Connect with us

Featured

איך יוצאים מהקורונה?

Published

on

כפועל יוצא מההנחיות המחמירות של מושל המדינה וראש העיר – הפעילות העסקית, התרבותית והחברתית בלוס אנג'לס שותקה במשך חודשיים * ישראלים בעיר מספרים על התקופה הקשה, הפיתרונות היצירתיים להתמודדות ואסטרגיית היציאה בקיץ ובהמשך השנה 

"הנדל"ן הולך לחטוף מכה רצינית"

יניב רז: 22 שנה באמריקה, תושב סטודיו סיטי, יזם ומלווה להשקעות נדל"ן

"ישר בתחילת משבר הקורונה העברתי את המשרד לבית פרטי שאני בונה (להערכתי הרבה משרדים יצטרכו בעתיד להתאחד). כרגע אני אוגר כוחות, צובר ידע ומתכונן לגל הגדול שיגיע בחצי שנה הקרובה. הנדל"ן הולך לחטוף מכה רצינית בכל אמריקה וגם בלוס אנג'לס. תלוי באיזורים, זה יכול להגיע ל-20-30 אחוז ירידת ערך. נכנסים למרקט חדש של 'פליפינג' כמו ב-2009 רק הרבה יותר גרוע, כי זה יימשך יותר זמן בגלל הקורונה. אנשים שגרים פה הרבה שנים צריכים להכיר את האדם והכסף הנכון להשקיע. העבודה שלי זה למצוא את ההזדמנות ולהציג אותה למשקיע הנכון. אני מציע היום באתר שלי עשרה קורסים מורחבים בעברית ובאנגלית תמורת 197 דולר. מבחינת הלו"ז האישי אני קם כל יום מוקדם בבוקר, עושה הליכה ומתייצב במשרד ב-8 בבוקר עד חמש אחה"צ. בין לבין ממשיך לראות ולבחון בתים להשקעות כל יום. לדעתי בנייני דירות יהיו השקעה הכי טובה בחודשים הקרובים ולמי שיכלכל את מעשיו בתבונה יהיו יופי של הזדמנויות. אני מציע לאנשים לחשוב טוב, לעשות חקר שוק ולא להקשיב למידע מופרך שמספקים להם, גם בארץ וגם כאן.  אני כבר  17 שנה בביזנס. הפסדתי, נפלתי, עשיתי טעויות. עם הניסיון שרכשתי אני מוכן ומזומן להציע לאנשים ללמוד על מה שבאמת קורה בשוק".

"הפוסטים בפייסבוק זכו במיליון צפיות!"

ניסים אלאלוף: 26 שנים באמריקה, תושב נורת' הוליווד, בעלי גלאקסי לימוזין

"מה-20 במרץ החברה שלי משותקת לחלוטין. אין לקוחות, הכל דומם. הרבה חברות לא שילמו לנו מינואר. צי הרכב שלנו מושבת. בינתיים אני מקבל תמיכה יפה מהמדינה וזה מספיק להחזיק את הראש מעל המים. בינינו – הקורונה עשתה לנו רק טוב. היא איפשרה לי להכיר את המשפחה שלי, הילדים שלי – שמע, דווקא אנשים נחמדים!

"אנחנו מבשלים המון. לא מזמינים שום דבר מבחוץ. מנסים להקפיד על תזונה נכונה, הרבה הליכות. הפוסטים של סיוון ושלי בפייסבוק כבר הגיעו למיליון צפיות, אתה מאמין? אנחנו מפיקים תוכניות בישול, מדברים על אקטואליה, על המצב, זורקים בדיחות, מה שאנשים מבקשים. רוב הצופים שלנו הם מישראל, 20 אחוז בלוס אנג'לס, אבל יש גם בצרפת, גרמניה הולנד, הקאריביים, איפה שיש ישראלים. הגענו לאחרונה ל-3000 צפיות בלייב.זה מדהים. המטרה שלנו בפוסטים האלה להוציא אנשים מהדיכאון. שיקחו כמונו את הקורונה בסבבה.

"לגבי העתיד אני רוצה להשאיר את הביזנס לנהגים, וללכת לכיוון של ריל אסטייט.   נראה לי שיהיו בתחום הזה הרבה הזדמנויות עסקיות. ברגע שיפתחו את הטיסות אני מוכן. כל תעשיית הקולנוע מוקפאת, ויש לנו המון לקוחות שם. כרגע  דחו את זה ל-1 ביוני. נראה מה יהיה. בינתיים תודה לאל מסתפקים במה שיש ומקווים לטוב".

"טיולי יום קצרים בעלות נמוכה"

דרור עינב: תושב נורת' הוליווד, 12 שנה באמריקה,  בעלי חברת "טיולים מעבר הקשת"

"בפברואר השתתפנו בתערוכת התיירות הגדולה בארץ. היומן היה עמוס עד ספטמבר. משפחות, טיולי בר מצווה, קבוצות, היומן היה מפוצץ. היה מטורף. באמצע פברואר חזרתי ללוס אנג'לס להכין את העונה. דילים עם מלונות, פארקים חוזים עם ספקים, חברת הליקופטרים, אוטובוסים לשמור על מחירים לפני תחילת העונה. 

"לאט לאט החלו הביטולים, בוטלו הטיסות, התחלנו לבטל הזמנות והחזרנו כספים, כל המלונות היו בהולד. מתחילת מרץ הכל נפסק. פה בא הקטע האופטימי, אני מטבעי כזה: עצרנו באתר את כל התאריכים ועכשיו נערך ליום שאחרי. אני מפתח שוב  את טיולי האופנועים איתם התחלתי את הביזנס, בכל העולם ובכל השפות. יצרתי קשרים עם ויקפידיה וחברות תיירות גדולות לאישורים, רשיונות וכדו'. הטיולים ייבנו במסלול כוכב כך שהלינה תהיה בלינה במלונות שיעמדו בסטנדרטים החדשים. טיולי חוף לחוף, ועדים וקבוצות גדולות מהארץ לא יתקיימו להערכתי בשנה הקרובה. יהיו טיולי משפחות וקבוצות קטנות. טיולי טבע. אנחנו מציעים טיולים לא קונבציונאלים וזו ההתמחות שלנו. בלוס אנג'לס יש 300 אלף ישראלים. אנחנו מציעים אתרים שהם והמבקרים שלהם מהארץ עדיין לא היו בהם. יהיו גם הרבה טיולים קטנים בעלות נמוכה ליום אחד. כרגע הכל מת. ביוני להערכתי יתחדשו הטיסות וזה יעזור לנו. 

"לא קיבלתי כל סיוע ממשלתי ומדינתי, חוץ מהצ'ק של טראמפ ורעייתי עתליה תקועה כבר ארבעה חודשים בארץ עד שאל על יחדשו את הטיסות, אם בכלל. חשבתי  להירשם בארץ באוניברסיטה הפתוחה ללימודי זואולגיה. הבעיה היא שצריך סיור פיזי אחד בסימסטר. בינתיים לומד פיזיולוגיה ומטאורולגיה, עורך קניות פעם בשבוע ושאר הזמן בבית. רק השבוע ראיתי את הנכדים שלי לראשונה אחרי חודשיים. אני קורא, כותב לומד, מדבר בטלפון, שיחות וידאו עם הנכדים בארץ. הכל בטוב!" 

"כיסינו את בנות מאמאנט במסיכות"

גלית פלד: 27 שנים באמריקה, תושבת אנסינו, מנהלת בתי אבות ומייסדת מאמאנט לוס אנג'לס

"לפני שהכל התחיל סגרתי את כל בתי האבות שאנחנו מנהלים. אין תנועה החוצה או פנימה. היה ברור לי שהדיירים שלנו הכי רגישים לקורונה. כל שנה רגילה הרי הם נופלים חללים לשפעת. אנחנו מאפשרים למשפחות לעמוד בחצר ולראות את יקיריהם. הצוותים גרים שם. הזמנתי 'מובייל סרווי' לבדוק את כולם. בינתיים התוצאות חיוביות, אין אצלנו נדבקים. אני מאוד נזהרת. שחר בעלי ואני מביאים את האוכל והאוכל לפתח הבניין, מנקים הכל בחוץ ומחטאים. הביזנס נעצר מהבחינה שאין סיורים ללקוחות חדשים, גם סל המחירים של המצרכים עלה בצורה מטורפת. 

"במאמאנט עצרנו את האימונים והמשחקים. היינו משחק אחד מהפלייאוף. ביום האם שנה שעברה התקיים משחק הגמר. מכיוון שזה ארגון מאוד קהילתי וחברתי יש זומים קבוצתיים. שלחנו אימוני בית כדי שהבנות ישמרו על כושר. עשינו פרויקט מהמם: נסענו לכל 14 הקפטניות הביתה, הבאנו מסיכות לכל השחקניות וכיסינו את מאמאנט במסיכות. ערכנו זום עם מייסדת מאמאנט עפרה אברמוביץ מהארץ לערב זום עם כל הקפטניות. אפשר לראות שהארגון הפך לעוגן חברתי, הפך להיות משפחה. במהלך שבוע הפסח הצטרפנו לארגון People Help People. כל קבוצה אימצה לעצמה משפחה והאכילה אותה בכל ימי החג. עכשיו מתחילים לגבש תוכנית למה הלאה. הכל תלוי במושל וראש העיר. נעשה מודיפיקיישן, נעבוד לפי מה שינחו אותנו. השאיפה היא לסיים את הליגה ולהתחיל בספטמבר עונה חדשה. אני שמחה להגיד שיש לנו 200 שחקניות, 200 משפחות וכולן חיוביות, במצב רוח טוב. ביום האם נערוך פגישת זום עם כל הקפטניות ונרים כוסות לחיים!"

"למה אין בדיקות קורונה לעובדים?"

יוסי (ג'ו) אוסטרובסקי: 40 שנים באמריקה, תושב הידן הילס, בעלי 3 חברות: דלתא הייטק, דלתא מדיקל ודלתא פבריקיישן

"יש לי שלוש חברות – דלתא הייטק, דלתא מדיקל ודלתא פבריקיישן. אני מעסיק בצ'סטוורת' למעלה מ-300 עובדים בהיי טק ומדיקל אנחנו מייצרים הרבה חלקים לאלביט, אלתא, רפאל תחת ה-fmf – הסיוע הביטחוני לישראל. חלקים לטנקים ולנגמ"שים החדשים, הנמרים,  ו"מעיל רוח" – הגנה על מפני טילי יעד. כל הטנקים של צה"ל יהיו מחוסנים בעתיד והטיל יתופצץ באוויר ויהרוג את זה ששיגר אותו. אנחנו מייצרים גם  כנפיים של פצצות עם ג'י פי אס.  אנחנו עובדים הרבה עם בואינג. הם התעשייה הבטחונית מספר 1 בארה"ב. במדיקל אנחנו מייצרים אביזרים מכניים עדינים לחדרי ניתוח. 

"המפעל שהכי נפגע זה דלתא פבריקיישן, כי זה מיועד לקומרשל. קיבלתי הלוואות לשניים האחרים אבל לזה לא. היו הדבקות במפעל. נדבקו עובדים. עשינו חיטוי. סגרנו בהתחלה לכמה ימים, אחר כך סגרנו מחלקות ייעודיות. נראה לי שאני אחזיר חלק מהסכום לממשלה. כל מי שקיבל יותר מדי צריך להחזיר. בקבלה יש מונח שנקרא "לחם בזיון"- כסף שלא מגיע לך ושאסור לך להשתמש בו. אני משתדל להגיע מה שפחות למפעל עובד מהבית. אני כבר בקבוצת סיכון והיו לי הידבקויות במפעל. הייתי מוכן לשלם על בדיקות קורונה לכל הפועלים. הרשויות סירבו לי. אמרו שזה לא בריגוליישן. מה שעשו בארץ וההצעות של מנכ"ל הדסה זה הדבר  נכון לעשות. הממשל כאן טיפש. תעשו בדיקות – ונדע את מי לשלוח הביתה. אם יתחילו לעבוד כמו בארץ נגיע לזמנים טובים יותר. אם טראמפ יפטר את היועצים שלו וימשיך בשלו – יהיה רע".

"מי היה מאמין שיהיה זמן ל'איירון מן'"

עדי דרורי: 25 שנה באמריקה, תושבת וודלנד הילס, בעלת EVENTPRO LA

"כידוע לכולם רוב האירועים – חתונות, בר/בת מצוות, מסיבות, פסטיבלים – בוטלו, בתחילת מרץ התחלתי לעקוב אחרי מדד הקורונה וחטפתי ברקס רציני. זה הצריך תיאום עם לקוחות, העברת התחייבויות לאוקטובר -דצמבר. במקביל בוטל הפסטיבל של יום העצמאות בפארק. שיברון לב רציני. אירוע די טראומטי אבל זה עבר. היינו כבר בשלבי ההפקה הסופיים ואז הכל נעצר. זאת בנוסף לעובדה שהתחום שלנו צפוי להיות בין האחרונים שיחזרו לעבודה במשק.

"בינתיים אני רוכבת על אופניים ורצה הרבה. אני אמורה להשתתף בסתיו הקרוב בתחרות 'איירון מן' בסנטה קרוז. מי היה מאמין שיהיה לי כל כך הרבה זמן לאימונים… מדובר ב- 1.2 מייל שחיה, 56 מייל רכיבה על אופניים, 1.3 מייל ריצה, משהו כמו  6-7 שעות של פעילות ספורטיבית-גופנית. אני עושה את זה עם אילנה, שעובדת איתי, אז זה יותר קל. מקווה שלא יבטלו לנו גם את זה. בבית הילדות לומדות בזום מ-8 בבוקר עד 2 בצהריים.  עוד מעט זה נגמר ואז תתחיל ההתמודדות האמיתית – מה לעשות איתן בימי קורונה בחופש הקיץ. לפני הקורונה תיכננו טיול באיטליה עם גיחה לישראל אבל זה לא יקרה. על הפרק: טיול עם האר-בי לכיוון מונטנה. הגיע הזמן שנכיר את אמריקה קצת יותר. מבחינת הביזנס – לא רואה שיחזור לפני נובמבר-דצמבר.  ביניים משתדלים להישאר אופטימיים".

"אנחנו חיים במקום הכי טוב בעולם"

כנען ליפשיץ:  32 שנה באמריקה, תושב אגורה הילס, בונה בריכות שחיה

המצב בשטח טוב, הקונסטרקשן עובד יפה. העליתי 5 קילו ומבלה הרבה יותר זמן עם הבן ואישה. למזלנו הרב כל הזמן עבדנו. היינו 'אשנשיאל'. לא עצרנו ליום אחד. יש לנו פרויקטים בכל העיר שלא הוקפאו. בנייני דירות ודיבלופרים זה שוק שלא נעצר. כל יום אני יוצא מהבית ב-6 בבוקר, כבר 30 שנה, רק שעכשיו אני חוזר יותר מוקדם כי היום זה הדבר הכי יפה – שאין טראפיק. הבן כל היום מול המחשב עם כל הזומים והשמומים וצריך לעזור לו בשיעורים. חוץ מזה שהכל סגור אז אין לאן לצאת.

"אנחנו לא נותנים לנגיף לשבור אותנו, מתנהלים כרגיל. מזמינים אוכל מבחוץ על בסיס קבוע. נוסעים לאסוף ומתברר שהכל בסדר וזה נקי וטעים. לדעתי הממשל בקליפורניה נהדר ופעל נכון, הפדרל איחר בהכל. טראמפ איכזב אותי. הוא איתי גמר. במקביל אני מתבייש לקרוא שיש תנועה גדולה מצפון אמריקה לארץ וכל מיני אנשים מתפייטים כמה טוב בארץ לעומת כאן. כל פעם שיש רעידת אדמה, שריפות, הרבה אנשים מתחילים לברר חזרה לארץ. גיב מי איי ברייק! הישראלים כאן כולם על סיר הזהב. אנחנו חיים במקום הכי טוב בעולם, למרות כל הקשיים". 

Featured

רץ ברשת: האם ביידן השתמש במיקרופון נסתר במהלך הדיבייט הנשיאותי בקליבלנד?

Published

on

תגובות רבות מציפות את המרשתת אחרי  הדיבייט הנשיאותי, הראשון מבין שלושה, בין הנשיא המכהן דונלד טראמפ לבין יריבו, סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן. במהלך הדיבייט הסוער  הטיחו המתמודדים זה בזה קריאות גנאי כגון ״תסתום״, ״שקרן״ ו״ליצן״, ופעמים רבות נדרש המנחה כריס וואלאס לקרוא למתגוששים לסדר כשהוא מרים את קולו. 

הפרשנים הפוליטיים עסוקים בשאלה מי גבר על מי בדיבייט, מי הוליך שולל ומי עבר את גבול הטעם הטוב, אך את תשומת הלב של הרשתות החברתיות תופס ביום המחרת עניין אחר בעימות: מספר גולשים חדי עין שמו לב לפריט מיכשור כלשהו שקצהו בצבץ מעת לעת משרוולו השמאלי של המועמד הדמוקרטי ביידן, בייחוד כאשר הוא הרים את ידו השמאלית מעלה במהלך דיבורו. נוסף על כך, חוט שחור דק הגיח מדי פעם מתוך חזית המקטורן של ביידן.

קונספירציה רפובליקנית או חוסר אונים דמוקרטי?

תמונות של הפריטים המוזרים הללו הגיעו כבר לעשרות אלפי שיתופים וצפיות ברשת. בקרב תומכי טראמפ, הטוענים שביידן בן ה-77 סובל מדמנציה חלקית וחווה נסיגה קוגניטיבית, התיעוד של מערכת השמע לכאורה מהווה ראיה שהמועמד הדמוקרטי אינו כשיר להנהיג את מעצמת המערב ואפילו בעימות טלווזיוני מול הנשיא טראמפ הוא נאלץ לקבל סיוע חיצוני. 

ביידן כבר נתפס במספר ראיונות שנערכו בשידור חי כשהוא מקריא מצג מסך (טלפרומפטר) תשובות כתובות מראש. בראיון שערך עמו מגיש תוכנית האירוח הפופולרית ג׳יימס קורדן, ביקש קורדן מהמועמד הדמוקרטי להבהיר לציבור אחת ולתמיד האם הוא עושה שימוש בטלפרומפטר בראיונותיו. ביידן הגיב בגיחוך אך בהמשך הראיון, כאשר הציג תמונה ממוסגרת מול המצלמה, זכוכיתה חשפה בטעות למצלמה את השתקפותו של הצג, שעליו הוצג הטקסט המוכן מראש לשאלות המנחה.

ועם זאת, כחודש לפני מועד הבחירות, רוב הסקרים מלמדים שרק אחוז קטן ביותר מהאזרחים טרם החליט למי יצביע בבחירות. עוד מראים הסקרים שרוב האמריקאים יצביעו למועמד המועדף עליהם ללא קשר לביצועיו בדיבייטים הנשיאותיים. כלומר, למרות אירועי הדיבייט האחרון, הוא כנראה לא ישפיע משמעותית על המצביעים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות