ב-ישראל

אילהן עומאר: "המפגינים בחוץ משעשעים אותי!"

Published

on

נאומה של חברת הקונגרס המוסלמית ממינסוטה על "העצמה מוסלמית בוואלי" נערך בצל בהפגנת ענק מול מלון הילטון בוודלנד הילס

עומאר נואמת, השבוע בוואלי. קשרים לחיזבאללה ולחמאס

חברת הקונגרס אילהן עומאר ממינסוטה הייתה הכוכבת הבלתי מעורערת של סוף השבוע בוואלי של לוס אנג'לס. המחוקקת הצעירה, בלתי מנוסה ושיכורה מכוח, היא אחת משתי המוסלמיות הראשונות שנבחרו לקונגרס. עכשיו יש לה במה וההצגה שלה היא מהפופולריות יותר בזירה הפוליטית האמריקאית בימים אלה. כמעט כל התבטאות שלה בנושאי חברה או מדיניות חוץ מזניקה מיד את הרפובליקאים בקונגרס להתקפות רוויות זעם עליה ואת הדמוקרטים – לעמדות מגננה.

דוד זרביב וחבר. חיג'אב זה לא שינאה

עומאר נאמה במוצאי שבת בפני כ-400 מוסלמים מאזור לוס אנג'לס בכנס שערך ארגון CAIR במלון הילטון בוודלנד הילס. היא האיצה במשתתפים "לעורר גיהנום" נוכח האפליה נגדה הם מתמודדים כמוסלמים באמריקה. הופעה זו – אירוע התרמה של המועצה ליחסים בין ארה"ב לאסלאם – באה שבועות ספורים לאחר שהערותיה עוררו מחלוקת לאומית וחשפו חלוקה דורית בתוך המפלגה הדמוקרטית על גישתה לישראל ולשדולה הפרו-ישראלית אייפא"ק.

"אני אומרת לעורר גיהנום, לגרום לאנשים להרגיש לא נוח", אמרה עומאר לקול תשואות ממושכות מהקהל. "כי הנה האמת. במשך זמן רב מדי, חיינו עם אי הנוחות של החיים כאזרחים מדרגה שנייה ונמאס לי מזה". האירוע בהילטון נערך בסימן "העצמת המוסלמים בוואלי" והיה הרביעי שנערך על ידי CAIR-LA. לקבוצה שמרכזה באנהיים יש גם זרוע פוליטית בוושינגטון, והיא נקשרה בעבר עם תמיכה בחיזבאללה ובחמאס. עומאר גם התייחסה למפגינים בחוץ וכינתה אותם "אנשים מרתקים שבמשך שנים רבות דיברו על אסלאם מדכא, שמקטין ומבודד את הנשים. היום הם מתכנסים למחות כנגד אישה מוסלמית שנבחרה לקונגרס. האירוניה הזאת משעשעת אותי".

עומאר, שנולדה כפליטה בסומליה טענה כי "מוסלמים אומרים שאנחנו לא צריכים להטריד אף אחד, לא לעשות רעש, להיות מוסלמי טוב. אבל לא משנה עד כמה ניסינו להיות השכן הטוב ביותר, אנשים תמיד עבדו על מציאת דרך לא לאפשר לכל חירות אזרחית להיות מורחבת אלינו".

המפגינים מביעים את דעתם על הכנס

מחוץ למלון, לפני ובמהלך האירוע, השתתפו לפחות 1,000 איש במחאה, ויצרו ים של דגלים אמריקאיים וישראליים לאורך שדרת קאנוגה ושלטים עם מסרים כמו "השנאה שלך מחזקת אותנו", על פניה של עומאר המכוסים על ידי צלב קרס.

בשבת אחר הצהריים סגרה משטרת לוס אנג'לס כמה רחובות בסמוך לשדרת קאנוגה. מאות המפגינים החלו להתגודד מול המלון, חלקם עם כובעי MAGA אדומים וכוכבי דוד צהובים עם המילה "ג'וד" עליהם. המפגינים נשאו דגלי ארצות הברית ודגלי ישראל, הניפו שלטים שהכריזו על עומאר כאנטישמית וקראו סיסמאות שקראו לה לעזוב את הקונגרס. "היי, היי, הו, הו, עומאר חייבת ללכת! "צעקו המפגינים.

בין הכרזות הבולטות: "הסר שנאה מביתנו", "השנאה שלך גורם לנו להיות חזקים יותר", "ככה זה התחיל בגרמניה", "אין חוק שריעה באמריקה", " וגם: "אילן עומאר- ערימת פסולת אנושית"…

ים של דגלי ישראל ואמריקה

הקהל היה מגוון: ניצולי שואה ובני משפחותיהם, יהודים-אמריקאים, ישראלים רבים מכל הגילים, תומכי טראמפ בעמק ונציגות מכובדת של נוצרים. דוד זרביב, מאבטח, עמד לבוש בגדי אימון שחורים עם חבר והניף שלט מחאה גדול: "שמעתי על אילהאן עומר להיות בעיר…זה כבוד להיות כאן עם כולם". לדבריו, "הבעיה היא לא עם כיסוי הראש שלה אלא עם הרטוריקה שלה. לבישת חיג'אב כשלעצמה לא מיייצגת שנאה, אבל זה שאת לובשת חיג'אב לא נותנת לך את הזכות לפזר שנאה כמו שהיא עושה".

לאונרד פורמן, ניצול שואה וגימלאי יהודי-רוסי מפורטר ראנץ', היה בין המפגינים הרבים שחבש מגן דוד צהוב על חולצתו. "חשבתי שיהיה ראוי מאוד להגיע הנה ולהראות לה מי אני", אמר.

ההפגנה נגד עומאר התארגנה בעיקר בפייסבוק ובמדיה החברתית, וסחפה אליה לא רק יהודים וישראלים אלא גם נוצרים. "כנוצרייה, זו האמונה שחובתי לעמוד מאחורי ישראל", אמרה קירה איניס, שחבשה כובע MAG. "ביבי נתניהו הוא בן בריתנו וחברנו. בעוד שהליברלים השקיעו שמונה שנים בחתירה תחתיו, עכשיו יש לטראמפ גב ציבורי, ועומאר מתאמצת לחבל בעבודת הקודש שעשה הנשיא שלנו כדי לסייע לעם היהודי".

לא לאנטישמיות, לא לחוקי השריעה

לורי קארדוזה מור, פעילה בחוגים אוונגליים פרו-ישראליים בארה"ב: "עומאר היא "שתולה של חמאס בקונגרס ואנו חייבים לפעול עתה כדי שהיא לא תתפוצץ לנו בפנים. "CAIR וחמאס חד הם", היא טוענת. "העובדה שאילהאן עומאר מגייסת כספים בגלוי למען הארגון הזה מראה לא רק שהיא אנטישמית נלהבת אלא גם איום ממשי על הביטחון הלאומי שלנו".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

רמת טראמפ: מתנת ישראל לנשיא ארה"ב ביומולדת ה -73

Published

on

"תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר לאחר שהממשלה אישרה הקמת ישוב בגולן על שמו

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu (2nd-R) and US Ambassador to Israel David Friedman (L) applaud after unveiling the place-name sign for the new settlement of "Ramat Trump", or "Trump Heights" in English, named after the incumbent US President, during an official ceremony in the Israeli-annexed Golan Heights on June 16, 2019. (Photo by Jalaa MAREY / AFP)

נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שעות אחרי שהממשלה אישרה קריאת
יישוב ברמת הגולן על שמו – "רמת טראמפ". "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ולמדינת ישראל על הכבוד הגדול הזה", טראמפ צייץ בטוויטר.

קודם לכן הממשלה קיימה ישיבה חגיגית בצפון רמת הגולן לציון ההכרה של טראמפ בריבונות הישראלית בגולן ובמהלכה אושר קריאת היישוב על שמו. בפתח הישיבה, שבה נכח גם שגריר ארה"ב בישראל, נתניהו בירך את טראמפ ואמר המחווה נועדה לחלוק "כבוד גדול לידיד גדול של ישראל".

"אנחנו ביום היסטורי", אמר נתניהו בפתח הישיבה שהתקיימה ביישוב ברוכים קלע אלון. "אנחנו הולכים
לעשות שני דברים: להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה שנים רבות, אקט של התיישבות
וציונות ראשון במעלה; ושנית, לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל, הנשיא דונלד טראמפ,
שהכיר לאחרונה בריבונות ישראל ברמת הגולן, המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת".

עוד אמר נתניהו: "הוא פשוט קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו. לכן בגין אמר, כשהעביר את 'חוק הגולן', שלפעמים גם את המובן מאליו צריך לעשות".

דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, הודה בשמו של הנשיא טראמפ על הקמת היישוב הנושא את שמו. "ביום שישי חגג טראמפ את יום הולדתו ואני לא יכול לחשוב על מתנה יותר נאותה ויפה להעניק לו מאשר רמת טראמפ. האוויר כאן טהור, השמש מרהיבה, הנוף מדהים", אמר.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

מרגש: משפחת נרצחי הפיגוע בפיטסבורג ב"בית אורי" בעפולה

Published

on

בני משפחתם של ססיל ודיוויד רוזנטל, שנרצחו בפיגוע בפנסילבניה, ביקרו במוסד לבעלי מוגבלויות ושתלו עץ לזכר יקיריהם

כשמונה חודשים לאחר הפיגוע הקטלני בבית הכנסת בפיטסבורג שבפנסילבניה, שגבה את חייהם של 11 מתפללים ונחשב כמתקפת הטרור הגדולה ביותר על הקהילה היהודית בארה"ב, הגיעו קרובי משפחתם של שניים מהרוגי הפיגוע לסיור מרגש במוסד לבעלי מוגבלויות בעפולה. הוריהם ושתי אחיותיהם של ססיל ודיוויד רוזנטל ז"ל, שני אחים בעלי צרכים מיוחדים שנרצחו בפיגוע, הגיעו ל"בית אורי" שבעפולה, המשמש ככפר לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית. זאת לאחר שדיירי המקום שתלו עץ זיכרון למען שני האחים וריגשו את משפחתם עם המחווה לשני יקיריהם שנרצחו בפיגוע. אלי רוזנטל (האב) אמר בהתרגשות: "זכינו לבקר במקום מקסים ומיוחד בזכות הבנים שלנו".

בני המשפחה הגיעו לארץ בעזרת קרן פרס בראשית וארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה JFNA . הפיגוע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג התרחש באוקטובר 2018 , לאחר שרוברט באוורס, בעל רקע אנטישמי, התפרץ למקום במהלך תפילת שחרית ביום שבת ופתח בירי לעבר המתפללים תוך שהוא צועק "כל היהודים חייבים למות". בפיגוע נהרגו 11 איש ו 6- נפצעו, בהם 4 שוטרים.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים"

Published

on

צעיר מקליפורניה איים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי ליד סן דייגו, "רק עם מדים נאציים"

רוס פארקה, צעיר בן 23 מאזור סן פרנסיסקו, מואשם שאיים בצ'אט לבצע ירי המוני בבית כנסת בהשראת הירי בבית הכנסת בפאווי, "רק עם מדים נאציים" – כך נמסר מהמשטרה המקומית. על פי ההודעה מואשם הצעיר, תושב העיירה קונקורד, באיומים, החזקה לא חוקית של נשק וייצור נשק. הרשויות מצאו בביתו
של פארקה, המתגורר יחד עם אמו, רובה AR-15 חצי אוטומטי, ספרות נאצית, בגדי הסוואה, חרב ומחסניות עם קיבולת גדולה. במשטרה אמרו כי הוא רכש מוקדם יותר השנה את הרובה כשהוא אינו שלם, ובהמשך שדרג אותו.

מכתב האישום עולה כי פארקה היה על הרדאר של ה- FBI והמשטרה כטרוריסט פוטנציאלי. חוקרי ה- FBI איתרו את הדברים שהוא כתב ברשת, וכללו בנוסף גם איומים לפגוע בשוטרים. הוא נהג להשתמש ברשת החברתית ,Steam שם היו כינויו " Adolf Hitler ((( 6 Million )))". פארקה כתב שהושפע מאירוע הירי ההמוני בבית הכנסת בפאווי שבאזור סן דייגו ומהטבח במסגדים בקרייסטצ'רץ' בניו זילנד מוקדם יותר השנה, וכינה את המחבל שביצע אותו "גיבור". פארקה כתב שישדר את הטבח בחי. בפוסטים אחרים, לפי הפרסום, הוא כתב שיבחר מטרה טובה יותר מאשר "סתם בית כנסת אקראי", והתייחס ליהודים כאל "תתי אדם".

"הייתי מסוגל בוודאי להגיע למספר גופות של 30 יהודונים ואז בערך חמישה שוטרים, כי גם הייתי מחליט להיאבק עד מוות", הוא כתב באחד הפוסטים. פארקה אושפז במוסד לחולי נפש בשנת 2011 לאחר שנאבק בשוטרים שהועזקו לביתו בעקבות סכסוך משפחתי. עובדת מרכז האזורי של איסט ביי, המסייע לאנשים הסובלים ממוגבלות התפתחותית, אמרה לרשויות בשנת 2015 כי היא מאמינה שהוא מתאים לפרופיל של מבצעי ירי המוני. האירוע מצטרף לידיעות נוספות על פשעי שנאה נגד יהודים ברחבי ארה"ב מהימים האחרונים.

בין היתר, תושב פלורידה, ג'ושוע ג'ון לף בן ה -40 , נעצר לאחר שאיים ברשתות החברתיות להרוג
קבוצות מיעוט שונות, בהן יהודים. בפוסטים שכתב ברשת, שיבח הנאשם את ג'ון ארנסט, בן ה 19- שביצע את הירי בבית הכנסת בפאווי, ואמר כי הוא מצטער שהוא לא הרג יותר בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות