Connect with us

לוס אנג'לס

איך להגביר את דירוג האשראי? / נדל"ן והלוואות מאת אדם כץ

Published

on

 הבנקים המלווים משתמשים בדירוג האשראי שלכם על מנת להחליט האם להלוות לכם כסף  לרכישת בית או נכס נדל"ני *  דירוגי אשראי מעוצבים כדי למדוד את הסיכון של אי עמידה בתשלום על ידי לקיחה בחשבון של מספר פקטורים בהיסטוריה הפיננסית שלכם * עשה ואל תעשה – מדריך

אחד מהכלים שבו מלווים משתמשים כדי להעריך את החזרת ההלוואה של לקוח פוטנציאלי הוא מה שנקרא ה-FICO score שלהם. FICO score ('פייקו') היא גישה סטנדרטית אשר עוזרת למלווים לקבוע החלטות לגבי הלוואות בדרך יעילה. דרך זו יכולה לנוע בין מדד הנע בין 300 ל-850 כאשר 850 הוא הציון המקסימלי. לפי דרך זו ישנם חמישה פקטורים אשר קובעים ציון של לווה.

35% – היסטוריית התשלומים של הלווה היא בעלת המשקל הגדול ביותר – איחורים בתשלום של חובות הכוללים משכתנא, כרטיס אשראי או הלוואת רכב, יכולים לגרום לציון לרדת. תשלום של החובות שלך לפי החוזה שקבעת לאורך זמן יעזור לשיפור הציון של הצרכן.

30% – ניצול האשראי של הלווה – היחס של חובות הנוכחיים אשר לא שולמו כמו יתרות של כרטיס אשראי לאשראי הכולל. ניתן לשפר את הציון ע"י תשלום של החובות והנמכה של יחס הניצול.

15% – האורך של היסטוריית האשראי – ככל שהיסטוריית האשראי שלך גדולה יותר, בהנחה שהינך משלם את החובות שלך בזמן, יש לכך השפעה חיובות על ציון ה-FICO שלך.

10% – הסוגים של האשראי שבהם השתמשת (תשלום לשעורין, מסתובב וכו') – יש לכך השפעה חיובית עקב ניהול של סוגי אשראי שונים.

10% – חיפוש של אשראי או כמות אשראי שהתקבלה לא מזמן – אם יש לך מספר של ענייני אשראי כמו צרכן המחפש לפתוח אשראי חדש, כמו כרטיסי אשראי, חשבונות חנות קמעונאית, או הלוואות אישיות, זה יכול לפגוע בציונך.

בקשה לקבלת מספר גדול של אשראי בזמן קצר גם כן נראית מסוכנת ויכולה לגרום לירידה בציון של אדם. נקודה הראויה להגשה: אם הינך קונה משכנתא או הלוואת רכב בפרק זמן קצר לא צריכה להיות ירידה בציון. כך שאם הינך קונה בית ומבקש מספר הלוואות וכולם עושים את בדיקות האשראי שלהם אתה לא אמור להענש.  הציון לא לוקח בחשבון שכר של לווים, היסטוריית תעסוקה, מקומות עבודה, הסכמי השכרה, תמיכת ילדים או דברים אחרים כגון מחויבויות או שיעורי ריביות על הלוואות עכשוויות.

המטרה: מעל 'פייקו' של 720

בגדול, דירוג אשראי אשר מעל ל-720 הוא בד"כ נחשב כדירוג מצויין. ציון של 680-719 נחשב טוב. ציון שנמצא בין 620-279 בד"כ יתן למלווה צורך לבדוק את הבקשה לעומק. אם הציון הוא בין 585-619, בד"כ לא תקבלו את התעריפים הטובים ביותר. ציון של מתחת ל-584 יגרום למלווים לתהות אם הם רוצים לעשות עסקים איתכם.

למען האמת, ישנן שלוש חברות אשר מדווחות על ציוני אשראי למלווים. אלה הן Equifax, Experion, Transunion. כל אחת מהלשכות אוספת מידע שונה לגבי לווים אשר יכול לשנות את הציון הסופי. חובה להדגיש שדרך קביעת הציון השתנתה ב-2009 ויכולה לשנות את הציון ב-20 נקודות, למעלה או למטה.

דרך הציון של FICO גם כן מתרכזת פחות על כמה חשבונות יש ללווה ויותר בכמות היתרות שנושא. אם לווה לא מקבל הלוואה על בסיס האשראי, המלווה חייב לציין ספציפית למה. למשל אם ישנם יותר מדי איחורים בתשלום של 60 ימים או יותר. אז איך מישהו יכול לשפר את דירוג האשראי על מנת לקבל את התעריפים הטובות ביותר שלמלווה יש להציע?

* שלמו את התשלומים שלכם בזמן בכל חודש.

* שלמו במידת האפשר את כל החובות שלכם.

* כרטיסי אשראי ללא שימוש צריכים להיסגר.

כשהינך מתחיל את החיפוש אחר הבית שלך וקבלת אישור מראש של המלווה, אחד הדברים שעליך לעשות הוא להשיג עותק של דו"ח האשראי שלך משלושת הלשכות.  כצרכן, הינך מורשה לקבל דו"ח אחד בחינם בכל שנה מאחת הלשכות (Equifax Experion and TransUnion).

עם הידע שבידך הינך צריך להיות מצוייד היטב כדי לייצב את עצמך עם תעריפי המשכתנא הטובים ביותר והגדלה של ציון האשראי שלך. בהצלחה!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ארה"ב: תנועת הצופים בהליך פשיטת רגל

Published

on

אלפי גברים טוענים שעברו התעללות מינית בתנועה שהצמיחה פוליטיקאים ואסטרונאוטים. כעת היא מתמודדת עם תביעות לפיצויים

תנועת הצופים בארצות הברית הכריזה השבוע כי הגישה בקשה להפעלת פרק 11 בחוק פשיטות הרגל האמריקנאי, על רקע שלל תביעות שהוגשו נגדה בגין טענות להתעללות מינית בילדים. הטענות נוגעות לאלפי מקרים שאירעו בעשרות השנים האחרונות. הבקשה היא רגע דרמטי וכואב בתולדות הארגון, שבמשך דורות היה מעמודי התווך של החיים האזרחיים האמריקאיים ושהכשיר מנהיגים לעתיד, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ואסטרונאוטים.

על-ידי הפנייה לבית המשפט לפשיטות רגל יכולה תנועת הצופים להביא להשהיה של התביעות, אולם בסופו של דבר ייתכן שתיאלץ למכור חלק מנכסיה הרבים, בהם מתחמי פעילות ומסלולי טיולים, כדי לגייס כסף לפיצוי הנפגעים. הליך פשיטת הרגל בא בתקופה שבה מתמודדת תנועת הצופים האמריקנית עם שלל בעיות, בין השאר ירידה במספר החברים בה. אם בימי השיא של שנות ה-70 היו בארגון יותר מארבעה מיליון חברים, במרוצת השנים ירד המספר לפחות משני מיליון. בניסיון להתמודד עם ההתמעטות הזו החליט הארגון לקבל לשורותיו גם ילדות.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

המאבק באנטישמיות הגיע למרכז שפר

Published

on

בכירי ה-LAPD ונציגי עירייית לוס אנג'לס הגיעו לדיון על דרכים למיגור התופעה

מי שהזדמן אל מרכז שפר ביום חמישי האחרון בוודאי הופתע לראות את ה"פשיטה" של כוחות הביטחון, ניידות משטרה ושוטרים במדים אל המתחם. המרכז הקהילתי בוודלנד הילס אירח כנס תחת הכותרת LAPD community security meeting: כיצד הקהילה יכולה לעבוד יחד עם המשטרה וכוחות הביטחון המקומיים על שיתופי פעולה בתחומי הביטחון ושמירת שלום הציבור. 

בערב התקיים דיון עם בכירים במשטרה ונבחרי ציבור בנושא המלחמה באנטישמיות, איך להתמודד עם הדאגות שעולות בעקבות החמרת פשאי שנאה אנטישמיים באזורנו וכיצד המשטרה פועלת למניעת פעולות אלו.

בין הנוכחים: חברי מועצת העיר בוב בלומינגפלד, פול קורץ וג'ון לי; מייקל מור, מפקד משטרת לוס אנג'לס (LAPD), חורחה רודריגז, סגן מפקד המשטרה בוואלי ובכירים נוספים במשטרה המקומית. מהצד הישראלי: הקונסול הכללי הלל ניומן; גיא בכר, יו"ר דירקטוריון ה-IAC בלוס אנג'לס, שון אבן חיים, עודד קרשינסקי ויוסי רבינוביץ'.   את הערב הינחתה ג'סיקה ברזני, מנהלת תוכנית IAC ACT בלוס אנג'לס. 

מפקד משטרת לוס אנג׳לס הזכיר בדבריו כי בביקורו בישראל התוודע לעובדה כי בישראל הקהילה מתנדבת, משלבת ומתגברת את כוחות ההצלה והביטחון. על סמך המודל הזה הוקמה יחידה התנדבותית גם בתוך משטרת לוס אנג׳לס.

נדב בנאי, מנהל הפעילות האזורית בלוס אנג'לס, סיכם: "באמצעות  תוכניותיו השונות והמובילים הקהילתיים שלו, ה-IAC פועל בכל החזיתות במלחמה נגד האנטישמיות. התאחדנו במרכז הקהילתי שלנו לשמוע כיצד המשטרה, נבחרי הציבור והארגון פועלים למיגור פשעי השנאה והאנטישמיות בקהילה היהודית".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות