Connect with us

תחבורה

איך ננוע בעיר העתיד – 2017 L.A. Auto Show

Published

on

תערוכת הרכב השנתית של לוס אנגלס חזרה אלינו והפעם במהדורה טכנולוגית שמעידה שיצרני הרכב ממוקדים על רכבים חשמלים ועל הדרך בה ננוע בעתיד (הלא רחוק). מספר ימים לפני שהתערוכה נפתחה לקהל הרכב, התקיימה סידרה של סמינרים לאנשי המקצוע שהגיעו מכל רכבי העולם. שני ימי הסמינרים עסקו בעיקר בצד הטכנולוגי של הענף ובעתיד עולם הרכב והתחבורה בכלל. אנשי מקצוע מעולם הארכיטקטרה, הבניה וסטודנטים ופרופסורים מסקטורים ואוניברסיטאות שונות הציגו את חזונם לעתיד התיקשור, עציד התחבורה ואפילו איפיונה של עיר העתיד.

תערוכת הרכב עצמה נפתחה לעיניי העיתונאים עם BMW שהציגו מספר רכבים חדשים בקטגוריות שונות כולל היצרן MINI שבבעלותם. היצרן, כמו רבים מסביבו, התמקד על היצע של רכבים אלטרנטיבים ושימור הסביבה במקביל לרכבי ביצועים וספורט. סוג מסוים של קונפליט למראה העין אבל הכרחי בענף תחרותי שכזה.
מכונית הקונספט i VISION DYNAMICS הציגה את כיווני העיצוב החיצוני החדש לדגמים הבאים. יתכן שהרכב מרמז על i5 חדשה. מכוניות הקונספט ה X7 עם מכללי ה E Drive וגירסת הספורט של ה 8 Series סיפקו היצע מרשים של רעיונות חדשנים שהיצרן מוציא לשוק בשנים הקרובות. לאלו מאיתנו שמעוניים ב M5 חדשה, רצוי להמתין מעט לגירסה החדשה שמגיעה עם כ 600 כ״ס, מראה מעודכן ותג מחיר של מעל ל $100000. גם הרכבים החשמלים של היצרן קיבלו השנה גירסעות חדשות ומעודכנות. ה i3 מוצעת בגירסת ספורטיבית כ i3S עם עידכון חזית וצבעים וה i8 יוצאת בגירסת גג נפתח שבהחלט מתאימה לאיזורנו ולמזג אויר שלנו.

המתחרה מבית, מרצדס הציגה את גירסתה לרכבים החשמלים כ EQ שמוגדר כ Intelligent Electric Mobility וטכנולוגיה זו תוצע במגוון רכבים שונים מבית היצרן בעתיד הקרוב. במקביל היצרן השיק את ה S-Class בגירסת גג נפתח וטרח לציין שהשוק הקליפורני לרכבים מסוג זה חשוב ביותר עבורו. בצד הספורטיבי, היצרן הציג גם את גירסאות ה AMG השונות ושני רכבי מרוץ לכביש מרשימים. ה Mercedes AMG Project ONE מכילה בפעם הראשונה טכנולוגיה הייבריד מפורמולה 1 לרכב מרוצים שכזה. לידה ניצבת ה Mercedes AMG GT 4 שמשדרגת את הביצועים לגירסת ה R שהוצגה ב 2016.

לעומת ובניגוד לשני היצרנים הגרמניים מאזדה מתמקדת בשיפור וביעול מנועי הבנזין שברשותם. נציגי החברה הצהירו שאפילו בשנת 2030 כ 80-85% מדיגמי החברה יהוי מנועי בנזין בגירסאות שונות. מאזדה הציגה את רכב הקונספט המדהים VISION COUPE בעל ארבע דלתות שמייצג את המראה העתידי לדיגמי מאזדה. בנוסף היצרן הציג גירסה מעודכנת ל Mazda6 המוכרת ועידכון לגירסת רכב המרוצים בקטגורית IMSA. קבוצת נהגי המירוץ לבית מאזדה נכחו בהשקה וניתן היה לראות ולהרגיש את אווירת המירוצים והספורט שהחברה מטפחת ומשקיעה רבות בה.

ניסן ממתחרות הבית של מאזדה (בערך) בחרה כיוון שיווקי ויחודי לרכביה. שיטוף הפעולה (הממשיך) עם STAR WARS הפיק סידרה דינמית של רכבי ניסן המשודרגים ומאפיינים את מוטיב הסרט והדמויות שבו. אמנם רכבי תצוגה אלו אינם מייצגים רכבים לקניה אבל תצוגתם יצרה אווירה מעניינת ושונה להצגת ה Kicks שממוקם מעל ל Juke ומתחת ל Rogue. גירסתו המקורית הוצגה בברזיל ב 2014. חשיבותו של ה Kicks היא לא רק בתחרות ישירה כנגד ה CRV מבית הונדה וה Soul מבית קיאה אלא בנתינת אופציה ״גודל״ חדשה לנהגי ניסן. הניסן LEAF החדשה מייצגת את מגמת ה IM) Inteligent Mobility) שניסן משווקת לרכבים האלטרנטיבים ברשותה.

היצרנית היפנית הגדולה טויוטה, הפתיעה. הציפיות בקרב העיתונאים היו דווקא שטויוטה תציג את הסופרה החדשה אולם היצרן בחר להציג בלוס אנגלס דווקא רכב קונספט לשטח ושמו FT-AC. הרכב הציג מספר רעיונות שמשקפים פרקטיות לחובבי שטח כמו שימוש יחודי בפנסי ערפל שניתן להסירם מהרכב ולהשתמש בהם כפנסים רגילים. מצלמות שממוקמות במראות צד, מנציחות את חוויות השטח להנאה נוספת אח״כ. הרכב הציג גם מתקן לאופניים שמהווה חלק אינטגרלי מעיצובו ותכנונו. מין הסתם הרכב מגיע גם עם צמיגי שטח רחבים וגדולים מין הרגיל. הרכב מציע הצצה למראה עתידי של ה RAV 4 ונציגי החברה רומזים שהרכב יגיע לסוכניות מכירות בשנתיים הקרובות. בנוסף היצרן הציג דגמי שטח נוספים ל Tundra ול Tacoma.

קיאה שבמשך העשור האחרון גדלה ומצליחה ברמות חסרות תקדים, ממשיכה ביצור דגמים תחרותיים ובמחירים מפתיעים. הפעם קיאה הציגה את ה Sorento שמאבדת את גירסת הטורבו ומקבלת גירסת דיזל. קיאה דאגה להציג את עבירות השטח של הג’יפון הגדול בגירסתו החדשה והנציחה את הצלחתו במעבר מסלול השטח האתגרי Hell’s Revenge. ה Stinger GT המוצג בתערוכה מהווה מתחרה רציני לספורטיביות משפחתיות מבית BMW ו Audi עם מנוע V6, כ 300 כ״ס והנעה אחורית. כל זה במחיר תחרותי עם אמינות מרשימה ביותר. ה Stinger GT השתתף בדריפטינג בתערוכת הרכב SEMA בלאס ווגאס בחודש שעבר ולמרות שביצע כ 800 סיבובים במסלול הדריפטינג במשך כארבע ימים, לא סבל אפילו מתקלה אחת. בקטגורית הגירסאות "משמרות הסביבה" – Eco Dynamics, נמצאים מספר רכבים מרשים: Niro, Niro PHEV, Soul EV, Optima Hybrid וה Optima PHEV. נציגי החברה מדווחים שמספר דגמים נוספים יוצאים בשנה הקרובה ויצטרפו לקטגוריה המתרחבת.

היצרן השבדי (סיני) Volvo השיק את הג'יפון היפיפה XC-40 ובעזרתו נכנס לתחרות ישירה כנגד מקבץ גיפונים בקטגוריה. זה הג'יפון השלישי בסידרה עבור היצרן והגעתו משקפת את הצלחת היצרן עם ה SUV הגדולים יותר ה XC-60 וה XC-90. בעזרת ה XC-40 וולוו מקווה למשוך קונים צעירים יותר ולהציג את המותג כאופציה גם פראקטית, גם בטוחה וגם מגניבה. חשיבות הקונים הצעירים עבור היצרן' זה בבנית מערכת יחסים לאורך שנים ובתיקווה שהקונים הצעירים ימשיכו לקנות רכבי וולוו בעתיד ככול שיתבגרו.

במקביל למגמת רכבים חשמלים בגירסות שונות, השנה מספר יצרנים קטנים וסטראטפים הציגו את הדיגמהם בנסיון להיכנס לשוק התחרותי. הדבר המעניין במגמה זו היא שמספר יצרנים קטנים הציגו רכבי עיר תלת גלגלים בגירסאות ישיבה שונות ולעומתם מספר יצרנים קטנים נוספים הציגו רכבי על עם הספקי כח של מעל ל 1000 כ״ס. עובדה מעניינת ואירונית כשלעצמה היא כיצד שליזמים ויצרנים קטנים הדרך לחדור לענף יכולה להיות ממש הפוכה לחלוטין.

Saleen הידועה בגירסות משודרגות של המסטאנג ובמכונית העל Saleen S7 השיקה את Saleen S1 שתוכננה ועוצבה מין היסוד על ידי היצרן עצמו. בעזרת השקעה חיצונית ושותף סיני, Saleen נכנסת לעידן חדש. ה S1 Saleen שוקל כ 2700 פאונד ועם מנוע מרכזי בעל הספק של 450 כ״ס הרכב מציע ביצועים מעולים וכל זה תחת מעטפת חיצונית נאה וספרטיבית. במקביל ARIA הידועה כבונת רכבי קונספט עבור יצרנים שונים, השיקה רכב יחודי משלה FXE שיבנה לפי דרישת הקונה ועל פי טעמו וצרכיו האישיים. נציגי החברה דאגו להדגיש שה FXE למעשה מהווה רכב על אמריקאי שלא רק מסוגל להתמודד כנד רכבי על אחרים אלא לנצחם בכל התמודדות שהיא עם מנוע 6.2L V8 Supercharged, Hybrid 4 wheel drive’ 7 speed dual clutch עם הספק של 1150 כ״ס.

בקטגורית התלת מימד, מספר יצרנים מצטרפים ל Polaris שהוציאה לשוק לפני מספר שנים את ה Slingshot.
Arcimoto, Sondors ו Ampere הציגו את גירסתם לתחבורה עירונית אישית. למרות שהמשותף להם היא העובדה שכולם רכבים תלת גלגלים, החשיבה, השימוש וצורת הישיבה שונה לחלוטין ומעידה על כך שהעתיד שלפנינו פתוח לחלוטין. בנתיים אני ממליץ בחום לבקר בתערוכה, להנות מהרכבים ואפילו לנסות אותם במסלול נסיעה המוצעם על ידי היצרנים השונים ממש מתחת לגשר של הבנין.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים,
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי:

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות: שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal
תמונות: Factory PR

תחבורה

3 Row Seats SUV מבחן דרך – פרק ג Road test: NISSAN PATHFINDER vs Kia Sorento

Published

on

MDX בשבוע שעבר השוואתי בין היפנית היקרה והמובילה בשוק, האקורה
לבין הגירסה הגרמנית ברמת הגימור הזולה והתחרותית יותר, הפולקסוואגן אטלס הענק.

השבוע מצטרפות להשוואה יפנית נוספת, הניסן פאטפיינדר כנגד המתמודדת הקוריאנית הקיאה סורנטו . כפי שניתן לראות היצע הררכבים גדול עם אופציות מצוינות ואיכות רכבים גבןהה. התחרות קשה מכיוון שבנתח שוק הזה היצרנים מתמודדים עם מספר שונה של קונים בעלי צרכים שונים ומגוונים. הרכב שמסוגל לספק לקהל רכב יותר את הפתרונות הטובים ביותר במחיר תחרותי זה הרכב שגונב את ההצגה.

NISSAN PATHFINDER PLATINUM 4WD

מחיר רכב המבחן $47840
ה PATHFINDER ממש בוגר עם השנים ועבר מרכב שטח בסיסי לצעירים לרכב משפחתי ממש מפנק. הדור האחרון שומר על העיצוב החיצוני הבסיסי אבל הוסיף מספר אופציות של צבעים ומספר שיפורים טכנולגים לאומת הדגם הקודם. העיצוב הנוכחי קיים כבר כשנתיים מאז העידכון האחרון כך שבפועל הוא באמצע הדור ולכן העידכונים לשנתון הזה בעיקר טכנולוגים במהותם. חיישני חניה שהיו אופציה בדגמים קודמים עכשיו מוצאים כסטנדרט בכל רמות הגימור. המנוע חזק ומציע תאוצה סבירה ביותר בהתחשב במשקל הרכב אבל צריכת הדלק לא ממש חסכנית. לחובבי גרירה, לרכב יכולות גרירה מרשימים בהתחשב שאינו מהגדולים ביותר בקטגוריה. ה PATHFINDER מציע איזון הגיוני מאוד בין ביצועים, יכולות שטח ושימוש יום יומי. איכות החומרים הפנימיים טובה עם עיצוב מעשי שמספק כמות מכובדת של מקומות איחסון. לא ברור לי בדיוק למה כל נוסע בשורת המושבים השנים צריך 3 מחזיקי כוסות לאומת הנוסעים בשורה הראשונה עם שני מחזיקי כוסות לאדם. קצת מוזר לי אבל שיהיה. בדגם המבחן ממש נהנתי מה Dual Panorama Moonroof שנותן הרגשת מרווח פנימי גדול יותר מהקיים בפועל. בעזרת צבעים פנימיים בהירים הרכב מרגיש גדול וקל יותר מהוויותו בפועל עובדה חיובית למדי.

רמת הפינוקים ברכב המבחן כללה גם מערכת שמע Nissan Mobile Entertainment System Package שכוללת שני מסכים DVD שלט רחוק ושתי אוזניות אל-חוטיות. רמת הפינוקים כוללת גם BOSE premium audio system (13 speakers), USB ports (6), a heated steering wheel, and tri-zone
a Automatic Temperature Control. נוסעי המושבים הקדימיים נהנים ממושבים מתחממים ומתקררים בזמן שנוסעי השורה השניה רק ממושבים מתחממים. הכניסה ויציאה משורת המושבים השלישית יחסית קלה בזכות היכולת להזיז את שורת המושבים השניה קדימה ואחורה. אין ספק שבניסן לוקחים בחשבון את השימוש המשפחתי לדגם והתקן בטיחותי למושב האחורי מוצע כסטנדרט בכל הדגמים. ה Rear Door Alert מהווה אלמנט חשוב מאוד למשפחות ולילדים. המערכת לוקחת בחשבון שאם הדלת האחורית נפתחה לפני הנסיעה ולא נפתחה בסיומה, התרעה לנהג מזכירה לבדוק את המושב האחורי לני יציאה מהרכב. לאחר מספר מקרים טראגים שילדים נשכחו, מערכת שכזאת ממש יכולה להציל חיים. כיום האופציה הזאת אינה זמינה בכל הרכבים בשוק אבל אין ספק שזה יהפוך דבר בסיסי בכל רכבים עם מושב אחורי. זה רק ענין של זמן.

ניסן גם לא פסחו על בטיחות אקטיבית ופאסיבית. לרכב יכולת תאוצה ואחיזת כביש מרשימה ביחס לגודלו ומבחינת בטיחות פאסיבית הPATHFINDER מגיע עם מצלמות סריקה של 360 מעלות (Intelligent Around View Monitor), בקרת שיוט אדפטיבית ועוד חיישנים מסביב לרכב שעוזרים עם הנהיגה וחניה.
כל הפינוקים, הטכנולוגיה והביצועים מגיעים עם מנוע מתקדם בנפח 3.5L V-6 שמייצר כ 284 כ״ס ומכויל לתיבת הילוכים רציפה (XTRONIC CVT) שמאפשרת יכולת גרירה של כ 6000 פאונד. אמנם המראה של ה PATHFINDER עדכני עבור הדגם אולם אינו חדשני ביחס למתחרים מאירופה. הרכב שמרני במראו החיצוני אבל מהווה תמורה כספית מרשימה בכל הקטגוריות החשובות לרכב מסוגו.

Kia Sorento SXL AWD

מחיר רכב המבחן $48785
המתחרה מבית קוריאה מיוצגת בכבוד על ידי ה Sorento החדש שבפועל מעוצב על ידי מיטב מעצבי הבית של אאודי שעברו למשרדי קיאה בעיקבותיו של פיטר שראייר הגרמני. בהנהגת והשפעת שראייר אאודי חזרה לצמרת למכירות מרשימה בשנות ה 90 לאחר עשור כושל בשנות ה 80 עם מבחר דגמים חלש ביותר. הצלחת אאודי וחזרת מה״כמעט מוות״ עוררה השראה בהנהלת קיאה ובתמורה לחוזה נדיב ביותר, שראייר עבר לקיאה (למורת רוחם של הגרמנים) ועוזר לבסס את קיאה כיצרן מתחרה במובילות הגרמניות. הצלחת קיאה בשנים האחרונות מקושרת ישירות לשראייר המוכשר וגם ב Sorento החדש ניתן לראות את ה״טעם הגרמני״ בכל חלקי ברכב. העיצוב החיצוני מינימלי, קלאסי ומרשים ומזכיר רבות את אופיו העיצובי של אאודי. איכות החומרים, בכל המרחב הפנימי מרשים ואיכותי. מבחר האופציות והפינוקים מעורר השראה ליתר המתחרים ובהחלט מעלה את הסף בקטגוריה. מבחינה עיצובית אין ספק שה Sportage מהאטרקטיביות שבקבוצה ובעזרת מנוע 3.3 ליטר (290 כ״ס) עם 6 צילינדרים ותיבת הילוכים בת 8 מהירויות, הביצועים בהתאם. לשימור מחיר התחלתי נמוך הדגם הבסיסי מגיע עם גירסת 2×4 אבל אופצית ה 4×4 קיימת לחובבי השטח והשלג. היתרון הגדול של הקיאה זה התמורה הכספית הטובה. כל הפינוקים שמגיעים סטנדרטי או בתור אופציה עדיין מסתקמים במחיר תחרותי ביחס למתחרים השונים עם רמות גימור מקבילות.

רכב המבחן הגיע מאובזר לחלוטין למרות שפע הפינוקים והטכנולוגיה בסביבת הנהג לא הרגשתי עומס כפתורים, לחצנים. הכל ממוקם בצורה הגיונית ונוחה. מעצבי קיאה הקפידו על חווית נהיגה ונסיעה ברכב לא פחות מהתנהגות הרכב. מערכת המצלמות מסביב לרכב סיפקה תמונה ממש ריאליסטית לגבי הנעשה מסביב וההגשה היא שמצלמה ממש מרחפת מעל לרכב בכל הזמן. גם מערכת הניווט משובחת ומציגה את הכביש, את המפה ואת אינפורמצית הניווט בצורה מאוד ריאליסטית ומרשימה ונוחה לשימוש. במספר רכבים היה עלי להתרגל למסך, לתפריט, ולכפתורי התפעול. לא בקיאה שהרגישה טיבעית מהרגע הראשון. מערכת השמע מבית Harmon-Kardon איכותית ומפנקת ומחוברת לעשרה רמקולים עם הספק של 630 וואט – פינוק ממש שווה כאשר המשפחה לא באוטו ואתה תקוע בפקקים.

גודלו של ה Sorento אינו מצוי בגודלו הפיסי, בקבוצת הרכבים שנבחנו קיימים דגמים גדולים ומרווחים יותר. דגמים עם שורת מושבים שלישית הרבה יותר מעשית, עם יותר כוחות סוס ועם יותר מחזיקי כוסות או אחיזת כביש ספורטיבית אבל גודלו של הקיאה מצוי ביכולתו להציע ממוצע כללי גבוהה ומכובד בכל הקטגוריות הנבחנות וכל זאת בתמורה כספית מכובדת עוד יותר.

לסיכום, ניתן לומר שאין ממש מנצחים או מפסידים במבחן דרכים הזה. למעשה כל הרכבים היו טובים בצורה זו או אחרת. כל רכב מספק תמורה כספית שונה ועונה על צרכים אחרים. די מעניין לראות כיצד כל יצרן פתר את הצורך היצוגי בקטגוריה בצורה יחודית לו. מה MDX היקר ועד ל Atlas הזול, כל הרכבים מוצדקים בקיומם ומהווים חלק מהמענה לקטגוריה שהיום גדלה יותר ויותר. לאורך הכתבה השתדלתי לספק הצצה לחווית הנהיגה והשימוש של כל דגם תוך כדי התמקדות על התכונות היחודייות לרכב ביחס למתחריו. ישנם עדיין שני דגמים נוספים, Ford Expedition וה Lincoln Navigator שהשתתפו במבחן הזה אבל כתבה עליהם תהיה שונה מכיוון שהם מייצגים מענה שונה לצרכים שונים בקטגוריה הזו.

Stay Tunes.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים,
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי:

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות: שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal
תמונות: Factory PR

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות