Connect with us

כלכלה ועסקים

איך לנהל את העסק מהבית?

Published

on

רוצים לדעת איך לנהל את העסק מהבית בדרך הנוחה והאפקטיבית ביותר? מחפשים עצות טובות לניהול נכון של העסק מהבית? * טל נברו מגישה את המדריך המלא לניהול נכון של העסק מהבית, כולל 7 טיפים מעשיים והדרך הפשוטה והיעילה ביותר לעשות זאת

כבר שנים רבות שאני מנהלת את העסק שלי מהבית. אני עובדת עם צוות של 7 עובדים וכל מפגש צוות שלנו הוא מסיבת פיג'מות וירטואלית. אנחנו מכירים את זום עוד הרבה שנים לפני שהיא הפכה כל כך פופולרית ומשתמשים בכלים שונים, שהופכים את העבודה מהבית לפשוטה ויעילה.
כיום, בעקבות הקורונה, אבל גם לפני שהיא הגיעה – בעלי עסקים רבים בוחרים לנהל את העסק מהבית. לרוב מדובר בעסקים קטנים, מתחילים או כאלה הפועלים בתחומי הדיגיטל. כמו אנשי שיווק ומפרסמים, מעצבי אופנה, עורכי דין, כלכלנים או רואי חשבון מתחילים, או מותגים וחברות קטנות. למעשה, הרבה מאוד אנשים בוחרים בניהול כל או רוב פעילות העסק מהבית, גם לאחר התבססות החברה, בין אם כי הם לא רוצים, לא צריכים או לא יכולים לשכור משרד מחוץ לבית. 

יתר על כן, תקופות "בעייתיות" כמו תקופת הקורונה מביאות בעלי עסקים ונותני שירות למצב שאינם יכולים לעבוד מהמשרד או מאיפה שהם רגילים. כך גם מי שלא עבד מהבית בדרך כלל – יצטרך לנהל את העסק מהבית או לעבוד מהבית, גם אם לא רצה בכך, כך שמאמר זה רלוונטי בתקופה זו יותר מאי פעם. הטיפים להלן יעזרו לכם לנהל טוב יותר את העסק שלכם, בעיקר אם אתם עצמאיים – עם ובלי קשר לתקופת הקורונה.

1. הגדירו מטרות ויעדים מדידים

זה שאתם עובדים מהבית לא אומר שאתם צריכים "להתרשל" בביצוע המטלות לניהול העסק, פשוט כי זה נוח יותר. הגדירו מטרות ברורות ויעדים מדידים וכן תחמו בזמן את המועד הרצוי להשגת כל מטרה או יעד. זה חשוב כל כך שכן זה יסייע לכם למדוד בהמשך האם הצלחתם לעמוד במטרות שלכם ולהסיק מסקנות על מערך ניהול העסק. אם לא תגדירו מטרות ברורות פשוט תתקשו למדוד את מידת הצלחתכם בניהול העסק ובהשגת המטרות של פעילותו. אני ממליצה אפילו לרשום לעצמכם על דף נייר מול העיניים, או ב"פתקים" בפלאפון, או איפה שנוח לכם – רשימת מטלות, מה תרצו להשיג מהן ומה מועד השלמתן. כך יהיה לכם קל יותר לוודא שאתם לא מפספסים כלום ושאתם עומדים ביעדים אשר הצבתם לעצמכם.

2. הגדירו ימים ושעות עבודה קבועים

כמישהי שעובדת מול הארץ הרבה – שעות הצהריים נוחות לי יותר לעבודה על הפרוייקטים שלי, כי אלו שעות, בהן בישראל בד"כ ישנים. לכן יש לי פחות הסחות דעת. יש מי ששעות הלילה אצלו הן שעות שקטות, אחרי שהילדים הולכים לישון, ויש מי בבוקר חש רענן יותר ולכן העבודה שלו פרודקטיבית יותר. איש איש ודרכו שלו.
ומה איתכם?
כדאי מאוד שתקבעו לעצמכם באילו ימים אתם עובדים ושתגדירו לכם מסגרת שעות עבודה קבועה לניהול העסק מהבית ותפעולו. הקפידו לפנות את שעות העבודה שלכם לניהול העסק בלבד ואל תתפתו לעסוק במטלות הבית שלכם שאינן קשורות לעסק במסגרת זמן זה. זה יסייע לכם לא רק בייעול תהליך העבודה מהבית אלא גם ישדר מקצועיות רבה יותר כלפי הלקוחות שלכם.

3. נהלו חשבון עסקי נפרד מחשבון משק הבית

אם אתם רוצים לנהל עסק מהבית, רצוי שתפרידו בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי ושתתייחסו אליהם כאל שתי יחידות כלכליות נפרדות זו מזו. זה יעזור לכם לנהל טוב יותר את ההוצאות וההכנסות של משק הבית וכן של העסק עצמו, לעקוב בצורה נוחה יותר אחר ההתנהלות הכלכלית של כל אחד מהם וכן לזהות האם פעילות העסק שלכם רווחית ובאיזו מידה. כמו כן מומלץ להפריד גם בין המחשב והטלפון הפרטיים לעסקיים וזאת מטעמי נוחות ורצינות כלפי הלקוחות.

4. אל תישארו כל היום בפיג'מה

כשבוחרים בעבודה ובניהול העסק מהבית קל מאוד להתפתות לנוחות ולהישאר לבושים בפיג'מה המפנקת שלנו לאורך כל היום. אבל, דווקא זה עלול להוות בעיה, שכן זה יכול לגרום לכם לבצע את העבודה שלכם פחות ברצינות. הקפידו ששגרת היום-יום שלכם תיראה כמו שגרת עבודתו של שכיר שיוצא למשרד ושמתלבש בהתאם למקום עבודתו. זה לא אומר שאתם צריכים להתלבש בצורה מהודרת מדי, פשוט אל תישארו כל היום בפיג'מה. זה ישמור עליכם הרבה יותר פרודקטיביים כי תהיה לכם תחושה חזקה יותר של יום עבודה אמיתי.

5: עבדו בפינת עבודה מסודרת

אם אתם רוצים לנהל עסק מהבית בצורה רצינית – כדאי שתקפידו על ביצוע המטלות תוך ישיבה בפינת עבודה מסודרת ושקטה בבית. כמו כן כדאי שתדאגו לכך שיהיה לכם כל מה שצריך לביצוע המטלות במסגרת פינת העבודה. כך שלא תיצטרכו לטייל בבית ולקטוע את חוט המחשבה שלכם בכל פעם שאתם צריכים דף, עט או כל דבר אחר. כאשר אתם עובדים מפינת עבודה המיועדת לכך אתם בעצם ממקדים את עצמכם בביצוע המטלות לניהול העסק ולתפעולו. כך אתם מאפשרים לעצמכם לעשות אותן בצורה נוחה ואפקטיבית יותר.

6: הימנעו מהסחות דעת

מאד קל להתפתות לסיים את הפרק בסדרה שאתם אוהבים, או לרוקן את סל הכביסה בדיוק עכשיו באמצע היום. אבל רצוי מאוד שתתרחקו בזמן העבודה מהסחות דעת כמו הטלוויזיה, הנייד, הילדים או בן הזוג. זה יסייע לכם להימנע מהסטת הקשב שלכם לדברים שאינם רלוונטיים בזמן העבודה. באמצעות הימנעות מהסחות דעת מיותרות אתם יכולים בקלות לשפר את תפוקת עבודתכם ואת ביצועייכם.

7: השתמשו בכלים שמתאימים לעבודה מרחוק

מכירים את זה שאתם מנסים להסביר לעובד שלכם או לספק שאתם עובדים מולו, משהו שחשוב שיראה ויזואלית כדי שיבין את כוונתכם? לא תמיד זה כל כך פשוט להסביר לעובדים שלכם למה אתם מתכוונים בשיחת טלפון. לכן אם אתם מנהלים עובדים מהבית חשוב שתשתמשו בכלים שמתאימים לעבודה מרחוק. כמו זום שמאפשרת לכם לעשות שיחת וידיאו או LOOM שמעולה להקלטת פעילות שאתם עושים דרך המחשב. גם ANYDESK  זו תכנה המאפשרת שיתוף מסך עם הצד השני וכדאי להכירה. כלי כמו גוגל דוקס חשוב לשיתוף של קבצים ועבודה משותפת של כמה אנשים על קובץ אחד, ופלטפורמה כמו STREAMYARD או GO-TO-WEBINAR  יאפשרו לכם להעביר הדרכה לצוות או לספקים שלכם בשידור חי ובצורה נוחה ויעילה.

לסיכום: אין ספק כי לעבודה מהבית יש יתרונות רבים כמו אפשרות לשליטה מלאה על תהליך העבודה, נוחות וחיסכון בזמן על הגעה למקום עבודה פיזי. הבעיה היא שלא תמיד זה כל כך פשוט לנהל את העסק מהבית בצורה נכונה וחכמה. חשוב ליישם את הנקודות שציינתי כאן במאמר, על מנת למקסם את האפקטיביות ואת חווית העבודה מהבית בדרך הטובה ביותר.

טל נברו, יועצת ומרצה מומחית בשיווק דיגיטלי ובניית נוכחות אונליין, היא בעלי סוכנות הדיגיטל הבינ"ל סושיאל ליידי, מייסדת המכללה הראשונה בישראל בתחום הרשתות החברתיות ונבחרה ע"י פורבס ישראל לאחת מ-40 הצעירים המבטיחים. 

אתר: talnavarro.co.il 

אימייל: tal@social-lady.com 

אינסטגרם: @talnavarro1

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

I Am management Solution: אפליקציה חובה לחברות הום אימפרובמנט

Published

on

כפיר פליישר יצר תוכנה ייחודית המסייעת לבעלי עסקים (בתחום ההום אימפרובמנט, אבל לא רק) העוקבת בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות מבחינתן, מייעלת את צורת עבודתם חוסכת בהוצאות

לקוחות I Am Management Solution מהווים את הפרסומת הטובה ביותר עבור החברה, שהוקמה לפני חמש שנים. בעל החברה, כפיר פליישר, מספר שלמעשה, כל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל, הגיעו אליו מפה לאוזן. חברת 'הום אימפרובמנט' אחת הביאה חברה שניה ואז שמעו עליה גם חברות קבלנים שונות והבינו שגם הן יכולות לייעל את העבודה – והצטרפו כחברים. אז מהו המודל העסקי שהצליח לזכות בלקוחות רבים מבלי להתאמץ יותר מדי? מדובר בחברה המציעה תוכנה מיוחדת המסייעת לבעלי עסקים (בעיקר בתחום ההום אימפרובמנט, אך לא רק) לעקוב בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות יותר מבחינתן, וכך גם לייעל את צורת עבודתם ולחסוך גם בהוצאות.

"זוהי סוג של אפליקציה שמובנית על Quick Base", מסביר כפיר, "היא מחולקת לשניים; החלק הראשון מתרכז בניהול הלידים. אנשים קונים לידים ממקורות שונים, חלקם עושים טלמרקטינג, חלקם מפרסמים אונליין או בעיתון וכו'. מה שהתוכנה עושה היא לבדוק מה מתוך כל הלידים שקיבלנו הפכו למכירה ומכמה מהם לא יצא דבר. כך התוכנה מסייעת להם להבין עד כמה כל אחת מהדרכים הללו לקבלת לידים אפקטיבית ורווחית מבחינתם. התוכנה מבצעת את פעולת החישוב עבורם: למשל, מתוך אלף לידים שקיבלתי, הצלחתי לעשות 100 מכירות. או דרך איזו פלטפורמה בדיוק הצלחתי להשיג את מירב המכירות ואיזו מהן הייתה הכי פחות מוצלחת".

חברת I Am Management Solution  קיימת כבר חמש שנים אך רק בשנתיים האחרונות תפסה תאוצה וזכתה להתלהבות גדולה מצד בעלי עסקים בלוס אנג'לס שהשתמשו בתוכנה. "זהו מעין כדור שלג שהלך וגדל", מספר כפיר, "זוהי הפעם הראשונה שאני יוצא עם כתבה בנושא כיוון שהחלטנו להרחיב את העסק. הפידבקים שאנו מקבלים נהדרים ומאוד מעודדים".

ללקוחות I Am Management Solution  יש שני מסלולי חברות האחד הוא מעין Lease דרכו הם משלמים תשלומים חודשיים והופכים לחברים המקבלים את השירות. מסלול שני הוא תשלום חד פעמי בו אתה קונה עותק של התוכנה, כולל ליווי ולימוד צמוד על דרך השימוש בה. "אנחנו מלווים את בעלי העסק ליווי צמוד גם לאחר ההדרכה הראשונית של השימוש בתוכנה. אנחנו ממפים את החברה, נותנים לכל עובד Training צמוד ומוודאים שהם יודעים כיצד להשתמש בתוכנה. גם לאחר מכן, אנו תמיד נמצאים שם עבורם. אני למעשה מצפה לטלפונים מהם ואפילו מעודד את זה כי חשוב מבחינתי שידעו כיצד להשתמש בתוכנה היטב על מנת לנצל אותה בצורה המקסימלית עבורם".

כפיר: "ניסיתי לעבוד מספר פעמים בחברות הום אימפרובמנט בתור איש מכירות די כושל… עם הזמן גיליתי שהאו.סי.די שלי עובד לטובתי כשזה מגיע לניהול ושם התמקדתי ונשארתי. במשך 12 שנים עבדתי עם חברות הום אימפרובמנט גדולות והבחנתי עד כמה התוכנות בהן הם משתמשים מסורבלות ולא אפקטיביות. גם אם יש מישהו שהוא אלוף העולם ב'אקסל', הוא עדיין לא יצליח להגיע לאותה רמה ולתוצאות מדוייקות כמו זו של התוכנה שלנו, ובזמן קצר בהרבה".

"התוכנה הזאת מעניקה להם יעילות ושקיפות, מה שחוסך בסופו של דבר, הרבה מאוד כסף. בעלי החברות יכולים לאתר אילו לידים לא מוצלחים, היכן לא כדאי להשקיע בפרסום, איזה איש מכירות לא מצליח לסגור מכירות וכדו'. בכך שאני יוצר עבורם את השקיפות הזאת, הם יכולים בסוף כל חודש לבדוק ולראות כמה כסף עשו, כמה הוציאו ומה הוכיח את עצמו ביותר עבורם".

יש חברות המנסות לערוך מעקב צמוד אחר ההוצאות, ההכנסות והאפקטיביות של לידים ואנשי מכירות, אולם הן מבזבזות שעות יקרות על מנת לייצר דוחו״ת דומים ולרוב אלו לא יהיו מדוייקים כמו הדו"ח שמספקת התוכנה בצורה מהירה בהרבה. כפיר מגיע ללקוחות, מציג את התוכנה ועורך "דמו" המציג את נפלאותיה. חביבותו ומקצועיותו הרבה, כמו הסבלנות בה הוא מדריך את העובדים, מסייעת להם ללמוד את השימוש בתוכנה בקלות ובמהירות. הוא זמין עבורם לאורך כל החודש במידה ונתקלו בבעיה או זקוקים לכל עזרה שהיא. "רבים מאיתנו לא יודעים איך הצלחנו להסתדר לפני שהיה לנו GPS או 'וויז' במכונית" אומר רביב, אחד מלקוחות החברה מזה שלוש שנים, "השימוש בווייז הפך את החיים שלנו להרבה יותר קלים. אותו דבר קרה לי עם האפליקציה הזאת. היא הפכה עבורי את העבודה להרבה יותר קלה ומהירה, הסתדרתי גם לפני כן, אבל בזבזתי הרבה שעות יקרות והיו לי יותר הוצאות מיותרות; היום קשה לי לדמיין את העבודה בלי האפליקציה הזאת".

==

לפרטים נוספים:

iammanagementsolution.com

טל': 714-686-9913

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות