איך הצלחתי לעצבן את ד"ר יוסי ורדי - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

איך הצלחתי לעצבן את ד"ר יוסי ורדי

Published

on

האבא של "הסטארט-אפ ניישן" השתתף בפאנל על הישגי התעשייה הישראלית המשגשגת ביותר בהיסטורי – אבל הגדרה אחת למונח טריוויאלי וברור לכל בר דעת הצליחה להוציא אותו משלוותו – ימין ושמאל, רק חול וחול

כתב וצילם: ארי בוסל

בכנס התקשורת הנוצרית שאירגנה לשכת העיתונות הממשלתית בירושלים, הינחה את אחד המושבים מי שנחשב לאבי ההיי-טק בארץ, ד״ר יוסי ורדי. ד״ר ורדי בידר את הנוכחים כולם בסיפוריו על אמו וחמותו, אשתו ובתו, ואם מי מהן לא היתה ולא נבראה, עדיין כולם צחקו עד דמעות. הבטן כאבה, ונזכרנו שכך גם היה בשנה שעברה, כשנערך הכנס הראשון של תקשורת נוצרית בירושלים הבירה.

מדבר אחד ד״ר ורדי נמנע, למרות שהדבר דיגדג אותו וכבר עמד על קצה הלשון. בכל הכוח הוא עצר בעד עצמו מלעבור לפוליטיקה ולהעביר ביקורת על ממשלת ישראל ומי שעומד בראשה. עם זאת, מהערות האגב בהן הוא השתמש לעצור בעצמו לכאורה, נקל היה לשער עד כמה המצב הנוכחי מאוס בעיניו ושנוא עליו.

המשתתפים כולם נהנו, התרגשו והתרשמו כל כך מהמצגת, שאחד ממשתתפי הכנס אפילו קם והציע שבשנה הבאה, בכנס השלישי במספר, יקדישו 50 דקות ל- 50מצגות, מיטב ה״סטראט-אפ ניישן".

ד״ר ורדי צחק בהנאה, גירגר כמו חתול, ועם כל אחד ואחת מהמשתתפים, מארבעים מדינות מרחבי העולם, שיתף רשמים מביקורו או ביקוריו באותה מדינה. נזכרתי בפתיחה של מגילת אסתר, שם סופר על המלך אחשוורוש, שמלך על שבע ועשרים ומאה מדינות, מהודו ועד כוש; וודאי שד״ר ורדי כבר זכה להיות בכולן ולייצג נאמנה את מולדתו-מכורתו-ארץ-מגוריו-מקום-עתיד- ילדיו-ונכדיו.

ד"ר ורדי בפאנל ההיי טק בירושלים. נקודה רגישה

אחת ממשתתפי המושב היתה ערביה-ישראלית מנצרת, והמעניין הוא שהיא זיהתה עצמה בפאנל כ״פלסטינית״, בעוד ד״ר ורדי הקפיד להשתמש מהלך כל המושב במינוח ״ערביה-ישראלית". למקפידים על שימוש במינוח ועד כמה הדבר משמעותי במתקפות חסרות השחר, החוזרות ונשנות, בתכיפות ובעוצמה הולכות וגוברות, מבין מיד שאין האחד זהה לשני.

ערבים-ישראלים הם אזרחים ישראלים שווי זכויות לכל ישראלי אחר, יהודי או מיעוט (בהאי, דרוזי, צ׳רקסי…) למעט הבדל בולט אחד: חובת שרות (צבאי או לאומי) לא חלה עליהם. למעט החובה, את הזכויות כולן הם יכולים לממש, משופט בית המשפט העליון לחבר כנסת, עתונאית בכירה למדענית בקדמת המחקר, רופאים, אחיות, מורים ואקדמאים, שר בממשלה לאיש דת בכיר. הכל אפשרי והרשות נתונה, וגם אם אין שיוויון מוחלט, הרי שזה דבר עליו יש לשקוד ולתקן, לשפר וליעל.

כל מי שאי פעם נלחם בטענה שישראל היא (שווה ל) אפרטהייד, קרי התגלמות הרוע, הרשע והשטנה בעולם, ידע להקפיד על מינוח זה. אותו חייל עבורו האמת יקרה, יודע גם שבארץ עברו תהליך. פעם היו ״ערביי 67׳״ משם המרחק ל״ערביי 48׳״ ואפילו ״ערביי 47׳״ לא היה רב, ובעוד היו כאלו שהתעלמו מהמינוחים כולם כלא רלוונטיים, עד מהרה הם נעלמו והוחלפו ב״פלסטינאים״ ו״פלסטין". אין יותר ערבים-ישראלים. יש פלסטינים עם חלום זכות-שיבה לפלסטין (אופס, הם כבר גרים פה כאזרחים שווי-זכויות ללא חובות, אך זה לא בדיוק מעניין אף אחד. עד כמה טוב לחלום חלומות משונים). מיליונים ומיליונים חולמים ומחזיקים מפתחות בידיהם/ פליטים נצחיים.

אותו חייל בשטח יודע גם שאין זה ״סכסוך״ ושום ״פשרה טריטוריאלית״ לא תשיג את השלום הנכזב. זו מלחמה להשמדת העם היהודי בארצו, והחלפתם במדינה ששמה ״פלסטין״ שחרטה על דגלה השמדת עם ותו לא. אין בנייה או פיתוח. אין חינוך (למעט חינוך לשנאה ורצח). אין השקעה בעסקים, כי כולם רגילים להושטת יד ולחובת העולם לתמוך בהם ובצאצאיהם עד עולם. יבוא יום ויקום מי מהם ויבין שלא כך מתנהלים החיים בעולם, אך זהו המזרח התיכון, ודברים קורים כאן שאינם מובנים או אפשריים בכל מקום אחר בעולם.

איך אתה מעז? מי אתה בכלל?"

נגשתי לד״ר ורדי, ואח״כ לדוברת, לשאול כל אחד בנפרד על השימוש במינוח כפי שהם השתמשו בו. ד״ר ורדי יצא למתקפת-שמד נגדי בו במקום. עוד לא הספקתי לסיים את השאלה, והמתקפה החלה, ״איך אתה מעז, מי אתה בכלל, באיזו רשות, תתביש לך, …״. ואומנם אחרי כמה דקות (ורצח אופי) הוא נרגע ואפילו התנצל בחצי פה, אך הוא לא התגבר על יצרו, וסיים באומרו, ״עוד שבוע גם תבואו עם חוק הלאום…״

מסתבר שגם חוק הלאום הוא נקודה רגישה עד מאד אצל ד״ר ורדי, וכבר לא העזתי לשאול את דעתו על אותו החוק, החוזר על מגילת העצמאות כמו גם על חוקי יסוד קודמים (לדוגמא לגבי ירושלים), ואם עד כדי כך אין החוק רצוי בארץ, פלא ששונאינו אינם מרוצים מעצם קיומנו? המעניין הוא שדוקא חוק הלאום לא שלהב עד כדי כך את שונאי ישראל באשר הם, למעט ישראלים כאן בארץ ויהודים-ליברלים בארה״ב, שכן הנאמר
בו אינו חורג מעצם קיומנו משך שבעת העשורים האחרונים בתור מדינה מודרנית, חברה במשפחת העמים, מדינת הלאום היהודי, המדינה היהודית היחידה בעולם.)

כמובן שנגעתי בנקודה רגישה אצל ד״ר ורדי, אך נבצר ממני מדוע הוא מרגיש כה חסר אונים שהיה צריך לצאת למתקפה כוללת. כל ששאלתי היה על מינוח בו הוא השתמש פעם אחר פעם ״ערבים-ישראלים.״ אפילו לא פעם אחת, כמדומני, הוא השתמש במילה ״פלסטינים". וזאת במושב שכותרתו ״רשמים ותובנות לתוך ישראל היום ובעתיד!״

התרשמתי, וגם נוצרו אצלי מספר תובנות ממתקפה חסרת שחר של ישראלי בעמדה כה בכירה בחברה, כתגובה לשאלה כה פשוטה וחסרת חשיבות לכאורה.

ד״ר ורדי, אב ההיי-טק, המטייל בעולם ונפגש עם שועי עולם ומנהיגיו – הצלחת להפתיע אותי. אין ספק שההישגים בארץ בתחום הטכנולוגיה כבירים, אך אם הגוף רקוב (לפי ראות עיניך), הכסות הטכנולוגית מכניסה כסף רב, אך לא פותרת את בעיית הסירחון והרקבון. אולי צריך לתת עליהם את הדעת? אולי פיתוח חדשני – יעז מי להעלות על דעתו דעה הנוגדת את שלך, יעז עיתונאי בכנס עתונאים ואנשי תקשורת נוצרים לשאול אותך שאלה שאינה לרוחך, צא מיד וקפדהו, אחת דינו – למוות מיידי לאחר ייסורים קשים!

כה חבל שזו היתה התגובה לנושא שמן הסתם כה קרוב ללבך וכה מרגש אותך…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

מה קורה כשמלך הביצה בישראל מנסה להשתלב בתעשייה ההוליוודית

Published

on

בעונה החדשה והמצופה של "איש חשוב מאוד", יהודה לוי מנסה את מזלו כשחקן אנונימי בלוס אנג'לס

לוי. מנסה להזניק את הקריירה מעבר לים

יהודה לוי חוזר – בטיזרים הרישמיים לעונה החדשה של הסידרה איש חשוב מאוד. העונה השנייה של הסדרה המצליחה של HOT, זאת שגילתה לנו את אלמה דישי, ולא פחות חשוב – זאת ש(ספק) עסקה בסיפור הפרידה של לוי ונינט טייב בחיים עצמם – תעקוב הפעם אחרי יהודה כשהוא מנסה להזניק קריירה מעבר לים.

בהתאם, העונה החדשה יוצאת מגבולות רוטשילד-שינקין בת"א – ומצולמת בלוס אנג'לס, שם מנסה יהודה, מלך הביצה בישראל, להשתלב כשחקן אנונימי בתעשייה ההוליוודית. במהלך העונה הוא יפגוש את אלי שיין (הליהוק החדש נטע ריסקין), מפיקה ישראלית קשוחה שחיה בארה"ב כבר 20 שנה, שתנסה לעזור לו להשתלב כשהיא בעצמה עושה הכול כדי להתרחק מהמקום ממנו היא באה.

העונה הראשונה של איש חשוב מאוד עלתה ב-2014, והיתה בין החלוצות בגל הסדרות העוסקות ב'שחקנים שמגלמים את עצמם בסדרה על עצמם', שהתחיל בטלוויזיה האמריקאית אי שם באייטיז עם סיינפלד (ואז תרגיע, לואי ועוד) ומאוחר יותר בארץ עם צומת מילר אדיר מילר), לצבי יש בעיה (צביקה הדר), נפלת חזק מיקי גבע) וחיים שלי (קובי מימון).

הסדרה של היוצרת והבמאית שירלי מושיוף עוררה עניין מהפרק הראשון, עם תוכן צהוב וממכר יותר מהאח הגדול, וגם קטפה תארים כמו "סדרת הדרמה הטובה ביותר" ו"השחקן הטוב ביותר". אז יאללה יהודה, ברייק איי לג.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

עזרא מילר על הוליווד: ״אנחנו עובדים בתעשיית מין"

Published

on

השחקן היהודי עזרא מילר, שכיכב לצידה של גל גדות ב"ליגת הצדק", מספר בריאיון למגזין "ההוליווד ריפורטר" על החוויה המטרידה שעבר ועל הקלות שבה מתייחסים למין בלוס אנג'לס: ״מפיק ובמאי הגישו לי אלכוהול כשהייתי קטין"

יככבו בסרט ההמשך של "ליגת הצדק". גל גדות ומילר

המגזין ה"ההוליווד ריפורטר" פירסם השבוע ריאיון עם השחקן היהודי (והגיי המוצהר) עזרא מילר בן ה-26, במסגרת גיליון האנשים הצעירים המבטיחים בהוליווד, שם סיפר לראשונה על חוויותיו כשחקן מתחיל בניו יורק לפני כעשור ועל ההצעה המפורשת שקיבל מאנשי תעשייה בכירים. "במאי ומפיק מזגו לי יין בהיותי קטין ושאלו אותי אם ארצה לשחק בסרט על מהפכת הקהילה ההומוסקסואלית", הוא חושף. "עניתי להם – לא, שניכם פשוט מפלצות!". רגע אחרי הווידוי שנתן למגזין, מילר פרץ בבכי, והעדיף שלא להרחיב יותר על סיפורו האישי. בהמשך הוא ניצל את הבמה כדי להביע את דעתו על התעשייה ההוליוודית בצל מחאת Me Too: "יודעים מה? השיט הזה ממש לא מתקבל על הדעת! כולנו ידענו שמקרים כאלה ממש לא מקובלים, בעודנו חווים אותם. אני חושב שכולנו ידענו שאחנו עובדים בתעשיית מין".

מילר התייחס לתקופת ילדותו בניו ג'רזי, שם נולד לאימו הרקדנית מרת'ה, ולאביו היהודי רוברט ס. מילר, שעבד בחברת וולט דיסני. למרות שאימו אינה יהודייה, השחקן מגדיר עצמו כיהודי כשר ובשנה שעברה הצטרף לוונדרוומן גל גדות ב"ליגת הצדק", שם גילם את גיבור העל פלאש, אשר מיניותו הוגדרה לא פעם כקוויר כלומר- סטרייט הוא לא).

עזרא עצמו יצא מהארון כהומוסקסואל כבר ב-2012 אבל בריאיון הנוכחי הוא לא ממהר להגדיר את זהותו המינית לכדי תבנית אחת: "אני לא מגדיר עצמי כגבר. אני לא מגדיר עצמי כאישה. אני בקושי מגדיר עצמי כבן אנוש". עד שיפגוש את גדות שוב בסרט ההמשך ל"ליגת הצדק", תוכלו לראות אותו על המסך הגדול בסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד" בדמותו של קרדנס ברבון.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

רשת CNN תובעת את הנשיא טראמפ

Published

on

אחרי התקרית במסע"ת: הערוץ טוען כי הנשיא ובכירים בצוותו אשמים בהפרת זכותו החוקתית של כתב הרשת, לאחר ששללו את אישור הכניסה שלו לבית הלבן

President Trump and Jim Acosta. Photo: Jim Watson/AFP/Getty Images

מאת: מערכת ישראל היום

רשת החדשות CNN הגישה תביעה נגד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ וכמה מעוזריו ודרשה כי הבית הלבן ישיב באופן מידי את זכות הסיקור של כתב הרשת, ג'ים אקוסטה.

על פי הרשת, התביעה היא תגובה להשעיית אישור הכניסה של אקוסטה לבית הלבן. על פי התביעה שהגישה הרשת, מדובר בפגיעה בזכותו החוקתית של אקוסטה לפי התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, המבטיח את חופש הביטוי.

בנוסף לנשיא טראמפ, הרשת תבעה גם את ראש לשכתו של הנשיא, ג'ון קלי, דוברת הבית הלבן, שרה הקבי סנדרס, סגן ראש מערך התקשורת של הנשיא, בי לשיין, מנהל השירות החשאי וסוכן השירות ששלל את אישורו של אקוסטה.

אישור הכניסה לבית הלבן של כתב רשת CNN, ג'ים אקוסטה, נשלל לאחר שזה התעמת עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלך תדרוך עיתונאים בבית הלבן לאחר בחירות האמצע.

בשלב השאלות, אקוסטה קיבל את זכות הדיבור וניסה לשאול את הנשיא על אודות מדיניות ההגירה בגבול מקסיקו. "הנה אנחנו מתחילים", השיב הנשיא בעוד הכתב מדבר. אקוסטה שאל את הנשיא האם הוא עורך "דמוניזציה" לאותם מהגרים. טראמפ השיב כי הוא רוצה ש"כולם ייכנסו באופן חוקי".

לאחר שהנשיא ניסה לעבור לענות לשאלתו של כתב אחר, אקוסטה סירב למסור את המיקרופון. טראמפ הורה לעיתונאי "להניח את המיקרופון" ואחת מעובדות הצוות בבית הלבן ניסתה לקחת לו את המיקרופון, אך אקוסטה לא ויתר.

לאחר שהעיתונאי בכל זאת התרצה ומסר את המיקרופון, הנשיא החל לתקוף. "ב-CNN צריכים להתבייש שאתה עובד עבורם", אמר טראמפ. "אתה חצוף, אדם נוראי. אתה לא צריך לעבוד עבור CNN".

המשך לקרוא

אירועים קרובים

נוב
16
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
נוב 16 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
22:00 Tiesto @ Academy
Tiesto @ Academy
נוב 16 @ 22:00 – 23:00
Tiesto @ Academy
Doors open at 10pm. 21 & over. About this Event Friday, November 16th Insomniac presents Tiesto Dress code strictly enforced. No sandals or flip-flops. No shorts, baggy jeans or tank tops with sleeveless shirts. Tennis[...]
נוב
17
ש
19:00 Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
נוב 17 @ 19:00 – 22:30
Taste Buds  Hummus & Hashish Night @ Rita House
Hummus & Hashish is coming back by popular demand! We're going to focus on our favorite Mediterranean dish & feature Hummus creations by 5 different chefs. Each guest will receive a mini Hummus dish from each chef, and[...]
20:00 מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואל... @ וואלי בית שלום
נוב 17 @ 20:00 – 23:00
מופע מוזיקה ושירה בינלאומי בוואלי בית שלום @ וואלי בית שלום
הזמר הבינלאומי יבגני שפובלוב, המוכר לכולנו בעיקר מאז הופעתו המשותפת והנפלאה דואט" עם שלומית אהרון, מארח את האומנים המפורסמים אלכסנדר גונקו – טנור, אולנה גליטסקה – פסנתר וסוזנה פורטסקי – מצו סופרן, בערב שכולו מוסיקה[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות