fbpx
Connect with us

קהילה

איילה (ג׳וליה) דביר: סוכנת הנדל"ן שלכם ב-L.A

Published

on

נפגשתי עם איילה ג'וליה דביר לשיחה על מה שמעניין רבים מאתנו בימים אלו: האם זה הזמן הנכון לקנות? ואם אנו רוצים להשקיע האם כאן באזור או במדינות אחרות זולות יותר. 

במשך 20 השנים האחרונות עוסקת איילה בנדל"ן בקליפורניה ונחשבת לסוכנת מובילה הסוגרת עשרות עסקאות בשנה. בשנים האחרונות היתה טופ ריאלטור וקיבלה פרסים רבים. אחרי שנים  בחברת Rodeo Reality. לאחרונה הסכימה להצעה להצטרף ל-Keller Williams בגלל המחלקה הגדולה שיש להם ל-Commercial.

היא מתמחה בקניה ומכירה בכל רחבי קליפורניה, מפאלם ספריגנס ועד סן פרנסיסקו. קליינטים מעדיפים לעבוד אתה בזכות הידע הרב אותו רכשה במהלך הקריירה שלה , חריפות והתמחות במשא ומתן בנוסף היא גם עסקה בתחום ההלוואות לרכישת בתים, בניינים ומתחמים תעשייתיים. רקע זה מסייע לה רבות בעזרה לקליינטים שלה בתהליך הרכישה.

 אז מה את אומרת לחכות או לקנות?

"זאת שאלה מצויינת זה תלוי כמה מזומן יש לכם לדאון פיימנט ומה התשלום החודשי. אם יוכלו לכסות את התשלום החודשי אז זאת כנראה עיסקה טובה. השכירות גם עלתה בצורה משמעותית וזה משחק תפקיד לטובת הקונים ובעתיד יוכלו לעשות "ריפייננס" ולהוריד את התשלום החודשי.

בגלל שקונים רבים נבהלים מהריביות הגבוהות, הם נרתעים מלרכוש עכשיו ובגלל זה ההיצע בשוק של הבתים הפחות אטרקטיבים גדל ובתים אלה עומדים זמן רב יותר למכירה. הבתים הטובים לא מחכים. זה הזמן לרכוש כי יש מקום למיקוח ויש לך סיכוי גבוה יותר לקבל את הבית במחיר טוב יותר. 

צריך עוד לזכור שמחיר התג הוא לא מחיר המכירה, הוא מחיר פירסומי. כבר שנים הבתים לא נמכרים במחיר התג וזה יותר כמו מכירה פומבית. לדוגמא לפני שלושה חודשים הבית היה מוצע ב-850 אלף וקיבל הצעות של 900 אלף. אותו הבית יהיה מוצע היום גם ב-800 אלף אבל יקבל הצעות של 750 אלף. מה שזה אומר שהמחיר נקבע על פי תחרות הקונים לא על פי תג המחיר המבוקש. בגלל זה אני גם מציעה למוכרים שלי לפרסם את הבית במחיר סביר או קצת פחות מערכו כדי לחשוף אותו ליותר קונים – המחיר נקבע אחרי שכל ההצעות מתקבלות והמוכר מחליט עם איזו הצעה לעבוד". 

אם המחיר שאני מציעה הוא הגבוה ביותר מבין ההצעות, האם אקבל את הבית? 

"לא תמיד. לפעמים מי שמציע את התנאים הכי טובים הוא שיזכה, גם אם היו הצעות גבוהות יותר. לדוגמא, מי שמציע טיפה פחות מהמחיר הגבוה ביותר מבין ההצעות, אבל קונה במזומן וסוגר תוך 10 ימים. זאת הצעה מפתה עבור המוכר כי הוא יודע שלא יתעוררו בעיות עם ההלוואה שיעכבו או אף יבטלו את המכירה וכן שהמכירה תהיה מהירה, כך שהסיכון מבחינתו הוא קטן יותר שמשהו יקרה ויעכב את מכירת הבית.

המחירים בלוס אנג'לס גבוהים באופן משמעותי ממדינות אחרות בארה"ב, האם היית ממליצה למשקיעים לרכוש במדינות אחרות?

"לא סתם הכי טוב זה הכי יקר. הכי קל לקבל הלוואה במדינה שלך ובנוסף הכי קל לנהל נכס קרוב לבית. מה שמיוחד בלוס אנג'לס זה שאין שטח אדמה לפיתוח כמו למשל בלאס וגאס. ולכן הבתים שומרים ומעלים את ערכם ב-100 השנים האחרונות. לעומת זאת בעלי בתים במשך 10 שנים בלאס וגאס ימכרו את ביתם בכדי לעבור לשכונה חדשה שניבנת מייל אחד ליד ובית בן 10 שנים כבר נחשב לישן. המון בתים בלוס אנגלס נבנו לפני 70 שנה ועדיין נמכרים יקר".


מדברים כל הזמן על הגירה מחוץ לקליפורניה בגלל יוקר המחיה, אז איך זה שהמחירים לא יורדים יותר ואין הרבה היצע? 

"כן, היו 250 אלף איש לערך שעזבו את המדינה אבל איך זה השפיע על הנדל"ן? הוא רק עלה כל התקופה. מה קרה בדיוק עם הבתים שלהם? איך זה קרה שההיצע לא גדל? בגלל שיש כאן מחסור דירות ויש הרבה קופצים על כל דירה. יש עוד נתון שצריך להביא בחשבון, בערך 60% מהזוגות נפרדים וזה לא כולל רווקים  ולכן יש צורך ביותר דירות. הקורונה גרמה לשינוי גדול שישאר איתנו לומדים ועובדים מהבית לכן צריך יותר חדרים והביקוש למעבר גדול".

למה לא כדאי להשקיע באיזורים זולים יותר שאינם מבוקשים כל כך? הרי המשקיע אינו הולך לגור שם, הוא רק משכיר את הנכס

"לא הייתה ממליצה להשקיע שם כי אלו האיזורים כשהכלכלה תפגע בהם ראשונים ומאליו השוכרים יהיו פחות איכותיים כלכלית, יתקשו לשלם או יפסיקו לשלם כליל ואז תצטרך להתמודד עם פינויים והפסד של שכר דירה של חודשים. עדיף לדעתי לחכות ולהשקיע באיזורים מבוקשים". 

האם כדאי לי לחפש בית לבד או להשתמש בסוכן, מה זה נותן לי בעצם?

"זה לא נותן לך כלום לחפש לבד, כי לרוב את לא משלמת על השימוש בסוכן בקנייה בעל הנכס הנמכר משלם אחוזים מהמכירה.  הסוכן שיחפש לך בית וייצג אותך הוא בעל ניסיון רב שיכול לחסוך לך זמן, כסף והמון עצבים. לוקח זמן יקר של למידה על האיזורים והאפשרויות ובמידה ואין לך סוכן תצטרך לראות בתים ולתאם פגישות עם כל הסוכנים בזמנים שלהם לא שלך. תצטרך להבין את כל המושגים והחוקים של העיסקה ולחשוב לבד, בלי דיעה מקצועית אם העסקה שווה, בסוף זה יכול לעלות ביוקר. הסוכן שמופיע על שלט המכירה מייצג קודם כל את בעל הנכס ובעל יחסים אישיים איתו. אם תתעורר בעייה – באיזה צד הוא יבחר?

בכל אופן, כמו שלא תייצג את עצמך במשפט, תלמד את החוקים ותכתוב את החוזה, ככה כשקונים או מוכרים לוקחים סוכן מקצועי שיעשה את העבודה על הצד הטוב והמקצועי ביותר כי זאת המומחיות והעבודה שלו . אני ממליצה לבחור לא שכן או בן של חבר שרק שהוציא רישיון ולא מישהו שמוכר בית או שניים בשנה – אלא מי שעובד בנדל"ן קבוע וזאת העבודה שלו".

האם כדאי לעבוד עם סוכן אחד או כמה סוכנים

"אני חושבת שאם האנרגיה מתרכזת בסוכן אחד יש הצלחה גדולה ואין בילבול. "תפסת מרובה לא תפסת". סוכן עם ניסיון שמקושר מאוד עם סוכנים אחרים שמכייר את הצרכים של הקונה ויודע אחרי כל פגישה על מה הקונה יתפשר ועל מה ההוא לא יוותר. החיפוש נהיה ממוקד. כשמתחייבים יש לסוכן ולקונה מעקב צמוד על כל בית שיוצא ולא מתפספס כלום.

בנוסף לסוכנים מקצוענים יש ידע על בתים שהם יודעים שיצאו לשוק לפני שהם מופיעים אונליין . כמובן שאתן 

הזדמנות ראשונה  למי שהתחייב אלי".

מה לגבי השכירויות?

"בהתאם למחירי הבתים גם מחירי השכירויות גבוהים. אם אתה קונה בית להשקעה ושם 25% דאון פיימנט, לרוב תוכל לכסות את המשכנתא שלך, המיסים והביטוח על הבית לחלוטין".

עבודה בנדל"ן היא מאוד תובענית, 7 ימים בשבוע, איך את מתמרנת בין ההורות לאמהות? 

"הילדים שלי גדלו עם אמא עובדת אבל הם לא מחסירים דבר כי הם נהנים מאחלה של אבא. יש לי בעל מדהים שתומך בעבודה שלי ומשקיע בילדים. כשיש לי פגישות בסופי שבוע ובערבים הוא לוקח אחריות על הילדים ככה שאני פנוייה לעבודה רוב הזמן והילדים לא מפסידים כלום – אפילו מרוויחים ומקבלים כייף לבד עם אבא. היום עם העבודה מאחורי המסך אני יכולה להיות בכל מקום, יש לי מנוי לתוכנות הכי מתקדמות יש לי ושני עוזרים קבועים שנמצאים באיזור כשאני לא שם . בעלי קורא ״אשת חיל ביום שישי , וכל מי ששואל הוא תמיד מפגן ״ אם זאת איילה אין זאת אגדה".

איילה, סוכנת של 5 כוכבים , ניסיון של מעל 20 שנה , 50% לקוחות חוזרים  

לפגישה עם איילה, צרו קשר: טקס מועדף 818-633-6000 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

"הקהל הוא הוא הכוכב האמיתי של ההופעה"

Published

on

יותר מ-350 אלף איש השתתפו במיצגים של פרויקט "קולולם" מסביב לעולם, עם אירועים שצברו כבר כ-150 מיליון צפיות * עכשיו מגיע הצוות ללוס אנג'לס ב-15 בדצמבר, להופעה משותפת בתיאטרון סבן בבורלי הילס * הקהל לוקח חלק פעיל בהופעה, שר, רוקד ונהנה מחוויה ויזואלית אור קולית * המטרה: לרתום את הכוח שבהרמוניה מוזיקלית ליצירת הרמוניה אנושית * ההרשמה בעיצומה, באמת שלא כדאי להחמיץ 

רגע לפני שעונת החגים האמריקאים נכנסת לשיאה, בין חג ההודיה לחג המולד והשנה החדשה, התבשרנו על הגעתה של אחת ההופעות המעניינות של חורף 2022: קולולם – מיזם חברתי מוזיקלי מהחדשנים והמרגשים בישראל בשנים האחרונות, ינחת להופעה יחידה בתיאטרון סבן בבוורלי הילס. 

צוות קולולם שמו להם למטרה לעשות שינוי חברתי באמצעות הכלי החזק ביותר לחיבור בין אנשים; מוזיקה. הם מתמחים בהבאת קהל גדול של אנשים מקהילות שונות להופעה משותפת ואומנותית מיוחדת מסוגה. 

הקהל לוקח חלק פעיל בהופעה: הוא שר, רוקד ונהנה מחווה ויזואלית אור קולית ייחודית. המטרה: לרתום את הכוח שבהרמוניה מוזיקלית ליצירת הרמוניה אנושית.  

בישראל, קולולם הם כבר שם דבר. הם מסמנים מאות הופעות ברחבי הארץ ושיתופי פעולה עם מוזיקאים ישראלים מובילים.האירועים של קולולם מוקלטים ומצולמים על ידי צוותי קולנוע ומוזיקה מקצועיים שביחד יוצרים קליפים מושקעים שהופכים ויראלים ברשתות החברתיות. הקליפים הללו מעבירים חוויה מוזיקלית הכוללת מסר חברתי מאחוריו ורצון לשינוי בסוגיות חברתיות שונות ומחברים בין קהילות.  

המיזם החברתי-ייחודי הזה כבש לראשונה את המיין סטרים הישראלי באפריל 2018, כשיצר אירוע מיוחד של 12 אלף איש לקראת יום הולדת 70 למדינת ישראל. במהלכו שרו המשתתפים את הקלאסיקה הנצחית של נעמי שמר ״על כל אלה״; בין המשתתפים היו הזמר שלומי שבת ונשיא המדינה דאז רובי ריבלין.  

אז איך זה עובד, אתם שואלים? הצוות המפיק באמת לא רוצה לגלות את כל ההפתעות של המופע. מותר רק לגלות שהקהל ברובו הם אנשים כמו כולנו, אוהבים מוזיקה והופעות, ללא רקע מקצועי בשירה או מוזיקה, אבל עם רצון לחוות משהו אחר ושונה. במהלך האירוע הקהל מחולק לקבוצות על פי הקולות השונים. אנשי צוות קולולם, הכולל מנצחים ומוזיקאים מקצועיים, מלמדים את הקבוצות לשיר במספר קולות שיר מפורסם שמביא מסר ערכי ומלכד. לאחר מכן, כולם מתכנסים יחדיו ללימוד וביצוע משותף של השיר. התוצאה – לא פחות ממדהימה. 

מאחורי קולולם עומדים שלושה מייסדים: אור טייכר – המנהל האמנותי, מיכל שחף – מנכ"לית, ובן יפת, המנהל המוסיקלי של המיזם. בחודשים האחרונים הם שהו בסיבוב הופעות בארצות הברית, צרפת, קנדה ושוויץ. בראיון טלפוני הם מספרים על התגובות של הקהילות השונות בהם ביקרו ברחבי העולם, וגם על הצעדים הראשונים של המיזם השאפתני. 

עם הרעיון להקים את קולולם הגיעה החלטה ליצור שפה תרבותית חברתית חדשה. השלושה חיפשו מילה שלא קיימת באף שפה אחרת. ההשראה לשם, לדבריהם, הגיעה מצהלולי הקולולו המפורסמים המבטאים בתרבות היהודית – קריאה גדולה לשמחה באירועים וחתונות. מנגד, בתרבות המוסלמית הצהלולים הם אות קריאה לאבל, ומושמעים בעיקר בהלוויות. הפער הזה בין מה שמבטא שמחה בתרבות אחת ועצב כל כך גדול בתרבות אחרת מהווה מקום לגשר שיחבר בין שתי התרבויות. את הגשר הזה, הסבירו לי, הם מייצרים במהלך ההופעה. 

כיצד למעשה נולד הרעיון להקמת קולולם?

אור:״זה היה ב-2016, באותן שנים עבדתי כבמאי פרסומות וקולנוע. שמתי לב שהדיאלוג החברתי בארץ ובעולם הפך להיות מאוד קשוח ואלים, פחות סבלני וסובלני. באותה נשימה, אני זוכר שראיתי סרטון של אלפי אנשים עומדים מול הכותל בירושלים ומתפללים בשבוע סליחות לפני יום כיפור. הם שרו את 'חטאנו לפניך' וזה היה מחזה מרגש. 

"חשבתי לעצמי, ואוו, איך בזמן שהשיח ברחובות, בתקשורת ובמדיה שלנו כל כך אלים וכוחני, הנה כאן, עומדים לפני 100 אלף איש בלי שום הבדלים ביניהם: גברים, נשים, לבנים ושחורים, דתיים וחילונים, וכולם שרים יחד, בהרמוניה מטורפת. כנראה שהאלימות המילולית והפילוג ברחוב יכולה להתפוגג ולהתחלף באחדות כשכולם עומדים ביחד מתפללים לתקווה. 

"אני זוכר ששאלתי את עצמי האם התפילה הזו שראיתי בכותל יכולה להיות גם תפילה חברתית. זאת אומרת, האם אנחנו יכולים לקחת את הדבר הזה ובמקום תפילות להזמין אלפי אנשים מכל מיני קהילות ומגזרים עם רקעים שונים ופשוט ללמד אותם שיר; שהרי מוזיקה מחברת בין עולמות, מוזיקה היא  שפה בינלאומית. אז בואו ניתן להם שיר טוב, נקליט ונצלם אותם ביחד ונוציא את הקליפ הזה כמסר לעולם טוב יותר. 

"מכיוון שאני לא מגיע מעולם המוזיקה ידעתי שאני צריך גאון מוסיקלי לידי. אנשים אמרו לי בהתחלה שזה לא יעבוד ושלא אוכל ללמד קהל בלי רקע ויכולת שירה לשיר בכמה קולות. אבל אז פגשתי את בן, שהוא בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, פסנתרן וגם למד ניצוח והלחנה. זה היה באחת ההופעות לנוער בסיכון של  “VocaTikva”  הרכב א- קפלה חברתי שהוא יצר. בן האמין במיזם והתחלנו לקחת אותו קדימה. יחד עם מיכל, שהיא אשת מדיה ודיגיטל מעולה שאחראית על כל הצד העסקי והשיווקי".

ההצלחה של השלושה בישראל הייתה רק ההתחלה. המיזם המרתק מופיע בכל העולם, מוזמן על ידי קהילות וארגונים ששמו להם למטרה לחבר אנשים יחדיו בעזרת מוזיקה. 

למעלה מ-350 אלף איש השתתפו ביותר מ  250 אירועים של קולולם מסביב לעולם, עם אירועים שהפכו לסופר ויראלים וצברו כמעט 150 מיליון צפיות ומצאו את דרכם למנהיגים בינלאומיים, ארגונים חברתיים וסלבריטאים מכל העולם. ביניהם ג׳ניפר לופז, שהתרשמה רבות מהביצוע של הקליפ של קולולם ללהיט הענק שלה “Lets get loud” באירוע להעלאת מודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד בו השתתפו אלפי נשים. ג׳י לו אהבה כל כך את העיבוד המחודש שהכניסה אותו להופעת המחצית האייקונית שלה עם הזמרת שאקירה בסופרבול ב-2020. 

אתם מופיעים ברחבי הגלובוס. יש איזושהי הופעה שזכורה לכם במיוחד? 

״כן, לפני שלוש שנים בערך, היה שבוע מאוד קשה במדינה.  ישראל  הייתה תחת מתקפה, נורו 500 טילים כל יום, בעיקר לעבר הישובים בדרום. האווירה והמורל בישראל היו מאוד ירודים. 

"החלטנו שלמרות הסיכון הביטחוני אנחנו חייבים לעשות כדי משהו להרים את המורל. ירדנו לעוטף עזה, ואני לא יודע איך זה קרה אבל בדיוק הודיעו על הפסקת אש. הרמנו אירוע לתושבים בעוטף, והגיעו 4000 אנשים שיצאו מחוץ למקלטים אחרי שהם היו תקועים בהם במשך כל השבוע. חילקנו לכל אחד פנס וביצענו ביחד את ״מעלי דממה״ של אהובה עוזרי ושי צברי. זה היה אירוע מדהים וכל כך מרגש. להביט בפנים של האנשים האלו שהיו במקלטים כל השבוע, בסכנת חיים, עם רקטות שנופלות עליהם, פתאום חוזרים לחיים ומחייכים. זה היה רגע מכונן עבורנו״.

אור: ״יש את המראה הזה שתמיד חוזר על עצמו. אתה רואה את הפנים של האנשים כשהם נכנסים להופעה; בהתחלה הם נראים קצת סקפטים כאלו, לא ממש בטוחים לאן הם הגיעו. הם לא מבינים מה הדבר הזה שהם ראו באינטרנט. הם נאלצים לסמוך אחד על השני כדי ליצור את החוויה הזאת איתנו. לאט לאט המבט המבולבל שלהם מתחלף במבט של תקווה. בסוף ההופעה יש להם אור בעיניים והמון אושר ואופטימיות. זה מדהים לראות את זה".

בן: ״התהליך הזה במהלך ההופעה כשהקהל מתחיל להבין שהוא בעצם מופיע יחד איתנו שזור בהמון רגעים מצחיקים ומרגשים. אתה מרגיש שאתה חלק ממשהו מאוד גדול".

מיכל שחף, מנכ"לית הארגון, חושפת מכתבים מרגשים של קהל מוסלמי שצפה בהופעה של קולולם המבטאים את האהבה לרעיון האחדות. 

ביניהם מתבלט מכתב מרגש מבחור מסודן שכתב כי עכשיו הוא רואה את הישראלים בצורה אחרת לגמרי: ״כל חיי לימדו אותי לשנוא את ישראל ואת הרעיון מאחוריה, היום אני מבין שיש אצלכם אנשים טובים עם כוונות טובות״.

מיכל: "זה מאוד מרגש אותי מפני שאנחנו רוצים להראות לאנשים שיש גם צורות חיים אחרות בישראל ושאפשר גם אחרת".

מה החלום שלכם?

״להיות יום אחד ההופעה המרכזית במחצית של הסופרבול יכול להיות חלום ענק. אבל באמת, החלום הכי גדול שלנו זה לגרום לכך שכל בן אדם בעולם יוכל להיות חלק מהחוויה של קולולם. אנחנו רוצים להגיע לכל הקהילות, לבתי ספר, לילדים ולמבוגרים ולחלוק איתם את המיזם שלנו. הקהל הוא חלק מאיתנו, הוא הכוכב האמיתי של ההופעה״. 

מספר המקומות מוגבל. להרשמה והבטחת השתתפות: teevtix.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured6 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות